Sayfa 35 / 37 İlkİlk ... 2531323334353637 SonSon
Toplam 554 mesajın 511-525 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    AYCAGOZLU Avatarı

Gerçek Adı
    aslı
    Son Giriş
    23.08-2017
    Saat
    15:25
    Yaşadığı Yer
    BALIKESİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Balıkesir'in ortasında yaptırmadık evimizi, bir köyde yaptırdık. Sonuçta başımızı sokacak evimiz var, arsası kayınpederimdendi. Ayda 1700 tl gelirim var eşimde 1500 alıyor. Kredi kullandık, birimizin maaşını direk krediye yatırdık ev sahibi de olduk. İnsanoğlu seviyorsa lükse kaçmamalı. Araba sahibi olmak demek 0 araba almak demek değil, ayağını yerden kessin yeter. Ya ev sahibi olmak mutlu olacaksan sobalı evdede oturursun, sadece mutlu olmayı bilebiliyorsan ne mutlu sana...

Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:27
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    6

Jem' e tabiki sonuna kadar katılıyorum. Ama diyerek bağlıyorum önce sevgi ve para sevmedğin birisi çok zenginde olsa neye yarar ki, ben engelli engelsiz evliliğine sıcak bakamıyordum. yenilerde fikrim değişti.

Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    141

Zaten sıfır araba demedim ki, evide en pahalısından demedim. Şehir merkezinde ev alıp, sıfır arabada çektinmi 100bin bile yetmez ki?
    Birde sizin imkanlarınız Balıkesir köyde, herkes köyde oturmuyor ki?
    hepimiz köye taşınalım, hayat ucuz dersen neyle geçinecek millet? Polio sekeli tarlamı sürecek, sandalyeli patatesmi ekecek?
    Bir de nasıl bir köyde oturuyorsanız, maşallah ayda 3.200tl aylık veren kuruluş var?
    O ilçe olmasın? Köyde kim maaş verir 1700+1500 ?
    Bu arada önceki mesajınızda beş kuruş para yokken dediniz, şimdi arsa kayınpederden
    Dış destek olunca (Allah daha çok versin, hepimize versin) beş parasız denmemeli. Herkesin anne babası arsa verip al ev yap deme şansı + imkanı yok ki?

önce sevgi ve para sevmedğin birisi çok zenginde olsa neye yarar ki
    Tabiiki sevgi saygı zaten olacak. Burada sevgisiz aşksız sadece paralı evlilik savunmuyorum ki
    Evleneceğin insanı seveceksin, aşık olacaksın bu altyapı tamam, ama geçinmek için maddiyatında bu derece önemli ve "maalesef" gerekli olduğunu savunuyorum.

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    09:03
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Diba arkadaşım eğer ilişkide karşılıklı sevgi saygı hoşgörü samimiyet var ise şartlar ne olursa olsun yürür yeter ki art niyet olmasın

Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:27
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    6

Sayın Jem, anlaşılmıştır.

Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    141

İnanç, aşk, azim, hırs ve bilumum duygular hayatta olmazsa olmazlardan. Bunların olmaması düşünülemez.
    Ama ev sahibi kirayı almaya geldiğinde inancınıza bakmayacak,
    Elektrik faturasını ödemediğinde gelir keserler, duygusalım ama ben dediğinizde tedaş geriye takmayacak,
    Marketten yaşamsal gıda ve ihtiyacınızı alınca, kasada azminizi göstersenizde onlar ille de para diyecek,
    Çocuk doğacak, 26 liralık bebek bezi alırken ben aşığım dersiniz, onlarda hadi git aşkına ama bezi rafa bırak diyecek.

Onbin yüz tane, yaşamak için satın almak zorunda olduğumuz temel ihtiyaç sayarım böyle. (Şarap, gravyer peyniri, mücevher, 5 yıldızlı otelde tatil gibi değil, un, yağ, şeker, tüp, ilaç, çorap, deterjan, içme suyu vs. gibi)

Tüm manevi değerlerin önemi çok büyük. Mutlaka inançlı olmalıyız, sevgi ve saygıda kusur etmemeli, aşkla dolu ve harika ruhlu biri olmalıyız. Niçin parada gerekli dendiğinde, hayır para değil bunlar yeterli diye dayatıyorsunuz ki?
    Dünyada insanlığın bitmemesi için kadın ve erkekte gerekli mi? Evet gerekli...
    Şimdi siz diyorsunuz ki, hayır efendim sadece kadın (yada erkek) yeterlidir, diğeri olmasa da olur!
    Allah Allah?
    Ha, diğer fikri savunanlar bakın para manyağı sanılmasın.
    Bizim dediğimiz, bir evliliğin başlaması ve yaşaması için manevi değerlere olduğu kadar, maddi değerlere de mutlaka ihtiyaç olduğudur.
    Tek başına para, evliliğe yeterli vasıf DEĞİLDİR!
    Az önce de yazdığım gibi, insan nesli için tek başına kadın ya da tek başına erkek yetmez.
    İkisi de eşit oranda birbirini tamamlar.
    Bakın şu dengeyi çizdim şimdi.
    Sadece maddi yada sadece manevi olan parçayı alıp yuvarlayın, bir iki takla atar durur.
    İkisi biraradayken, "alelade" yuvarlayın, yalpalaya yalpalaya gider.
    İkisi biraradayken, "düzgünce" yuvarlayın, işte o yuvarlama ne biliyormusunuz?
    Hani etrafınızda da mutlaka vardır, acısıyla tatlısıyla, bir şekilde evliliklerini hiç bitirmeden yaşlanmış teyzelerimiz ve amcalarımız. İşte bu dengeyi koruyabilenler orada, gidin danışın onlara.

47ur4 - Engelli ile engelsizin ilişkisi/aşkı nasıl yürür?

Üye
    hakan gedik Avatarı

Son Giriş
    14.08-2016
    Saat
    22:00
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar, engellı yada engelsız; karsılıklı ask yoksa kı ask zamanla sevgıye donusur. bır tarafın dıgerınden maddı manevı yada sosyal bır beklentısı var demektır. ''melekler sehrı'' guzel bır fılm ızleyın derım...

Üye
    AYCAGOZLU Avatarı

Gerçek Adı
    aslı
    Son Giriş
    23.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BALIKESİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

16 km hergün merkeze gelip gidiyorum ... engelli engelsiz herkez mutlu olsun inşallah jem bey sizdew mutlu olun...

Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    141

Amin amin. Bende mutluluğu hepimiz için canı gönülden diliyorum.
    Allah daha çok versin, zira yaşam şartları zor ve acımasız. Allah hiçbirimizi sağlığından da, ekmeğinden, gelirinden, kazancından da eksik etmesin.
    Amin...

Üye
    fidel Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:30
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli ile engelsizin ilişkisi/ aşkı nasıl yürür?

iki engellinin ilişkisi yahutda iki engelsizin ilişkisi gibi yürür yada yürümez tamamen bakış açımızla ilgili. engellinin diğerine bakışı ve ne gördüğü, diğerinin engelliye bakışı ve birlikteliklerinden ne beklediklerini bilmeleri... maddi sorunlar ; ayrımsız her insanı yıpratan etkenler zaten. birde bu kişiler canım-cicimlerin dışında mantıkende durumlarına bakarak evlenmeye karar vermişlerse, gerisini zaman gösterecektir zaten. öncesinde daha fazla detaya inilmez ki...

hani bir söz var " sevmemek elimizde olmadığı gibi,ölünceye dek sevmekde elimizde değil"

Üye
    ada Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:08
    Yaşadığı Yer
    İzmir/Karabağlar...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Engelli ile engelsizin ilişkisi yürümüyor ne yazıkki... Beklentiler yükseldikçe, ilişkilerin nevri dönüyor

Üye
    efekt Avatarı

Gerçek Adı
    No name
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    11:31
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Allah mutluluklarını mutluluk katsın inş.

556037 362416333796933 293286960709871 947227 1342543694 n - Engelli ile engelsizin ilişkisi/aşkı nasıl yürür?
    Evlendiklerinde Ahmed 26 Fatma da 25 yaşındaydı.

Ahmed’in her iki elinde, Fatma’nın da ayaklarında sakatlık vardı.

Nasıl yaparız, nasıl ederiz demediler ve evlendiler. (2009)

Şimdi ise çok memnunlar.

Ahmed’in eksikliğini Fatma, Fatma’nın eksikliğini Ahmed gideriyor.
    Fatma mutfakta bulaşıkları yıkarken Ahmed de ayaklarıyla ütü yaparak ve elektriklü süpürge makinesiyle halıları temizleyerek yardım ediyor.
    Karı-koca arasındaki bu yardımlaşmalar, kısa süre sonra bağlılığa ve büyük bir aşka dönüştü..

Ahmed ayaklarıyla halıları temizliyor

Bestekar ve şair olan Ahmed, gönlüne düşen ilhamları not ediyor.

Fatma’nın hazırladıgı bu yemekleri günümüzdeki kız kuruları bile hazırlamaktan acizdir.

Fatma mutfakta biriken bulaşıkları yıkarken..

Ahmed saçını tararken..

Fatma, Ahmed’in saçını örerken..

Ahmet, ayaklarıyla tuttuğu ütüyle pantolonunu ütülüyor

Ayran ve TV keyfi…

Ahmed dişlerini fırçalarken..

Dışarı çıkan eşine parfüm sıkan Fatma..

Ve işte bu yüz ifadesindeki huzur, mutluluk ve rahatlık her şeyin anlamı…
    Ahmed’in söylediği romantik şarkı Fatma’yı büyülüyor..

Günümüzde hiç bir sakatlıkları ve muhtaçlıkları olmadıgı halde geçinemeyen, birbirlerini anlayamayan; hoşgörü, vicdan ve basiret adına ufak bir ize bile rastlanamayan çiftlere gelsin; yaşanmakta olan bu efsanevi aşk hikayesi…Evlendiklerinde Ahmed 26 Fatma da 25 yaşındaydı. Ahmed’in her iki elinde, Fatma’nın da ayaklarında sakatlık vardı. Nasıl yaparız, nasıl ederiz demediler ve evlendiler. (2009) Şimdi ise çok memnunlar. Ahmed’in eksikliğini Fatma, Fatma’nın eksikliğini Ahmed gideriyor. Fatma mutfakta bulaşıkları yıkarken Ahmed de ayaklarıyla ütü yaparak ve elektriklü süpürge makinesiyle halıları temizleyerek yardım ediyor. Karı-koca arasındaki bu yardımlaşmalar, kısa süre sonra bağlılığa ve büyük bir aşka dönüştü.. Ahmed ayaklarıyla halıları temizliyor Bestekar ve şair olan Ahmed, gönlüne düşen ilhamları not ediyor. Fatma’nın hazırladıgı bu yemekleri günümüzdeki kız kuruları bile hazırlamaktan acizdir. Fatma mutfakta biriken bulaşıkları yıkarken.. Ahmed saçını tararken.. Fatma, Ahmed’in saçını örerken.. Ahmet, ayaklarıyla tuttuğu ütüyle pantolonunu ütülüyor Ayran ve TV keyfi… Ahmed dişlerini fırçalarken.. Dışarı çıkan eşine parfüm sıkan Fatma.. Ve işte bu yüz ifadesindeki huzur, mutluluk ve rahatlık her şeyin anlamı… Ahmed’in söylediği romantik şarkı Fatma’yı büyülüyor.. Günümüzde hiç bir sakatlıkları ve muhtaçlıkları olmadıgı halde geçinemeyen, birbirlerini anlayamayan; hoşgörü, vicdan ve basiret adına ufak bir ize bile rastlanamayan çiftlere gelsin; yaşanmakta olan bu efsanevi aşk hikayesi…

Üye
    AYCAGOZLU Avatarı

Gerçek Adı
    aslı
    Son Giriş
    23.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BALIKESİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ne güzel aşk, rabbim daim etsin sevgilerini...

Üye
    Ümit Kurtuluş Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bosna
    Alınan Beğeniler
    66
    Verilen Beğeniler
    2

Bukadar Eski bir konuyu kim hortlattı

Neyse Ben engelliyim. Eşimin herhangi bir engeli yok. 2005 yılında tanıştık 2009 evlendik 14 aylık kızımız var.

Gayette mutluyuz.

Yasaklı Üye
    metin_0079 Avatarı

Son Giriş
    01.08-2013
    Saat
    16:08
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar merhaba,

Siteyi yakın zaman önce öğrendim ve çok güzel ve yararlı olduğunu söylemeden geçemezken de başlığımda da gördüğünüz üzere benim merakım da bir engelli ile engelsizin beraberliği konusu. ben engelli biri olarak birini seviyorum ama onu üzmek istemiyoru mo sağlıklı olduğunda onu mutlu etmek istemiyorum ve hayatını köretmek istemiyorum sizce bu doğrusu bumu acaba sevdiğim kişini mutlu olmasını istiyorum ama ben bunu mutlu edermiyim bilmiyorum korkuyorum ya mutlu edemezsem ya üzersem belki diyorum sağlıklı biirler evlenirse mutlu olur

. Bana bu konuda yorumlarınızı ve yardımlarınızı burada aktarırsanız çok sevineceğim.

Sayfa 35 / 37 İlkİlk ... 2531323334353637 SonSon