Sayfa 23 / 59 İlkİlk ... 1319202122232425262733 ... SonSon
Toplam 882 mesajın 331-345 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    18.07-2017
    Saat
    13:38
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    28

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Uzaklar ;

Siz kendinizi bütün hissetmiyor olabilirsiniz... İster yarım, ister çeyrek insan kabul edin kendinizi. Buna eyvallah derim, sonuçta her insanın kişisel gelişimi, duygu düşünceleri ile alakalıdır bu durum . Ama engelli kadınları "yarım" kadın sınıfına sokup genelleyemezsiniz. Hele ki bütün mesele ev çekip çevrilmesi gibi sığ bir yaklaşımsa. Tek serçe parmağı ile ev çekip çevirebilecek yetenek ve kapasitede engelli kadınlar var. Ki zaten bir insan sırf bunları yapabiliyor diye bütün olmaz.

Benzer bir konuda düşüncelerimi paylaşmıştım ; http://www.engelliler.biz/forum/yasa...-olmaz-12.html
    Kendimi tekrarlamaktan ve genelleme başlıklarından çok hoşlanmadığım için yorum yazma adetim yoktur.
    Benden buraya kadar , sağlıcakla kalın ...

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    4

@ kalem,bence erkek almayalım mekiğe
    @semoş, sana gelecek ilk yorumu söyleyeyim, sende erkek düşmanısın

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    171
    Verilen Beğeniler
    30

Şimdi okula gitmek durumundayım Ama mekikte olacagım Kontrol paneli otomatiğe alınmıştır
    Ben benim bıcırlarla ugraşırken mekiği burada bırakıorum oldu mu?

Gelince yerime geçerim Savaşınız bol olsun

Üye
    hodbin Avatarı

Son Giriş
    21.06-2017
    Saat
    10:23
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli/Gölcük
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    66

Kadınlar daha duygusal. Sevdikleri zaman aklın ışığı zayıflıyor, tekerlekli sandalyedeki, genel standartlara göre çirkin sayılabilecek bir vücut yerine, o vücuttaki sıcak gözlere dikkat kesilebiliyorlar. Erkeklerse severken bile hesap yapmaya devam ediyor... Ne diyelim: Biyolojinin gözü kör olsun

Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Selda ben sana erkek düşmanı dedım kızdın. al bak itiraf ediyorsun işte

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    171
    Verilen Beğeniler
    30

Seldacım bişi olmaz Mesut uslu çocuktur Candır Endişelenme. Mekikte eşitsizlik,ayrımcılık,herkese yasaktır. Yoksa hepimiz cümbürcemaat uçarız boşluga

Forum Moderatörü
    UZAKLAR Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    17

Sema;

Polemik olsun diye değil bu yazdıklarım. Ama bence kendi gözlüğünü çıkarıp, gözüne Türkiye gözlüğünü takip da yazman gerektiğini düşünüyorum.
    Ve kendini genellemeye tabi tutmadan yap bunları.Eğitimini, aylık gelirini, sosyal durumunu, yaşam şeklini ve çevreni bırak ve geneli göz önüne al.

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cesur ınsan allahdan korkan kuldan korkmayandır sorumlu ınsan sorumluklukların altından kalkan ınsandır bazı ınsanlar okadar cok acızkı kalkaamıyor bır umut ısıgındasın ama o ısık sonuverıyor tamır etmeyı bılmıyorsan bır elektırıkcı cagırman gerek yoksa elektırege kapılmadan sen tamır edıceksın kalem hanım guzel ozetlemıs hanımlar calısabılıcek gucdelerse ne mutlu evınede bakar cocugunada erkege ıhtıyac duymazlar duymamalıda onemlı olan ıkı kısının bır bırıne tamamlamasıdır uzaklar beyfendı sureklı takıp edıyorum hep felsefe yolunda yahu bırakında ınsanlar bırazcık dusunme yetenegıne sahıp onları kafası evlenıp yuva kurmaya dusunduruyorsa zekaları kursunlar bak sureklı yatalak kalkamayan bır hastanın aklında hep yurumek kosmak vardır neden once o adımları atayım der cunku o ankı zekası onu gerektırır uretemez yuruyen kısınınde derde sıkılınca ben araba tren ucak gbı seylere bıncem der bazılarıda bır ıs bulayım baskalarında gordugu bılhassa arkadas cevresınde yuva kuran coluk cocuga karısan oldugunda kafasındakı sureklı olusan dusunce yuva kurmakdır bız toplum olarak en buyuk sorunumuz su ılk soylenecek seyı ıen sona en son soylenecek olanıda ılk soyluyoruz bır erkek kadının ılk once ekonomık olarak hazır oldukdan sonra ve sorumluluklarına tasıyabılıcek durumda oldukdan sonra bu gonul ılıskılerıne yelken acmalarıdır bunlar olmayınca butun mutsuzluklar bundan bıtıyor zaten olmayınca bazı karı ve kocalar elgun neder su bunu der o sunu dermantıgı ıle yurudukce o evlılıklerde yurumez kalem hanım sızın evlılıgınız neden bıtdıgını ıyı anlıyorum malesef ulkemızde cok basıt acız ınsanlar cok

Üye
    VingScapulea Avatarı

Son Giriş
    10.10-2011
    Saat
    10:26
    Yaşadığı Yer
    Yurt Disi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Malesef yorumum cok uzun ve böyle uzun yorumlar yapinca utaniyorum ama yorumuma baslamadan önce sunu belirtmek istiyorum.
    Bir üye burada yazanlarin galiba evlenmek maksatli veya kendilerine es aradiklari icin yorum yazildigi idda etmis o malesef
    benim icin gecerli degil sadece onu belirtmek istedim ben sadece paylasmayi cok seviyorum

Eger böyle bir soru sorulunca gelen cevaplara kizilmamasi gerek.
    Genellikle insanlar soru acinca kendi fikirlerine uyumlu yorumlari
    seviyor ve kendilerine uymayan düsünceleri yargiliyor.Bizler sizler
    engellerimiz olan bireyler toplumda nasil yargilandigimizi biliyorsunuz ve bu
    demektirki bizlerde farkli tercihleri olan farkli yasamlari ve farkli düsünceleri olan
    bireyleri düsünebildikleri icin veya hayatlarinda yaptiklari secimleri icin onlari acik fikir karsilamamiz gerek degilmi?
    Ben genellikle Türkiyeye geldigimde insanlarin birbirlerine veya bir birlerinin duygularina hic hassas
    davranmadiklarini gözlemliyorum.Karsimdaki insani insan olarak görmeyip kisileri disiylariyla karsiliyor ve
    iclerini bile kurcalamaya ugrasmaya zaman ayirmadiklarini görüyorum.Bazi insanlar icin hersey yüzde, bedende ve malesef
    ceplerindeki paradan ibaret oldugunu düsünüyorum.Özellikle Türkiyede param ve güzelligim var ise farkli
    muamelerle karsilaniyorum veya statüm isim gibi kavramlar yüksek sevyede ise ona göre muamele görüyorum ve ben böyle
    düsünen kisileri kusura bakmayin hayatima dahil etmiyorum ve böyle düsünen bir adamla hayatimi paylasmayi aklimin ucundan
    bile gecirmiyorum.
    Bence herkes kendi düsünceleri tercihleri isteklerini dogrultusunda olan kisilerle hayatlarini paylasmalilar.Ben
    beni bir engellim var diye dislayan kadini veya erkegi hayatima girmesini birakin arkadaslik bile etmeyi düsünemem.
    Bunlari bir kenara birakirsak neden engelleri var olan insanlarin saglikli (engelleri olmayan) kisilerle
    yuva kurmayi hayal ettiklerini
    tahmin edebiliyorum.Bendede bir takim engeller var oldugu icin ben bir engelli kisinin nasil bir piskolojide oldugunu
    biliyorum.Bizler bir cogumuz yarali kus giyiz ve toplumda ikinic sinif insani gibi görünmekteyiz. Bizer kuvvetli olamayanlar
    yardima muhtac olanlar zayif ve agir tabirler sakat olanlariz.Bu demektirki bizler bize ne gelirse artik sansimiza
    ne düserse onla memnun olmalisiniz piskolojisiyle asilaniyoruz.Biz ''sakat'' olanlar artik kim isterse bizi ona raziyiz
    gibi bir mentalite icinde olmizi bekleyen bir toplumla karsi karsiyayiz ama her seye degisik yönlerden bakilmali.
    Bir olaya sadece bir taraftan bakilirsa baska insanlarin farkli düsüncelerini anliyamassiniz.
    Bazi isanlar mantigiyla hareket ederler ve o mantiklarinda yillarca veya dogduklari günden beri cektikleri
    acilari dislanmalari toplumun ve ailenin icinde bastirilmalari onlari ''normal'' biriyle kuvvetli biriyle
    evimi yuvami kurabilecegim birisiyle hayal etmesi tabiki dogaldir.Cünki bu bir cok engellinin hayalidir.
    Yürüye bilmek kosmak veya digerleri gibi olmak onlarin beyninin ucunda daima sakli bir yerde gizlenmektedir.
    Bizler engellerimiz olan insanlar mecburen engellerimizi kabullenmekteyiz ama secenegimiz olsa bizde digerleri
    gibi olmak istemiyormuyuz? Ben olmak istemiyorum .
    Ben baskalari gibi olmak istemiyorum.Kimin benim gibi iki tane kanadi var omzunda ? Kimin yasam
    sevinci benim gibi var kaninda?Toplumu gözlemliyorum ve saglam insanlarin beden daha rahsiz oldugunu görüyorum.
    Oda ayrica kendi basina bir konu .
    Bence insan dilegi gibi yasamali.Baskalarinin aileniniz dedikleriyle bir yere kadar varilmali.
    Hepimiz bir gün ölecegiz ve ben arkamda pisman oldugum pismanlik duygusuyla ve bunu yasayamadim cünki ailem istemedi
    cünki toplum istemedi kabullenmedi diye duygularla topraga verilmek istemiyorum ama herkesin su hayatta istedikleri gibi
    hayallerindeki gibi yasamalarini diliyorum.Eger bir engelli bayan / erkek saglikli hic bir engelleri olmayan bir kisiyle
    hayat paylasmakmi istiyor? Paylassin ama unutmasinki o saglam kadinda bir gün trafikten gecerken bir araba
    carpip onuda engelli birakabilir? O zaman ne olacak? Muhtemelen birakir.Cünki sevgi insanin icinde.Disinda degil.

Güzellik ve saglik bize ödünc verilmis bir emannettir zaman geldiginde dis güzelligimiz ve sagligimiz elimizden
    alinacaktir.
    Ona göre yasamali ona göre hayat arkadasini tanimali ve onun her hücresini kendisini fikirlerini düsüncelerini herseyini
    ona göre sevmeli.
    Onun haricinde beni kendimi cok seviyorum ve sizinde kendinizi, esinizi, sevgilinizi veya engelli cocuklariniz varsa onlari farkli olsalarda
    ne kadar sevdiginizi ve digerleri gibi olmasalarda onlarin özel ,güzel, degerli, kuvvetli olduklarini her gün onlara demenizi
    ve onlari nekadar sevdiginizi söylediginizi umuyorum.Cünki bu morale bu destege ihtiyaclari olduklarini düsünüyorum cünki
    onlari ve bizi toplumda oldugumuz gibi degilde olmamiz gerektigimiz gibi bir toplumla savasa girecekleri icin onlari
    iyice buna hazirlamak gerektigimizi düsunüyorum.

Allah hepinize yasama sevinci yasama direnci ve en önemlisi hayattaki zorluklara gülümsemek icin güc ve kuvvet versin...

Hayirli paylasimlar

Üye
    Gurbetli Avatarı

Son Giriş
    31.01-2017
    Saat
    12:18
    Yaşadığı Yer
    B.B. memleketim
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    26
    Blog Mesajları
    2

amin güzel yorum olmus tskler

Üye
    hemşir Avatarı

Son Giriş
    21.05-2012
    Saat
    09:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben kendimden bahsedeyim bir erkek olarak ben bi engelli bayanla evlendim benim engelimde ağır bir engel değil önemlii olan sevmek saymak gönül koymak... hepsi bundan ibaret

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:35
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    14
    Blog Mesajları
    10

İnsan isteyerek aşık olmuyor yada biryerden alınmıyor aşk.Engelli birine de aşık olabilinir engelsize de...Engelsiz bir bayan arayan engelli erkeğin samimi olduğuna inanmıyorum aşk yoksa eğer..

Üye
    Kazım Özcan Avatarı

Gerçek Adı
    Kazım
    Son Giriş
    24.11-2016
    Saat
    14:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: selda* Mesajı Gör
    çünkü iyi bir gözlemciyim
    Kazım Özcan Bey,
    siz önyargının anlamını biliyor musunuz?
    önyargı kelimesinin bir çok kelime anlamı olablir ama sana en uygun olanı şu; kendine güvensizliğini başkalarına mal etme metodu...

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    4

yorumsuz...

ön yargı "Bir kimse veya bir şeyle ilgili olarak belirli şart, olay ve görüntülere dayanarak önceden edinilmiş olumlu veya olumsuz yargı, peşin yargı, peşin hüküm, peşin fikir."

Üye
    code Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @vingscauplua -yanlış yazdım sanırım-

eee sonuç ne engelli bayanlar evde mi kaldı neye ulaştınız. öyle avrupa ile tc yi karşılaştırıp tc hiç insancıl değil demek kolay burada her şey para üzerine kurulmuşken siz orada işsizken dahi güvenceniz var ne bekliyorsun ne ekildide ne biçilecek bir imparatörluk ulusundan adamlar biz uhrevi saçmalıklarla uğraşırken sanayi devrimini kent devrimini sosyal devrimini eğitim devrimini yapmış biz ne yapmış ne bekliyoruz engellimiz nasıl yaşıyor ki normal insanımız nasıl yaşasın. bu gün 100 yılda bir engelli aldı devlet ama doğru ama yanlış dışarıdaki normal insanlar ne gözle bakıyor işe girmiş memur olmuş engelliye "yan gelip yatarak para alacak asalak" olarak bakıyor, hatta en eğitimlisi bile biz üni mezunlarınla dışarıda işsiz dolaşırken bu engellileri niye işe alıyorlar diyebiliyor senin üniversitenin yetiştirdiği insan bu iken sen kimden neyi bekliyorsun ben memur olmuş engellileri kıskanan dışarıdaki aptal sağlamlarla ruhlarımız sadece bir gün yer değiştirse o bedende nasıl bir hücrede yaşadıklarını anlasalar eminim tekrar vücudlarına döndüklerinde bir daha ağızlarını açmazlar. ve asla hiç bir engelli kendine verileni -hakkını var mı dahası- lütuf olarak görüyorsa o engelli gerçekten sağlam insanların dediği şekilde engellidir. ne istiyrosak onu almalıyız makul sınırlar içinde

Sayfa 23 / 59 İlkİlk ... 1319202122232425262733 ... SonSon