TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 70 / 74 İlkİlk ... 2060666768697071727374 SonSon
Toplam 1104 mesajın 1.036-1.050 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tapasya Avatarı

Gerçek Adı
    Tapasya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    💓💓
    Alınan Beğeniler
    2.237
    Verilen Beğeniler
    2.880

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşım yolun başında görmek bazen acı versede en hayırlısını vermek daha büyük nimettir emin ol üzülme sen daha iyilerine layıksın emin ol ve asla umudunu kaybetme insanlar zaten engelli olan kalpleri... Yani hayatı yaşa üzülme..

Üye
    zeynafzt Avatarı

Gerçek Adı
    Zeynep
    Son Giriş
    19.05-2021
    Saat
    08:37
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Çok üzüldüm , benim erkek arkadaşım da engelli , 3 yıldır ilişkimiz var evlilik kararı aldık benim ailem de engelliyor. Yakın zamanda tanışmaya gelecek ama çekiniyor babamdan engelini yüzüne vurur diye. İnsanın ailesi de olsa çok ayıp birşey ve çok kızıyorum onlara .

Ne güzel , inşallah bizde sizin gibi oluruz . Allah mutluluğunuzu artirsin

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    122
    Verilen Beğeniler
    300

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @zeynafzt

Burada mucadele size düşüyor umarım sizlerde mutlu olursunuz

Üye
    zeynafzt Avatarı

Gerçek Adı
    Zeynep
    Son Giriş
    19.05-2021
    Saat
    08:37
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Evet, insanlar çok garip , engelli birini sevince gerçek sevgi değilde bir çıkar olduğunu düşünüyor engelli taraf için . O kadar zor bir savaş ki insanın ailesi ile savaşı

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Memleketim
    Alınan Beğeniler
    864
    Verilen Beğeniler
    189
    Blog Mesajları
    26

Zaten Değerlendirdiniz! 7
    @mdursun
    Bu dediğiniz muamele ile yıllardır mücadele ediyorum. Sağlam(!) lar bizlere evliliği yakıştıramıyor.Çocuğu da engelli olur düşüncesi özellikle dışlanmaya sebep.Hatta kardeşlerin evlenirken bile onların evliliğe adım atamasında sorunsun.Aileden birinin engelli olması bile" ya çocukları da engelli olursa, ailede engelli var"düşüncesi oluşturuyor. Sıcak bakılmıyor. Benim sağ elimden engelim var. Baş parmağım eksik. Yeğenime ultrasonda bakarken kardeşimin eşi doktora parmakları tam mı? Diye sormuş. Doktor şaşırmış. Her şeyi bıraktın bunu mu merak ettin diye. Evlenirlerken ailesi nişan bozacakmışcasına sorun çıkarmıştı.Demek ki sebep benmişim dedim. Korkuyorlar çocuk da halası, amcası vs. gibi engelli doğarsa diye. Millet öyle dört dörtlük arıyor ki, bizim kariyerli işimizin, ünvanımızın, her işi herkesten iyi yapmamızın hiçbir önemi yok. Onların cahil kafasının içinde hilkat garibesisin.
    Seni birisi sevecek oluyor,yakınlık kuruyorsun sonra ne hikmetse kafası karışıyor. Evlenmeyi düşünmüyorum demeye başlıyor. Tamam diyorsun herkes kendi yoluna madem. Kısa süre sonra bakıyorsun ki evlenmeyi düşünmüyorum diyen adam evlenmiş engelli olmayan biriyle...Sadece sen engelli değilsin. Daha senin doğmayan çocuğun bile engelli damgası yiyor. Biraz ağır gelmiş olabilir ifadelerim ama bunu yıllarca yaşadım. Köylüsü de kültürlüsü de sana bu gözle bakıyor malesef.

Üye
    Nurtan Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    🌈
    Alınan Beğeniler
    1.620
    Verilen Beğeniler
    840

Zaten Değerlendirdiniz! 3
    @_çalıkuşu_

Empati yoksunluğu diyecem de bu empatiği kolay kolay kazandıramıyoruz. engelliler bile kendi aralarında engel ayrımı yaparken engelli olmayanlara denecek söz de kalmıyor. ön yargılara gelince gelişi boş boş konuşurlar, icrata gelince engellinin haklarında engellinin toplumsal bütünleşme de gözleri kalır. Bu tabloyu çağ atlatsak da, çağı kapatsak da değiştiremeyiz. sizde görmezden gelin, duymazdan gelin kendiniz için bunu yapın. gerisini boş verin..

Üye
    mdursun Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    15.10-2021
    Saat
    12:22
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    50

@_çalıkuşu_

Okadar haklısın ki resmen duygularımı dile getirmişsin bu bahsetiğin uygulama ve cümleleri aynısını bende yaşadım heralde yaşamaya da devam edicem…. bahsettiğim sevdiğimi kız şuan nişanlandı sence nasıl birisi tabiki engeli olmayan birisi... bu arada bahsetmeyi atladım beni engelli olduğum için kızına layık görmeyen annenin kızı yani sevdiğim kız da sonradan öğrendim sağra hastalığı var sürekli bayılıyor son 1 yıldır bayılmaları olmamış vs vs...

Üye
    mufto 27 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Demir
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    350
    Verilen Beğeniler
    734
    Blog Mesajları
    50

@_çalıkuşu_

Abla ağzına diline yüreğine sağlık duygularımıza tercüman olduğun için allah razı olsun.

Kimsenin yaptığını yanına bırakmayan bir YARATAN var. Onlarda bunu unutmasın iyi bilsin ki herkez, kaybeden onlar olacaktır. Sadece inanın güzel düşünün güzel görün o zaman herşey çok farklı olacaktır.
    Rabbim hakkımızda en hayırlısını nasip eylesin ve bizleri biz olduğumuz için duygu düşünce karakterimize kişiliğimize değer veren ve görünen fiziki engellerimiz ve Hastalıklarımıza takılmayan vicdan sahibi imanlı ibadet aşklı ve allahtan korkan hayırlı kişilerle karşılaştırsın. Amin inşa ALLAH

Üye
    bituful Avatarı

Son Giriş
    14.10-2021
    Saat
    17:30
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    @mdursun @_çalıkuşu_
    sizin adınıza çok üzüldüm böyle düşünen insanlar maalesef oluyor engellinin çocuğu engelli olacak diye bir şey yok benim çocuğumda hiç bir şey yok çok şükür bu insanlara sadece acıyorum.

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    206
    Verilen Beğeniler
    151

@_çalıkuşu_

Bi çok kişinin sözlerine tercüman olmuşssunuz.
    Her 3 Aralık ta, her engelliler haftasında bu yazdığınızı insanların gözüne sokacaksınız.
    Süslü, uyduruk, samimiyetten uzak laflara değil gerçek yüzünüz bu diyesim geliyor.

Üye
    Down Kızlı Baba Avatarı

Son Giriş
    15.10-2021
    Saat
    13:26
    Yaşadığı Yer
    NEVŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    3

Kekemelik engelden sayılmıyor ama hayata olumsuz etkileri de yok değil. Kendimi engelli sayarsam evet engelsiz biri ile evlendim.

Üye
    mejnun Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Kılınç
    Son Giriş
    13.10-2021
    Saat
    16:36
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    368
    Verilen Beğeniler
    247

Siz kendinizi engellerseniz ilişkileriniz de engelli yürür, siz kendinizi engellemezseniz ilişkileriniz de engelsiz yürür.

Üye
    GaribanÖğretmen Avatarı

Gerçek Adı
    Emin
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:29
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    102
    Verilen Beğeniler
    12

Neler yazılmış neler hepsini de okuyamam şimdi ama kimse unutmasın herkes potansiyel engelli adayı, yarım saatine bile hükmedemediğimiz dünyada insanların kalbini kırmayın.

Üye
    inzibat Avatarı

Gerçek Adı
    ErdaL
    Son Giriş
    24.08-2021
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    24

Engelli engelliyle. Engelli engelsizle her türlü duygusal birliktelikler yaşar. Önemli olan bir birinize saygınız ve sevginiz olsun. Sadece bir tarafın beklentilerini karşılamak için birliktelikler kısa sürer. Bazı sağlıklı kişiler, merak ettiği için başlayıp bitiriyor.
    Bir de aile ve çevre baskısı var. İşte en büyük sınav burada başlıyor. Bu sınavı aşan engelli/engelsiz sevginin gücüyle mutluluğa yelken açarlar. Bir de maddi durum var. Bu konu çok önemli. Sevenler bir olunca samanlık seyran olmuyor.! Kaliteli yaşam için bu konuda çok ama çok önemli bir faktör.

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Memleketim
    Alınan Beğeniler
    864
    Verilen Beğeniler
    189
    Blog Mesajları
    26

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sen de o da "olmuş" biriyseniz yürür her türlü. Ama nasip noktasında takdir_i ilahiye inanıyorum