TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 61 / 73 İlkİlk ... 115157585960616263646571 ... SonSon
Toplam 1086 mesajın 901-915 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Meltem74 Avatarı

Gerçek Adı
    Meltem
    Son Giriş
    22.11-2020
    Saat
    13:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Amin cümlemiz

O sizin kalbinizin güzelligi

Cok Tesekkür ederim
    Allah herkese mutlu olmayi nasip etsin

Üye
    enginbey8108 Avatarı

Son Giriş
    08.05-2021
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    DÜZCE
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    teşki bende evlensem bayanla tanışmak istiyorum bolulu olsun

Üye
    sputnik Avatarı

Gerçek Adı
    Sputnik
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Hayat insanları her zaman olmak istedikleri yere getirmiyor evlenmek aslında ruhsal doyuma ulaşabilmekle alakalı ortak bir yaşam inşa edebilmeyi ve kabullenmeyi içselleştirmekle ilgili. Toplumsal baskılardan sıyrılabilmek bu yolda ki en büyük başarıdır. Her şey zorlukla sınanır hayatta sevgi de zorluklara karşı koyabildiğimiz ölçüde can buluyor ve insanı insan yapan yan tamda burada belirir zaten ayrımcılık her yerdedir eksik görmek eksik düşünmek bir gerçeklik farklı olan olumlu ve iyimser kalabilmekte saklı bu şekilde düşünüp görenler için engel yoktur kanımca

Üye
    Meltem74 Avatarı

Gerçek Adı
    Meltem
    Son Giriş
    22.11-2020
    Saat
    13:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Cok haklisin sputnik,

toplumsal baski….olsun, vardi, oldu. Ama ilgilendirmeyince fark etmiyor.

Sen cok güzel anlatmissin zaten.

Birde bende yurt disi olayi vardi. Ama esim tr de kalmak istedi, ben yurt disindan onun icin döndüm

Üye
    zeynafzt Avatarı

Gerçek Adı
    Zeynep
    Son Giriş
    21.04-2021
    Saat
    02:36
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar , ben fizyoterapistim . Erkek arkadaşım benim hastam idi . Öyle tanıştık . Kendisi 12 yıldır Omurilik felçli . Tekerlekli sandalye kullanıyor. Erkek arkadaşım ile 2.5 yıldır güzel bir ilişkimiz var . Birbirimizi çok seviyoruz . Evlenme kararı aldık . Ama.benim ailem , arkadaşım engelli olduğu için kesinlikle red ediyor. Onu tanımak bile istemiyorlar . Görüşmek bile . Bana ailem ve onun arasında bir seçim yapmamı istediler . Herşeye rağmen biz ilişkimizi bitirmedik. Erkek arkadaşım hala ailem görüşmeyi kabul eder diye bekliyor . Ama belirsizlik onunda canını sıktı . Bende çok üzülüyorum . Vazgeçmeye niyetim yok . Tek korkum babam kalp hastası , sen evlenirsen kalbim dayanamaz dedi. Araftayım . Sizden ne yapmam gerekir diye sormuyorum . Çünkü bu konu bu kadar anlatıldığı gibi basit değil . Yaşanmışlık var güzel anılar var bir taraftan ailem var . Sadece dertleşmek istiyorum konuşmak istiyorum . Ve arafta kalmış bir kızım ((

Üye
    Kevser er Avatarı

Son Giriş
    01.04-2021
    Saat
    18:37
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Ya olur olmasında karşındaki insan çevreye çok önem veren veya drekt halinden anlamayan biri ise yürümez yani sonra ilk kavgada eksiklerini yani ona göre eksiklik olarak gördüğü engelini yüzüne vurur hele bide sana yaptığı şeyleri lütuf gibi göstermeye çalışan insanlar var onlar en fenası ama tabi herkes öyle değil kısaca genelleme yapmamak gerekir bana göre bu bir eksiklik değil ama yani kısaca karşındaki kişi gerçekten karakter olarak sağlamsa sende engeliyim diye kabuğuna çekilmiyorsan olur ama seni haketmeyen biri ise sana lütuf ettiğini idda eden tavırlar sergiliyorsa olmaz çünkü bazen öyle tipler çıkıyor

Üye
    jonjon Avatarı

Gerçek Adı
    GöKHaN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    Ankara/ümitköy
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    152

@zeynafzt

Bende yıllar önce tanıştığım bir fizyoterapiste aşık olmuştum, duygularım karşılıklıydı ama ailem beni reddeder yapamam deyip hayatımdan çıktı gitti şimdi nerelerde bilmiyorum, engelli kadın-erkek olarak her birey gibi bizde beğenilmeyi sevmeyi sevilmeyi istiyoruz hatta normal bireylerden farklı olarak bize gösterilen ilgiye çabuk kapılabiliyoruz ve sonra çoğunlukla hüsran.. aileler engelli damat-gelin istemiyorlar çoğunlukla, -aa bu mu senin gelin, bu mu senin damat? sorularına maruz kalmak ve elaleme açıklama yapmak istemiyorlar ama sorsan - olur mu cnm hepimiz birer engelli adayıyız, bir saat sonramızın garantisi mi var! derler.. bizim toplum çoğunlukla başkası için, desinler için yaşıyor kendini ufkunu geliştiren az onlarda zaten çocuğumun kendi hayatı kendi seçimi der.. tv'de malum programlarda denk geliyorum, adam kızını savunmaya gelmiş kızı sopa yiyor, 2 çocuk, çalışmaya izin yok, alkol aldatma vs hepsi var - ee şimdi ben isteseydim kızınla evlenmeyi engellisin diye vermezdin kızı ama gel gör ki eli ayağı düzgün çalışır bakar diye verdiğin adam kızını ne hale getirmiş diyorum kendi kendime.. senin tek bi şansın var hocam ailene bir kez tanıma fırsatı verin diyeceksin ve bu yola girip zorluklara rağmen mutlu olan, çocuk sahibi olan çiftleri örnek göstereceksin instagramda çok bu tarz evlilik diğer evliliklere nazaran zor kabul ama imkansız değil! hangi evlilik kolay ki? bu forumda bi arkadaş konu açmıştı engelli bireyle elgelsiz bireyin evliliği nasıl olur diye ve engelli biriyle evli olan bi ablamız da - engelli sağlam fark etmez o çıktıkdan sonra tuvaleti sen yıkayacaksın demişti özet olarak ailenin üstünde hakkı, emeği çok kabul ama çık git umursama diyemeyiz, uygun bi dille detaylıca anlatarak eşin olacak kişinin yapabildiği şeyleri göstererek ve dediğim gibi olabilecek tüm olasalıkları önlerine sererek anlatmalı ve bir şans istemelisin.. sonrası Allah kerim, ailenin seçimi kaderin olacak..

Üye
    deco53 Avatarı

Gerçek Adı
    Adem
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    58

@zeynafzt

Merhaba zor bir durum, insanın başına böyle bir olay gelmeden sizi anlaması çok zor. Öncelikle bu durumda en kritik sorumluluk sizin üzerinizde. Ailenizin sevgilinizi kabul etmeyişlerini, ona bir şans dahi tanımamaları üzücü bir durum.Şayet sevgilinizi seviyor ve değer veriyorsanız önce kendi ailenizi ikna etme yoluna gitmenizi tavsiye ederim. Şayet ikna olmuyor ve bu durumu kabullenmiyorlarsa net bir karar verip o karar doğrultusunda adım atmanız gerekiyor. Bu karar sevgilinizden yana olursa her şeyi göze alıp evlilik adımı atacaksınız, ama aileniz sizin için önemliyse sevgilinize durumu anlatıp ayrılmanız söz konusu olabilir.Dediğim gibi kararı verecek olan sizsiniz ne sevgiliniz ne de aileniz . Vereceğiniz karar birilerinin canını acıtabilir.Diyelim ki benim başıma böyle bir olay geldi, ailemi yumuşatmak için her şeyi yapardım, gerekirse sevgilimle ailemi daha çok bir araya getirip önyargıları kırmayı denerdim.Bu uğraşlara rağmen görüşleri değişmiyorsa ailemden vazgeçip sevgilimle evlilik adımları atardım.

Üye
    zeynafzt Avatarı

Gerçek Adı
    Zeynep
    Son Giriş
    21.04-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Cok teşekkür ederim düşüncelerinizi paylaştiginiz için . Sanırım ailemi ikna etmeliyim daha cok ikna etmeliyim . Tek dezavantajimiz , arkadaşım İzmir'de ben Ankara da yaşıyorum . Sırf annem ile tanışmak için geldi . Yine gelirim dedi üzerime ne düşerse yaparım dedi .gelirde konuşurda . @jonjon sizinde bizim ilişkimize benzer olmuş , keşke vazgeçmese imiş ama şuan bende o durumun içindeyim karar vermek zor . Ben fizyoterapist olmadan önce , hiç engelli biri ile konuşmamiştim arkadaş olmamıştım. Ama insan tanidikca konuştukça , engelin aslında kafalarda olduğunu anlıyor . Belki klişe olacak ama gerçekten öyle. Bir insanin bacaklarını kullanamamasi ondan hicbirsey eksiltmiyor . Üzerine katkısı oluyor hayata daha farklı bakıyorsunuz . İki taraflı da hayatı görüyorsunuz . Ve ben eminim ki erkek arkadaşım ile evlenirsem hayatı onunla daha bi dolu dolu yaşayacağım . Beni çok mutlu edecek . Bu kadar emin olupta sadece insanlara birşeyi inandırmaya çalışmak çok yoruyor sadece

Üye
    SGB Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    233
    Verilen Beğeniler
    404

@zeynafzt
    Hikayenizi okuyunca böyle şeyler filmlerde olur diye düşündüm önce insanız işte hernekadar fzt.de olsanız yaşadığınız çok insani ni duygu demek fzt.de hastasına aşık olabiliyormuş buarada bende hemipleji hastasıyım fizik tedavi görüyorum. Size şunu söylemek isterim kalbinizin sesini dinleyin aile illaki vazgeçilmezdir ama size saygı duymaları gerek diye düşünüyorum. İçinizden geleni deneyin. Vicdan azabı çekmeyin. derim. Bu hayat çok güzel keşke dememek için bunu yapın.

Üye
    Nurtan Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    🌈
    Alınan Beğeniler
    1.188
    Verilen Beğeniler
    485

İzmir ve Ankara uzak mesafe değil mi? Duygusal yönü ağır basan bir hikaye, sanırım sizin engeliniz yok.

Üye
    zeynafzt Avatarı

Gerçek Adı
    Zeynep
    Son Giriş
    21.04-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

@Nurtan Benim engelim yok , evet uzak mesafe .

Üye
    gidengelmez Avatarı

Son Giriş
    13.03-2021
    Saat
    20:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    15

Zaten Değerlendirdiniz! 3
    Engelli ile engelsizin ilişkisi yürümüyor Not: YÜRÜME şansı 10/2
    Tanımak ve tanışmak için mesafeler engel mi? mesafeler çok önemli biz engelliler için elbette
    Sağlıklı bireylerin evliliği ya da aşkı uzun sürmezken engelli bireylerin çabası çok daha fazla oluyor. Karşı taraf bir müddet sonra (sağlıklı insan) kendini sorgulamaya başlıyor. Bu da biz engelliler için sıkıntı verici sürece dönüşüyor.

Şuna karar vericez; DENK bir ilişki mi yoksa DENGELİ bir ilişki mi ? istiyoruz buna karar vericez.

EŞİT ŞARTLARDA SEVİYORUZ AMA EŞİT OLMAYAN ŞARTLARDA MÜCADELE EDİYORUZ.

Üye
    zeynafzt Avatarı

Gerçek Adı
    Zeynep
    Son Giriş
    21.04-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

@gidengelmez teşekkürler . Sağlıklı bireyin aşkı yada evliliği uzun sürmüyor dediniz buna kesinlikle katılmıyorum. Böyle.bir ilişkide iki tarafında gayreti çabası fazla . Çok güzel yazmışsınız denk ilişki mi dengeli mi . Ben tabi kii dengeli derim .

Üye
    zeynafzt Avatarı

Gerçek Adı
    Zeynep
    Son Giriş
    21.04-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    13 yıl olmuş ama merak ettim , o zaman ki arkadaşınız ile evlendiniz mi

Sayfa 61 / 73 İlkİlk ... 115157585960616263646571 ... SonSon