TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 72 / 73 İlkİlk ... 2262686970717273 SonSon
Toplam 1086 mesajın 1.066-1.080 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Down Kızlı Baba Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:55
    Yaşadığı Yer
    NEVŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kekemelik engelden sayılmıyor ama hayata olumsuz etkileri de yok değil. Kendimi engelli sayarsam evet engelsiz biri ile evlendim.

Üye
    mejnun Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Kılınç
    Son Giriş
    03.05-2021
    Saat
    01:16
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    308
    Verilen Beğeniler
    220

Siz kendinizi engellerseniz ilişkileriniz de engelli yürür, siz kendinizi engellemezseniz ilişkileriniz de engelsiz yürür.

Üye
    GaribanÖğretmen Avatarı

Gerçek Adı
    Emin
    Son Giriş
    07.05-2021
    Saat
    22:55
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Neler yazılmış neler hepsini de okuyamam şimdi ama kimse unutmasın herkes potansiyel engelli adayı, yarım saatine bile hükmedemediğimiz dünyada insanların kalbini kırmayın.

Üye
    inzibat Avatarı

Gerçek Adı
    ErdaL
    Son Giriş
    19.04-2021
    Saat
    01:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    23

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Engelli engelliyle. Engelli engelsizle her türlü duygusal birliktelikler yaşar. Önemli olan bir birinize saygınız ve sevginiz olsun. Sadece bir tarafın beklentilerini karşılamak için birliktelikler kısa sürer. Bazı sağlıklı kişiler, merak ettiği için başlayıp bitiriyor.
    Bir de aile ve çevre baskısı var. İşte en büyük sınav burada başlıyor. Bu sınavı aşan engelli/engelsiz sevginin gücüyle mutluluğa yelken açarlar. Bir de maddi durum var. Bu konu çok önemli. Sevenler bir olunca samanlık seyran olmuyor.! Kaliteli yaşam için bu konuda çok ama çok önemli bir faktör.

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Memleketim
    Alınan Beğeniler
    820
    Verilen Beğeniler
    185
    Blog Mesajları
    22

Sen de o da "olmuş" biriyseniz yürür her türlü. Ama nasip noktasında takdir_i ilahiye inanıyorum

Üye
    Suskun Mutsuz Umutlu Avatarı

Son Giriş
    10.05-2021
    Saat
    01:55
    Yaşadığı Yer
    AMASYA
    Alınan Beğeniler
    91
    Verilen Beğeniler
    21

Zor be . Ben kalp hastasıyım. Ama karşımdaki insanın engeli yok. Ben kendimi evlenmeye çok ta layık görmüyorum. Çünkü kendi ihtiyaçlarımı zar zor gören birisiyim . Zaman zaman çok halsizleşiyorum. Evlensem eşime çocuğuma nasıl destek olacağım bakacağım. Onların bana desteği lazım olacak. Bu da eşimi de benide çocuğumuda üzer. Ama can da istiyor evlenmeyi ama böyle de zor bir durum.

Üye
    Hopsin Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    156
    Verilen Beğeniler
    210

Tam anlamıyla olmaz. İlla sorunlar olur devamlı. Ve bir süre sonra yollar ayrılır malesef..

Üye
    Nurtan Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    🌈
    Alınan Beğeniler
    1.189
    Verilen Beğeniler
    485

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Kendinize eş seçerken, ne kadar güçlü olduğuna değil, sizin için ne kadar mücadele edeceğine bakın. Güç herhangi bir zamanda kaybedilebilir, ama mücadele sevgi var olduğu sürece devam eder.

Üye
    RÜZGAR ADA ERDOĞDU Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:13
    Yaşadığı Yer
    ADIYAMAN
    Alınan Beğeniler
    69
    Verilen Beğeniler
    254
    Blog Mesajları
    5

Dünya pembe bir hayata sahip değil,insanlar saglam ,güzel,yakisikli,zengin insanlarla hayatini birlestirmek istiyor.Onlar icin engelli bir birey sadece taşinması zor bir yük aslinda.Engelli iseniz sevdiginiz insanin bile ( seni sevmiyorum ) demesi sizin icin cok acı demek aslinda.Bosvermek gerek bazen ,bizim kalbimiz onlarin tasıyamacagi kadar buyukte o yuzden...

Üye
    Gamze yolcu Avatarı

Gerçek Adı
    gamze
    Son Giriş
    14.04-2021
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    Edırne
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba onemli olan insanin kalbinin engelli olmamasidir zaten bakin size en yakin ornek annem ve babami veriyim evet yanlis duymadiniz annem ve babam babamin bi ayagi digerinden kisaydi ve topal kelimesini hic sevmezdi sevmezdi diyorum cunku beyin kanamasindan oldu velhasil annemin ise hicbir engeli yoktu oyle sevdiler ki birbirlerini anlatamam size yani engelli olmak hicbiseye engel degil canlarim esenkalin..

Kimsenin yarin ne olacagi belli degil ki bu hayatta belkide bi saat sonramizin garantisi yok ki ona bakarsaniz hepimiz birer engelli adayiyiz ne oldum demiycek insan ne olcam diycek bu hayatta bu arada gunydin demeyide unuttum canlarim..

Üye
    onon Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    14.04-2021
    Saat
    09:38
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    63
    Verilen Beğeniler
    32

İşin ekonomik boyutunu bir kenara bırakırsak, bu konu bi çok engellinin başına geldi, geliyor ve gelmeye devam edecek. Engelli bireylerin aşması gereken en büyük sorun önyargı ve sosyal engellerdir. Engeli "engel" yapan fiziksel koşullar değildir aslında.. Ayrıca bu konunun sürekli tartışılıyor olması bile üzücü. Biraz özeleştiride yapmak gerekir bence. Engelli kişilerin de kendini gerçekleştirmesi, eğitimine önem vermesi ve kabuğundan çıkması lazım. İki sağlıklı kişinin evliliğine de karşı çıkanlara sıklıkla şahit oluyoruz. Bu doğanın kuralı, bir şeyi herkes aynı fikirde onaylayamaz.

Yani kısaca bu arabesklikten çıkmak lazım.
    Evlilik kurumdaki gelir geçer kurallar, engelliler içinde aynı ölçüde sabittir.

Üye
    hanifeaydin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    0

normal engelli ayrımı diye birşey bile kafanızda varsa zaten baştan bu ilişki başlamamalı .Bu ayrım varsa ilerde daha büyük sorunlar çıkar -hele de aileler de olaya karışırsa , engelli kişiyi rencide edecek şekilde davranılırsa zaten zor olan hayat zehir olur.....sizi engelli olarak görmeyen biri ile evlenin , eşinizi öyle seçin.

Üye
    Faruk33 Avatarı

Gerçek Adı
    Faruk Özer
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:27
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    9

@Minegünes

Üniversite mezunu olmakla ne alakası varmış orayı anlayamadım yani üniversite mezunu bitiren biri sizden hoşlanamaz mı? Bir bağlantı kuramadım cidden 🤷

Üye
    PRENSESSIZPRENS Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul-trabzon
    Alınan Beğeniler
    170
    Verilen Beğeniler
    167

@Minegünes

Karakter herkes üzerinde güzel durmaz. ağırdır taşıması... Her insanın bir yaradılış sebebi vardır... Gördüklerinin sende olmayışının keyfini çıkarman daha iyi olur

Üye
    Oscar Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    145
    Verilen Beğeniler
    86

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Engelli yada engelsiz fark etmez.
    Önemli olan kafa yapısı, aynı düşünce ve duyguları hisetmek. Ortak özellikleri size yakın olan eş adaylarını seçiniz. Yoksa hayatınız zehir olur.

Sayfa 72 / 73 İlkİlk ... 2262686970717273 SonSon