Sayfa 4 / 57 İlkİlk 123456781454 ... SonSon
Toplam 846 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    nova yorumuna ba-yıl-dım! Süpersin.. seni ve eşini çok seviyorum şahsen tanımıyor olsamda sitemizin hayran olduğum sayılı çiftlerindensiniz Allah mutluluğunuzu daim etsin.. ben de düşüncelerimi söyleyeyim bari geri kalmayayım Tek bir şey kemiriyor aklımı.. Mesela bugün birbirlerine aşık olan bir çift düşünün kadın sağlam erkek sakat.. Evlensınler bunlar yıllarca birlikte yaşasınlar.. Sonra birşey olsun mücize mi diyelim buna bilemiyorum ama hadi mücize olsun.. adam tamamen iyileşsin ve kadın sakat kalsın bu defa.. yıllarca süren evliliğin o andan itibaren kaç gün süreceğini Allah bilir artık.. işin enteresan tarafı yinede severiz biz kızlar kaba olacak ama bizim buralarda köpek kalpli derler herşeye rağmen seven kızlara.. Herkes için geçerli değil tabi ama bazı beyler için sağlam eşe sahip olmak demek kendi bakımını üstlenmiş bir bakıcı değil daha çok gurur kaynağı demek oluyor ve çok daha fazlasını istiyorlar. Korkunç bir hırs etkili oluyor sağlam eş isteklerinde. Türkçesi arkadaş eş dost çevrelerine hava atmak için istiyorlar bunu.. Ha gerçek aşk ve sevgi ile birbirlerini sevenler yok mu var mutlaka.. Bazı arkadaşlar para pul konularına girmiş bi parça onuru ve kendine saygısı olan hiçbir kadın para için sevmediği bir erkeğin kendisine dokunmasına izin vermez kadınlık yapmaz kusar yahu tiksinir yani ancak dini imanı paraysa işte olur vardır öyle kadınlarda.. Toparlayacak olursam herşey alın yazısıdır derim aslında çok da bizim tercihimize bakmıyor bu işler...

Üye
    nacar Avatarı

Son Giriş
    24.01-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    kalbimin attıgı yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bulamadık ne olacak bulsak konu açılmazdı

Forum Moderatörü
    UZAKLAR Avatarı

Son Giriş
    21.03-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    6

Valla arkadaşlar tüm yazılanları tek tek okudum. Ben engelliyim eşim engelli değil 1994 de güzel bir bayanla aşk evliliği yaptım, ağzımızın tadı bozulmadan devam ediyoruz allaha şükür. Şimdi ben olaya engelli engelsiz değilde, zengin çirkin, zengin şişman, olarakda bakmak istiyorum. Bakıyorsun bayan güzellikde kraliçe seçilecek fizikde erkek çirkin veya şişman ama bakıyorsun onların altında LAND ROVER jeep var şimdi bu dünya güzeli kızcağız ne kadar kime aşık, adamamı yoksa parasınamı. Ortada istisnalar var elbette ama ne yazıkki ülkemizde ya PARAN kadar yada KARİYERİN kadar adamsınız.

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    19.03-2017
    Saat
    23:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

erkekler kendilerini her zaman bir adım bayanlardan önde gördükleri için evlilikte bile kendisinin derecesinden daha az bir bayan veya engelsiz bayanları tercih ediyorlar dır benim görüşüme göredir bu.tabiki istisnalar kaideyi bozmaz.
    dip not:erkekler hastalandıkalrında bebekler gibi ilgi görmek şımarmak isterler eee eşi de aynı derece engelli olsa kim onun kahrını çekecek

belki konu dışında bir yorum olacak ama yazmadan duramadım.
    her iki cins sağlam ve evliler günün birinde bayan bir kaza hastalık her neyse geçirip sakat kaldığında terk eden genellikle erkek oluyor.
    kocası sakat kaldı diye terk eden kadın varsada erkekler kadar çoğunlukta değiller.sanırım bu da yetiştirilme tarzı vicdan ve allah korkusuyla alakalıdır.
    geçenlerde bir haber okumuştum haber merak edenelr için bu linktedir.
    Gündem Kocasının gözü, kulağı oldu, yılın kadını seçildi ZAMAN
    siz hiç bu sebeple yılın erkekği seçildiğini duydunuzmu ? sakın erkekler günü yoktur demeyın engelli çocuğuna bakan bir babayı yılın babası seçildiğinide duymadım ben.ama engelli çocuğunu sokağa atan bakmıyan döven hor gören ama engelli çocuğunun engelli veya evde bakım parasını alıp zıkımlayan baba haberlerini çok duydum.HABER: Engelli Kz in Ald Yardmlarla Geinen Baba, Kzn lme Terketti haberi
    dip not:gene söylüyorum istisnalar asla kaideyi bozmaz ama herkes biliyorki engellik söz konusu olduğunda kadınlar/anneler daha vicdanlı ve fedakardır.

Üye
    zaferdağ Avatarı

Gerçek Adı
    zafer dağ
    Son Giriş
    12.11-2015
    Saat
    11:19
    Yaşadığı Yer
    manavgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

doğal seçilim kardeşler...elden bişeycik gelmez...birazcık süsleyebiliriz biraz arabeskleştirebiliriz mevzuyu ama....

Üye
    kirilmayancan Avatarı

Gerçek Adı
    AHMET
    Son Giriş
    31.07-2012
    Saat
    02:02
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkes aynanın karşısında kendini görmekte!
    Evlilik kutsal bir kurumdur,Engelli veya engelsiz olarak ayırt edilmemelidir.
    Herkesin farklı gerekçeleri ve düşünceleri vardır; Kimileri bu düşüncelerini dışa vurarak gerçekleştirmektedir,
    Ben engelli biri olarak engellimi engelsizmi biriyle evlenmek istersin diye sorduklarında engelli biriyle evlenmek isteyen biriyim,engelsiz biriyle evlilik düşünmeyenlerdenim;
    Nedeni ise hayat,ta yaşamımız boyunca birbirimize destek olmak için;
    Sevgisiz ve Aşksız bir hayat düşünemiyorum fakat yalnılığa boyun egmek zorundayım;
    herkese saydılar sevgiler;
    Bu konuyu açan arkadaşımız aynanın karşına geçip kendi yüzüne karşı ne istediğini sorgulamalı;

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    2

UZAKLAR;

Valla toprağım nede olsa döktürmüş beee halal sana toprağım

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    21:33
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Şamata gırgır bir yanada , hayatta insanın başına herşey gelebiliyor iki insan sapasağlam bir şekilde evleniyor bakıyorsunuz ki biri bir kaza veya hastalıktan engelli hale geliyor ve çiftler boşanıyor (istisnalar hariç ) bu durumda evlenilen kişi engelli engelsiz ne fark eder yarınımız garanti değil.Allah c.c. herkezin gönlüne göre versin, taşıyayamacağı dert keder vermesin.

Üye
    songulsevinc Avatarı

Gerçek Adı
    SONGÜL
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:23
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar ,

Bu konuda bende NURDAN arkadaşımı destekliyorum. Genelde erkeklerin tercihi sağlam bayanlardan yana. Etrafımda da birçok örnekleri var. Tam tersi ender görülen bir durum. Yani bayanın engelli erkeğin sağlam olması. Bende bu durumu çözmüş değilim. Galiba sağlam erkekler biz engelli bayanları yanlarında görmekten rahasızlık duyuyorlar.

Üye
    murat01_80 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    02.06-2016
    Saat
    16:16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kızlar bıraz kıskanıo gıbı geldı bana engellı erkeklere bravo engelsızlere hucum şaka bıyana arkadaslar bence engellı engelsız farketmes ınsan olsun yuzu gule c olsun anlasın benı yeter..ama tabıkı engelsız bayanları kendıne asık edebılen evet dedırtıp nıkah masasına oturtan kardeslerıme helal olsun..kızlar ıcınde gecerlı engelsız bır erkegı sevmıs vve kendınızı sevdırmıssenız helal olsun dıyorum..unutmayın cok deıl bıraz para gecınecek kadar o lazım bızlere oncelıkle bırde manevıyat..

sonrasımı ..onlar erdı muradına bız cıkalım kerevetıne..saygılar hepınıze..

Üye
    tolga0164 Avatarı

Son Giriş
    16.08-2013
    Saat
    15:33
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ben engelliyim ama az oranda.Engellibir bayanla tanışmak istiyorum fakat engelli bayanlarda engelsiz beylere bakıyo olursa bir engelli bayanla hayatımı birleştirmek istiyorum...

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    2

Engelli yada engelsiz değil de; Allah herkesin gönlüne göre nasip etsin,gönlüne göre olunca hiç bir engel görünmez.Mühim olan kafa yapısıdır,bunu bulduktam sonra gerisi kendiliğinden gelişir zaten.yeter ki,düzgün karekterli ve kişilikli olsun......

Üye
    askibeka Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    11.02-2017
    Saat
    02:33
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm arlakadaşlar.. Bende bütün yorumları okudum. Herkesin yazdığında düşüncelerinde doğruluk payı var elbette, bunlar güncel yaşantımızda olağan ve örnekleri görülmüş yaşantılardır.Fakat engelli veya engelsiz olmakla hiç alakası olmayan durumlardır. İnsanlar düşüncelerinde engelli olmasınlar ve önce insan olmayı öğrensinler. Benim fikrimce hayattaki en büyük engel sevmesini bilememektir ve de insan olmasını bilememektir ki bundan daha büyük engel de yoktur bence. Fiziksel engel buna engel de değildir onun içinde engelli veya engelsiz diye tanımlamak çok yanlıştır. Aile olmak kutsal bir olaydır buda sevgiyle ve de insan olmakla alakalıdır sadece..

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

Valla allah kimi yazmışsa odur insanın kaderi...Bunu engellemek mümkün değildir kaderin bağladıklarını kimse çözemez..Ne deniyorsa onu atacak kalp..
    Büyük konuşmamak lazım hayatta...Sağlam bir adamla evlenirsin haftasına bir kaza ile adam yataklara düşebilir bunun garantisini kimse veremez aynı şey bayanlar için geçerli...
    Kul yazılanı görse gerek...Ama havva'nın demesiyle ve bencede KADINLARDA SADAKAT ÇOK DAHA FAZLA ERKEKLERE GÖRE...
    KADIN YAPABİLİR AŞKLA SEVGİYLE AMA ERKEK YAPAMAZ...YADA %50 %50 DENGELER EŞİT OLDUĞUNDA HERŞEY EŞİTLENİR..

Üye
    abukperi Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    24.04-2015
    Saat
    14:47
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sonuç bir genelleme yaparsak erkekler genelde engelsiz veya az engelli bayanları tercih ediyor. Vefa olarakta bayanlar her zaman daha vefalı...

Sayfa 4 / 57 İlkİlk 123456781454 ... SonSon