Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Cigdem Yuksel
    ... hepsi benim elimde istersem mutlu olurum istersem mutsuz...
    Aynen katılıyorum...
    Bugün bir kitap tanıtımı gördüm , Kapakta şöyle yazıyor :
    Sen yürürsen, hayat yürür, sen durursan hayat durur. "Her Şey Seninle Başlar"
    Öğrenilmiş çaresizlik üzerine yazılmış bir kitap.
    Bence okumalı ...
    http://www.muminsekman.com/

Üye
    Ritsos Avatarı

Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    00:10
    Yaşadığı Yer
    Antalya Kaş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kişi ne yapıyorsa en çok yapmak istedği şeyi yapıyordur,başka bir şey yapmak isteseydi onu yapardı.aynen dediğn gibi sema

hatta neyzenin dediği gibi

muhabbet herkesin aklını çelmez
    gönül viranesi kolay düzelmez
    alemden çekinem bir zarar gelmez
    sen kendi kendine hıyanet etme.

Üye
    AYCAGOZLU Avatarı

Gerçek Adı
    aslı
    Son Giriş
    23.08-2017
    Saat
    15:25
    Yaşadığı Yer
    BALIKESİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kabullenmeliyiz çünkü bu durumda yaşamak zorunda olduğumuzu bilmeliyiz

Üye
    efekt Avatarı

Gerçek Adı
    No name
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    14:07
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ikinci bahar, anlıyorum seni aynı şeyleri bende yaşadım az veya çok... ama isyan bi çözüm değil... kim ne ederse kendine eder derler ve doğru bi söz iyi bakmayı biraz denesen denedim diyorsun ama denememişsin bizim milletin huyu hevesle azimi karıştırır olmuşuz bi hevesle başlarız sonunu hiç getiremeyiz... azimle savaşacan sana bakan gözlere inat içindeki düşüncelere inat azmedecen yoksa ahmet mehmet ne dese boş önemli olan yüreğini koyup bi an önce yaşama sarılman

kendine çok iyi bak görüşmek üzre

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ahhh ahhh ne desen ne yapsam bos zaman zaman gırıyoruz bu tur bunalımlara hepımız yasıyoruz ...dısarıda var olan ınsanlar ne kadar dırenclısın nasıl basarıyorsun senı taktır edıyoruz dıyorlar bırde bana bıze sorsalar ) kazın ayagı oyle degıl derler ya aynen oyle ıste...kız arkadasım olsun cok ıstıyorum basarıyorumda bunu ya sonrası onu alıp guzel bır yerlerde eglenmeye goturemıyorum bırılerının yardımı olmadan bunu yapabılmeyı cok ıstıyorum hızlı yurumeyı kosmayı ınatla tırmanmayı ...belkı saglıklı ınsanlarda dag bayır tırmanmıyor ama yapamayınca ınsanın canı cekıyor herseye ragmen hayat guzel senı sevıyorum dıyorum burdan kızarkadasıma ıyıkı varsın...

Üye
    gulsahh Avatarı

Son Giriş
    14.07-2009
    Saat
    23:48
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim de yaşadığım duygular. o yüzden herkes gibi sana şöyle yapmalısın flnda diyemem. çünkü kelin ilacı olsa misali...
    senden daha kötüyüm çünkü benim bi işim bile yok bütün gün evde kafayı yiyorum artık.. ne olcak böyle bilmiyorum. ne yapmalıyız bilmiyorum..kabullenemiyorum,
    seni o kadar ii anlıyorum ki arkadaşım

Üye
    çelik Avatarı

Son Giriş
    21.12-2013
    Saat
    17:41
    Yaşadığı Yer
    bozüyük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence arkadaş sen hayattan deyil hayat senden korksun siz öz güveninizi kaybetmişsiniz bende tekerlekliyim çocuk felci geçirdim gençliğimin başlangıcında 14 yş bunu kabullendim başka çare yok. ama şimdi evliyim 2 çocuğum var hayat güzel yaşamasını bilene ALLAH YADIM ETSİN BU DÜŞÜNCENİ DEYİŞ...

Üye
    masiva Avatarı

Gerçek Adı
    Fatma
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Sessizce yorumunuza yorum getiremiyorum, çok yerinde ve güzel mi yoksa müthiş bir cesaret ve özgüven mi desem bilemedim.. "...kedimden şüphe ediyorum Acaba ROL mü yapıyorum diyorum..." Belki de gülümseyen herkes rol yapıyordur, bunun ayrımına nasıl varılabilir ki?.. kişi kendinden bile emin olamazken..

Fotoğraflarında içten gülümsediğim güzel bir günün ardından, elde avuçta kayda değer bir sebebim olmaksızın ağlayabiliyorsam neden ağladığımı bile bilmeden, bu rol hususunu düşünmek lazım. Belki de öyle alışmışızdır öyle kalıplaşmıştır ki hareketler hatta duygular bile otomatikleşmiştir de bu nedenle farkedemiyoruzdur.. ta ki sızacak küçük bir çatlak bulana kadar hım?

Üye
    nuriye taşçı Avatarı

Son Giriş
    05.01-2012
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vallahi bundan 1 yıl önce bende senin gibiydim.
    hatta daha beter
    ama karşıma biri çıktı aşık oldum
    ve şimdi çok iyiyim durumumda değişiklik yok sadece bakışım değişti hayata

umarım seninde karşına biri çıkar
    ve mutlu olursun

Üye
    CIHAN_KAYRA Avatarı

Gerçek Adı
    cihan kayra
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    19:38
    Yaşadığı Yer
    elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herzaman söylüyorum dostlarıma arkadaşalarıma ben biz ebahşedilen bu nefesi bu ömrü (ki ne zaman bitecek bilinmiyor) ağlayarak,sızlayarak,kendime acıyarak, ahhh ben ne olacam diyerek bitirmek istemiyorum. evet gerekirse gülmek için kendini zorlıycaksın... hayat böyle bunu gözyaşları değiştiremez. ünv son sınıfta bayağı kafaya takmıştım engelli olma durumumu. kanrin 3. kattaydı çıkamıyordum sınıfta tek oturuyordum hep ders aralarında.ikinci bahar arkadaşım gibi bunalmıştım,çaresizlik nedir aslında ilk o günlerde öğrenmiştim. isyan etmesem bile mırıldanmaya başlamıştım içtin içe .. ne yani hep böylemi gidecek hayat diye.. bunu sanalda dostlarımıza açıp anlatabiliyoruz ama çevredeki insanlara anlatmak zor. herkes sözbirliği etmişcesine aynı şeyi söylüyo çünkü sabret düzelecek herşey !!! hı hı kesin düzelir ... işte o günlerden birinde benim bu durumumu farkeden bir hocam beni odasına çağırdı ... gittim otur şöyle dedi... adam tv izliyo :roll: içimden kalkıp gitmek ve bişeyler söylemek geldiği bi anda dediki hocam.. bu program çok güzel üstün dökmen diye birisi her hafta trt de çıkıyor.biraz dinledim adamı gerçekten harika anlatıyordu tam en heyecanlı yerine geldi hocam tv yi kapattı :shock: dediki cihan ben senin neler hissettiğini neler düşündüğünü biliyorum. ama bide şöyle düşün her tv her kanalı çekmeyebilir .. belki senin hayatında sadece trt vardır.ama ondada çok güzel şeyler inanki mevcut.yeterki sen izlemek iste ,görmek iste.... işte hayatı 2 kelime ile anlatmıştı bana. tamam eksiklik,noksanlık,engel adı ne olursa olsun hayatımızda var ama bunlar tv yi kapatmamız için bir neden değil.. başka kanaldan devam hayata o en sevdiğimiz siyah filmi bulana kadar ... kolay gelsin herkese ....

Üye
    deruni Avatarı

Son Giriş
    25.08-2016
    Saat
    12:47
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

AĞZINA SAĞLIK CİHAN NEDE GÜZEL ANLATMIŞSIN :wink:

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Arkadaşım yazmış olduğun yazı gerçekten beni etkiledi. Yaşamış olduğun hayat gerçekten çok zor, yazmış olduğunuz metinde kendinizi çok iyi ifade etmişsiniz.

Eğer bir nefes bile alıp veriyorsak; bize o nefesi alıp verme gücünü verene şükretmek gerekmez mi? Her ne olursa olsun bizi yaratana ne kadar şükretsek azdır.

Unutmayın ki! Bu dünya fanidir bir gün mutlaka bitecektir. Ebedi olan ise Ahiret hayatımızdır inşallah bu dünyadaki yaşadığımız zorlukların karşılığını fazlası ile Allah’ım ahrette verir.

Sen kalbinle inan yeter ki!
    Allah’ım sabırlar versin……

Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İkinci bahar'a hak vermemek için duygudan histen arınmak gerekir.Ama malesef güzel hocam,etten kemikten olduğumuz kadar duygudan da oluşuyoruz.Sabretmemiz salık veriliyor.Şu aşamaya kadar gelebilmek bile sabrettiğimizin göstergesi değil mi?Cüssemden büyük bir taş basıyorum bağrıma.Onunla yaşamak hiç de kolay değil.Onu taşımak için ben mi seçildim?Sen mi seçildin?Kısa çöpü kaç kişi çekmiş böyle?

"Katlanmaksa katlanıyoruz,kimselere belli etmeden" ya da etmemeye çalışarak.Taşıdığımız taş arada ağırlık yapıyor ve soluklanmak için bırakacak olduğumuzda akıp giden hayatla yüz yüze geliyoruz.Herşey akıyor biz yükümüzün ağırlığınca yol alıyoruz bu akışta. Umudunu ötelerde arayanlara sözüm olamaz.Bu da bir tesellidir.Lakin ben gerçekleri kabullenme zehrini hepimizin şerefine yudum yudum içiyorum her gün her gece...

Yaşamak...Kime göre?Kimin kriterlerine göre sevgili hocam? Ben hayatın merkezine kendimi koyuyorum.Diğerleri çelik çomak oynuyor...

Üye
    DarknessBlues Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim AKÇA
    Son Giriş
    04.02-2017
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

arkadaşlar benim için ne kadar sorun olmasada başkaları için sorun,dile getirmeselerde yaptıkları söyledikleriyle bunu yansıtıyor,en basit şekliyle hastalığım yürüme bozukluğuna sebep oluo ama neredeyse hiç belli olmuo ve bugune kadar ne kadar insanla tanıştıysam rahatsızlığımı anlatana kadar sıkı arkadaş ondn sonra kayboluolar,ya dünya üzerindeki insanlar çok kusursuz yada ben çok kusurluyum...sizce???

Üye
    NuRuL Avatarı

Son Giriş
    10.05-2012
    Saat
    17:48
    Yaşadığı Yer
    iSTanBuL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ikinci bahar arkadasım hepimizde aynı sorunlar var.

Ama sen biraz abarttın gözü kör olan arkadaslarımızı düşün ve haline şükret bence. En azından Gözlerinle anneni, babanı, kardeşlerini vs. görebiliyosun Dünyanın güzelliklerini görebiliyosun. Ne demek istedigimi anlamıssındır umarım Saygılar

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon