Sayfa 16 / 59 İlkİlk ... 612131415161718192026 ... SonSon
Toplam 882 mesajın 226-240 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    8

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Başlıkta da belirtildiği gibi,burda okuduklarımın yarısından fazlası,engelli erkelerin çoğu engelsiz bayanlarla tanışıp evlenmişler.başlık doğru mu söylüyor neeebiraz doğruluk payı var galibagibi geldi bana

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    17.07-2017
    Saat
    10:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    9

Güvenme güzelliğine bir sivilce yeter....

Yasaklı Üye
    nrdnmz Avatarı

Gerçek Adı
    NURİ
    Son Giriş
    18.09-2013
    Saat
    11:09
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

güvenme malına bir kıvılcım yeter
    Güvenme güzelliğine bir sivilce yeter....

Yasaklı Üye
    nrdnmz Avatarı

Gerçek Adı
    NURİ
    Son Giriş
    18.09-2013
    Saat
    11:09
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

lejyon kendini komik mi sanıyosun. ciddi bi konu bu ya konuş ya da sus.

Üye
    MügeNK Avatarı

Gerçek Adı
    Müge
    Son Giriş
    24.07-2013
    Saat
    14:38
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Neden sadece erkekler. Engelli bayan olupda engelsiz erkekle evlenen yok mu ?
    Ben varım. Ve bunu söylemekten hiç utanmıyorum. Evet ben bir engelliyim ve engeli olmayan birisiyle nişanlıyım. Bu tamamen gönül işi. Kısmet işi. Ayrıca diğer arkadaşlarımızında dediği gibi herkesin kendi seçimleri vardır. Ve bu seçimler için kimse kimseye de hesap vermek zorunda değildir.
    Engelli veya engelsiz, kim kiminle gerçekten severek evleniyorsa Allah onların evliliklerini uzun ve mesut kılsın.

Başlıktaki soruya cevap vermeye gelince yine aynı şey herkesin kendi seçimleri. Engelli bayın gönlünün düştüğü bayan engelli olacak diye bir şart yok. Yada iki engelli evlenecek diye de bir kanun yok. İradesi olan her kişinin seçme özgürlüğüdür bu.

Üye
    selo66 Avatarı

Gerçek Adı
    semih
    Son Giriş
    31.05-2011
    Saat
    12:32
    Yaşadığı Yer
    Yozgat-Sarıkaya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

• arkadaşlar sadece erkeler kendinden salam bayanla evlenmek istemiyobence aynışey bayanlar icinde gecerli bu tamamiyle mecburiyeten dolayı örnek verirsek bir engelinin karşındasıda engeliyse ondan birşey isteyemiyeceyi için oyüzden normal bi durum hayat yarzı zor kısacası mejburiyet diyelim

Üye
    bil_al Avatarı

Gerçek Adı
    bilal
    Son Giriş
    21.07-2015
    Saat
    13:15
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu konu günlerce konuşulur. engeli engelsizle evleniyor diye bir sey olmaz. gönül düştükten sonra engeli yada engelsiz dinlemez....

Üye
    mehmet987654321 Avatarı

Son Giriş
    07.11-2014
    Saat
    21:19
    Yaşadığı Yer
    ank
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben engelli bir bayanla hiç tanışmadım.yollarda genellikle işitme engelli bayanları görüyorum, kulaklarında ki cihazlarından ve konuşurlen ki el kol hareketleri dikkatimi çekiyor anlıyorum.bir de engelli gördüğüm zaman fazla dikkatli bakmıyorum çünkü ben parmaklarımdan engelliyim birisi dikatli bakınca sinir oluyorum.okuduğum ve çalıştığım yerlerde de engelli bayan yoktu.hiç engelli engelsiz diye ayrım yapmadım.böyle bir ayrım yapanları da tuhaf karşılamam .1-)fiziksel engelli ve duyma engelli bir çift tahminimce uygun olabilir.ikisi birbirini tamamlar ama bu bence iki engellininde çok büyük bir fedakarlık yapmasınıda gerektirir ,uygun bulmama rağmen çok zor bir evlilik seçeneğidir.2-)mantık olarak düşündüğümde benimle aynı derece de engelli olan birisiyle evlenmeyi isterim.3-)çok ağır engelli olan bayanlarla örneğin yürüyemeyen, çok zor bir durum .belki onların ilgilenmeye pek ihtiyacları yoktur diyeceğim ama ülkenin koşulları belli en zor hayatı onlar yaşıyor.üzülerek söylüyorum ki yürüyemeyen bir bayanla evlenmeyi pek düşünmüyorum o kadar iyi yürekli , iyi bir insan değilim demek ki.ama iyi insan olmaya çalışıyorum bu olmayacak diye birşey yok ilerde belki birisiyle tanışırsam bu düşüncem de değişebilir.engelliler biraz daha aktif olmalı sokaklarda daha çok olmalılar.okumalılar ,yüksek mevkilere gelmeliler.bizim engellerimiz ancak çok başarılı olduğumuz zaman engel olmaktan çıkar ve bu yok yürüyemiyor yok konuşamıyor gibi bahaneler bulmamızı ortadan kaldırır.yaşam standartlarımızı yükselttiğimiz zaman her engel ortadan kalkıyor.umarım yardımcı olabilmişimdir düşüncemi size tam olarak aktarabilmişimdir.yanlış birşey söylemişsen affedin.mesaj atın düzeltirim.

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:36
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    206
    Verilen Beğeniler
    72
    Blog Mesajları
    16

herkes kendinden daha iyi durumda veya kendi seviyesinde engelli birini ister;ama bunlar kısmet işi işte.kendisinden daha engelli birini isteyen nadir oluyor.kısmet değilsede siz neyi isterseniz isteyin olmuyor.şahsen bende kendi engelimden daha ağır engeli olan birini isteyemiyorum.çünkü kendini zor idare ederken eşinde devreye giriyor.tabi eğer aşık olduysanız bu kurallar geçersiz kalıyor ))) ben engelli bir bayanım,şimdiye kadarda benle ciddi manada evlenmek isteyen çok kişi oldu.bunlardan yalnızca 1 erkek engelliydi biliyormusunuz.geri kalan erkekler engelsizdi.neden beni tercih ettiler?bunu sadece erkeklere endekslememek lazım.herşey kısmettir.Allah herkese hayırlısını versin

Üye
    hera Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mehmet987654321 Mesajı Gör
    ..3-)çok ağır engelli olan bayanlarla örneğin yürüyemeyen, çok zor bir durum .belki onların ilgilenmeye pek ihtiyacları yoktur diyeceğim ama ülkenin koşulları belli en zor hayatı onlar yaşıyor.üzülerek söylüyorum ki yürüyemeyen bir bayanla evlenmeyi pek düşünmüyorum o kadar iyi yürekli , iyi bir insan değilim demek ki.ama iyi insan olmaya çalışıyorum bu olmayacak diye birşey yok ilerde belki birisiyle tanışırsam bu düşüncem de değişebilir..
    düşündüklerinizin iyi yürekli olup olmamanızla hiçbir ilgisi yok ,sadece ağır engellileri tanımıyorsunuz ve korkuyosunuz durum bu

Üye
    yunus52 Avatarı

Gerçek Adı
    yunus
    Son Giriş
    03.02-2014
    Saat
    09:12
    Yaşadığı Yer
    ordu/FATSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

en gelli engelsiz fark olmamasılazım bence. önemli olan engelli bayanlarla tanışmak onları daha yakından tanımak gerek ozaman her şey değisir.tabiki insanın yapısı da önemli bunun için.önemli olan kişinin nedüşündüğü

Üye
    rotinda Avatarı

Gerçek Adı
    gülcan
    Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    15:17
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar. bence engelli insanların kendinden biraz daha iyi durumda olan biri ile hatta engelsiz biri ile evlenmek istemeleri çok normal. mantık çerçevesi ile bakılınca yaşam kalıtesi için böyle olmalı. ama kendi durumuma bakınca 7 yıllık birlikteliğim var. sevda belki gerçek diye ifade ettiğimiz şeylerin üstünü örtebiliyor. benim eşim çok sağlıklı sadece sigara engeli var. bense %60 engelliyim. iyi olan kendimi idare ediyorum. evlilik sorumluluğunu kaldıra bileceğime inanıyorum. gerisi de ikimizin çabası ile olacak. rabbim beni elden ayaktan düşürmesin bu halime çok şükür. hatta çalışıyorum. yaşayıp gidicez inş. yakında düğünüm olacak. rabbim herkeze gölünün muradını versin. allah ' a emanet olun.

Üye
    TATLI CADIYIM Avatarı

Gerçek Adı
    ASLI
    Son Giriş
    18.12-2011
    Saat
    03:53
    Yaşadığı Yer
    mevlana diyarı...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

siteye yeni üye oldum,cafe bölümünden buldum şemsi nur adlı arkadaşın fikir konusunu,bence çoook doğru bir tesbit arkadaşım,engelliler engelsizleri daha çok istiyo evlilik tercihinde..özelliklede erkekler!nedenini sorarsan,bence erkekler rahatlarına fazlaca düşkünler,kendileri engellide olsa atrafında fırıl fırıl dönen fedakar kadınları arzuluyolar,haklılar veya haksızlar orasına bakmıyorum..ama unutmamaları gereken nokta şu: kendileride bulunmaz hint kumaşı değiller yani

Üye
    yasin06 Avatarı

Gerçek Adı
    yasin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    13

Allah cc razı olsun güzel düşüncede olan abla ve kardeşlerimiz , önce ne sebeble evlenileceğine bakılmalı sanırım burdan yola çıkmak lazım herkes farklı düşüncede olabilir bizlewr bunu bilemeyiz ve bilmediğimiz içinde yanlış bir şey söylememek ve zanda bulunmamak için rabbim hayırlı eşler nasip etsin demekle yetinmeliyiz, islamda Kadın, ya malı için veya güzelliği için, yahut da dindarlığı için alınır. Siz dindar olanını alın Malı için alan malına kavuşamaz, yalnız güzelliği için alan, güzelliğinden mahrum kalır diye buyrulmuştur Hadisi şerifte, Erkek olsun kadın olsun, evleneceği kişinin, haramlardan kaçan, namazını kılan ve diğer ibadetlerini yapan, güzel ahlaklı biri olması lazımdır Sadece boyuna bosuna, kaşına gözüne bakmamalıdır,
    Evlenilecek kişinin Önemli olan, iyi insan yani salih Müslüman olması, kötü art niyetli olmaması ve itikadının düzgün olmasıdır böyle düşündüğümüz sürece inşAllah Allah cc katında rabbim hakkımzıda herdaim hayırlı olanını nasip edecektir. niyet ne ise akıbette o yönde olur bizler istediğimiz eşleri sadece bize bakan yemeğimizi pişiren ihtiyaçlarımızı gideren biri olarak değil onların bizlere Allah cc tarafından emanet olduğunu düşünerek nikahlamalıyız ancak bu düşüncede olursak hem evliliğin bir anlamı olur hemde mutlu ve huzurlu bir hayat geçirmemiz için güzel bir ömür geçirmek nasip olur hakkınızı helal edin inşAllah elimden geldiğince bir şeyler yazarak paylaşımınıza ortak olmak istedim selam ve dua ile Esselamu Aleyküm

Üye
    ş_i_f_a Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    16:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    nur hanım;

sadece erkekler değil,kadın erkek herkes kendini bulunmaz hint kumaşı zannediyor

Sayfa 16 / 59 İlkİlk ... 612131415161718192026 ... SonSon