TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 37 / 73 İlkİlk ... 2733343536373839404147 ... SonSon
Toplam 1086 mesajın 541-555 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba.
    ewt site yaşanan olaylara engellilerin sorunlarını ortak paylaşmak fikirlerini paylaşıp, fikir almak adına çok güzel.
    ben engelli olma yolundayım galiba neden böyle diyorum çünkü, Allah a binlerce teşekkler şükürler olsun hala iyiyim elinden tutup birinin ayaktayım.
    nişanlım engelli değil.
    ben engelliyim.
    7 yıldır da gayet iyi anlaşıyoruz herşeyi tek taraftan beklememek gerekiyor baştan.
    o senin ona acımayla yaklaştıgını düşünebilir. Ona acımadığını göster.
    herşeyi konuş onunla.
    bazı sorunları atlattıktan sonra herşey yoluna giriyor ve güzel bir şekilde devam ediyor bence.
    mutluluğu da - mutsuzluğuda arada yaşayabilecceğinizi kabul edin her günün her anın güzel geçmesini bekleyemeyiz değilmi ki sağlıklı insanlar bile her zaman anlaşamıyor.
    başarılar :

Üye
    corcoris Avatarı

Gerçek Adı
    FİLİZ
    Son Giriş
    27.10-2020
    Saat
    14:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    4

Engelli _engelsiz askı olmaz diye bir sey yok.Aşk için bu türden kalıplar koymak zaten aşkın doğasına aykırı diye düşünüyorum.
    Kaza gecirdiğini ve sonradan engelli olduğunu yazmışsınız kötü bir psikoloji içinde olduğu için bunu kabul etmeyebilir.Hatta hayatını yeniden derleme yeni durumuna alışma bunu kaldırabilme psikolojisi içinde bunu düşünemeyebilir.
    Sizde hak verirsiniz ki bu hiç de kolay bir durum değil.
    Herkesin ona acıdığını acıyarak baktığını zanneder bir durum içerisinde sizinde ona olan ilginizi bu yönde değerlendirebilir.
    Herkes herseyi hakkı ile yapabiliyormu ??Kesinlikle hayır diyorum.Sakın olumsuz düşünme neydi parola''Sevgi her engeli aşar''.sevgiler...
    Olumsuz düşünmeyin siz eminseniz ve sevgi gercekse hak ettiği yeri bulur diye düşünüyorum.
    Ama bütün bunların dısında size karsı bu türden ilgisi olmaması durumuda söz konusudur .

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    26.04-2021
    Saat
    19:55
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    38
    Verilen Beğeniler
    88

engelliyle engelsizin aşkı iyi yürürümü bilemem ama bu konuyu açan kişiyi tebrik ederim umarım bir sevgili bulur

Üye
    Man_Of_The_Nights Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dunya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

enqellı sadık kalırsa yurur ...saqlam ınsan sadık kaldı da enqellı sadık kalamadı ..ben 2.5 sene zatı muhteremın demesıyle 27 ay qecırdım enqellı bır ınsanla....burdan da tanırsınız.SEKA sımdıkı zamanlarda ortak kullandıqımız bu uyelıqı Dexter07 olarak deqısmıstır kendısı ...sanırım yenı avlara takılmak ıcın ....

bızım yuruyor sandıqımız ılıskımız onun bıtmez tukenmezz bılmez kadın hevesatıyla bıtmıstır. bıtmez tukenmez yalanları da cabası ...soranlara benı cok da quzel kötuledı ...evvela quzel quzel yalanlarla yenı kızların pesıne dumus ve de dusecektır...bu sıtede kac tanesıne takıldı Allah bılır...

enqellı enqelsız askı sıfır yalan sonsuz quven ve sayqı qerektırır....bu da qunumuzde oldukca zor qıbı qurunuyor...kı kaldıkı tum enqellı arkadasları dıyecegım lafın dısında tutuyorum...kendısı seka adlı uyeyken benım ıznım dısında beraber ortak kullandıqımız uyelıı bıle hemne deqısıp dextero7 yapmıs dırek lafım onun ıcındır...sonsuz nankördur ....ınanılmaz yalancıdır ....asla sadık deqıldır...kızlar kendısınden uzak durmanızı sıddetle tavsıye ederım...zıra benı hasta yaptı .....bu hastalıqımından da kendısının haberı yok ...olsada cok da tın der...

sımdı bunları yazdım dıye emınım kı bana cephe alacaklar olacaktır...benım yasadıklarımı yasamıs olsaydınız emınım kı bana hak verırdınız...

enqellı enqelsız askını enqellı kısı yurutemedı ...sebeb ; kendısının ınanılmaz ac qozluluqu bızı bıtırdı ....ben 2.5 yılımı onun demesıyle 27 ayımı verdıqım bu ınsan kımseyı mutlu edemez...

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    23.05-2018
    Saat
    00:39
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    4

MAN OF THE NİGHTS insanların ne düşündüğünü hiç bir zaman bilemezsin sen şimdi diyorsun başkalarına olan ilgisinden bitti bunu kendisine sordunmu??? senin rahatsızlığından haberi yokmuş anladığım o kendi engelini biliyor engelli biri sağlıklı biriyle iletişim kurarken bile yeri geliyor ne kadar zorluk çekiyor geçtim ki konu burda aşk bana göre engelli biriyle sağlıklık birinin aşk yaşamaları imkansız yaşadılar farzet ilerisi engelliyi hep korkutur bir adım geri durmak zorunda kalır bizim psikolojimiz daha bi basık sen şimdi dersin mücadele ederdik aşardık falan diye biz daha kendi içimizdeki korkuları probleri aşamıyoruz evlendiniz farzet komşularınız akrabalarınız ne kadar garip bakacaktı duruma ama iki engelli evlenirse toplumda yadırgamaz tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş denir hem engelli olan ezilip büzülüp durmak zorunda kalmaz sağlıklının yanında aklında hep şüphe gezmez acaba seviyormu yoksa acıyormu diye bu yüzdendir ben sağlıklı yada sağlıklı görünen biriyle engelli birinin aşk yaşamalarına soğuk bakıyorum

Üye
    Man_Of_The_Nights Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dunya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

xxxman 1.5 senem sormakla qectı...o kadar ıyı tanıdım kı onu ...onda sadece yalan dolan olduqu ıcın tabı kı hep ınkar yolunu sectı ...qenelde tum adamların yaptıqı qıbı...ınanılmaz bır ınsan ....tabı kı herkes karsı cıktıydı ...aılem akrabalarım arkadaslarım ...ben hepsıne karsı durdum ..ancak deqmezmıs..tabı kı onlar haklı cıktı ....tanısaydın bana hak verırdın...

Üye
    ecenindünyası Avatarı

Gerçek Adı
    eCe
    Son Giriş
    10.05-2021
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    9

o yola girmek istedk ailesi sorun etti bitti ayrıldık...

Üye
    özlmknc Avatarı

Gerçek Adı
    özlem
    Son Giriş
    22.07-2012
    Saat
    00:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende bu konuya cevap yazmak istedim ben engelli olup eşim sağlıklı biridir. eşimin ailesi evlenmemize karşı çıkmadı.eşim bana çok değer verdi 4 sene çıktım 2 sene nişanlı kaldık çünkü eşim askere gitti onu bekledim 10 yıldır evliyim. iki tane çocuğumuz oldu birbirimize daha çok bağlandık ve çok mutluyuz ailelerimizle sürekli görüşüyoruz..

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:17
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    663
    Verilen Beğeniler
    299

özlmknc;

çok şanslısınız hem aileleriniz yönünden.. hemde eşiniz.. Allah mutluluğunuzu daha da çok arttırsın inş.. çok sevindim sizin adınıza...

Üye
    özlmknc Avatarı

Gerçek Adı
    özlem
    Son Giriş
    22.07-2012
    Saat
    00:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

amin cümlemizin..allah herkese sorun yaratmayacak bir aile ve bir eş nasip etsin..

Üye
    DJ UĞUR Avatarı

Son Giriş
    17.12-2010
    Saat
    10:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam değerli arkadaşım.... engelli biri engelsiz biriyle evlenmeli zaten bence. çünkü birbirlerini tamamlayabilmeliler... mutlu olup olmayacaklarına gelince iki engelsiz de mutlu olamayıp ayrılabiliyor... kafana onu takmayacaksın... empati yapacaksın karşındakinin yerinde sen olsan nasıl olurdu... fakat bu sorulara objektif cevap verecen... bi de tabiii ki olayın maddi yönü var... engellinin maddi durumu zayıfsa engelsiz kişi engelli eşini pek ciddiye almaz.... bu mutluluk işi iki kişinin de fedakarlığıyla doğru orantılıdır... karşılıklı fedakarlık yapacaklar ancak öle mutlu olabilirler ve ya olabilirsiniz diye düşünüyorum.... teşekkürler...

Üye
    rotinda Avatarı

Gerçek Adı
    gülcan
    Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    15:17
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar.... Ben 6 Yıllık beraberliğimi 23 Aralıkta Gelip Nışanımı yapacaklar. Nışanlım Engelsiz. Ama şuan ailelerde onay verdi. Herşekilde kabul ediyorlar hayırlsı bakalım.

Üye
    can_kırığı Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    14:43
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilişkilerde denklik sadece sevgidedir bana göre. Seviyor musun? verdiğin sevgiyi alabiliyor musun? önemli olan bu. 7 yıldır annesinin seni kabullenmesini bekliyorsun tek sorun annesi ? eğerki ekonomik özgürlüğünüz varsa birinizin dahi hiç beklemeyin annesi kabul etmiş veya etmemiş takılmayın hayat çok kısa fatmazehra ertelenmeyecek kadar kısa.

Üye
    düşenyaprak Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

bir yakınım; "engelli birisiyle evlenmek bile bile lades demektir" demişti.Çok kırılmıştım.Çevrenin algısı malesef bu.bu algıyı değiştirmek çok zor ancak bu görev yine bize düşüyor.bu olumsuz cümleleri bazen duymamak gerekiyor.

Üye
    mujde54 Avatarı

Son Giriş
    12.11-2012
    Saat
    10:53
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    benim bir işitme engelli arkadaşım normal duyan biriyle evlenmişti ama evlilikleri yürümedi 2 yıl sonra boşandılar. şimdi de işitme engelli biriyle ikinci evliliğini yaşıyor.
    bana gelince ben de işitme engelliyim erkek arkadaşım da öyle ama babam hala evlendirmiyor bizi. sanki onu istemiyor gibi ne yapacam bilmiyorum.

Sayfa 37 / 73 İlkİlk ... 2733343536373839404147 ... SonSon