Sayfa 5 / 59 İlkİlk 1234567891555 ... SonSon
Toplam 882 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fantastik Avatarı

Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    15:43
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bir takım komplekslere sahip olmadıkları için.

Üye
    adsabey Avatarı

Son Giriş
    05.08-2016
    Saat
    15:25
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelli olmayan biriyle evli olan % 40 dereceli ortapedik özürlüyüm. 11 sene önceki evlilik kararımda en önemli etken " çocuk olduğunda ve benim zorlandığım noktada yardımcı olmasıydı" . bu 11 yıl içinde bu kararımı çok sorguladım ama neyin tam olarak doğru olabileceğini bulamadım.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaman içinde bir kalıp oluşturulmuş, Ayşe, Fatma, Ali, Veli demeden herkesi o kalıpların içine sıkıştırıyorlar.. Her insan birbirinden farklıdır.. Kimi insan vardır önceliği bedendir, kimi insan vardır güzel ahlaka sağlam karaktere hayrandır... Bizim site ahalisi bazen o kadar anlayışsız o kadar acımasız oluyorki anlamıyorum.. Hiç değilse biz birbirimizi anlayalım... Engelli insanların dünyasından bir haber yaşayanlara birşeyleri anlatmak için yorulmuyorum artık, varsın anlamasınlar ama bu ortamda birbirini anlamayan insanların olması gerçekten üzücü...

"sağlam olan,Sakatlığımı yüzüme vurur diye sakat eş tercih ederim" diyenlerede kızıyorum.. Ne diyeceksinizki böyle bir durumda? Ben körsem, sen de topalsın" mı diyeceksiniz? Gururunuzun kırılma ihtimalini mi eşitliyorsunuz şimdi? Zaten birlikte olduğunuz biri varsa ve bu düşüncelere kapılıyorsanız mutlaka karşı tarafın sizin böyle düşünmenize neden olan bir hali tavrı vardır demektir.. Saygıda kusur ediliyorsa defedersiniz hayatınızdan olur biter.. Doğru insanı bulana kadar devam yola..

Bu devirde evlilik tam bir kumar ya kazanırız ya kaybederiz.. Bize lazım olan cesaret başka hiçbirşey değil.. Sakat-sağlam evlenirse şöyle olur böyle olur vs. hepsinden kurtulup kendimiz için doğru insan olduğuna inandığımızın yapışalım yakasına gerisi Allah kerim..

Vefa meselesine gelince zerre kadar güvenmiyorum erkek milletine bu konuda yaratılışları bencil beylerin.. Allah öyle yaratmış ne yapalım..

Sakatlık konusunda kadınlar daha dezavantajlı, erkekler daha şanslı bence.. Çünkü kız milletinde yaratılışından dolayı bir anaçlık vardır anne şefkatiyle bağlanır sevdiği adama.. Yemeğini yedi mi? suyunu içti mi? vs. düşünür bunları hep.. Annesinden gördüğü sevgiyi hizmeti alamayacağını bildiği kızlarla evlenmiyorlar sakat erkekler demekki.. Tahmin bu sadece.. Çünkü engelli kadınında yeri geldimi hizmete ihtiyacı olacak kim yapacak bunu? Hiçbir erkek kaldıramaz bu durumu bence yetmez güçleri Ağar engeli olan iki kişinin evliliği ailelere yük olur.. kadın güçlü olursa daha iyi olur bence..

Üye
    Rain_Man Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    14:33
    Yaşadığı Yer
    HATAY.
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

merhaba arkadaşlar az çok görüşleri okudum.ben iki bastonla yürüyen biriyim eşimde polisekeli bastonsuz ikimizde çocukluktan engelliyiz.. gelelim bıdıknur un sorusuna neden olmasın tabikide olabilir iki tekerlekli sandalyeli evlene bilir de ama bu durumdaki kişilerin ekonomisi bayaa yüksek olmalı nedenmi evlilik ve hayat bir kaç günlük mesele deyil ve annen baba da daima baki deyil başlarında bu durumdaki insanların en azından aylık geliri 7.bin tl olmalıkı hiç kimseye eyvallah etmesinler ev işleri dışarıdan bakıldığı kadar kolay deyil en basiti bir ampulü deyiştirmek için birinden rica ediyorsunuz..hayalerle gerçek çok farklı.herkese saygılar.....

Üye
    pckopat_64_ Avatarı

Gerçek Adı
    Nurbetül
    Son Giriş
    09.08-2011
    Saat
    02:28
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ßende çoğunlukla herkesin yorumlarını okumaya çalıştım, herkesin görüşüne saygım var

Bence, evlilik hayatında erkekler her ne kadar söz sahibi olsalar da yöneten kadın. Çekip çeviren, dokunduğu yeri güzelleştiren de kadın. Yuvayı dişi kuş yapar'dan yola çıkarsak, belki bu yüzden engel oranı daha az olan bayanları tercih ediyorlardır. Yani erkekler bakılmaya, çekip çevirilmeye ihtiyaç duyarlar. Bu demek olmuyor ki engel oranı fazla olan bayanlar bunu yapamaz.. Kesinlikle hayır, ama belki böyle düşünerek tercihlerini farklılaştırıyorlardır. Ama bu çok geniş açıdan düşünülmesi gerekn bir konu. Bi çok etkisi olabilir..
    Tam tersi örneklerde fazlasıyla var, yani engelli olup hanımının engel oranı fazla olan beylerde vardır muhakkak. Değişen bir mevzu, karışık yani

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    12.07-2017
    Saat
    08:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3

Ya bizim evde bu evlilik konusu geçmiyo bile .. Bırakın engel oranı daha az yada çok benim ailem sırf iyileşmeme odaklanmış hepsi oturmuş bekliyo yarın ne olacağı belli değil evleneceğin insan bakar mı bakmaz mı tam anlamıyla tanımak gerekir diye düşünerekten engeli olmayan ama istemeye gelene bile vermiyolar gerçi yaşım küçük henüz ayrıca hala ameliyatlarımı bitirmiş değilim ben bu konuyu düşünebilecek potansiyele bile gelememişim ve site harici hiç yanımda olan engelli bir arkadaşım olmadı normal arkadaş yada sevgili.. Allah öncelikle herkese acil şifalar versin ve herkesin gönlüne göre versin..

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    22:47
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    2

Death Angel;

Evli falan değilseniz , sizede bulalım helal süt emmiş çocuk, oda sana hizmet etsin Saten sana kırgınım yolladığım cocuklu kedili resme satanist benzetmesi yaptığın için.

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Death Angel;

Hizmetçilikle evliliğin ilişkisi nedir? Ne alaka?
    Paran varsa evlenirsin çocuk sahibi olursun. Paran yoksa bu ülkede sürünmeye devam... Hele ki engelliysen. Normal insan evlenemiyor!
    Engelli nasıl evlensin Üç çocuk isteyen bir başbakan helalinden Banada ver 8-10 bin maaş hem Allah a asi olmayan bir kul olayım hem 10 çocuk yapayım...

Üye
    iskocyalim Avatarı

Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben sonuç olarak şuna vardım Burda konuşan hemen hemen herkes evlenmek istiyor ama dile getiremiyor

Üye
    Gurbetli Avatarı

Son Giriş
    31.01-2017
    Saat
    12:18
    Yaşadığı Yer
    B.B. memleketim
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    26
    Blog Mesajları
    2

Allah herkes icin en hayirlisini versin diyeyim

Yasaklı Üye
    sen/duyar Avatarı

Gerçek Adı
    selahattin
    Son Giriş
    06.07-2015
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    FETHİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: bıdıknur Mesajı Gör
    sevgili dostlar siteye üye olduğum günden beri forumuda,bloglarıda düzenli takip ediyorum..ve evlilik üzerine epey gündem oluştuğunu fark ettim..yapılan yorumlarda şu dikkatimi çekti:engelli erkekler evlilik noktasında engelsiz veya daha az engelli bayanları tercih ediyo..bunun sebebini merak ediyorum..yorumlarınıza açıyorum bu konuyu...
    genel olarak böyle olmadığını düşünüyorum.hasta oduğum halde sağlıklı bir bayan benimle evlenmek istiyordu....ben ise kendim gibi aynı rahatsızlığı (diyaliz )çeken bir bayanla severek,isteyerek evlendim .çok da mutlu ve huzurluyuz..

eğer ; bir erkek istisnalar hariç, ekonomik durumu iyi ise ,sağlıklı bir bayanla evlenmeyi tercih edecektir.kendisinin bakım demeyelim de yardıma gereksinimi olduğunu varsayacaktır ve aşk-duygusallık-hizmet ya da bu kavramların herhangi birini yeterli görecektir...

Üye
    tigér Avatarı

Gerçek Adı
    Askin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    Gölcük
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    8

Olmayan bir durumun sebeblerini tartışıyor olmayalım sonra. (?)

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    22:31
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Ben engelli birinin kalkıp da "ya ben engelliyim, o zaman kendim gibi engelli birine aşık olup evleneyim" diye düşüneceğini sanmıyorum. Gönül bu, kime konacağı belli olmuyor. Tabii engelsiz bir insan da "ben mutlaka engelli biriyle evleneyim, yazık engelliler bekar kalmasın" diye de düşünecek değil. Ne bileyim bazen tesadüf bazen belki mecburiyet ile evlilikler kuruluyor. Aslında insanlara bu şekilde bakmamak da lazım. Sonuçta herkes kendi seçtiği yolda ilerliyor.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    22:47
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    2

Kısa bir ara (tanıtıcı reklam)

Üye
    esra baltacı Avatarı

Gerçek Adı
    Esra
    Son Giriş
    01.09-2013
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    engelli erkek kültür seviyesi anlayış kalitesi ne olursa olsun bence eksikliğini yanındaki kadının güzelliği ve sağlıklı oluşuyla kapatmaya çalışıo.yani insanlara çevresine bakın ben eksiğim ama hayatta güzel bişey yaptım bu kadına sahibim aynen tam erkekler gibi .demeye çalışıo güvensizliğini eksilğini böyle kapatmaya başkaları gibi bu şekilde olmaya çalışıo. aslında toplumun genelinin değer yargılarını düşünürseniz hani çokda haksız değiller.her erkek yanındaki kadının güzelliğinden gururlanmak istio sanırım.

Sayfa 5 / 59 İlkİlk 1234567891555 ... SonSon