TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 42 / 73 İlkİlk ... 3238394041424344454652 ... SonSon
Toplam 1086 mesajın 616-630 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    snr1453;

Evlendikten sonra mı oluştu sakatlığınız? Yani evlenmeden önce vardıysa şayet kusura bakmayın da aklı nerdeymiş eşinizin!? Gerçi günümüzde bu sorun malesef çok yaygın bir şekilde yaşanıyor ve sakatlığın olması ya da olmaması farketmiyor.. Bi doyumsuzluk, bi ipini koparma durumudur almış başını gidiyor. Üstelik alışılmışın dışında bu gidişata kadınlar da dahil artık! Kutsallığı kalmadı evliliğin, yuvamdır, hayat arkadaşımdır mantığı yok artık bir çok kadın ve erkekte... Bana göre eşini beğenmeyen kadın olsun erkek olsun demek ki başka bi beden arayışında! Bunun da tek bir açıklaması var ama o kısma değinmek istemiyorum şimdi..

Kibirleşti iyice insanlar, beden dediğin nedir ki? Bir gün deforme olacak zaten.. Kırış buruş olunduğunda biçmeye başlar insanlar ektiklerini..Kendilerince kendilerine layık gördükleri insanlar da bir gün onlara burun kıvıracak.. O zaman anlayacaklar her şeyin "beden" olmadığını!.. Malesef yine yine yine malesef son zamanlar da yaşını başını almış insanların da eşlerine burun kıvırmaya başladığını ve bi arayış içine düştüklerini görüyorum.. Tiksiniyorum! Yazık yani.. Utanmak ne demek!

Allaha havale etmek lazım.. Yaşasınlar kafalarına göre bakalım.. Anlarlar bir gün olur da neyin ne olduğunu.. O insanlara acımıyorum da olan onca hevesle, emekle, sabırla kurulan yuvanın bu kadar ucuz bu kadar bayağı bir neden gösterilerek bitirilmesine üzülüyorum.. Ben erkek olsam bi saniye barındırmam bu mantıkta ki bi kadını yanımda! Erkeği de barındırmam.. Defolsun gitsin kime nereye gidecekse! Sormam bile valla nereye, kime, neden,niçin diye.. Çok sinirlendim yaw..

Üye
    Liljan Avatarı

Gerçek Adı
    Liljan
    Son Giriş
    30.04-2021
    Saat
    17:19
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Tüm mutlu sonları imrenerek okudum mutluluğunuz uzun süreli olsun ...

Üye
    snr1453 Avatarı

Gerçek Adı
    Snr
    Son Giriş
    03.12-2011
    Saat
    21:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

havva;

Hikaye aynı. 6 aylıkken geçirilen çocuk felci. Başta da biliyordu tabi ki. "Yarın aynı şeyin benim başıma gelmeyeceği ne malum"'dan hareketle yola çıkılmış bir ilişkiydi. Bitme sebebinde elbet tek neden bu değil ancak sanırım biraz daha yaralayan tarafı bu sebep. He umurumda mı ? Galiba değil. Sendelerim belki ama yıkılmam. Hayat devam ediyor vesselam...

Üye
    rosemoon Avatarı

Son Giriş
    19.03-2021
    Saat
    14:43
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

beraberlik ne şekilde olursa olsun sabrın anlamanın ölçüsünde vardır. engelli engelsiz aşk da bu kapsama girer. ilişki zorluklar karşısında dayanabildiğin kadar vardır. nokta .

Üye
    sgurkan Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    597
    Verilen Beğeniler
    802

bu başlığı görünce eski yaşadığım aşklar aklıma geldi.Bu zamana kadar konuştuğum kişiler hep engelsizdi,2 defa da evlilik kararından döndüm,sebebi de erkek arkadaşım engelsizdi,ben engelliyim diye ailesi istemedi,bana kaçma ateklifi etti ama ben kabul etmedim,öyle düşünen bir aileye gelin olarak gitmek istemem dedim.ayrıldımm.Herşey kader kısmet işte olmayınca olmuyor.ama öyle ama böyle bitiyor.Hayırlısı böyleymiş,yine de tepkili değilim.Sağlık olsun,sağlığım yerindeya ondan önemli birşey yok benim için...
    Bundan sonrasını da ancak Allah cc.bilir..Herkes için hayırlısı olsun.....

Üye
    yasin06 Avatarı

Gerçek Adı
    yasin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    14

Esselamu Aleyküm... Engelli ile engelsiz...bir insan kendi engelli olmaz eğer Rabbimiz böyle istiyorsa ve diliyorsa Rabbimin rızası doğrultusunda olur herşey kimse engelli olarak dünyaya gelmek istemez yada herhangi bir sebebden dolayıda engelli durumuna düşmek asla istemez sanırım... ama bu dünya birer imtihan herkes için yarın kimin ne olacağını asla bilemeyiz.... karşımızdakinede asla kendimize istemediğimiz bir şeyi asla yapmamalıyız.. herkesin duygusu var Allah cc bizleri yaratırken o sevgiyi merhameti tüm insanlığa vermiş...önemli olan bu fani boş kaybettiğin zamanı tekrarına gelmeyen bu geçici dünyada hep bir birimize sevsek anlayışlı olsak, birbirimizi anlasak birbirimize saygı göstersek, birbirimizi asla kırmasak güzel olmazmı... ister engelli olsun ister engelsiz olsun... kimse ne olacağını bilemez o yuzden bizler aciz olduğumuz için ancak Rabbiminde bizlere bahşettiği sevgiyi saygıyı birbirimizden esirgemiyelim inşAllah....kimse engelinden dolayı asla engelsiz bir kimseye boyun bükmesin kimsenin kimseden üstünlüğü ancak takvadadır.. diyeceksiniz güzel şeyler ama uygulan varmı onuda ancak Rabbim biliyordur bizler dua edelim ve Rabbim inşAllah iki cihanda sadet huzur versin herdaim mutlu hzuurlu sağlıklı olalım kimseye muhtaç olmayalım, Rabbim iyi olmazıı şükretmemizi daim kılsın Rabbimiz Nesillerimize inayet eylesin, onların imdadına koşmayı bizlere nasip eylesin Kalbi, gönlü kırıkların, ihtiyaç sahiplerinin imdadına koşmayı bizlere nasip eylesin. Bizleri birbirimize sevdirsin ve insanca yaşamayı nasip eylesin. Kalplerimizi, ayaklarımızı kaydırmasın. Rabbimizin yoluna yönelen kalpler istiyoruz. Nefislerimize takva bahşeyle ve onları temizle Allahım diyerek sözümü bitiriyorum Hakkınızı Helal edin Selam ve Dua ile Hepiniz Allah cc emanetsiniz....saygılarımla....

Üye
    blue_41 Avatarı

Gerçek Adı
    ERSİN
    Son Giriş
    22.07-2012
    Saat
    16:31
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Diba,kardeşim ilk önce merhaba diyerek başlamak istiyorum,valla öyle bir zor konuya el atmışsın ki bu konuda tecrübem olduğu halde nasıl başlayacağımı bilemiyorum açıkçası,kardeşim öncelikle insanoğlu için aşk ve sevgi çok güzel bir şey ve hayatta olması gereken temel esaslarda diyebiliriz kısacası,keşke herşey senin istediğin gibi yada insanların,eşlerin istediği gibi olsa,ama hayat gerçek ne yazıkki... insanların düşünceleri ve hayalleri masallarda ki gibi mutlu son ile bitiyor,ama öyle değil, yada öyle hayal kuruyoruz hep birlikte. ve bir engelli erkek ile hayatı idame ettirmek bence çok zor bir durum ama eğer yer değiştirir isek belki birazdaha kolaylaşır belkide,çünkü yaşamak için maddiyata gerek var,malesef sadece aşk ile olmuyor bu işler...gerçekten...valla konu çok uzun anlatsam sabaha kadar anlatırım.he birde aşk herşeye kadir mi onu bilemiyorum...ama erkek arkadaşını senin, gerçekten anlyabiliyorum...ve şuna inan ki o seni seviyordur ama bülent arkadaşımın dediği durumlardan biri olabilir büyük ihtimalle...ama sen yinede aşkın için mücadeleni ver ve inşallah kazanan sen olursun...

Üye
    çhita Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    27.02-2014
    Saat
    17:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende şöyle diyeyim eğer birbirinizi bağlayan anlık bir aşksa aşk perdesi kalktığı vakit. sorunlar başlar.
    yok eğer sağlam taraf engelli tarafın eksiğini kapatacak ve sevgi saygı ki bu fıtratta gizlidir. zor anlarda belli eder kendini. bu sebeble beraberlik olacaksa hayrı çok büyüktür. ortamda çok övgü alırlar.
    bence bu biraz zamana da bağlı anlık karar sonra herşeyi boşa çıkarabilir.
    örneğin normal bir çiftin aşkla yuva kurup sonra düşman kesilip ayrılma durumu gibi.
    yani severek inanarak bu kararı verirseiz normal bir çiftin huzursuz bir ilişkisinden daha güzel. tabiki normal çift durumu iyise maddi olarak yeniden bir yuva kurması hızlı olur.

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Siz boşboş yorum yaparken basketçi abimiz rus hatunu kapmış...
    RUS KIZIN BÜYÜK TÜRK AŞKI - WEB TV :: Hürriyet
    Türk kadını ile yabancı arasındaki fark gayet açık...

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yasa sav bende onu dıyecekdım ya anlamıyorum engelı ıle engelsızın askları bana fasa fıso gelıyo ınsanlar beden dılıyle degıl dusunce dılıyle anlasırlar eger dusuncede engel varsa anlasamazsın zaten bence engellı olan kader arkadslarımız kendı engelını asamadıklarından karamsarlıga dusuyorlar karsındakı engelsız bırı cıkarsa engelınle degıl dusuncenle hıtap edersın once ınsan kendı ıcındekı anlasamadıgı engellını asıp ondan sonra saglamlamı engellı ılemı ask yasar sonra onu dusunsun

Üye
    zaferdağ Avatarı

Gerçek Adı
    zafer dağ
    Son Giriş
    12.11-2015
    Saat
    11:19
    Yaşadığı Yer
    manavgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aşk insan bilinci ile ortaya çıkan bi kavram mı? Yani aşk çıplak insani midir? Ben sanmıyorum; çünkü, bütün canlılar gereksinimlerine ve türlerinin devamına endekslidir. İnsanlar da ilişkilerinde bu kurala göre hareket eder. Karşı cinste bekledikleri aslında kendi korkularını, gelecek kaygılarını yok etmektir. Bu bağlam ile engelli veya sağlam meselesi talii bi meseledir. Asıl olan tarafların ihtiyaçlarıdır. Kanımca...

Üye
    bacak14 Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    16.12-2015
    Saat
    11:56
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam vaybe ne konu açmışsınız rekor kırmış. diyecegim şu ki insan kendi kaderini kendi cizer nasıl yaşarsan öyle ölürsün... engelli engellsiz fark etmez engelli olmıyacagım yada ölmeyecegim... garantisi varmı... hayat bu başımıza neler geliyor neler geciyor allah hakkımızda hayırlısı neyse onu versin...

Üye
    alfi Avatarı

Son Giriş
    05.10-2015
    Saat
    11:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle herşeyde olduğu gibi bundada bir mantık ve akıl çerçevesi olmalıdır. Bende ortopedik engelli olarak. Engelli ile sağlam evliliği veya sevgililiği olamaz. Olmamalıdırda. Neden mi? İnsan aşık olunca gözü bi halt görmez. Zannedersin dağları delecek.

Sonra evlenirler. Biri engelli diğeri sağlam. İyi güzelde biraz zaman geçince ne olacak aşk bitipde yerini alışkanlığa bıraktığında; aldatmalar, kavgalar küslükler olmaya başlayacak. En basitinde belden aşağı tutmayan birisiyle sağlam birisi evlendiğinde onların cinsel hayatı olmayacak veya çok farklı olacak aradaki aşk bittiğinde sağlam olan kişi sakat olanı cinsellik uğrunda altabilir. Buda hoş olmaya bilir.

Yani kısacası engelli ile sağlam aşkı veya evliliği olmaz. Ben buna şiddetle karşıyım. Davul bile dengi dengine.

Bu yazdıklarım tecrübe ile sabittir. Çevremde böyle 2 evlilik uyapan farklı kişiler oldu

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    18.02-2021
    Saat
    12:08
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

eğer karşılıklı sevgi saygı varsa tabi ki yürür bir de kişi önce allah rızası için sevecek sevdiği kişiyi o zaman aşılamayacak engel yoktur

Üye
    mavikalem34 Avatarı

Son Giriş
    24.05-2012
    Saat
    09:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet alfi söylediklerine tamamen katılıyorum.Davullar bile çalınırken aynı tondan olmaları gerekir.Evlilik çok hassas bir terazi gibidir. iki tarafınında dengede olması gerek.aksi durumda bir taraf çöker.Ha bu sadece bizim kontrolümüzde olan kısmıdır.Evlendikten sonra olabilen rahatsızlıklarda ise durum tamamen farklıdır.Mesela ben baştacı ederim.Onun Eksikliğini veya hatasını olabildiğince hissettirmemeye çalışırım.başkalarıda eder ama istisnalar her zaman vardır.

Sayfa 42 / 73 İlkİlk ... 3238394041424344454652 ... SonSon