Sayfa 34 / 59 İlkİlk ... 2430313233343536373844 ... SonSon
Toplam 882 mesajın 496-510 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Furkan_81 Avatarı

Gerçek Adı
    ❤ FEG
    Son Giriş
    08.07-2017
    Saat
    21:58
    Yaşadığı Yer
    Kalben İstanbul.
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    42
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kadın ve erkek eşit değil,eştir : Birbirlerinin yerine geçmek için değil,birbirlerinin yanında durmak için vardırlar....

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    07.07-2017
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    2

Tercih meselesi değil bence kısmet tercih ettiği engelsiz bayanın günün birinde engelli bayan olmayacağının garantisini kim verdi o kişiye onun için benim eşimde engelsiz tercih meselesi değil o an karşıma eşim çıktı sevdik evlendik kişik olarak insan ayırt etmeyi sevmem eşim engelli olsaydı yine kısmetimse sever onunlada evlenirdim ok

Üye
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    24.04-2017
    Saat
    01:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    100
    Verilen Beğeniler
    60

Ben hafif engelliyim , çalışıyorum ve kendi işimi kendim yapabiliyorum kimseye ihtiyaç duymadan ve İstanbul`da tek başıma yaşıyorum.
    26 yaşımda bir trafik kazası geçirdim , şimdi şunu aklınızdan hiç çıkarmayın lütfen her insan bir engelli adayıdır . Engelsiz bir bayan veya erkeklede evlenebilirsin ama yarın başımıza ne geleceği belli olmaz. Çok insan tanıdım balayına gidip dönüşde trafik kazası geçirip erkeğin veya bayanın engelli kalması sonucu boşanıyorlar. Nerde kaldı bizim yeminimiz iyi günde kötü günde her zaman yanında olacağım sözü . Ayrıca ben formlardaki evlilik isteyen erkek bireylerin yorumlarına baktığımda bu konuyu açan arkadaşın bahsettiği engelsiz kadınlarla evlenmek falan istedikleri yok tam tersine kendileri gibi engel derecesine göre eş istiyorlar . Tek tek okudum evlilik isteyen erkeklerin istediği ortak şey ben hafif engelliyim benim gibi hafif engelli olan bir bayan ile evlenmek istiyorum diyor. Yani kendi engel derecesine veya durumuna göre bayan arkadaş istemeleri bence çok normal bir istek. Kimsede engelsiz bayanla evlenmek istiyorum yazmamış . Kısa ve öz herkes engel derecesine göre birbirini tamamlasın kardeşim şartlar eşit olsun kimse kimseyi taşımak veya çekmek zorunda değil. Sağır ve dilsiz bir bayan sağır dilsiz bir erkekle evlensin yada ortepedik engelli yine kendi gibi bir engelli ile evlenmeli .

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:15
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    204
    Verilen Beğeniler
    72
    Blog Mesajları
    16

bu konunun başlığı eksik aslında.bütün erkekleri aynı düşünüp genelleme yapılmamalı.bazı engelli erkekler neden engelsiz bayanları tercih ediyor dense ve bu konu üzerinde tartışılsa daha doğru.ama bu durum bazı engelli bayanlar içinde geçerli olabilir.engelsiz erkek arayan bayanlarda vardır mutlaka.ozaman bazı engelliler neden engelsiz birini tercih ediyor diye soralım kendimize.
    Daha kendi engeliyle barışık olmamış ve yanına kendiside engelli olduğu halde engelli birini yakıştıramayan,bunu hazmedemeyen kibirli beyinler veya sağlam birinin ona daha iyi hizmet edeceğini,evliliğin ağır yükünü,sorumluluklarını üzerinden alıp onu rahat ettireceğini düşünen tembel,mücadeleden kaçan korkaklar diye düşünüyorum.
    çok görüyorum yada biliyorum sapasağlam evlenipte hemen ardından kaza geçiren,eşi kanser olan vs.çiftler var.ozamanda bu mantıkla terketmek mi gerekecek.
    hep engelli birinin beni daha iyi anlıyacağını ve anlayış gösterecerğini düşünerek engelli birini istemişimdir.ama illakide engelli olsun yada engelsiz olsun diye kendimi şartlamadım.önemli olan seveceğim,değer vereceğim ve aynı dili konuştuğum biri olması ve bunun karşılıklı yaşanması.Allahtan gelene de razı olabilmek...

Yasaklı Üye
    sen/duyar Avatarı

Gerçek Adı
    selahattin
    Son Giriş
    06.07-2015
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    FETHİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: şems-i nur Mesajı Gör
    sevgili dostlar siteye üye olduğum günden beri forumuda,bloglarıda düzenli takip ediyorum..ve evlilik üzerine epey gündem oluştuğunu fark ettim..yapılan yorumlarda şu dikkatimi çekti:engelli erkekler evlilik noktasında engelsiz veya daha az engelli bayanları tercih ediyo..bunun sebebini merak ediyorum..yorumlarınıza açıyorum bu konuyu...
    .....................

bu konu göreceli...diyaliz hastayım .engellilerle ilgili bir site de belden aşağısı tutmayan bir bayanla saatlerce site catleşme kanalından yazışıyorduk.genelde dünya görüşlerimiz yakın olmasa da ; görmek için bulunduğu ortama gittim .başka arkadaşlarla görüştüm.net de saatlerle görştüğüm bayan benimle tek kelime bile konuşmadı ,defalarca aynı ortamda bulunmasına karşın .arkadaşlık ya da evlilik için dünya görüşlerimiz uysun diye hiç de ön koşulum yoktur.
    Sanırım benim hareketli hiç de diyalize girmişe benzer bir görüntüm olmayınca ikirciklendi sanırım. eğer ki; konuşabilseydik belki de evleme teklifi edecektim. orada ulunan bir ağabeyimz bu işi yapmam için yardımcı olayım mı deyince,işi oluruna bırakırım ve üstelemem dedim. sanırım bayan niyetimi anlamıştı ama kendisinin yük olabileceğini de düşünmüş olabilir.
    Kısacası sizin görüşünüz göreceli olabilir...ama erkeğin maddi gücü oldukça iyiyse (kadın için de geçerli) secici olabilirler normal insanlar gibi ve doğal karşılamak gerekir.mal paylaşımı ,can paylaşımından zordur..

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    07.07-2017
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    2

hayalle yaşarken gerçek dünyada
    zamanı içmişiz haberimiz yok
    ömürle yüzyüze geldik aynada
    harcanıp gitmişiz haberimiz yok

boş yere koşarken hayat yolunda
    ne dertler çekmişiz haberimiz yok
    gözlerden dökülen gözyaşlarında
    eriyip gitmişiz haberimiz yok

Benden size gelsin Ammada bunalım yaptınız ya

Üye
    Fatih Aslan Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Lâ Tahzen;

Allahtan gelene razı gelmek güzeldi

Üye
    atmaca58 Avatarı

Gerçek Adı
    Harun
    Son Giriş
    16.12-2015
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

devir bozuk insan korkuyo evlenmeye

Üye
    ist01 Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    07.07-2017
    Saat
    05:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

yaw su tv lerde engelliler evleniyor yapsalar bekar engelli kalmaz gibi hehe

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    17.07-2017
    Saat
    10:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    9

atmaca58;

Bulduk, bide evlenemeye korkuyoruz.

Üye
    nokta Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:47
    Yaşadığı Yer
    Doğu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sokratese öğrencileri sormuş ; hocam evlenelim mi yoksa evlenmeyelim mi? diye

Sokrateste; evlenseniz de evlenmeseniz de her hâlukâr da pişman olacaksınız demiş.

Üye
    mayhan2515 Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    03.11-2016
    Saat
    11:01
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    9

.....Her durumda evlenin. İyi bir eşiniz olursa mutlu olursunuz.... Eşiniz kötü olursa filozof olursunuz..
    "Socrates"

Üye
    AsiLce Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:47
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nokta;

Her İşin Sonu Pişmanlık Olsaydı Adliyeler Boşanma Davalarına Yetişemezdi, Ayrıca Allah Kimseyi Pişman Edecek Duruma Düşürmesin..

Üye
    sidelya76 Avatarı

Gerçek Adı
    Sideiya
    Son Giriş
    09.05-2016
    Saat
    17:03
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tamamen, erkeklerin dış dünya ya kendilerin ıspatlamak için, yaptıkları birşey...

Nadir kişiler dışında, çoğu erkekler kadını sadece iş gören varlık olarak gördüklerinden, benide sırf bu yüzden ayırdılar, ben sakatmışım, erkek banamı bakacak bana bakıcılıkmı yapacak diye, ama Allaha havale ediyorum hepsini...

Üye
    AsiLce Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:47
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Rabbim İnsanları İçinde ALLah Korkusu Olanlarla Karşılaştırsın Kadını Erkeği Fark etmez..

Sayfa 34 / 59 İlkİlk ... 2430313233343536373844 ... SonSon