TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 52 / 73 İlkİlk ... 24248495051525354555662 ... SonSon
Toplam 1086 mesajın 766-780 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sonsuz07 Avatarı

Gerçek Adı
    sonsuz
    Son Giriş
    16.10-2019
    Saat
    10:52
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm arkadaşlar bende engelli bireyim daha öncesi sağlam bir kişi ile evlilik yaptım fakat olmadı. 8 yıl sürdü cok sabrettim dayanamadım boşanmak zorunda kaldım. şimdi benim gibi engelli bir arkadaşla tanışıp, evlenmek istiyorum...

Üye
    karizmatikmen Avatarı

Son Giriş
    09.05-2021
    Saat
    03:11
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    110

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Arkadaşlar Merhaba, 18 sene oldu evleneli 3 kızım var, ben engelliyim eşim normal. Hiç bir sorun yaşamadım, ama bu sizin de yaşamayacağınız anlamı çıkarmayın, insanlar farklı farklı, Biraz göreceli eşiniz ile kafa yapınız uyuyorsa evlenin derim.

Üye
    ali711 Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    06.08-2018
    Saat
    17:53
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    arkadaslar ben saglıklıyken kız arkadasımdı kaza gecirdim sol kolumu kaybettim sagolsun bir kere beni burakmak gibi istegı olmadı hatta ben dedim psıkolojım cok kotuydu git saglıklı biriyle evlen napacan beni dedim bırakmadı sukurler olsun 5 yıllık evlıyım 2 bebegım oldu ben kolumu hıc takmıyom o bendende cok takmıyo alah bin kere razıolsun

Yasaklı Üye
    Salim G. Avatarı

Gerçek Adı
    Erdinç G.
    Son Giriş
    18.02-2021
    Saat
    22:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    83
    Verilen Beğeniler
    56

Zaten Değerlendirdiniz! 7
    İş engelli yada normal olmak ile bitmiyor ki...

-Zeki Mi Değil Mi,
    -Ahlaklı Değil Mi,
    -Dinine Bağlı mı değil mi?
    gibi bir sürü soru çıkar.

Sağlam olsam da ben evlenecek kız bulamam...Millet dinini, kültürünü her şeyini yok etmiş. Samimiyet sıfır, bilgi sıfır, oturup kalkmasını bilmeyenler var...erkek olsun kadın olsun fark etmiyor.

Allah yardımcımız olsun.

Askıda Üyelik
    Love Master Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    26.09-2018
    Saat
    14:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    853
    Verilen Beğeniler
    682

Ben yaptım. Rahmetli eşim sağlamdı. 5.5 yıl çok güzel gitti sonra bozuldu. Yukarıda Erdinç Bey in dediği faktörler önemli. Sağlam,engelli herkes insan neticede.

Üye
    loverman Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    03.10-2018
    Saat
    09:55
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Merhaba 2 yıllık evliyiz Eşim %40 görme engelli (genetik) farklı illerde yaşıyorduk ilk 6 ay sadece mesaj ve görüntülü görüştük aşık oldum ve evlenmek istedim.ilk buluştuğumuzda bana görme problemini söyledi sorun değil sonuçta herkes bir engelli dedim. ( tabi yanlız kaldığımda yaşadım şoku)Ailem biliyordu zaten Evlilik için gittiğimi durumu Aileme açtım. Onlarda bu bir kader sağlam birisi ile evlensen bir kaza geçirse engelli olsa boşanacakmısın dediler evet çok doğru dedim sahip çıktım. hiç birzaman aile olarak sorun etmedik 20 gün içinde istedik ve nişan yaptık. 4 ay sonra tayin için nikah, nişandan 6 ay sonra düğün yaptık.hergün işine götürüp getiriyorum. ev işlerini süpürge,alışveriş,çamaşır yıkanması serilmesi kaldırılması hepsini yapıyorum.sadece mutfakta çorba bir 2 çeşit yemek ve süt tatlıları yapıyor teşekkür ediyorum. 8 aylık evliliğimizden sonra Kayınvalide bize geldi arkasından kayınpeder ev işlerini sağolsun kayınvalide üslendi fakat eşim ile aramızda soğuk rüzgarlar esmeye başladı.her önemli günde 21 kırmızı gül gönderiyordum.((21 gün heray doğum günüymüş gibi)) bir ay göndermedim. artık 1 senemiz doldu özel günlerde dedim 1 bahçeden gül koparttım verdim kafamda paraçaladı ) alıştırmayacaksın. sonra herşeyi Kayınvalide ile yapar oldu sohbet, cinema, gezmeler, yemek öğünlerini beraber yemeler,Akşam işten eve gelip tekbaşıma oturup yemek yemek bana zehir gibi gelmeye başladı hiç bir şey demiyordum içime atıyordum bana sevgisi sayğısı azaldı. yaz tatili Anne baba ile planladı sende gel dedi. kendimi kahya gibi hissettim gitmedim artık kaldıramaz oldum. ve şu an boşanma aşamasındayız. herşey için beni suçluyor ben sadece sevebileceğim bir kalbe ihiyacım vardı. belki en hayırlısı böyle

Üye
    KORKMAZ4423 Avatarı

Gerçek Adı
    korkmaz korkmaz
    Son Giriş
    18.02-2021
    Saat
    16:53
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    47

degiğiniz gibi olmuyor gelini sağlam istiyorlar oğlu bile engelli olsa gelini sağlam istiyorlar evet evlensenizde çok yalnızlık çekeceksiniz aile istemedikten sonra mutlu olmakta zor maalesef 2 gönül bir olunca samanlık seyran olmuyor maalesef eski türk filmlerinde bile engelli kıza aşık olan sağlam erkek yoktur.Toplum çok cahil çok

@gülsen

çok doğru tespit katılıyorum

Askıda Üyelik
    okyanus1111 Avatarı

Gerçek Adı
    burcu
    Son Giriş
    16.11-2018
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bu başlığı anlamadım hayatta olmayacak değil engelli insanları bu kadar küçük görmeyin bence engellinin engelliye bunu yapması saçma

Üye
    semanur1234 Avatarı

Son Giriş
    10.03-2020
    Saat
    19:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Arkadaslar engelli olup evli olanlariniz varmi veya bi icsellesme oluyormu kendinizde yasamanizda ben nedense hep uzak duruyorum.yuruyor olmama ragmen.

Üye
    ilyas.61 Avatarı

Gerçek Adı
    İlyas BAHADIR
    Son Giriş
    08.03-2021
    Saat
    01:27
    Yaşadığı Yer
    HATAY
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    18

@semanur1234

Mutlu olmak için evli veya bekar olmak önemli değil, önemli olan hayattan beklentiyi çok yüksek tutmamak. Gerisi kendiliğinden gelecektir. Mutlu olmamak için sebep göremiyorum.

Üye
    Güler Kordalı Avatarı

Son Giriş
    15.12-2018
    Saat
    22:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Mrb arkadaşlar 2008 de sinir tipi işitme kaybı yaşadım zaten tek kulağım total kayıplıydı. Yani şu an dudak okuyorum. O dönem eşimle tanıştım bir ay sonra bu olay oldu beni hiç yanlız bırakmadı hep destek oldu kendisi engelli değil. 10 yıllık evliyiz iki çocuğumuz var ve çok mutluyuz. Yeri geldiğinde benim kulağım oluyor ve bundan hiç gocunmuyor. Kalp iyiliği versin Allah gerisi hikaye. Sevgiyle kalın iyi geceler.

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:35
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    138
    Verilen Beğeniler
    280

Engelliden kasıt yüksek şekerim var tansiyon hastasiyim ama çok mutluyum gibi saçma sapan yazılari okuyucunca yarılarak gülüyorum .
    hadi gidin işinize ya ...

@loverman
    İyilikten maraz doğar...birde acima yetime... var neyse seninki o hesap olmuş kimseye haddinden fazla değer verme hayatını yaşa o düşünsün artık.

Üye
    Mavidenizim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    397
    Verilen Beğeniler
    293

Benim düşüncem ve çevremdeki gözlemlerim engelli kişi erkekse anneler oğullarına sağlıklı gelin istiyor. Orada denklik hiç sorun değil. Ama engelli olan kadınsa asla oğullarına denk görülmüyor. Bu konuda okuduğum bir kitap vardı orada da böyle anlatılmıştı. Erkekteki engel göze çarpmıyor. Kitabın adı Kelebekler ve insanlar. Üstün Dökmen yazarı. İki tarafta engelliyse denklik kurulabiliyor mu peki, örnekleri yok değil az da olsa evlenip mutlu olanlar var. Evlendikten sonrası zaten iki kişinin anlaşmasına kalmış, engelli olmayandan bir farkı olmaz sanıyorum. Bu durumda en önemli faktör ekonomik özgürlük. Engelli olduğun için bedenen veya madden başkasına bağımlı değilsen evlenmek için hiç bir engel olmamalı. 7 yıl çok uzun bir süre. Erkek arkadaşınız engelli olmadığına göre ekonomik özgürlüğü olduğunu düşünüyorum. Gerçekten duygularından emin mi, emin misiniz? Bence bunu iyi analiz etmelisiniz.

Üye
    thunder Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    05.08-2019
    Saat
    14:24
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ben 7 senelik evliyim. eşimin engeli yok fakat keşke engeli olan biriyle evlenseydim zamanlar oldu. kavga ettiğimiz bazı zamanlarda engelimi öne sürüyor. ben kendimi ezdiren biri değilim ama size tavsiyem denginizle evlenmeniz

Üye
    sgurkan Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    597
    Verilen Beğeniler
    802

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    her şey beyinde başlar beyinde biter.

Sayfa 52 / 73 İlkİlk ... 24248495051525354555662 ... SonSon