TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 48 / 73 İlkİlk ... 3844454647484950515258 ... SonSon
Toplam 1086 mesajın 706-720 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:09
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    277
    Verilen Beğeniler
    534

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İnanç, aşk, azim, hırs ve bilumum duygular hayatta olmazsa olmazlardan. Bunların olmaması düşünülemez.
    Ama ev sahibi kirayı almaya geldiğinde inancınıza bakmayacak,
    Elektrik faturasını ödemediğinde gelir keserler, duygusalım ama ben dediğinizde tedaş geriye takmayacak,
    Marketten yaşamsal gıda ve ihtiyacınızı alınca, kasada azminizi göstersenizde onlar ille de para diyecek,
    Çocuk doğacak, 26 liralık bebek bezi alırken ben aşığım dersiniz, onlarda hadi git aşkına ama bezi rafa bırak diyecek.

Onbin yüz tane, yaşamak için satın almak zorunda olduğumuz temel ihtiyaç sayarım böyle. (Şarap, gravyer peyniri, mücevher, 5 yıldızlı otelde tatil gibi değil, un, yağ, şeker, tüp, ilaç, çorap, deterjan, içme suyu vs. gibi)

Tüm manevi değerlerin önemi çok büyük. Mutlaka inançlı olmalıyız, sevgi ve saygıda kusur etmemeli, aşkla dolu ve harika ruhlu biri olmalıyız. Niçin parada gerekli dendiğinde, hayır para değil bunlar yeterli diye dayatıyorsunuz ki?
    Dünyada insanlığın bitmemesi için kadın ve erkekte gerekli mi? Evet gerekli...
    Şimdi siz diyorsunuz ki, hayır efendim sadece kadın (yada erkek) yeterlidir, diğeri olmasa da olur!
    Allah Allah?
    Ha, diğer fikri savunanlar bakın para manyağı sanılmasın.
    Bizim dediğimiz, bir evliliğin başlaması ve yaşaması için manevi değerlere olduğu kadar, maddi değerlere de mutlaka ihtiyaç olduğudur.
    Tek başına para, evliliğe yeterli vasıf DEĞİLDİR!
    Az önce de yazdığım gibi, insan nesli için tek başına kadın ya da tek başına erkek yetmez.
    İkisi de eşit oranda birbirini tamamlar.
    Bakın şu dengeyi çizdim şimdi.
    Sadece maddi yada sadece manevi olan parçayı alıp yuvarlayın, bir iki takla atar durur.
    İkisi biraradayken, "alelade" yuvarlayın, yalpalaya yalpalaya gider.
    İkisi biraradayken, "düzgünce" yuvarlayın, işte o yuvarlama ne biliyormusunuz?
    Hani etrafınızda da mutlaka vardır, acısıyla tatlısıyla, bir şekilde evliliklerini hiç bitirmeden yaşlanmış teyzelerimiz ve amcalarımız. İşte bu dengeyi koruyabilenler orada, gidin danışın onlara.

Üye
    hakan gedik Avatarı

Son Giriş
    14.08-2016
    Saat
    22:00
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar, engellı yada engelsız; karsılıklı ask yoksa kı ask zamanla sevgıye donusur. bır tarafın dıgerınden maddı manevı yada sosyal bır beklentısı var demektır. ''melekler sehrı'' guzel bır fılm ızleyın derım...

Üye
    AYCAGOZLU Avatarı

Gerçek Adı
    aslı
    Son Giriş
    23.08-2017
    Saat
    15:25
    Yaşadığı Yer
    BALIKESİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

16 km hergün merkeze gelip gidiyorum ... engelli engelsiz herkez mutlu olsun inşallah jem bey sizdew mutlu olun...

Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:09
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    277
    Verilen Beğeniler
    534

Amin amin. Bende mutluluğu hepimiz için canı gönülden diliyorum.
    Allah daha çok versin, zira yaşam şartları zor ve acımasız. Allah hiçbirimizi sağlığından da, ekmeğinden, gelirinden, kazancından da eksik etmesin.
    Amin...

Üye
    fidel Avatarı

Son Giriş
    17.03-2021
    Saat
    13:19
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    2

Engelli ile engelsizin ilişkisi/ aşkı nasıl yürür?

iki engellinin ilişkisi yahutda iki engelsizin ilişkisi gibi yürür yada yürümez tamamen bakış açımızla ilgili. engellinin diğerine bakışı ve ne gördüğü, diğerinin engelliye bakışı ve birlikteliklerinden ne beklediklerini bilmeleri... maddi sorunlar ; ayrımsız her insanı yıpratan etkenler zaten. birde bu kişiler canım-cicimlerin dışında mantıkende durumlarına bakarak evlenmeye karar vermişlerse, gerisini zaman gösterecektir zaten. öncesinde daha fazla detaya inilmez ki...

hani bir söz var " sevmemek elimizde olmadığı gibi,ölünceye dek sevmekde elimizde değil"

Üye
    ada Avatarı

Son Giriş
    01.05-2021
    Saat
    19:56
    Yaşadığı Yer
    İzmir/Karabağlar...
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    3

Engelli ile engelsizin ilişkisi yürümüyor ne yazıkki... Beklentiler yükseldikçe, ilişkilerin nevri dönüyor

Üye
    efekt Avatarı

Gerçek Adı
    No name
    Son Giriş
    10.02-2021
    Saat
    23:48
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

Allah mutluluklarını mutluluk katsın inş.

Evlendiklerinde Ahmed 26 Fatma da 25 yaşındaydı.

Ahmed’in her iki elinde, Fatma’nın da ayaklarında sakatlık vardı.

Nasıl yaparız, nasıl ederiz demediler ve evlendiler. (2009)

Şimdi ise çok memnunlar.

Ahmed’in eksikliğini Fatma, Fatma’nın eksikliğini Ahmed gideriyor.
    Fatma mutfakta bulaşıkları yıkarken Ahmed de ayaklarıyla ütü yaparak ve elektriklü süpürge makinesiyle halıları temizleyerek yardım ediyor.
    Karı-koca arasındaki bu yardımlaşmalar, kısa süre sonra bağlılığa ve büyük bir aşka dönüştü..

Ahmed ayaklarıyla halıları temizliyor

Bestekar ve şair olan Ahmed, gönlüne düşen ilhamları not ediyor.

Fatma’nın hazırladıgı bu yemekleri günümüzdeki kız kuruları bile hazırlamaktan acizdir.

Fatma mutfakta biriken bulaşıkları yıkarken..

Ahmed saçını tararken..

Fatma, Ahmed’in saçını örerken..

Ahmet, ayaklarıyla tuttuğu ütüyle pantolonunu ütülüyor

Ayran ve TV keyfi…

Ahmed dişlerini fırçalarken..

Dışarı çıkan eşine parfüm sıkan Fatma..

Ve işte bu yüz ifadesindeki huzur, mutluluk ve rahatlık her şeyin anlamı…
    Ahmed’in söylediği romantik şarkı Fatma’yı büyülüyor..

Günümüzde hiç bir sakatlıkları ve muhtaçlıkları olmadıgı halde geçinemeyen, birbirlerini anlayamayan; hoşgörü, vicdan ve basiret adına ufak bir ize bile rastlanamayan çiftlere gelsin; yaşanmakta olan bu efsanevi aşk hikayesi…Evlendiklerinde Ahmed 26 Fatma da 25 yaşındaydı. Ahmed’in her iki elinde, Fatma’nın da ayaklarında sakatlık vardı. Nasıl yaparız, nasıl ederiz demediler ve evlendiler. (2009) Şimdi ise çok memnunlar. Ahmed’in eksikliğini Fatma, Fatma’nın eksikliğini Ahmed gideriyor. Fatma mutfakta bulaşıkları yıkarken Ahmed de ayaklarıyla ütü yaparak ve elektriklü süpürge makinesiyle halıları temizleyerek yardım ediyor. Karı-koca arasındaki bu yardımlaşmalar, kısa süre sonra bağlılığa ve büyük bir aşka dönüştü.. Ahmed ayaklarıyla halıları temizliyor Bestekar ve şair olan Ahmed, gönlüne düşen ilhamları not ediyor. Fatma’nın hazırladıgı bu yemekleri günümüzdeki kız kuruları bile hazırlamaktan acizdir. Fatma mutfakta biriken bulaşıkları yıkarken.. Ahmed saçını tararken.. Fatma, Ahmed’in saçını örerken.. Ahmet, ayaklarıyla tuttuğu ütüyle pantolonunu ütülüyor Ayran ve TV keyfi… Ahmed dişlerini fırçalarken.. Dışarı çıkan eşine parfüm sıkan Fatma.. Ve işte bu yüz ifadesindeki huzur, mutluluk ve rahatlık her şeyin anlamı… Ahmed’in söylediği romantik şarkı Fatma’yı büyülüyor.. Günümüzde hiç bir sakatlıkları ve muhtaçlıkları olmadıgı halde geçinemeyen, birbirlerini anlayamayan; hoşgörü, vicdan ve basiret adına ufak bir ize bile rastlanamayan çiftlere gelsin; yaşanmakta olan bu efsanevi aşk hikayesi…

Üye
    AYCAGOZLU Avatarı

Gerçek Adı
    aslı
    Son Giriş
    23.08-2017
    Saat
    15:25
    Yaşadığı Yer
    BALIKESİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ne güzel aşk, rabbim daim etsin sevgilerini...

Üye
    Ümit Kurtuluş Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bosna
    Alınan Beğeniler
    70
    Verilen Beğeniler
    2

Bukadar Eski bir konuyu kim hortlattı

Neyse Ben engelliyim. Eşimin herhangi bir engeli yok. 2005 yılında tanıştık 2009 evlendik 14 aylık kızımız var.

Gayette mutluyuz.

Yasaklı Üye
    metin_0079 Avatarı

Son Giriş
    01.08-2013
    Saat
    16:08
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba,

Siteyi yakın zaman önce öğrendim ve çok güzel ve yararlı olduğunu söylemeden geçemezken de başlığımda da gördüğünüz üzere benim merakım da bir engelli ile engelsizin beraberliği konusu. ben engelli biri olarak birini seviyorum ama onu üzmek istemiyoru mo sağlıklı olduğunda onu mutlu etmek istemiyorum ve hayatını köretmek istemiyorum sizce bu doğrusu bumu acaba sevdiğim kişini mutlu olmasını istiyorum ama ben bunu mutlu edermiyim bilmiyorum korkuyorum ya mutlu edemezsem ya üzersem belki diyorum sağlıklı biirler evlenirse mutlu olur

. Bana bu konuda yorumlarınızı ve yardımlarınızı burada aktarırsanız çok sevineceğim.

Üye
    RAVZA54 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu konunun cıvıgı cıktı herkez böle bi başlık atıyor iyisimi bekar kalın

Üye
    tılafsınlı Avatarı

Gerçek Adı
    Katip
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yaşamak istemediğim bir yer.
    Alınan Beğeniler
    37
    Verilen Beğeniler
    0

ovv tırstım kafana göre takıl

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    145
    Verilen Beğeniler
    70

buna benzer bir başlık vardı ztaen ravzanın dediği gibi
    ama arkadaşım benim naçizane fikrim şudur ki, aşkta, sevgide engel yoktur
    ne demek onu mutlu edememek? sadece bedensel bir engelin olduğu için mi?
    sevgi yürekle değil midir? bedensel farklılıkları göz önüne alıp kendini hor görmek niye o zaman?
    sırf engellisin diye,sevemez misin yani birini? ya da kendini hayattan soyutlayıp sadece senin durumunda olanlarla mı iletişimin olması gerekir?
    bir kere bu sözleri sarf ederek sen kendine engel koyuyorsun, bence sağlıklı ve engelli ilişkisi olur olmaz diye bişey yok
    sonuçta engelli olmayı sen mi seçtin? ben hasta olayım da insanlardan soyutlanayım mı dedin? bence önce kendine olan güvenini sorgula arkadaşım, bunu seni üzmek için değil, seni cesaretlendirmek için söylüyorum
    kırılma, üzülme, darılma lütfen
    eğer aranızda sevgi varsa, herşeyin üstesinden gelirsiniz sevgi yoksa dünyanın en mükemmel insanları da olsanız nafile...
    hakkında ne hayırlıysa o olsun
    sevgiler...

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    07.05-2021
    Saat
    11:11
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    134
    Verilen Beğeniler
    12
    Blog Mesajları
    1

Sakatlar sadece sakatla evlensinEngelsizlerle evlenmeyi yasak etsinler hatta

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    [QUOTE=metin_0079;1056005]Arkadaşlar merhaba,

onu mutlu etmek istemiyorum
    şu yukarıda alıntı yaptığım cümleyi yanlış yazmışsın dır galiba neyse konumuza dönelim senin konuyu bir ara bende yaşadım kardeşim yani ben omurilik felçli si engelliyim eşim ise engeli yoktu bir birimizi severek evlendik etrafın laflarına ne eşim nede ben kulak astım ve elendik tabi benim içimde ufaktan ufaktan yanan bir ateş hep oldu neden dersen e sonuçta bu konuda cahil ve çok duyarsız bencil artık negatif nasıl adlandırırsak öyle bir toplumumuz var diyeceyim içimde olan ateş de acaba bir gün aramızı bozarmı etrafın lafları acaba eşim kulak vermeye başlarmı söylenenlere ee insanlar diyo bazan şahit bile oldum evli olduğumuzu duyunca aa ciddimisin gerçekten eşinmi böyle sanki çok afedersiniz bir uzaylı ile evli olduğunu duymuş gibi surat ifadeleri nebiliyim alttan altan laf dokundurmalar tabi eşim kulak vermedi hiçbir zaman ama ee sonunda aramıza girdi dengesiz söylemler derken uzun lafın kısası şuan da ayrıldık onu mutlu edersin eminim kardeşim ama bence herşeyi iyice ölç biç tart topla çıkar çarp olmadı dön birdaha birdaha allah mutlu mesut etsin inş mutlu olacağın konumu verir ALLAH sana

Sayfa 48 / 73 İlkİlk ... 3844454647484950515258 ... SonSon