Sayfa 4 / 37 İlkİlk 1234567814 ... SonSon
Toplam 554 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    wedo Avatarı

Gerçek Adı
    WEDO
    Son Giriş
    09.06-2017
    Saat
    01:34
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Siz ona güven vermelisiniz ve terk edilmeyeceğini hissttirmelisiniz.
    Ancak engelliyle biraz zordur. Çünkü bende 2 aylık evliyken engelli oldum ve eşim engelli değil zorlukları oluyor. Biz engelliler özellikle sonradan egelli olanlar kesinlikle daha kırılgan, alıngn oluyoruz, zor insanlarız.
    Ancak aşılmayacak birşey yok hayatta. Öncelikle ona değer verildiğini ve başarabileceğini göstermelisin. Küçücük bir başarısını gördüğünüzde onu onere edin (sözlerinizle).
    SİZE BAŞARILAR DİLİYORUM. BAŞLAMAK BAŞARININ YARISIDIR.
    Buarada bende omurilik felçlisiyim ve 3 yaşında bir kızımız var.
    Zor karardı ama karşılıklı özverilerle bunu başardık. Aile desteğide önemli.

Üye
    Diba Avatarı

Son Giriş
    06.11-2009
    Saat
    15:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

wedo merhaba,

Öncelikle çok geçmiş olsun diyor ve Allah hayırlı yaşamlar versin ailenize ve size diyorum. Çok teşekkür ederim, örneğiniz beni çok mutlu etti. Kızınızın da ömrü uzun ve hayırlı olsun.
    Kesinlikle başlamak başarının yarısı. Ben onu zaten onere ediyorum özellikle yapmıyorum bunu üstelik zaten beni o mutlu ettiği için ben de kendiliğimden öyle davranıveriyorum.

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ben evlenirkende engelliydim şimdi de engelliyim. Beraberliğimiz 28 yılı evliliğimiz ise 26 yılı doldurdu.

Biz ikimiz buna tahammüden karar verdik. Zira vazgeçemeyeceğimiz bir sevgimiz vardı.

Hala da devam ediyor.

Bütün mesele insanların ortak noktalarda birleşebilmesi.

Üye
    öteki Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    22:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba, ben de yalnız değilsin demek için yazmak istedim. çünkü başkalarının da aynı şeyleri yaşadığını bilmek insanı rahatlatabilir.

benim eşimde engelli değil. bir oğlumuz var ve oldukça güzel bir hayat yaşıyoruz (bize göre) enegelsiz iki eşin yaşadığı bir evliliğe göre daha az sorun yaşıyoruz diye düşünüyorum. bazen oturup çok az tartıştığımızı ve çok mutlu olduğumuzu konuşuruz. çünkü ikimizde oldukça olgun (olgunlaşmış) insanlarız. beni rahatsızlığım olgunlaştırdı. o da rahatsız biriyle evlenme olgunluğunda zaten. iki engellinin evliliği nasıl olur bilmiyorum(belki daha iyi de olabilir) ama bu şekilde olması iyi diye düşünüyorum. çünkü birbirimizin eksikliklerini gideriyoruz. benim eksiğim bariz fiziksel bir engelim var. ama daha ağır hareket ettiğim için yaşamda engelsizlerin göremediği (hızlı yaşamdan dolayı) bazı şeyleri de ben görmüş oluyorum. bir şekilde birbirimizi tamamlamış oluyoruz...

hepinize başarılar, mutluluk yağmuru altında şemsiyesiz kalmanız dileğiyle...

Üye
    naska Avatarı

Son Giriş
    02.11-2015
    Saat
    08:47
    Yaşadığı Yer
    Petrol Kentli..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevginin yenemeyiceği bir şey yoktur...

Sevgi deger vermesini bilmektir..Sevgi sevdiğini özlemektir..Sevgi birliktelikten sevinç duymaktır...

Üye
    zamansiz Avatarı

Son Giriş
    30.09-2005
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgi engel tanır mı arkadaşlar yapmayın ya ama gerçek sevgiden bahsediyorum günümüzde ki çıkar ilişkilerinden değil...Bu arada diba son durum nedir?Umarım mutlusunuzdur ve sevginizi yaşıyorsunuzdur...

Üye
    GÜLIZAR Avatarı

Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    22:59
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ASKSIZ HAYAT YAZSIZ YILA BENZER

Üye
    ozlemckla Avatarı

Gerçek Adı
    Özlem
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yaz benim en sevdiğim mevsimdir Gülizar tevekkeli aşksız yapamamam bundanmış

Üye
    Diba Avatarı

Son Giriş
    06.11-2009
    Saat
    15:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba zamansız,

son durum iyidir. :-) Görüşmeye devam isteğe de devam.

Üye
    masal Avatarı

Son Giriş
    22.04-2008
    Saat
    11:24
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,

Ben engelsizim ve engelli birisiyle beraberim..Onu seviyorum bu yüzden bana hiçbirşeyi yokmuş gibi geliyor.Yani herşey yolunda..

Tamamen sevgi ile alakalı bir durum bu..Seversin o kadar..Seviyorsan sana dünyanın en sağlıklı, en güçlü, en yakışıklı ve en yetenekli insanı gibi gelir.Sevmiyorsan dünyanın en güzel fiziğine sahip olsa bile dönüp bakmazsın...

SEVMEK; HELE BİDE SEVİLİYORSANIZ ÇOOOOOOOOK GÜZEL!!!

Üye
    zamansiz Avatarı

Son Giriş
    30.09-2005
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok sevindim diba bunu duyduğuma.Merak etme gerçek sevgi eninde sonunda kazanır.Sen de sevgine emek veriyorsun.Çok klasik bir söz vardır sevgi emek ister diye ama doğru bir söz bu.O da er geç anlayacaktır bunu.Sen yüreğini ferah tut yeter.Daha de mutlu haberlerinizi bekliyorum...

Üye
    İBRAHİM DURMAZ Avatarı

Son Giriş
    01.06-2007
    Saat
    20:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aşk/sevgi bunlar bedenle değil ruhla ilgilidir birbirlerinin bedenlerini değilde o bedenin içindekini severseler gereçek sevgi ve aşk ortaya çıkar. Bu aşk/sevgi o zaman ok güzel olur.

Üye
    Hilal38 Avatarı

Son Giriş
    28.09-2005
    Saat
    16:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim eşimde engelsiz, üstelik aşırı faal, dağcı. Ben de ondan aşağı kalmıyorum hani. Çok iyi anlaşıyoruz, benim dırdırlarıma katlanıyor, engelli olduğumu asla hissettirmedi, Allah razı olsun. Zaten kendimi engelli olarak hissetmiyorum, daha önce de demiştim, bazen çevre hissettiriyor.
    İnanın asıl olan sevgi, saygı, anlayış....

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

merhabalar.
    diba ilikşkinin iyi gitmesi inan beni çok mutlu etti canım.
    hilal sana gelince...sen şanslı hatunlardan birisin güzelim.ne mutlu ki sana.keşke herkes senin eşin gibi olgunluğa, güzel bir kalbe sahip olsa...

inşallah onun gibiler çoğalır.eşine slm.ve teşekkürlerimi bildirirsen sevinirim.onun gibiler o kadar azki...

sevgiyle

Üye
    sgurbeytasdelen Avatarı

Gerçek Adı
    Selma Gürbey
    Son Giriş
    12.05-2016
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Şişli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Diba sende umarım önündeki güçlükleri aşıp sevdiğine kavuşursun.
    Bende engelsiz biriyle evlenme arifesindeyim. Sevdiğinin yaşadıklarını anlayabiliyorum, çünkü sonradan engelli oldum çok uzun sürdü benim hayata katılmam(8yıl) sonra yavaş yavaş hayatın içinde yer almaya başladım. Çok sevildim, evlenmeye korktum uzaklaştırdım herkesi kendimden ama sonra birgün geldi baktım ben hazırım evliliğe. O günden sonrada çok çabuk olmadı evlenecek gönlüme göre birini bulmak. :roll:
    Engelli yada engelsiz biri farketmez sevdikten sonra ama Esra'cığımın söylediği gibi bizim durumuzda olan yani tekerlekli sandalyedeki bir kişinin yine bu şekildeki bir engele sahip biriyle evlenmesinin getirdiği zorlukların çok fazla olacağıda bir gerçek. Dilemma ve sevdiği gibi güçlü çıkan sevgilerinin büyüklüğü ile engelleri sorun etmeyen çiftler var. Sana da mutluluklar diliyorum Dilemmacığım ve takdir ediyorum sevdiğinle birlikte verdiğiniz mücadeleyi.
    Kısacası benim bu engelleri aşacağım güçlü bir engelli sevdiğim olmadı hiç. Ben şu anda evliliği düşündüğüm engelsiz arkadaşımı da kendimden uzaklaştırmaya çalıştım. Ama o sevgimize sahip çıktı, dimdik durdu önümde ve benim kararsızlıklarımı, korkularımı sevgisiyle eritti yok etti. :P
    Sana bu ilişkide çok görev düşüyor Diba ama eğer sabırla mücadeleni verirsen kazanmaman içinde sebep yok. :lol:

Sayfa 4 / 37 İlkİlk 1234567814 ... SonSon