Sayfa 31 / 37 İlkİlk ... 21272829303132333435 ... SonSon
Toplam 554 mesajın 451-465 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zaferdağ Avatarı

Gerçek Adı
    zafer dağ
    Son Giriş
    12.11-2015
    Saat
    11:19
    Yaşadığı Yer
    manavgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Aşk insan bilinci ile ortaya çıkan bi kavram mı? Yani aşk çıplak insani midir? Ben sanmıyorum; çünkü, bütün canlılar gereksinimlerine ve türlerinin devamına endekslidir. İnsanlar da ilişkilerinde bu kurala göre hareket eder. Karşı cinste bekledikleri aslında kendi korkularını, gelecek kaygılarını yok etmektir. Bu bağlam ile engelli veya sağlam meselesi talii bi meseledir. Asıl olan tarafların ihtiyaçlarıdır. Kanımca...

Üye
    bacak14 Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    16.12-2015
    Saat
    11:56
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam vaybe ne konu açmışsınız rekor kırmış. diyecegim şu ki insan kendi kaderini kendi cizer nasıl yaşarsan öyle ölürsün... engelli engellsiz fark etmez engelli olmıyacagım yada ölmeyecegim... garantisi varmı... hayat bu başımıza neler geliyor neler geciyor allah hakkımızda hayırlısı neyse onu versin...

Üye
    alfi Avatarı

Son Giriş
    05.10-2015
    Saat
    11:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle herşeyde olduğu gibi bundada bir mantık ve akıl çerçevesi olmalıdır. Bende ortopedik engelli olarak. Engelli ile sağlam evliliği veya sevgililiği olamaz. Olmamalıdırda. Neden mi? İnsan aşık olunca gözü bi halt görmez. Zannedersin dağları delecek.

Sonra evlenirler. Biri engelli diğeri sağlam. İyi güzelde biraz zaman geçince ne olacak aşk bitipde yerini alışkanlığa bıraktığında; aldatmalar, kavgalar küslükler olmaya başlayacak. En basitinde belden aşağı tutmayan birisiyle sağlam birisi evlendiğinde onların cinsel hayatı olmayacak veya çok farklı olacak aradaki aşk bittiğinde sağlam olan kişi sakat olanı cinsellik uğrunda altabilir. Buda hoş olmaya bilir.

Yani kısacası engelli ile sağlam aşkı veya evliliği olmaz. Ben buna şiddetle karşıyım. Davul bile dengi dengine.

Bu yazdıklarım tecrübe ile sabittir. Çevremde böyle 2 evlilik uyapan farklı kişiler oldu

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    09:03
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

eğer karşılıklı sevgi saygı varsa tabi ki yürür bir de kişi önce allah rızası için sevecek sevdiği kişiyi o zaman aşılamayacak engel yoktur

Üye
    mavikalem34 Avatarı

Son Giriş
    24.05-2012
    Saat
    09:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet alfi söylediklerine tamamen katılıyorum.Davullar bile çalınırken aynı tondan olmaları gerekir.Evlilik çok hassas bir terazi gibidir. iki tarafınında dengede olması gerek.aksi durumda bir taraf çöker.Ha bu sadece bizim kontrolümüzde olan kısmıdır.Evlendikten sonra olabilen rahatsızlıklarda ise durum tamamen farklıdır.Mesela ben baştacı ederim.Onun Eksikliğini veya hatasını olabildiğince hissettirmemeye çalışırım.başkalarıda eder ama istisnalar her zaman vardır.

Üye
    zeynepp18 Avatarı

Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    14:59
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yürür elbet ama nereye kadar onu bilemiyorum. hoş,engelsiz aşkların nereye kadar yürüyeceği de belli olmuyor ya

Üye
    alfi Avatarı

Son Giriş
    05.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sükût-u Vaveyla;

Evet çok doğru Burada anne, baba, kardeş çok farklı yeri gelir onlar seni ömür boyu sırtlarında bile taşırlar. Ama evlendiğin kişinin seni ömür sevmesini beklememek gerek ya aşk biterse ki aşk çabuk biten bişey. 100bin çiftten 1 çift ölene dek birbirlerine aşık olabilir.

Birde lütfen sağlam insanların aşkı bitipde boşanmıyorlarmı geyiğine girmeyin unutmayınki siz sağlam insan değilsiniz şansınız yaver gidiyor hayatta bir kişiyle evlenebilirsiniz boşanırsanız sağlam kişiler gibi ikinci evlilik şansınız olmaz

O yüzden sizde sevgilinizi veya eşinizi kendi denginizde seçinki yarın bir gün fena boynuzlanmayın veya sıkıntılar yaşamayın

Üye
    ***Neri*** Avatarı

Gerçek Adı
    neriman
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    19:58
    Yaşadığı Yer
    BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

alfi;

he doğru diyorsunuz evlendiğiniz kişi sizden daha iyi birisini bulana kadar sever bundan fazlasını beklememk lazım diyosun ölemi
    bakıs acın hic hos değil siz sağlam insan degilsiniz ikinci bi evliliğiniz olmaz demekteki kastınız nedir? normal insanlar daha cok bosanırlar evliliklerini yürütmekte zorlandıkları icin daha cok bosanma geregi duyarlarmı demek istiyosun
    kımse kımsenin gelecegini kısmetini bilemez nie engelli insan var bosanıp tekrar evlilik yapıp dahala mutlu olanlar o yüzden bölyle ön yargılı konusmamak gerekir .
    gelelim ask konusuna ak die birsey yoktur ask sadece bir seyi ilk gördüğümüzde ona ulaşmak ona hosnut olmaktır he ulasınca ask biter ve eger iki kişinin arasında o askın bitmesine ragmen birbirlerine duydukları bi saygı varsaaaaa oda sevgiye dönüşür engelli yada engelsiz hiç farketmez

Üye
    ermana Avatarı

Gerçek Adı
    erman
    Son Giriş
    26.12-2016
    Saat
    18:05
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

wallaha ben sol bacak diz üstü ampute engelliyle yaşıyorum. ancak eşimin hiç bir engeli yok. gayette sorunsuz yaşıyoruz kendi engelimi bana bile hissettirmiyor bende kafaya takmıyorum zaten. herkez kendi engelini kendi yaratır bence. bazılarıda olan engelleri kaldırır.

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

ben yukarıdaki arkadaşların yazdıklarına katılmıyorum engelli engelisiz farketmez zekamız yerinde ise o önemlidir,bizler engelliyiz diye karşı tarafa bunu yansıtırsak kendimizi aciz ve basit olarak göstermiş oluruz karşı tarafta engelsiz ise bizim bu davranışımızdan dolayı sevmekten de vazgeçebilir..herzamana kendimizle barışık olmalıyız.sadece bizim değil engelsiz arkdaşarın da sorunları var; yok mu sanki?,onların da psikolojik ve kafasına taktığı şeyler olabiliyor,yeterki insan kendisine sorun çıkarmasın...En basitten benim erkek kardeşim ve kız kardeşim erkek kardeşim sağlıklı ama işi sorun yapar,başka birşeyi sorun yapar,kız kardeşimde öyle sanki benden daha çok sorunları varmi gibi görünüyorlar bazen,bazen kızıyorum hatta onlara ne bu surat diye sanki benim gibi sağlık sorunuz mu var,kız kardeşim de derki,sanmaki sorun sadece sende,bizim de kafamıza taktığımız şeyler var ,bunlar işte,kimsenin için kimse bilemez...Çevremdeki insanlar bana şaşırıyorlar zaten bu davranışımdan dolayı, sen ne kadar yaşam dolu,kendinle barışık bir insansın.. bu davranışın çevrendeki insanların seni sevmesine sebep oluyor..

Üye
    zaferdağ Avatarı

Gerçek Adı
    zafer dağ
    Son Giriş
    12.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manavgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bi de denklik meselesi konuşuluyor. Denklik çoğunluğun dediği gibi sağlam vücutlar ile olmuyor; denkliği beklentilerimiz belirliyor. Sen, seni kaldırıp sarıldığında güçlü kollarınca ezilmek istiyosan denklik güç oluyor, yürümek, koşmak oluyor; Güzelliğinin farkında olmasını istiyosan denklik görmek oluyor; rahat yaşamak istiyorsan denklik zenginlik oluyor...vb. Denklik görecelidir. Her ne sebep olursa olsun, iki insan bir araya gelebilir. Bir araya gelen iki insan hayatı bir birine zehir de edbilir, bal da...

Üye
    alfi Avatarı

Son Giriş
    05.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Neyse polimik yaratmayacağım

Dediklerim anlaşılmamış

Derin mevzular bunlar

Üye
    zaferdağ Avatarı

Gerçek Adı
    zafer dağ
    Son Giriş
    12.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manavgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Halikarnas Balıkçısı' nın bi öyküsü var "Parmak Damgası", okumanızı şiddetle tavsiye ederim...

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

Valla Ayşegül'cüğüm buraya üye olalı yaklaşık bir seneyi aşkın,bu zamana kadar engelli ortamı nedir onu bilmiyordum,yeni yeni girmeye başladım.bir çok engelli tanıdım,''damdan düşenin halini ancak damdan düşen anlar'' gibi düşünceye sahip olan engelli arkdaşlarla karşılaştım tabiki seni çok iyi anlıyorum diyebiliyor ama yapmak istediğini de yine yapıyor.o söz sadece lafla söylenmiş bir söz.demek istediğim şey bir insan yanlışsa yanlıştır engelli engelsiz farketmez.Engellilerden yokmu sanki aldatan,kötü hayatı olan,evine bağlı olmayan,evlilik çok farklı birşey arkadaşlar,hiç birşeyle bağdaşlaştırılamaz,engelli insanla evlenirsin mutsuz olursun,engelsizle evlenirsin mutlu olursun.hiç belli olmaz...Mühim olan doğru yerde DOĞRU insanı bulmak; üstüne basa basa söylüyorum DOĞRU insanı ...

Üye
    TAN_12 Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    21:39
    Yaşadığı Yer
    Vatan Bingöl-Adana Meka Tarsus
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bildiğim bir şey var, "Asla pes etme" ve şu soruyu sor kendine " Neredeyim, Nerede olmak istiyorum, Bunu Nasıl yapabilirim?

Sayfa 31 / 37 İlkİlk ... 21272829303132333435 ... SonSon