Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 18 mesajın 16-18 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşım, denir ki ;"Damdan düşenin halinden damdan düşenler anlar..." Tamamdır... Doğrudur. Ama senin durumunda bu sözün geçerliliği bence rafa kaldırılmalı. Aslında ihtiyacınız olan şey size yeni bir pencere açacak olan, ufkunuzu aydınlatacak olan biri, ya da birileri... Lise arkadaşım şizofrendi... Ama üniversite 3. sınıfa kadar rahatsızlığının farkında olmadık... Hepimize örnek teşkil edebilen, güzel bir insan o... Üsturuplu kararlar alan, aklına, fikrine güvendiğim -ki hala güvenirim- o insan 3.sınıfta garip davranışlar sergilemeye başladı ve herşeyden kendini soyutladı... Ta ki, "beni beyaz bir araba hergün takip ediyor, beni öldürmek istiyorlar" diyene kadar durumun ciddiyetinin farkında değildik... Dinlenildiğimizi düşünürdü. Barış Manço'nun ölümünden kendini sorumlu tuttu... O yıl meydana gelen bütün kötü olayların ona ceza olarak yaşatıldığını söylerdi... Neyse, bu dönemlerinde hep yanındaydım... Doktoru onun bol bol konuşmasını, onun en sevdiği insanlarla beraber olmasını salık vermiş... Tam iyileşme sürecine girmiş, uzun zaman hastalanmamışken tekrar hastalanmasına şaşırmıştım... Tekrarlayacağını biliyordum ama bu kadar çabuk olabileceğine ihtimal vermiyordum... Babasıyla görüştüm.. Arkadaşımın babası "kızım iyileşemez" diyordu... Çünkü evde Annesi de şizofrendi... Yalnız kaldıklarında sürekli rahatsızlıklarını konuşuyorlardı ve bu hastalığı tetikliyordu... Demem o ki, siz sizden farklı insanlarla konuşsanız, bunun için de bir yardım alsanız nasıl olur?

Üye
    rohanleim Avatarı

Gerçek Adı
    ramazan
    Son Giriş
    12.01-2012
    Saat
    13:44
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sakin_piskopat öncelikle gecmiş olsun kardeşim...ne yazık ki bizim millette hemen yaftalamak kolaydır deli deyip gecerler..cevremde hiç şizofreni hastası olmadı ama eger olursa rastlarsam kesinlikle yardım ederim..oturup muhabbet etmeye birşeyler paylaşmaya çalışırım...

Üye
    kaybolan yılllar Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar Kerem
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sakin piskopat geçmiş olsun bende bir şizofreni olarak sana tavsiyem ilaçlarını düzenli kullan derim ama sadece ilaçlarda bitmiyor iş bende senin anlattıklarından çok farklı değildim bizim rahatsızlıgımız zihinsel bir rahatsızlık biz zihnimize değil zihnimiz bize hükmediyor ve birgün eckart tolle nin şimdinin gücü adlı kitabına ulaştım ve oso nun kitaplarına azmettim ve okudum sana yemin ediyorum hayatımda inanılmaz değişiklikler oldu diyebilirimki önceki durumuma bakarak % 80 gibi bir iyileşme oldu ve çevredeki herkes sen çok zekisin gayet sağlıklısın sen hasta değilsin gibi yaklaşımlarda bulunuyor % 50 ilaç ve %50 kitaplardan psikolojik destekle bu işi çözer ve şifa bulursun diyorum sevgili kardeşim saygılarımla...bir dene kaybedecek birşeyin yok aksine kazannırsın diye ümit ediyorum .....

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12