TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 65 / 72 İlkİlk ... 1555616263646566676869 ... SonSon
Toplam 1078 mesajın 961-975 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gabriel pasternak Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    09.05-2019
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    10

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    epey gerçekçi yorum olmuş. iki kişiden en az birinin daha sağlıklı olması düşünülebilir.
    ancak bir engelli bir engelsiz kişi olunca da uyum problemi çıkabilir.
    gittin engelli birini buldun, ona bakarak mı ömrün geçecek v.s olabilir.

engelli insanların birbirlerine yardımcı olarak daha uyumlu bir evlilik yapacaklarını düşünüyorum.
    tabi bu kişiye göre, engele göre, duruma göre de değişir.
    mesela benim çalıştığım kamu kurumunda görme engelli memur ile evli bir görme engelli işçi personel arkadaş var. ikisi de görme engelli. ikinci çocukları oldu.
    uyumlu ve mutlular.
    kısmet böyle şeyler... geçici heves peşinde koşmamalı insanlar. mutlu olabilecekleri kişileri seçmeliler.
    @alperen1
    Konu hozgul tarafından değiştirilmiştir (19.02-2019 Saat 16:50 ).

Üye
    alperen1 Avatarı

Son Giriş
    05.05-2021
    Saat
    08:25
    Yaşadığı Yer
    Malatya
    Alınan Beğeniler
    58
    Verilen Beğeniler
    13

Evet size katılıyorum. Ben biraz başlığı açan arkadaşın iğneleyici yorumuna cevap olarak da yazdım. Meseleyi ön yargısız, öküz altında buzağı aramadan , İTHAM ETMEK YERİNE ANLAMAYA ÇALIŞARAK DEĞERLENDİRMEK GEREKİR. Tek yönlü değil bir çok faktörü birlikte değerlendirmek gerekir. Hatta kadının (istisnalar olsa da) daha vefalı daha daha özverili olduğunu düşünüyorum. Tamam kimse bir ömür başkasına bakımla yaşamak istemeyebilir ancak biz bakıma muhtaç birini konuşmuyoruz , kendi ferdi ihtiyaçlarını karşılayan , maddi sıkıntı yaşatmayacak olan, kadına eş çocuklarına baba vazifesini yapabilecek olan bir engelli sağlıklı biri ile evleniyor diye yadırgamamak lazım. yok illa da bir engelli ile evlenmeli diyemeyiz. Aynı şey kızlar için de geçerli. kocasına eş görevini çocuklarına annelik yapacak bir engelli kız eğer evinin düzenini , hizmetini sürdürebilecekleri bir imkan varsa bu hizmetçi tutmak da olabilir. neden sağlıklı bir erkekle evlenmesin. illa engelli bir erkekle mi evlenmesi gerekir. @gabriel pasternak

Üye
    Kedicik5 Avatarı

Son Giriş
    28.04-2020
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Kardesim bu konu basligi cok sacma engelli bayanlar niye engelli erkegi tercih etsin peki?

Üye
    sgurkan Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    597
    Verilen Beğeniler
    802

@SERAFİM

Boyle bir konuda bu swkilde yorum yapmak çokta saçma geldi bana sirf insanlar kapi duyacak diye engelsiz biriyle mi evlenmeli.sagir engeli olan kisinin arkadasi dostu yokmu nasil iletişim kuruyorsa sende evine ziyarete geldiginde mesaj atsan ne olur ki,zaten işitme engellilerin iletişim kolaylığı yazmak degil mi?.
    Peki sen hic duymayan konuşmayan biriyle evlenir misin ?
    Ha! sen erkeksin ya niye evlenesin saglikli biri ile evlenmek varken.

Üye
    feylefus Avatarı

Gerçek Adı
    abdul
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Para bu dünyadaki her metayı- maddeyi makamı saygıyı satın almayı sağlar. Dünyada mekan ahirette iman demiş atalar... Para dünyadaki en iyi araçtır. Hemen hemen her kapıyı açar.

Üye
    *Sevgili* Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:52
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    770
    Verilen Beğeniler
    692

Hayatta hiç böyle bir takıntım olmadı. Ne ille de engelli olsun dedim -bazı arkadaşlar gibi- ne de engelsiz. Aşk bu, kısmet işi. Kimin kimi seveceği hiç belli olmaz. Önemli olan güzel sevmek...

Üye
    SERAFİM Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1.864
    Verilen Beğeniler
    2.599

Ben birini sevdiğimde engelli mi değil mi diye asla ayrım yapmam .

Bak şöyle düşün iki tane görme engelli insan evlense ,birlikte bir yerlere gidip gelmeleri daha zor olur .

Ben bu gibi şeyleri kastettim . Ama gönül sevmişse evlensinler ben karşı değilim .

Herkesin tercihlerine saygı duyarım ... @sgurkan

Üye
    Kederli303 Avatarı

Son Giriş
    10.06-2019
    Saat
    17:06
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    13

Hayat bir nefesi paylaşmaktır. Evlilik içindeki nefesi eşin için verebilmektir.

Üye
    enginbey8108 Avatarı

Son Giriş
    08.05-2021
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    DÜZCE
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    bende evlenmek istiyorum bayanla ama kendime göre bayan bulamadım 31 yaşındayım

Üye
    DJ_BORAN Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Ali Şahin
    Son Giriş
    05.05-2021
    Saat
    09:53
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    63
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 3
    Evlilik konusnda mantık evliliği denen kavramı her daim saçma bulmuşumdur. Hangi mantık neyin mantığı? Pazarlık mı yapıyorsunuz bir gelecek mi inşaa ediyorsunuz? Önce bu işin koyun pazarlığı gibi olmayacağını olamayacağını öğrenmesi gerekiyor insanlarımızın. Sonra tutup hayattan ne istediğini bilen bireyleri bir araya getirmek onların ortak duygular, Ortak düşünceler ve ortak bir gelecek tahayyülü çerçevesinde bir araya gelmesi gerekmektedir.. Duyguların değişkenliği meselesi ne de katılmıyorum. Zamanla fikirler de değişiyor ona bakarsanız. Kaçınız yıllar önce düşündüğü şeyi aynen muhafaza ediyor ki? Peki ruhunuz değişiyor mu hiç? Bunu bir sorun kendinize? Engelli olup olmamak tan ziyade Ortak yaşam projesini birlikte kurgulayabilmek, Bunu da Sevgiyle ,Aşk la Tutkuyla yapabilmek tir asıl görkemli olan.. Haa engelli erkekler neden engelsiz bayanları tercih eder? Yaa çıkarsanıza maskelerinizi rol yapmayın azıcık! Kaçınız ne istediğinizi, Neden istediğinizi? Neye EVET neye HAYIR diyebileceğinizi kendinize dahi açık dürüst şeffaf bir şekilde yanıtlayabiliyorsunu. "Evet hayır" Bu mudur yani bütün mevzu? Değil işte, Değil.. Ortada bir yaşamsal kurgu gerçekliiği vardır. Ve bunu da bütün duyularınızı tatmin eden bir biçimde yapmak her insanın en doğal arzusudur. İsterseniz test yapın, Mevcut evliliklerde, Özellikle uzun süre devam edenlerde o bazı kesimler kadar KRİSTALİZE EDİLEN ideal mutluluk tablosunun olmadığnı görürsünüz.. Taraflar birbirlerine BAĞIMLI dır. Oysa ki, Sağlıklı bir ilişki, BAĞLILIK ile yürür, BAĞIMLILIK la değil.. Tabii siz ikisini de aynı şey zannederseniz bir arpa boyu yol kat edemezsiniz amma velakin işin gerçekliğinde bambaşka bir tablo söz konusu olmaktadır. Sayısız örnek sunabilirim bu konuda başta kendi hayatım. 20 yıldan fazladır Profesyonel Engelli yim, Ve 10 yıldır da evliyim.. Bi gelip sorsunlar bana bakalım neler anlatacağım? Davulun sesi uzaktan hoş gelir beyler..

Üye
    Mırnavs Avatarı

Gerçek Adı
    A-S-S
    Son Giriş
    12.05-2019
    Saat
    12:41
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    75
    Verilen Beğeniler
    149

@Helsinki

Bence adamına göre değişir hayaller )

Üye
    BulutBaydar Avatarı

Gerçek Adı
    Bulut Baydar
    Son Giriş
    02.01-2020
    Saat
    20:15
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    13

Ben kalp kapakçığı değişikliği nedeniyle engelli sayılıyorum dışarıdan bakıldığı zaman kimse yer de vermez bi öncelikte göstermez, engelli olduğum anlaşılmıyor ama ben ne yaşadığımı biliyorum. İnsanları dış görünüşüyle yargılamak dünyanın en basit şeyi. Benim için hayat arkadaşı, yoldaş, destekçi olması önemli gerisi faso fiso iki kişinin de destek olması önemli

Üye
    hakanyildiz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:29
    Yaşadığı Yer
    Giresun
    Alınan Beğeniler
    36
    Verilen Beğeniler
    11

aslında bu konu başlıgı biraz saçma geliyor bana,mesela ben iişitme engelliyim,sonradan oldum ama cihazımla rahatca telefonda yada arkadaşlarımla sohbette duyuyorum,ben kendimi engelli olarak görmüyorum,yada başka bir arkadaş bacagından veya kolundan rahatsız olabilir,ama günlük rutin işlerini yapabiliyorsa sorun yoktur,evlilikte bayansa ev işlerini yapabilecekse,erkekse evinin geçimini saglayabilecekse,engelli olmuş veya olmamış bir sorun teşkil edecegini düşünmüyorum,ben hep bu bayanla anlaşabilirmiyim,kafam uyarmı,yada severmiyim ona bakarım,zaten evlilikte sorumluluk ister,bu sorumlulugu karşılayamayacak kişininde evlenmemesi daha uygun olur diye düşünüyorum.

Üye
    OĞUZATAY Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    09.12-2019
    Saat
    19:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.017
    Verilen Beğeniler
    430
    Blog Mesajları
    67

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Önemli olan anlaşmak; bu evlilik gider mi, yürür mü ? Mühim olan bu: engelli, erkeksiz farketmez ! Aşıksam, seviyorsam, bana evlenebileceğim derecede güveni vermişse mesele yok. Güven her zaman daha önemlidir; güven gitti mi: sevgi, aşk her şey biter ! Güveniyorsam, seviyorsam sorun değil! Yeter ki ömür boyu yol arkadaşım olacağına tam kanaat getireyim. Bu benim görüşüm. Her şey tercih meselesi tabi.

Üye
    sokrates Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    419
    Verilen Beğeniler
    200

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Zaten özellikle de bu ilişki evlilik konularında engelli engelsiz lafı saçma bence en başta bana göre evlilikte en önemli şey karakteri düzgün insan bulmak değil mi günümüzde özellikle mesela bir erkeğe sırf parası maddi durumu için yanaşan ilk fırsatta her türlü aldatacak ya da yarı yolda bırakacak karakterde bayanlar engelsiz oluyor sözüm ona dürüst en kötü gününde bile yanında olacak sağlam karakterli ama bir sağlık sorunu olan bayan engelli acaba bunların hangisi daha engelli şimdi

Sayfa 65 / 72 İlkİlk ... 1555616263646566676869 ... SonSon