TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 45 / 73 İlkİlk ... 3541424344454647484955 ... SonSon
Toplam 1086 mesajın 661-675 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SpeedyGonzales Avatarı

Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Gayet güzel yürür, hiç birşey farketmez. Eğer o, bu ilişkide çekingen davranıyorsa bunun hiçbir önemi olmadığını ona hissettirebilmenizin yararlı olacağı düşüncesindeyim. Ki sizde zaten bunu yaptığınızı söylemişsiniz.
    Sonsuz saadet dilerim, umarım herşey gönlünüzce olur...

Üye
    lara belen Avatarı

Gerçek Adı
    saliha
    Son Giriş
    16.01-2021
    Saat
    13:35
    Yaşadığı Yer
    gebze
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

Bence hayır. Bir engeli bir engelsiz beraber olamaz asla. Bir duygu varsa bile olmaz. Sana baktığı zaman acır ve oda üzülür sende. Bence olmaz.

Üye
    Şimall Avatarı

Son Giriş
    06.08-2017
    Saat
    19:38
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nasıl yürüyecek, her ilişkide olduğu gibi. Yeri gelir engelli yürür, yeri gelir engelsiz yürür...

Üye
    kzmrl Avatarı

Son Giriş
    22.02-2013
    Saat
    19:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim eşim kaza geçireli 7 ay oldu. 2,5 Yıllık evliyiz. Felçli olduğundan beri bana sürekli git kendi hayatını kur, çok gençsin yazık olur sana, ömrünü bana bakarak mı geçireceksin der. Hele dua etmez mi, çabucak öleyimde sende hayatına bak diye... Bu laflara duyduğum üzüntü, onun felçli olmasına duyduğum üzüntüden daha fazla oldu, sigaraya başladım. Bilmiyor mu sanki ben onun eli ayağıyım, onun eksiğini tamamlayanım, o da benim tamamlayanım. Bende Allah'a onun dualarını kabul etmesin diye yalvarıyorum. Bu sözler birgün asıl beni hasta edecek...
    Mesajı aldın mı? seni seviyor olsa bile, eşimin duygularını paylaşıyor o.... Vazgeçme bırakma... Destek ol.

Üye
    yasin06 Avatarı

Gerçek Adı
    yasin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    14

kzmrl rumuzlu kardeşime... Allah cc razı olsun güzel düşüncelerin ve insanlığın için... Allah cc sabredenlerle beraberdir, sen Allah cc için elinden geleni yapıyorsun yapmaya çalışıyorsun. Sonuçta karşındaki sağlamken kimseye kendini muhtaç hissetmeyen ve geçirmiş olduğu kaza sonucunda hayata tutunmaya ve senin yardımına muhtaç hale gelmesi kolay değildir. İnsanız nefis taşıyoruz, yaşanan olaylar kolay değil. İnanki size ne kadar merhamet duygusu içinde olmanız eşinizinde size karşı mahçup oluyordur... Allah cc sizin kalbinizin güzelliğini daim etsin. Eşiniz çok şanslı, sizin gibi merhametli bir kalbe sahip olan ve kendisini seven eşi olduğu için gerçekten çok şanslı. Bizler imtihan dünyasındayız, yarın kimin ne olacağını Rabbimden başka kimse bilemez. Ama şu bir gerçek, yapılan hiçbir iyilik karşılıksız kalmaz. İyilik insanı herdaim güzel şeylere sevkeder ve imanınızda daha fazla güçlenerek cennete gitmenize vesile olur. Kötülükler insanı karanlığa sürükler, buda insanı cehenneme sürükler... Siz zor olanı başarıyor Rabbiminde takdirini kazanıyorsunuz. Rabbimde sizi sevindirsin, güzel kalbinizden merhameti hiç bir zaman eksik etmesin. Rabbim tüm engelli ablalarımıza, kardeşlerimize, sizin gibi duyarlı eş; abi ve kardeşlerimize de hayırlı evlilikler nasip etsin. Bu dünyanın geçici olduğunu asla unutmayalım... Dünyanın ömrü, ahiretin sonsuzlugu yanında, denize nispetle bir damla kadar bile degildir. Buna ragmen Allahü teala, merhamet ederek, sevdiklerine sonsuz nimetlere kavuşmalari için, dünyada birkaç gün sıkıntı çektiriyor. Akıllı kimse; kendi isinde ve dünyasinda hic üzülmeyen, emellerini kisa tutup, sabaha bile çikamayacagini düsünen, ibadetine kuvvet verecek ve dogru yolda yürüyecek miktardan fazla geçim derdi olmayandır. Diyorum ki, dünyada herkes misafirdir. Yanındaki şeyler emanettir. Misafirin gitmekten, emanetin ise geri alınmaktan başka çaresi yoktur. Rabbim tekrardan senden ve senin gibi düşünen, idrak eden herkesten razı olsun. Selam ve dua ile...

Üye
    omkazim Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer
    Son Giriş
    05.02-2019
    Saat
    15:40
    Yaşadığı Yer
    Ayvalık/BALIKESİR
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar;
    Ben eşimle 2008 yılında bir internet sitesindeki forum sayesinde tanıştım.
    3 ay arkadaşlık 3 sene flört döneminden sonra 12.09.2011 tarihinde evlendik
    İlk olarak engelimden bassetmedim, çünkü ayrı şehirlerdeydik. Hiç birbirimizi yüzyüze görmemiştik, ben İzmir o Adana.
    Sonra bir fırsatını buldum ve Adana'ya gittim orada anladı durumu ve hiç bir an tereddüt etmeden kabullendi. Çünkü o beni onu sevdiğimden daha çok seviyordu.
    Çok şükür herşey yolunda gitti ve evlendik. Artık haziranda doğacak bebeğimizi beklemeye başladık.
    Herşey muhteşem sürüyor, engelli ile engelsizin aşkı tabii ki olabilir ama arada çok büyük bir aşk sadakat ve saygı olması lazım. Bu üç formül olmadan olmaz.

Saygılar.

Üye
    sgurkan Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    597
    Verilen Beğeniler
    802

yasin06;

Yasin 06 ne güzel cümlelerle anlatmışsınız maşAllah, Allah cc.o güzel yüreğinize göre, herşeyin hayırlısını nasip etsin...

Üye
    yasin06 Avatarı

Gerçek Adı
    yasin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    14

Allah cc razı olsun Sultan.... Rabbim herkesin kalplerini mutmain eylesin inşAllah... Yaptıklarımızın karşılığını Rabbimizden bekyerek çıkar menfaat olmayan düşüncemiz Allah cc rızası kazanmak yolunda gitmeyi bizlere nasip eylesin...Allah cc başka dost, Allah cc başka yardımcı yok ama Allah cc imtihan dünyamızda hayırlı insanlarla karşılaştırsın.

Üye
    sgurkan Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    597
    Verilen Beğeniler
    802

Amin Amin inşAllah, herkesin gönlüne göre hayırlısını nasip etsim Rabbim..

Üye
    yasin06 Avatarı

Gerçek Adı
    yasin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    14

Allah cc razı olsun...,Allah c c bildigimiz ve bilmedigimiz sifatlarin hürmetine, ve kendi nurundan yarattigi Resullulah sav efindimizin hürmetine ve yarattigi bütün sevgili Peygamberlerimizin hürmetine, Yarattigi Meleklerin hürmetini, ahsabelerin hürmetini, Onun sevdigi kullarinin hürmetine ve onu zikreden herseyin hürmetine tüm Engelli kardeşlerimizin ve büyüklerimizin Hayırlı İşi Hayırlı eşi olmasını Rabbim Nasip etsin. Selam ve dua ile

Üye
    kzmrl Avatarı

Son Giriş
    22.02-2013
    Saat
    19:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yasin06 çok güzel şeyler yazmışsın. Allah bütün dualarını kabul etsin inşallah. Ama ben eşime karşı merhamet hissiyle yaklaşmıyorum. En az onun bana olduğu kadar bende ona muhtacım... Onun varlığının yanımda olmasına muhtacım. Doktorlar onu ameliyata alırken bana sadece oturabilmesi için platin takacaklarını söylediler, hiç yürüyemeyeceğini söylediler. Ben onun o halinede razıydım, yeter ki yanımda olsun... Ben onun her haline razıyım. Ama çok şükür şimdi değneklerle yürüyebiliyor. O çok inançlı, sabırlı ve hiç isyan etmedi. Hep güçlü olmaya çelıştı. İyi olmak istedi ve git gide dahada iyileşiyor. Son bir aydır ayak bileklerinede hareket gelmeye başladı. Ben ona hayranım... Asıl ben onsuz yapamam. Bu belki bencillik, belki hastalık... Ama onsuz olma ihtimali, onun çabuk ölme isteği beni hasta ediyor...

Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili kzmrl;
    Allah'ım sizi birbirinizden hiç ayırmasın. Eşiniz güçlü siz güçlü. Eminim bunun sonu güzel olacak. Her şeyin en güzeli sizinle olsun..

Üye
    Hüseyin ERTÜRK Avatarı

Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ne mutlu size.

Üye
    twilight Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    14.04-2021
    Saat
    09:24
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    39

Selam arkadaşlar, bende paylaşmak istedim vaziyetimizi.
    Bizim ilişkimiz de 3 sene oldu. Benim işitme engelim var ama 1-2 sene sonra öğrenmiş farkedememiş. Sevdiğim kızın engeli yok, Allah'ıma binlerce kez şükürler olsun ki. Her hafta görüşüyoruz. Ben ilk seneler kafayı yiyecek gibiydim. Acaba diyordum öğrendiği zaman ne olur, ailesi ne der, karşı gelirler mi diye kafamda bir sürü soru işareti oluşmuştu. Ben hiç konuyu açmadım çekiniyordum, cesaret edemiyordum söylemeye. Ondan saklıyorum diye, bana çok kızacak diye deli oluyordum. Hemen hemen her gece düşündüm bunu.
    2 ay önce bana aşkım sana bi şey soracağım demişti. Bende bu normal bir soru olmadı, kesin ardında bir şey var, acaba kim dedi ona durumumu, tahmin etmiştim soracağı şeyi az çok. Bende buyur Dermanım dedim. "Hayatım geçen yanıma geldiğinde evde neden takmadın kulaklığını" dedi. Bir an donakaldım soru karşısında, cevap veremedim. Sonra "lan sana diyorum" dedi konuşsana dedi. Bende bir gün öğreneceğini biliyordum dedim. Oda üzülüyorum ama neden öyle konuşuyorsun yanımda takmadığın için çok kırıldım üzüldüm dedi. Halbuki takmıştım farkedememiş kulak içi cihaz olduğu için. Rabbim bu dünyada seni sınıyor dedi ne kadar kayıp dedi % 45 falan dedim geri kalanı da ben olurum dedi. Velhasıl çok şükür aramız o kadar iyi ki maşallah rabbim gönlümüzdekini bize hayırlı ihsan eylesin. Bu arada annesi de artık beni damadı olarak görüyor

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bence (hatta bizat yaşamış biri olarak) Türkiye gibi bir ülkede yaşanıyorsa bu aşk, tüm engeller aşılsa dahi dar görüşlü insanlar olduğu sürece bu ülkede yürümez. Ha, sağdan soldan bazı söylemler olacak tabi ister istemez. Bu sözleri duymayacaksınız, hiç sorun değil düşüncesi olacak içinizde... Sonuçta insan oğlu bir yerde o sözler huzursuzluk yaratacak. Kim ne derse desin iki kere iki 4 eder başka sonuç çıkmaz. Bu ülkeden zihniyetler ilerlemiyor ki, birde şu engelli zihniyetlere tıp bi çare bulsada o zihniyetler içinde kök hücre vs vs gibi bi tıpta devrim yaratsalar
    Bu arada inşallah çok mutlu olursunuz, Allah daim eder inşallah sevginizi.

Sayfa 45 / 73 İlkİlk ... 3541424344454647484955 ... SonSon