Sayfa 31 / 57 İlkİlk ... 2127282930313233343541 ... SonSon
Toplam 846 mesajın 451-465 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hülya Avatarı

Gerçek Adı
    hülya
    Son Giriş
    31.01-2017
    Saat
    10:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    9

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İnsanlar hep birbirlerini bir kategoriye koyuyor en büyük hastalığımız etiketlemek olmuş...Kadın-erkek,engelli-engelsiz,paralı-parasız...İnsan ilişkilerimizde birbirimizden beklentilerimiz vardır .Kimi insan kendi isteklerine göre kimi insanda başkalarının istekleri ve düşünceleri üzerine yaşar.Kadın içinde erkek içinde ailesinde ve çevresinde hoş,maddi durumu iyi,başarılı insanlarla anılmak ister ve bunu istemek herkesin hakkı.Evlilik sadece iki kişinin aldığı bir karar olarak kalmıyor aile,çevrede etkili oluyor bundan sonrası iki kişinin sevgisine ve cesaretine kalıyor...Bunu başaran yada vazgeçen çiftler var.Bence gönül işleri hep karmaşık birde fiziksel engeller olunca biraz daha karmaşık

Üye
    berkemeteatasoy Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT DOĞAN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:24
    Yaşadığı Yer
    MARDİN-MİDYAT
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    6

engelli evlilikler genelde zordur..boşanmalar çoktur..sağlamda engelli istemez..engelli daha az engelli arar..bence herşey dengince olmalı.engelli engelli ile evlenirse çok zaman sonra boşanırlar..bazı aşlar filmlerde gibi olmuyor gerçeği farklı..

Üye
    burakkemalturkoglu Avatarı

Gerçek Adı
    burak türkoğlu
    Son Giriş
    07.05-2014
    Saat
    08:52
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öyle denk düşme ihtimali daha fazla olabilirmi

Üye
    veli kaplan Avatarı

Gerçek Adı
    ....................
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:38
    Yaşadığı Yer
    ......................
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    52

Engelli erkekler neden engelsiz bayanları tercih ediyor:Sorunuza yada yorumunuza diyelim ;atıfta bulunduğunuz bir engelli erkek olarak bir ;cevap aradım ama birçok saçma neden geldi aklıma ;hiç biri beni ;mantığıma uygun gelmedi. Ben duygusallıktan ve hislerden yana olmayı tercih ederdim. Çünkü insan duyguları varsa yaşamaktadır evlilikte yaşam gibidir duygularla yaşanır. Mantıklı olmak güzel olabildiği gibi kimi zaman olumsuzluklarla karşılaşabiliyoruz. Sevgi, varsa bütün olmazlar olur, bütün mantıksızlıklar anlam kazanır.

Yasaklı Üye
    durgunsu Avatarı

Son Giriş
    21.10-2013
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şu bayanların evlilikteki sorunların hepsini erkeklere yükleme düşüncelerine bende katılmıyorum.Çünkü erkeklerin daha az engelli bayan istemesi kadar engelli bayanların da daha az engelli erkek istiyor.Bu sitede çok var öyle bayanlar ve belkide NURDAN da onlardan biridir.Herşeyi erkeklerin üstüne atarak kendinizi melayke yapmayın lütfen.Bunu bizzat yaşadım bu sitede.

Üye
    veli kaplan Avatarı

Gerçek Adı
    ....................
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:38
    Yaşadığı Yer
    ......................
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    52

??????

Üye
    nasibegül Avatarı

Gerçek Adı
    Nasibe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

faruk34;

Kadın ne hizmetçidir nede para manyağı ne biçim bir zihniyete sahipsiniz siz erkeğin parası olunca herşey tammı yani peki o erkeği bütün olumsuz yönleriyle kaldıracak mide neolacak. Siz erkekler paranız olunca kadın her şeyi kadırır mı sanıyorsunuz siz kadınarı ne sanıyorsunz.Erkeğin parası varsa engeli önemli değil diyenlere, parası için gelen kişi sizin elinizdekini avcunuzdakinibi güz yer bi tarafınıza güzelce bi tekme vurur basar gider ayrıcada erkek neslini devam ettirmek ister ev işi ister yemek ister diyorsunzda kadın istemezmi bunları aslan gbi bir kocası olsun istemezmi mesela ne kadr saçma hayaller içersindesiniz insan hep daha iyisini ister bırakın bahanelrinize kılıf uydurma çabasını, nefsiznizle hareket edip daha çekici daha alımlı bir bayana sahip olmak istiyoruz demiyorsunuzda neslini devam ettirmek istediği için diyorsunz :erkek engelli kadın kadın sağlam erkeğin paras var ya adın herşeye kendi koşsun alınacklara verileceklere yemeğe işe çocuklara zaten kadınında istediği bu ya dünyanın bütün ykünü kendi omuzlarına almak. engelli eşine bakmak taşımak sırtlamak mantık bunun neresinde ya bi kadın niye böyle bi erkek istesin.davul bile dengi dengine çalar herkez kendine uygun eş adayını seçmeli duygularıyla mantığıyla bağdaşacak huzur bulacak temeli sağlam olan bir eş istemeli yok benm param var ben at gbi kadın alırım diyen erkeklere dikkat edinde o at sizi tepmesin diyorum...

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    28.03-2017
    Saat
    23:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    4

sanırım kendi eksikliklerini kapatma ihtiyacından, kadın-erkek farketmez sebep aynıdır...

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    123

Bu soruyu soran arkadaşın böyle bir yargıya,yaşadığı bi kaç olayın etkisiyle mi vardığını düşünmeden edemedim.Soruyu mantıklı bulmadığım içinde yorum yapmaya bile gerek duymuyorum.

Üye
    Nostradamus Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    12.04-2016
    Saat
    23:06
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nasibegül;

Son noktayı koymuşsun parası pulu evi arabası var diye engelli erkekle evlenen kadından hayır gelmez aynı şey engelli kadın içinde geçerlidir.. Şu bir gerçektir ki arkadaşlar GÖRSEL her zaman hepsinden önce geliyor ve emin olun ne paraya ne pula bakıyor baksa da karşı taraf ya çok zor durumda ve çıkmazda yada mantık evliliği yapar hayatımı kurtarır en azından daha iyi şartlar altında yaşarım veya sömürür tekmeyi basarım düşüncesi ile engelli birey ile evlenir..istisnalar yokmu? tabiki var işin içinde AŞK,GÖNÜLDEN SEVME,DERİN DUYGULAR,ROMANTİZM ve en kötümser hali ile Saf Temiz duygularla YARDIM ederek mutlu ederek Mutlu olan hayatla barışık, bazı şeyleri aşmış engelsiz biri ise...Zaten böyle bir insana insan demek büyük haksızlık olur çünkü böyle bir varlık şahsi düşünceme göre bir MELEKTİR....

Maalesef ki toz pembe bir dünyada yaşamıyoruz tam tersi acımasız gaddar ve bir o kadar da zorluklarla dolu bir gezegende yaşıyoruz Heleki engelli bireyseniz bu zorluklar 2 katına çıkmakta...Fakat herşeye rağmen yaşamak güzel diyebileceğimiz yüzlerce sebebi ve atmosferi olan mükemmel bir yapının içinde barınıyoruz.Bizler dünya içerisinde yaşayan en gelişmiş ve yine en geniş düşünebilme potansiyeline sahip varlıklarız. bu yüzdendir ki hep en iyisine en güzeline en kalitelisine en pahalısına sahip olma güdüsüne sahibiz.Fakat çoğu kişinin es geçtiği bir nokta vardır.KENDİ KUSURLARIMIZI EKSİKLİKLERİMİZİ YA GÖRMEZDEN GELİP SALAĞA YATAR yada gerçekten KENDİMİZİ YARGILAMA VE EKSİKLERİMİZİ GÖREBİLME POTANSİYELİNE SAHİP DEĞİLİZDİR... Hiç kendinize sordunuzmu? Ben en iyisini kusursuzunu istiyorum peki ben "en" lerin neresindeyim?...
    Doğuştan Ortopedik engelliyim hafif aksayarak yürüyorum ve bekarım. şükürler olsun ki şu an her ihtiyacımı kimseye muhtaç olmadan yapabiliyorum.Gösteri yapıyormuşum gibi lütfen algılamayın fakat işim var.evim var 2 abimle ortak olduğum yazlığımda var çok yakında emeklide olacağım yaşımda daha 37... Bende isterim engelsiz güzel bir bayanla flört etmeyi sarmaş dolaş sokaklarda ele ele gezinmeyi ve evlenip ömrümü onunla geçirmeyi.Bende isterim yüzüne baktığım zaman gözüm gönlüm açılsın,,,,çalıştığım yerde kız arkadaşlarım var samimi olduklarımda gülüp eğlendiklerimde,Keske diyip hayal kurup iç geçirdiklerimde....Fakat maalesef karşı tarafa zarf atma ve hoşlandığını belli etme durumları oluşunca işler değişiyor .... karşı taraf durumu anlayıp samimi moddan çıkıp ismimle hitap yerine "abi,arkadaşım hitap" moduna geçiş yapıyor bunun anlamı basit; BENDEN UZAK DUR ))

Arkadaşlar bazılarınız yazdıklarımı belki saçma sapan veya gereksiz bulabilir fakat maalesef ki dost acı söyler.. Nasibegül hanımın bir sözüne tam olarak katılmıyorum davul bile dengi dengine dir sözü göreceli bir kavramdır ve üzerinde tartışılır..

Arkadaşlar incitici veya küçük düşürücü kelimeler kullandığımı düşünmüyorum fakat yinede hatalıysam affola.saygılar.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Aslında Nurdan'a şimdi sormak lazım düşüncelerini, bu konuyu açtığında bekardı, şimdi evli.. : [Şems-i nur & 100süz] Düğünümüze bekliyoruz....

Üye
    Nostradamus Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    12.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ne mutlu nurdana..Açtığı konu güzel bir gelişmeye ön ayak olmuş kendisine ve eşine bir ömür boyu mutluluklar dilerim

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    26.03-2017
    Saat
    17:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

nasibegül;

Sizde bana esip gürlemişsiniz , insanlar zenginken bir anda fakir olabilir, sağlıklıyken bir anda engelli olabilir, hiç bir şeyin garantisi yok, bugün evin varsa maddi durumun iyi ise erkek içinde kadın içinde güç kimdeyse ben seçilmem seçerim durumları oluyor.Evlilikler severek olmalı, sevgi saygı çimentosu, parada demiri olsun !!! malum bu aralar demir fiyatları cıktı

Üye
    Nostradamus Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    12.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

faruk34
    güç kimdeyse ben seçilmem seçerim durumları oluyor. diyorsun da sence % kaçı seçtiğini elde edebiliyor...Bu işler pazardan domates seçmeye benzemez bu kadar basit değil.Sen seçersin ben seçerim o seçer peki ya seçilen o şanslı kişi seçen kişiyi geri çevirirse ne olacak? ben sordum yine ben cevaplıyayım seçen kişi seçtiğiyle kalıp hafızasının derinliklerine gömüp hayali ile yetinecek.. Haa seçilen şanslı kişinin niyeti başka ise tabiri caizse kaşar ise bu sefer seçen kişinin bittiğinin resmi olur.bizede astalavista demekten başka bir söz kalmaz..

Üye
    zekeriyausta61 Avatarı

Son Giriş
    28.03-2016
    Saat
    15:19
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar selam; yazılarınızı okudum. 49 yaşındayım eşimde engelli. iki çocuğumuz var. 16 ve 12 yaşında. çok insan bizi imrendiğine eminim. davulu dengi dengine vurmak gerek. bizde herkes gibi zaman zaman sorun yaşıyoruz. eğer bencilliğin önüne geçebilirseniz mutluluk gelir. sorunlarda paylaşılmalı.

Sayfa 31 / 57 İlkİlk ... 2127282930313233343541 ... SonSon