Sayfa 33 / 37 İlkİlk ... 23293031323334353637 SonSon
Toplam 554 mesajın 481-495 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kzmrl Avatarı

Son Giriş
    22.02-2013
    Saat
    19:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yasin06 çok güzel şeyler yazmışsın. Allah bütün dualarını kabul etsin inşallah. Ama ben eşime karşı merhamet hissiyle yaklaşmıyorum. En az onun bana olduğu kadar bende ona muhtacım... Onun varlığının yanımda olmasına muhtacım. Doktorlar onu ameliyata alırken bana sadece oturabilmesi için platin takacaklarını söylediler, hiç yürüyemeyeceğini söylediler. Ben onun o halinede razıydım, yeter ki yanımda olsun... Ben onun her haline razıyım. Ama çok şükür şimdi değneklerle yürüyebiliyor. O çok inançlı, sabırlı ve hiç isyan etmedi. Hep güçlü olmaya çelıştı. İyi olmak istedi ve git gide dahada iyileşiyor. Son bir aydır ayak bileklerinede hareket gelmeye başladı. Ben ona hayranım... Asıl ben onsuz yapamam. Bu belki bencillik, belki hastalık... Ama onsuz olma ihtimali, onun çabuk ölme isteği beni hasta ediyor...

Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili kzmrl;
    Allah'ım sizi birbirinizden hiç ayırmasın. Eşiniz güçlü siz güçlü. Eminim bunun sonu güzel olacak. Her şeyin en güzeli sizinle olsun..

Üye
    Hüseyin ERTÜRK Avatarı

Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ne mutlu size.

Üye
    twilight Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    Başkent
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    29

Selam arkadaşlar, bende paylaşmak istedim vaziyetimizi.
    Bizim ilişkimiz de 3 sene oldu. Benim işitme engelim var ama 1-2 sene sonra öğrenmiş farkedememiş. Sevdiğim kızın engeli yok, Allah'ıma binlerce kez şükürler olsun ki. Her hafta görüşüyoruz. Ben ilk seneler kafayı yiyecek gibiydim. Acaba diyordum öğrendiği zaman ne olur, ailesi ne der, karşı gelirler mi diye kafamda bir sürü soru işareti oluşmuştu. Ben hiç konuyu açmadım çekiniyordum, cesaret edemiyordum söylemeye. Ondan saklıyorum diye, bana çok kızacak diye deli oluyordum. Hemen hemen her gece düşündüm bunu.
    2 ay önce bana aşkım sana bi şey soracağım demişti. Bende bu normal bir soru olmadı, kesin ardında bir şey var, acaba kim dedi ona durumumu, tahmin etmiştim soracağı şeyi az çok. Bende buyur Dermanım dedim. "Hayatım geçen yanıma geldiğinde evde neden takmadın kulaklığını" dedi. Bir an donakaldım soru karşısında, cevap veremedim. Sonra "lan sana diyorum" dedi konuşsana dedi. Bende bir gün öğreneceğini biliyordum dedim. Oda üzülüyorum ama neden öyle konuşuyorsun yanımda takmadığın için çok kırıldım üzüldüm dedi. Halbuki takmıştım farkedememiş kulak içi cihaz olduğu için. Rabbim bu dünyada seni sınıyor dedi ne kadar kayıp dedi % 45 falan dedim geri kalanı da ben olurum dedi. Velhasıl çok şükür aramız o kadar iyi ki maşallah rabbim gönlümüzdekini bize hayırlı ihsan eylesin. Bu arada annesi de artık beni damadı olarak görüyor

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bence (hatta bizat yaşamış biri olarak) Türkiye gibi bir ülkede yaşanıyorsa bu aşk, tüm engeller aşılsa dahi dar görüşlü insanlar olduğu sürece bu ülkede yürümez. Ha, sağdan soldan bazı söylemler olacak tabi ister istemez. Bu sözleri duymayacaksınız, hiç sorun değil düşüncesi olacak içinizde... Sonuçta insan oğlu bir yerde o sözler huzursuzluk yaratacak. Kim ne derse desin iki kere iki 4 eder başka sonuç çıkmaz. Bu ülkeden zihniyetler ilerlemiyor ki, birde şu engelli zihniyetlere tıp bi çare bulsada o zihniyetler içinde kök hücre vs vs gibi bi tıpta devrim yaratsalar
    Bu arada inşallah çok mutlu olursunuz, Allah daim eder inşallah sevginizi.

Üye
    KonuraIp Avatarı

Gerçek Adı
    M Konuralp
    Son Giriş
    23.11-2017
    Saat
    14:10
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    3

Sen devam etmek istediğin sürece İlişkiniz devam eder. Burada önemli olan senin kafandaki engeller ve hayatın yaratacağı engelleri aşmaktır. Görünen o ki, senin için sorun değil. O halde el ele verip bunları beraber aşmak lazım. Ama şunuda unutmamak gerekir ki, engelli insanları onların psikolojisi ile düşünmen ve hareket etmen gerekecektir.

Askıda Üyelik
    burak_br Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    21:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

Selam arkadaşlar. Zor yürür bence.

Üye
    knulp Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Her ilişkinin farklı dinamikleri olduğundan, yürüyebilir de yürümeyebilir de. Başka mesajlarda belirtildiği üzere zaten ilişki dediğimiz olay karmaşık, herhangi bir engel olmasa bile yürümemesi yüksek ihtimal. Günümüzde, bireyselliğin ön planda olduğu bir çağdayız, çabuk tüketiyoruz vs. Ancak başlığa asıl yazma nedenim House md. son bölümde 8. sezon 14. bölüm ki ismi "Love is Blind" (Aşk kördür) böyle bir durumun konu alınması, gerçekçi bir şekilde ele aldıklarını düşünüyorum ama bilemem, house candır der kaçarım.

Yasaklı Üye
    romeo10 Avatarı

Gerçek Adı
    Doğukan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar her konuya tamamda, en azından konu aşk olunca engelli yada engelsiz diye ayırmayalım bence. Aşk engelllide nasıl yürür, engelsizde nasıl yürür diye bir şey söz konusu olamaz. Aşk aşktır ve eğer ortada gercek bir aşk varsa bunu yaşayan engellide olsa, engelsizde olsa sonuna kadar gider.
    Gerçi ben aşktan yana birisi değilim, aşk geçicidir. Kalıcı olan sevgi ve saygıdır, gerisi sadece bir hevestir.

Üye
    Liljan Avatarı

Gerçek Adı
    Liljan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:25
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Bu konu yıllardır açılır. Aşkın tarifi, biçimi, zamanı ve önerisi olmuyor maalesefki. Siz içinizden geldiği gibi davranın ve bırakın zamanla ruhuna talip olduğunuzu görsün. Burada önemli olan, istediğiniz şeyin üzerine hedef değişmeden giderseniz zamanla o ortam oluşur diye düşünmekteyim ...

Yasaklı Üye
    romeo10 Avatarı

Gerçek Adı
    Doğukan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

AŞK delilikten, sevgi iyilikten beslenir. Bu yüzden AŞK ansızın , sevgi zamanla gelir..

Üye
    karatas_52 Avatarı

Gerçek Adı
    yasin karataş
    Son Giriş
    14.03-2017
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence sevgi önemlidir. İnsan sevdimi engelleri kaldırır kafasında. Her sağlam engelli, her engelide sağlam olabilir. Hayatta ne olacağı belli olmaz.

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Önce bir ilişkiyi başlamadan, kişinin kadın yada erkek kendine sevmesi önemli husus. Engeliyle dost olacak, kendini ezik görmüyecek. Kişilik olarak kendini yetiştirecek, özgüveni olacak. Toplumda bir birey olarak ben neredeyim diyecek. Ekonomik olarak evlenmekte kendini hazır görecek. Düşünce olarak ta eş adayını görürken kesinlikle ve kesinlikle engelini unutacak. Engelini öne sürerse 1 sıfır mağlup demektir. Engeller bedende değil, kalp ile olan engeldir. Artık teknoloji ilerledi, yataga bağımlıda olsan isdediğin yere gidebiliyorsun. Şuan hepimizin sıkıntısı maddiyat. Bunları aştığımızda her sıkıntı biter. Engelliler için en çok maddiyat diyorum. Devlet Avrupa sistemine göre engellileri koruma altına alsa, o zaman herkes arzulu olur diye düşünüyorum. Aşk sevgi deniliyor, sevgi olmadan aşk olmaz. Zalime de aşık olursun, bir fukaraya da. Biri açlık çektirir, biri zulüm eder. Aşk demek, hiç tanımadan aniden önüne çıkan kişiye baktığında olan olan histir. Sana ne vereceğini bilmeden sevmeye çalışmaktır. Ben aşkın tarifini bilemiyorum. Şimdi izdivaçlar görüyorum, ben aşk evliliği diyor, kriterim şöyle böyle diyor. 20'sinde aşk evliliği olur, 30'undan sonra aşk denen şey mantık evliliğidir.

Üye
    RAVZA54 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aminnnnnn. Allah cc razı olsun senden de inşallah yasin06 kardeşimiz.

Üye
    TüRKBeY Avatarı

Gerçek Adı
    UFUK TÜRK
    Son Giriş
    19.09-2012
    Saat
    19:13
    Yaşadığı Yer
    HATAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bence çok yanılıyorsun ikinci bahar. Çok karamsar bakıyorsun olaya. Bende ortopedik engelliyim ama 2 yıldır çok güzel giden bir ilişkim var. Bende çok mutluyum, kendiside çok mutlu ve mutlu oldugunu da her fırsatta dile getiriyor. Dile getirmek bir yana çok fazla hissettiriyor. Şu sözümü unutma, sen kendini nasıl görürsen karşındakide öyle seni görür.