Sayfa 32 / 37 İlkİlk ... 22282930313233343536 ... SonSon
Toplam 554 mesajın 466-480 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    09:03
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar eğer bir ilişkide herşeyden önce karşılıklı sevgi saygı güven varsa gayet güzel yürür ilişki

alfi neden bardağın dolu tarafından bakmayı denemiyorsun karşılıklı sevgi saygı sadakat varsa bir ilişki de gerisi zaten kendiliğinden gelir çevremdeki bir çok engelli arkadaşımın eşleri sağlam yeter ki kişi karşısındakine sadık ve hislerinde samimi olsun işte o zaman mutlulukta aşkta sevgide kendiliğinden gelir

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    12:29
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ben işitme engelliyim. eşim engelsiz. şükür mutlu bir evliliğim var. darısı bekar engelli kardeşlerimin başına.

engelli - engelsiz olsun farketmez. yeter ki sevsin...

Üye
    MügeNK Avatarı

Gerçek Adı
    Müge
    Son Giriş
    24.07-2013
    Saat
    14:38
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aynısını bende yaşıyorum pronet. Bende işitme engelliyim, eşim çok şükür engelsiz. Flört yıllarımızda hep korkardım acaba bir sorun olurmu ileride diye. Allahtan olmadı. Herşey karşındaki kişinin seni nasıl gördüğüne bağlı. Herkes bir engelli adayı. Ama her sağlam bunun bilincinde değil. Farkında değil. Sizde bunun farkında olan kişileri sevmelisiniz. Çünkü o farklı

Üye
    alidulger Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    29.05-2014
    Saat
    08:41
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

50 ilk öpücüğü seyredin de, aşk neymiş görün arkadaşlar...

Üye
    kaderimsee çekerim.. Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:20
    Yaşadığı Yer
    Ürgüp
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    90

Evlenmek güzel, ALLAH herkese mutlu bir evlilik nasip etsin. İnşallah benim karşımada "işte benim helalim" diyebileceğim kısmetim çıkar. Hayırlısı olsun hepimiz içinde arkadaşlar. Şu da bir gerçekki; bizim buralarda para varsa herşey olur...

Rabbim herkese mutlu bir yuva nasip etsin..

Üye
    SpeedyGonzales Avatarı

Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Gayet güzel yürür, hiç birşey farketmez. Eğer o, bu ilişkide çekingen davranıyorsa bunun hiçbir önemi olmadığını ona hissettirebilmenizin yararlı olacağı düşüncesindeyim. Ki sizde zaten bunu yaptığınızı söylemişsiniz.
    Sonsuz saadet dilerim, umarım herşey gönlünüzce olur...

Üye
    lara belen Avatarı

Gerçek Adı
    saliha
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Bence hayır. Bir engeli bir engelsiz beraber olamaz asla. Bir duygu varsa bile olmaz. Sana baktığı zaman acır ve oda üzülür sende. Bence olmaz.

Üye
    Şimall Avatarı

Son Giriş
    06.08-2017
    Saat
    19:38
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nasıl yürüyecek, her ilişkide olduğu gibi. Yeri gelir engelli yürür, yeri gelir engelsiz yürür...

Üye
    kzmrl Avatarı

Son Giriş
    22.02-2013
    Saat
    19:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim eşim kaza geçireli 7 ay oldu. 2,5 Yıllık evliyiz. Felçli olduğundan beri bana sürekli git kendi hayatını kur, çok gençsin yazık olur sana, ömrünü bana bakarak mı geçireceksin der. Hele dua etmez mi, çabucak öleyimde sende hayatına bak diye... Bu laflara duyduğum üzüntü, onun felçli olmasına duyduğum üzüntüden daha fazla oldu, sigaraya başladım. Bilmiyor mu sanki ben onun eli ayağıyım, onun eksiğini tamamlayanım, o da benim tamamlayanım. Bende Allah'a onun dualarını kabul etmesin diye yalvarıyorum. Bu sözler birgün asıl beni hasta edecek...
    Mesajı aldın mı? seni seviyor olsa bile, eşimin duygularını paylaşıyor o.... Vazgeçme bırakma... Destek ol.

Üye
    yasin06 Avatarı

Gerçek Adı
    yasin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    13

kzmrl rumuzlu kardeşime... Allah cc razı olsun güzel düşüncelerin ve insanlığın için... Allah cc sabredenlerle beraberdir, sen Allah cc için elinden geleni yapıyorsun yapmaya çalışıyorsun. Sonuçta karşındaki sağlamken kimseye kendini muhtaç hissetmeyen ve geçirmiş olduğu kaza sonucunda hayata tutunmaya ve senin yardımına muhtaç hale gelmesi kolay değildir. İnsanız nefis taşıyoruz, yaşanan olaylar kolay değil. İnanki size ne kadar merhamet duygusu içinde olmanız eşinizinde size karşı mahçup oluyordur... Allah cc sizin kalbinizin güzelliğini daim etsin. Eşiniz çok şanslı, sizin gibi merhametli bir kalbe sahip olan ve kendisini seven eşi olduğu için gerçekten çok şanslı. Bizler imtihan dünyasındayız, yarın kimin ne olacağını Rabbimden başka kimse bilemez. Ama şu bir gerçek, yapılan hiçbir iyilik karşılıksız kalmaz. İyilik insanı herdaim güzel şeylere sevkeder ve imanınızda daha fazla güçlenerek cennete gitmenize vesile olur. Kötülükler insanı karanlığa sürükler, buda insanı cehenneme sürükler... Siz zor olanı başarıyor Rabbiminde takdirini kazanıyorsunuz. Rabbimde sizi sevindirsin, güzel kalbinizden merhameti hiç bir zaman eksik etmesin. Rabbim tüm engelli ablalarımıza, kardeşlerimize, sizin gibi duyarlı eş; abi ve kardeşlerimize de hayırlı evlilikler nasip etsin. Bu dünyanın geçici olduğunu asla unutmayalım... Dünyanın ömrü, ahiretin sonsuzlugu yanında, denize nispetle bir damla kadar bile degildir. Buna ragmen Allahü teala, merhamet ederek, sevdiklerine sonsuz nimetlere kavuşmalari için, dünyada birkaç gün sıkıntı çektiriyor. Akıllı kimse; kendi isinde ve dünyasinda hic üzülmeyen, emellerini kisa tutup, sabaha bile çikamayacagini düsünen, ibadetine kuvvet verecek ve dogru yolda yürüyecek miktardan fazla geçim derdi olmayandır. Diyorum ki, dünyada herkes misafirdir. Yanındaki şeyler emanettir. Misafirin gitmekten, emanetin ise geri alınmaktan başka çaresi yoktur. Rabbim tekrardan senden ve senin gibi düşünen, idrak eden herkesten razı olsun. Selam ve dua ile...

Üye
    omkazim Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer
    Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    11:23
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar;
    Ben eşimle 2008 yılında bir internet sitesindeki forum sayesinde tanıştım.
    3 ay arkadaşlık 3 sene flört döneminden sonra 12.09.2011 tarihinde evlendik
    İlk olarak engelimden bassetmedim, çünkü ayrı şehirlerdeydik. Hiç birbirimizi yüzyüze görmemiştik, ben İzmir o Adana.
    Sonra bir fırsatını buldum ve Adana'ya gittim orada anladı durumu ve hiç bir an tereddüt etmeden kabullendi. Çünkü o beni onu sevdiğimden daha çok seviyordu.
    Çok şükür herşey yolunda gitti ve evlendik. Artık haziranda doğacak bebeğimizi beklemeye başladık.
    Herşey muhteşem sürüyor, engelli ile engelsizin aşkı tabii ki olabilir ama arada çok büyük bir aşk sadakat ve saygı olması lazım. Bu üç formül olmadan olmaz.

Saygılar.

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

yasin06;

Yasin 06 ne güzel cümlelerle anlatmışsınız maşAllah, Allah cc.o güzel yüreğinize göre, herşeyin hayırlısını nasip etsin...

Üye
    yasin06 Avatarı

Gerçek Adı
    yasin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    13

Allah cc razı olsun Sultan.... Rabbim herkesin kalplerini mutmain eylesin inşAllah... Yaptıklarımızın karşılığını Rabbimizden bekyerek çıkar menfaat olmayan düşüncemiz Allah cc rızası kazanmak yolunda gitmeyi bizlere nasip eylesin...Allah cc başka dost, Allah cc başka yardımcı yok ama Allah cc imtihan dünyamızda hayırlı insanlarla karşılaştırsın.

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

Amin Amin inşAllah, herkesin gönlüne göre hayırlısını nasip etsim Rabbim..

Üye
    yasin06 Avatarı

Gerçek Adı
    yasin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    13

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Allah cc razı olsun...,Allah c c bildigimiz ve bilmedigimiz sifatlarin hürmetine, ve kendi nurundan yarattigi Resullulah sav efindimizin hürmetine ve yarattigi bütün sevgili Peygamberlerimizin hürmetine, Yarattigi Meleklerin hürmetini, ahsabelerin hürmetini, Onun sevdigi kullarinin hürmetine ve onu zikreden herseyin hürmetine tüm Engelli kardeşlerimizin ve büyüklerimizin Hayırlı İşi Hayırlı eşi olmasını Rabbim Nasip etsin. Selam ve dua ile

Sayfa 32 / 37 İlkİlk ... 22282930313233343536 ... SonSon