Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:52
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    59
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Geçmişte yaşadığınız olumsuzlukları bir kenara koyup,geleceğe umutla bakarak,hem huzurlu olursunuz,hem de bebeğiniz sizin olumsuz stresinizden daha az etkilenmiş olur.Çocuk dünyaya getirme kararı verdiyseniz artık bu kadar karamsar olmamanız gerekiyor.Bir bebeğin dünyaya gelme süreci uzun bir yolculuktur.Siz içinizde bir canlı oluşturup dünyaya getireceksiniz,bu tanrısal bir şey,kadın olmanın mucizesi,olumsuz şeylere odaklanmaktan ziyede bu güzelliğin keyfini çıkarın....Hayat bu hayatta hiç bir şeyin garentisi yok,ben engelsiz doğdum ama engelli oldum...Gerekli zamanlarda gerekli testleri yaptırıp eğer olumsuz bir şey varsa o zaman ne yapacağınıza karar vermeniz daha uygun,çünkü kendinizi şu anda strese sokarak karnınızdaki bebeği de olumsuz etkiliyorsunuz...Bu konuda Sabırlı olmanızı tavsiye ediyorum..Umarım korktuğunuz şeyleri yaşamazsınız,geçmiş yaşandı ve bitti,onu unutmaya çalışın..Demek kolay yapmak zor biliyorum ama sabretmekten başka çare de yok.Yaşayıp göreceksiniz.üzülmemiz gerektiği zaman üzülüp,sevinmemiz gerektiği zaman sevinsek,tepkilerimizi zamanında ve yerinde verebilsek o zaman hayat daha kolay olacaktır...Size keyfini doya doya çıkaracağınız bir hamilelik ve kolay bir doğum diliyorum.Sevgiler....

Üye
    neptune Avatarı

Son Giriş
    04.07-2010
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emine_paşam, öncelikle tebrikler.

Şu anda bebeğin altı haftalıksa sinir sistemi gelişmesi sürüyordur. Beyin, omurilik ve sinirler bu dönemde gelişir. Dışarıdan etkilere şu dönem daha açıktır. Arkadaşların da dediği gibi bu dönemi olanak oldukça huzurlu geçirmeye bak. Eğer kendini stres içinde, çıkmazda hissediyorsan kimseye kulak asmadan psikiyatrist yardımı alman yerinde olabilir.

Umarım herşey yolunda gider.

Askıda Üyelik
    tarelif Avatarı

Gerçek Adı
    Elif Köse
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul-Erzurum-Gemlik
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Karakayanın bahsettiği annelerden biri benim.Hamileliğim boyunca hastane 2. evim oldu.Yüksek tansiyonum,kalp rahatsızlığım,ameliyatla onarılmış mitral kapağım,pıhtılaşma hücrelerimin sayısının çok düşük olması ve ailemin genetik açıdan ciddi şekilde sendroma sahip olması(annem ,babam sağlıklı,kardeşlerim sorunlu)nedeniyle sıkı takipte kaldım.Doğum yapacağım sn.ye kadar sürekli burun ve dişeti kanamam oldu.Sürekli tansiyon ölçümü,rutin doğum tetkikleri yapıldı.Bir de hematoloji kontrollerim vardı.Kardiyoloji muayenelerim ve ekom da tam trajediydi.Ailemde engelli üye çok fazla,bunlardn 2 si kardeşlerim...(bir tane tar sendromlu erkek kardeşim 1 yaşında zatürreden ex olmuş.)Dr.lar hamileliğim boyunca bebeği aldırmamı söylediler.Hiçbirini dinlemedim,dinlememde.Sakatta olsa benim için insan insandır.Kime ne ki...Kendi bencilce isteklerim ve rahatlığım için bir canlının katili mi olsaydım.Doğum çok zor oldu,trombosit hücrelerimin eksikliğinden yoğun kanama oldu,bunu azaltmak için doğumdan önce trombosit hazırlandı.Doğumda bu trombositler verildi,damarım patladı,tekrar damar yolu açmak tam bir kabus oldu.Herşey çok hızlı yapılıyordu.Ben bu sıkıntıların hepsini Allah'ın izniyle atlattım,bana destek olan kimse olmadan.Sezeryan düşünülyorduama daha sonra narkoz sorun çıkarır dediler ve normal doğum gerçekleştirdim çok zor da olsa.Hiç ama hiç kürtaj düşünmedim,hemde hiç.İsmi bile itici geliyor,insan bu vicdan azabıyla nasıl yaşar ki...Bu benim şahsi kanaatim.
    Bebeğim dünyaya sağlıklı bir şekilde geldi.Şuan 2 yaşında...Tabi bu zamana getirene dek çok badireler atlattık.Kemikiliğimin daha fazla deforme olmamsı için hematoloğum(kan hastalıkları dr.'u) gebeliği uygun görmüyordu.O da çok stres yaptı,telaşlandı.Ama çocuğun sağlıklı olması onu ve diğerlerini çok şaşırttı.Genetik bölümündeki dr. da benimle görüşmek istemişti doğumdan önce,ben fırsat bulup gidemedim.Sağlıklı bir bebek dünyaya getirmeme onlarda şaşırdı.Hatta hematoloğum benim sendromum hakkında ileri düzeyde bilimsel araştırmasını devam ettiriyor.
    Hamilelik döneminde anneler çok aptalca şeyleri kkafaya takabiliyor,kendi kendine kuruntular falan filan.Doğumdan sonra saçmaladığını anlayacaksın Emine.Keyfine bak sen.Senin psikoojin bebeğin psikolojisidir.Bebeğine bol bol kitap oku,konuş,müzik dinlet(en önemlisi ney dinlet)...Beslenmene ve egzersizlerine dikkat et.Kalp sorunun yoksa bol bol yüz.
    Bunlar naçizane TAR SENDROM'lu annenin tavsiyeleri...Allah yardımcın olsun.
    Sevigyle kalın...
    Emine bunları sana örnek teşkil etsin diye yazdım.Böyle rahatsızlıkların yoksa sorun ne peki?Kalbini ferah tut.

NOT:Olayların kronolojisi biraz tuhaf oldu,uykudan yeni uyanıp ,hamilelik ve doğum anılarımı yazarsam böyle olur.

Üye
    emine_paşam Avatarı

Son Giriş
    21.10-2009
    Saat
    21:47
    Yaşadığı Yer
    lefkoşa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba tarelif;

inan bana şu anki durumum daha iyi düne göre...

yaşadıklarını okudum ve benle bunları paylaştığın için sana teşekkür ediyorum.

hayat hikayem aslında sandığın kadar sorunsuz geçmedi inan bana.İlk hamileliğim her şey normal gitti ve bebeğimi kucağıma sağlıklı aldım sandım.Ama herşey normail geçmedi bebeğim sma tip-1 hastası idi.Bunu öğrenmek aslında bana onu kaybedeceğimi söylesede hiç bir dünyamıza engel olmadı.Herşeyi yaşadık doyumsuz mutlulukla.

Şükürler olsun allahıma...

Sonra acılı günler....
    Hastahanede bebeğim yoğun bakımda....

Gözümün önünden günler yıllar gibi geçti.Acı ile yandım kavruldum.Minik bebeğim kucapımda değil toprak altında.Ağladım...
    Yandım...
    İnandım allahıma.

Ama işte endişeler yakamı bırakmıyor.

YENİDEN HASTA BİR BEBEĞİM OLACAĞINI ÖĞRENİRSEM DOĞURURMUYUM???
    kuşkusu ve tahlil....

Üye
    masiva Avatarı

Gerçek Adı
    Fatma
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Birilerinin adına konuşmak gibi algılamayın lütfen ya da dış kapının dış mandalı gibi.. Elbette yaşamak konuşmak kadar kolay değil, insana kaldıramayacağı yük yüklenmiyor; ama tam sınırda kalıyor işte böyle altında ha kaldın ha kalıcan...

Evlat bu bir dengi daha yok, ağlarsın yanarsın.. bazen öyle bir noktada bulursun ki kendini bütün bunlar bir rüya olsun istersin, uykuda olayım Allahım dersin yalvarırsın; ama uykuda değilsindir yaşadıkların gerçektir ve canını çok acıtır; ama o acıyı yoketmek için elinden hiçbirşey gelmez.

Varmıs gibi görünen çözüm yolu ise sonucu değiştirmiyor malesef :cry:

Üye
    gunesstar58 Avatarı

Son Giriş
    12.11-2014
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tek bir şey bilirim ben inanır ve allaha dua edersen her şey yolunda gider bende eminimki sizin hiç bir sorununu olmadan o yavruyu kucağına alacan ve o cocuk büyüdükce geriye dönüp düşündükce hafifce gülümsüyecen hep sana dua edecem allah yardımcın olsun güzel anne

Üye
    umudcan Avatarı

Son Giriş
    03.02-2016
    Saat
    23:48
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Emine Paşam,bugün siteye kopyaladığım bu yazı belki fikirlerinizin,düşüncelerinizin netleşmesine yardımcı olur diye düşündüm,bakmanızda belki bi fayda olur...
    Sağlıklı mutlu günler...

http://www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?t=36078

Üye
    emine_paşam Avatarı

Son Giriş
    21.10-2009
    Saat
    21:47
    Yaşadığı Yer
    lefkoşa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fatma sevgili arkadaşım benim dilimden anlattın hislerimi sağol...
    günesstar duaların için allahıma şükür ediyorum....

Üye
    grayland Avatarı

Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    emine allah yardımcın olsun.
    ben ben kız babasıım ve engelli.
    6 yaşında.çok zor oluyor ben engelli kızım engelli.
    ama zaman dursun ve kızını ver artık deseler canımı veririm onu vermem.
    ha dersen kızın engelli acı çekiyor.
    ama bizede sormadılar ki engelli olurmusun diye.
    başa gelen çekiliyor.
    dünya hep gülenlerle dolu değil ki.
    televizyonlarda hep gülen insanlar göstermeye çalışsalar da ağlayan milyonların sesi onları bastırıyor.
    evlat güzeldir.
    can vermek bize kalmadı can almakta bize düşmez
    allah en doğru kararı vermeni sana nasip etsin.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12