Sayfa 48 / 59 İlkİlk ... 3844454647484950515258 ... SonSon
Toplam 882 mesajın 706-720 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MeçhulAdam Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ABD - Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bir konuya yorum yapmadan önce mutlaka tarihine ve saatine bakarım.Ancak konunun eski olması yorum yapılıp / yapılmayacağı anlamına gelmez.Öyle bir kural yoktur.Eğer yorum yapılmaması gerekiyorsa yönetim tarafından konu kilitlenir / kapatılır.İstesen de istemesen de yorum yapamazsın.Anca öyle okursun.Şans diye bir şey yoktur.Kader,nasip,kısmet vardır.Hiç kimse kendi kaderini terk edemez.Kaderinde ne çıkarsa onu yaşarsın.Lakin her şeyi de direkt olarak kadere bağlamak ya da yüklemek elbette yanlış bir davranış olacaktır.Örneğin siz arabayı uçuruma sürüp öldüğünüz de çıkıp da kaderim de bu varmış derseniz elbette saçma mantıksız bir şey olacaktır.Kadınların cinsel obje olarak görülmesi de Türkiye gibi cinsel açlık olan ülkelere özgüdür.ABD ve Avrupa'da çok az rastlanır.Örneğin Hollanda'da yasal olarak cinsel ilişki karşılığında direksiyon dersi alınabiliyor.Tamamen yasal.Kanunu var.Hatta yeni çıktı.Geçen ay gazete okumuştum.Buradaki olay her iki cinsiyeti de ilgilendirir.Bir tek tarafa bağlamak yanlış bir tutumdur.Mesela erkekler evlenene kadar sayısız kadınla birlikte olabilirler ve evlenecekleri zaman bakire kız ararlar.Kızlarda aynı şekilde 25-30 yaşına kadar erkeklerle her türlü şeyi yaparlar evlenecekleri zaman düzgün birini aramaya kalkarlar.Elbette bu tüm kız ve erkekler için geçerli değil.Genelleme yapmak yanlış olur.Ancak çoğu kadın ve erkeğin yaptığı şey budur.En azından günümüzde.Bu nedenle her iki cinsiyette engelsiz biriyle evlenmek isteyebilir ve bu gayet doğaldır.Davul bile dengi dengine diye bir laf vardır inanır mısınız bilmem üstteki yorumumu tekrar hatırlatayım sanırım o dediğim bu lafla uyuşuyor;

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: MeçhulAdam Mesajı Gör
    Bekarlık sultanlıktır dediler ben imparatorluk kurdum.Şaka bir yana bu bana şeyi hatırlattı; TSK'da görevli kadın savaş pilotlarının yine kendileri gibi TSK'da görevli erkek savaş pilotlarıyla evli olmasını.Çünkü kadın savaş pilotu bir astsubayla evlenmeye kalksa kıyamet kopar.Ya da bir inşaat işcisiyle.Lakin gerçekten aşıklarsa bir birlerine hiç bir şeyi önemsemeyip evlenebilirler.En fazla sonradan kaybedecekleri şeyleri ilk başta kaybederler olur biter.

Üye
    MeçhulAdam Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ABD - Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kimseyle aramı bozmak,tartışma ve kavga çıkarmak,insanların onurunu ve kalbini kırmak ve benzeri şeyler yapmam istemem.Eleştiriye eleştiri olarak karşılık veriyorum öyle düşününebilir.Herkes fikrini söylemekte özgürdür sonuçta katılırsın / katılmazsın ayrıdır.Mesela şu dediğinizin doğruluk payı vardır; Forum sitelerinin kötü yanıda bu kadın belkide evlendi, öldü, hastalandı başına iyi yada kötü bişi geldi siz burda cevap veriyorsunuz.Lakin bu sadece forum değil,bütün sanal internet aleminde olabilecek bir ihtimal & durumdur.Dünya hali sen konuyu açarsın başına bir şey gelir,bir daha girip bakamazsın öyle kalır.Millet & yönetim bunu doğal olarak bilemediğinden - ki bu imkansız zaten - mecburen sağ ve aktif olduğunu düşünerek yorum yapabilir.Yönetimde konuyu kapatmaz,açık tutar.Bu sayede uzar gider.Ancak konu sahibinin başına bir şey geldiyse ve bir yakınının konuyla ilgili bilgisi varsa yönetim ekibinden konunun kaldırılmasını / kapatılmasını / kilitlenmesini talep edebilir.Kimsenin okuyup okumadığını bilemeyiz zaten.Sadece konunun ne kadar görüntülendiğini bilebiliriz.İlgili bölümde yazar.Şuanda: 54.188 görüntülenme olmuş.Tabi bu konuya girenlerin yorumları okuduğunu da teşkil etmez.Ve her konuya girişte bu rakam artar.Hatta sayfayı yenilediğiniz de bile değişir.MYBB forumlarında öyleydi.Burasını bilmiyorum tam.Baştan sona tüm yorumları tek tek inceledim,üşengeç olan okumaz,okumayacaktır.Zaten yılda 1 kitabı bile bitiremeyen ülkeden okunmasını beklemek de komiktir.İnsanlar kuralları çiğnemediği sürece istediği her şeyi yapmak da özgürdür.Kural dışı bir şey olsa herkesten önce zaten yönetim duruma el koyar.Konu sahibi ( başına bir şey gelmediyse ve foruma tekrar girerse ya da üstte dediğim gibi haberi olan bir yakını girerse ) rahatsız olursa yönetim ekibinden konunun kapatılmasını / kilitlenmesini / kaldırılmasını talep edebilir.Ama tüm bunlar olmuyorsa bırakalım herkes düşüncesini kurallar çerçevesinde özgürce belirtsin bence.
    Konu MeçhulAdam tarafından değiştirilmiştir (07.01-2016 Saat 10:50 ).

Üye
    serdarski Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar Senturk
    Son Giriş
    24.02-2016
    Saat
    11:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbuL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@şems-i nur
    Soruyu erkekler üzerinden sormak yanlış olur.

Çünkü benim engelli bir kız arkadaşım var. Kocası İETT'de şoförlük yapan sağlam biri.. Kocasına sorduğumda ilk karısının kendisini aldattığı için engelli bir kız ile evlendiğini söyledi.

Engelli bir erkek olarak kendi açımdan şöyle açıklayayım; ben zaten engelliyim, engelli biri ile evlenirsem bizim yapamadığımız şeyler için bize kim yardım edecek? Mesela engelli biri olarak hastaneye yattığında sana kim yardımcı olacak? Annen-baban, kardeşin yoksa hastanede sana yardımcı olacak SAĞLAM birileri olması gerekiyor. Hastanede hastalar kendi sıkıntılarıyla uğraşıyor, personel ise "gözlerimi kaparım görevimi yaparım" mantığıyla yapması gereken işin haricinde kimseye yardım etmiyor. Dolayısıyla yanında hayat boyu yardımcı olacak sağlam birileri gerekiyor. Anne-baba öldükten sonra akrabalar bir yere kadar yardımcı oluyorlar, bir süre sonra yardımcı olmayı bırakıyorlar. Çünkü herkesin kendi ait bir hayatı var.

@erdalakbay
    Artık yeni nesil sizin dediğiniz gibi, anne-babalarımızın gençliğindeki gibi değiller.

İnsanlar gençken farklı oluyor, daha çok bireysel davranıyor, yaşlandıkça özellikle 40-45 yaşından sonra sağlık sorunları da ufak ufak başlayınca düşünceleri değişiyor..

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Artik kullanilmis bi yureksin yani.

Üye
    serdarski Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar Senturk
    Son Giriş
    24.02-2016
    Saat
    11:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbuL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@gtrcgokhan

İnsanlar "herkes dengi dengine" mantığında olduğundan "engelli ile engelli evlenir" düşüncesinde oluyorLar.

Üye
    yalnız insan Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa ŞAHİN
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    turkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar defalarca dile geldi bu konu. öncelikle insan olunmalı ayrıca vicdanı olmalı. engelli engelsiz diyre bir kavram görmüyorum ben. bakınız eger iki insan birbirini severse engel yoktur. yeterki arada sevgi bagı olsun.

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Ben biraz eski kafaliyim dogrudur. Beden degil ikinciel olan yurek bu yuzdendirki hic mutlu olamayacagim bu hayatta.

Üye
    liv85 Avatarı

Son Giriş
    03.03-2016
    Saat
    16:53
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Birbirlerine sadık ve saygılı davrandıktan sonra her türlü engel aşılır .

Üye
    katrancalı Avatarı

Gerçek Adı
    Ata
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    3

olaya erkek/kadın olarak değil de, ya da basmakalıp sloganımsı klişelerle bakmak yerine şöyle dürüstçe bakarsam gördüğüm şudur:

ister bizim toplumumuz, ister avrupa hatta amerikada toplum yapısı büyük oranda çekirdek aile şeklinde oluşuyor... yani, anne-baba-çocuk/çocuklar... zaten evlenmek demek aslında aile kurmak için atılan bir adım... çocuk olur/olmaz, ya da çocuk yapmak istenir/istenmez onlar kişisel karar ve uygulamalar... ancak evlilik yapan çiftlerin büyük çoğunluğu aile kurup çocuk sahibi olmak için yapıyor bu naneyi

işte bu "aile kurma-çocuk" sürecinde gerek bir evi aile kuracak şekilde düzenleyenin ve gerekse çocuk bakımının büyük oranda evin "hanımı"na düşeceğini dürüstçe kabul ediyor ve görüyorum... elbette, hem evin düzeninde hem çocuk bakımında eşime elimden gelen her türlü yardımı yapacağım, ama şunu dürüstçe hepimiz kabul edelim:
    bırakın biz engelli erkek ve kadınları bir yana, sapasağlam erkek ve kadınların kurduğu ailelerde bile evin düzenini ve çocukların bakımını büyük oranda kadınlar üstleniyor...

işte bu tür işler de fiziksel yeterlilik gerektirdiği için ister engelli erkek, ister sağlam erkek engelsiz/fiziksel yeterliliği olan kadını eş olarak seçiyor...

Üye
    keops16 Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    14.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bunun cevabı, engelde değil kakpte bence, kalbe de sen onu sen bunu sev diyemiyorsun .

Üye
    MeçhulAdam Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ABD - Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Esas soru şu olmalı; Dünyayı yöneten dünyanın en güçlü siyonist yahudi aileleri servetin başkalarına geçmemesi için kuzenleriyle evlendikleri halde nasıl oluyor da çocuklarının hepsi sağlıklı ve engelsiz bir şekilde dünyaya geliyor? Bu soruyu Cicada 3301 bulmacasını çözen birisi cevap verebilir sanırım.Bu konu yanlış strateji,ya hep ya hiç prensibine göre açılmış.Gerçi dediğim soruyu sorsaydınız bırakın 48 sayfayı 8 sayfayı bile zor görürdük,lakin kimse ilgilenmez deli herhalde bu deyip geçerdi.Bilinç altı işte bir şey diyemezsin.

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli olani aldirirsan engelli olmaz tabi.
    Yani degisik bi bakis acisiyla yahudi olsaydiniz engeliniz sonradan degilde dogustan olsa dogmazdiniz.

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    28.06-2017
    Saat
    20:11
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Boyle bir konu aciyorsaniz birde su soruyu sorun kendinize engelsiz bayanlar neden engelsiz erkekleri tercih ediyor ? Bu sorunun cevabinida dusunurseniz sorunuza cevap bulabilirsiniz...

Üye
    MeçhulAdam Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ABD - Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@Engelsizbiz aynen öyle bende dahil çoğu kişinin demeye getirdiği şey bu zaten. @erdalakbay gerçek cevap nedir bilinmez ama bu da mantıklı bir yaklaşım olmuş,en azından bir ihtimal.

Üye
    hacı42 Avatarı

Son Giriş
    17.06-2017
    Saat
    19:03
    Yaşadığı Yer
    Türkiyem
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bireyler aslında kendi anlaşabilecegi insanla evlenmeli.ancak şuanda geriye dönüş olsaydı kendi engelim olanla evlenirdim birbirimizi daha iyi anlardık enazından..tabii herkesin kendine göre düşüncesi var mutlaka

Sayfa 48 / 59 İlkİlk ... 3844454647484950515258 ... SonSon