Sayfa 30 / 37 İlkİlk ... 20262728293031323334 ... SonSon
Toplam 554 mesajın 436-450 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sırdaş Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    insanlar birbirini tamamlamak durumundadır heranlamda ve her konuda.beraberlikler anca bu şekilde yürüyebilir.sevginin ve ilişkinin yürümesi engele yada engelsiz olmaya bağlı değildir.önemli olan dediğim gibi birbirrini tamamlayabilmektir.
    fakat şuda önem taşıyorki,2 engelli insanın beraberliğinin yürüyebilmesi için,mutlaka birinini diğerinden çok daha iyi durumda olması gerekiyor.çünkü günümüz türkiyesinde sosyo ve ekonomik açıdan bakarsak beraber olan iki engelli bireyin yaşamlarını sürdürebilmesi hiç kolay değildir.başkalarının yardımı olmadan hayatlarını idame etmeleri için mutlaka birbirlerini tamamlamaları gerekiyor hayatı elele verip tüm zorluklara göğüs germeleri gerekiyor.yoksa sevginin ne engeli olur nede engelsizi

Üye
    effe Avatarı

Gerçek Adı
    kuzey
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben özürluyum ama esım degıl 4 senelık bırlıktelık ve sımdı 2 senelık evlıyız ve 10 gun ıcınde aramıza ıkımızın parcası ALLAH vergısı kızımız gelıyor onemlı olan sevgı saygı gerısı buyuk bır yalan kı ben esımın aılesı tarafından en cok sevılen damat ım 2 tane daha var ama ben hep on plandayım ıanalımaz saygılıyım onlarda haddınden fazla sevıyır benı benım babam 19 yıl once bızı bırakıp gıttı onun ıcınde esımın babası benım babam artık kendı babamı tanımam tanımayacagımda onun ıcınde engellı engelsız ask lar herzaman var herzamanda olacak yeterkı gercek kısıyı bulun herkese nasıp etsın ALLAH

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba.
    ewt site yaşanan olaylara engellilerin sorunlarını ortak paylaşmak fikirlerini paylaşıp, fikir almak adına çok güzel.
    ben engelli olma yolundayım galiba neden böyle diyorum çünkü, Allah a binlerce teşekkler şükürler olsun hala iyiyim elinden tutup birinin ayaktayım.
    nişanlım engelli değil.
    ben engelliyim.
    7 yıldır da gayet iyi anlaşıyoruz herşeyi tek taraftan beklememek gerekiyor baştan.
    o senin ona acımayla yaklaştıgını düşünebilir. Ona acımadığını göster.
    herşeyi konuş onunla.
    bazı sorunları atlattıktan sonra herşey yoluna giriyor ve güzel bir şekilde devam ediyor bence.
    mutluluğu da - mutsuzluğuda arada yaşayabilecceğinizi kabul edin her günün her anın güzel geçmesini bekleyemeyiz değilmi ki sağlıklı insanlar bile her zaman anlaşamıyor.
    başarılar :

Üye
    corcoris Avatarı

Gerçek Adı
    FİLİZ
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    08:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    4

Engelli _engelsiz askı olmaz diye bir sey yok.Aşk için bu türden kalıplar koymak zaten aşkın doğasına aykırı diye düşünüyorum.
    Kaza gecirdiğini ve sonradan engelli olduğunu yazmışsınız kötü bir psikoloji içinde olduğu için bunu kabul etmeyebilir.Hatta hayatını yeniden derleme yeni durumuna alışma bunu kaldırabilme psikolojisi içinde bunu düşünemeyebilir.
    Sizde hak verirsiniz ki bu hiç de kolay bir durum değil.
    Herkesin ona acıdığını acıyarak baktığını zanneder bir durum içerisinde sizinde ona olan ilginizi bu yönde değerlendirebilir.
    Herkes herseyi hakkı ile yapabiliyormu ??Kesinlikle hayır diyorum.Sakın olumsuz düşünme neydi parola''Sevgi her engeli aşar''.sevgiler...
    Olumsuz düşünmeyin siz eminseniz ve sevgi gercekse hak ettiği yeri bulur diye düşünüyorum.
    Ama bütün bunların dısında size karsı bu türden ilgisi olmaması durumuda söz konusudur .

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    120

engelliyle engelsizin aşkı iyi yürürümü bilemem ama bu konuyu açan kişiyi tebrik ederim umarım bir sevgili bulur

Üye
    Man_Of_The_Nights Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dunya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

enqellı sadık kalırsa yurur ...saqlam ınsan sadık kaldı da enqellı sadık kalamadı ..ben 2.5 sene zatı muhteremın demesıyle 27 ay qecırdım enqellı bır ınsanla....burdan da tanırsınız.SEKA sımdıkı zamanlarda ortak kullandıqımız bu uyelıqı Dexter07 olarak deqısmıstır kendısı ...sanırım yenı avlara takılmak ıcın ....

bızım yuruyor sandıqımız ılıskımız onun bıtmez tukenmezz bılmez kadın hevesatıyla bıtmıstır. bıtmez tukenmez yalanları da cabası ...soranlara benı cok da quzel kötuledı ...evvela quzel quzel yalanlarla yenı kızların pesıne dumus ve de dusecektır...bu sıtede kac tanesıne takıldı Allah bılır...

enqellı enqelsız askı sıfır yalan sonsuz quven ve sayqı qerektırır....bu da qunumuzde oldukca zor qıbı qurunuyor...kı kaldıkı tum enqellı arkadasları dıyecegım lafın dısında tutuyorum...kendısı seka adlı uyeyken benım ıznım dısında beraber ortak kullandıqımız uyelıı bıle hemne deqısıp dextero7 yapmıs dırek lafım onun ıcındır...sonsuz nankördur ....ınanılmaz yalancıdır ....asla sadık deqıldır...kızlar kendısınden uzak durmanızı sıddetle tavsıye ederım...zıra benı hasta yaptı .....bu hastalıqımından da kendısının haberı yok ...olsada cok da tın der...

sımdı bunları yazdım dıye emınım kı bana cephe alacaklar olacaktır...benım yasadıklarımı yasamıs olsaydınız emınım kı bana hak verırdınız...

enqellı enqelsız askını enqellı kısı yurutemedı ...sebeb ; kendısının ınanılmaz ac qozluluqu bızı bıtırdı ....ben 2.5 yılımı onun demesıyle 27 ayımı verdıqım bu ınsan kımseyı mutlu edemez...

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

MAN OF THE NİGHTS insanların ne düşündüğünü hiç bir zaman bilemezsin sen şimdi diyorsun başkalarına olan ilgisinden bitti bunu kendisine sordunmu??? senin rahatsızlığından haberi yokmuş anladığım o kendi engelini biliyor engelli biri sağlıklı biriyle iletişim kurarken bile yeri geliyor ne kadar zorluk çekiyor geçtim ki konu burda aşk bana göre engelli biriyle sağlıklık birinin aşk yaşamaları imkansız yaşadılar farzet ilerisi engelliyi hep korkutur bir adım geri durmak zorunda kalır bizim psikolojimiz daha bi basık sen şimdi dersin mücadele ederdik aşardık falan diye biz daha kendi içimizdeki korkuları probleri aşamıyoruz evlendiniz farzet komşularınız akrabalarınız ne kadar garip bakacaktı duruma ama iki engelli evlenirse toplumda yadırgamaz tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş denir hem engelli olan ezilip büzülüp durmak zorunda kalmaz sağlıklının yanında aklında hep şüphe gezmez acaba seviyormu yoksa acıyormu diye bu yüzdendir ben sağlıklı yada sağlıklı görünen biriyle engelli birinin aşk yaşamalarına soğuk bakıyorum

Üye
    Man_Of_The_Nights Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dunya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

xxxman 1.5 senem sormakla qectı...o kadar ıyı tanıdım kı onu ...onda sadece yalan dolan olduqu ıcın tabı kı hep ınkar yolunu sectı ...qenelde tum adamların yaptıqı qıbı...ınanılmaz bır ınsan ....tabı kı herkes karsı cıktıydı ...aılem akrabalarım arkadaslarım ...ben hepsıne karsı durdum ..ancak deqmezmıs..tabı kı onlar haklı cıktı ....tanısaydın bana hak verırdın...

Üye
    rosemoon Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    09:09
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

beraberlik ne şekilde olursa olsun sabrın anlamanın ölçüsünde vardır. engelli engelsiz aşk da bu kapsama girer. ilişki zorluklar karşısında dayanabildiğin kadar vardır. nokta .

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

bu başlığı görünce eski yaşadığım aşklar aklıma geldi.Bu zamana kadar konuştuğum kişiler hep engelsizdi,2 defa da evlilik kararından döndüm,sebebi de erkek arkadaşım engelsizdi,ben engelliyim diye ailesi istemedi,bana kaçma ateklifi etti ama ben kabul etmedim,öyle düşünen bir aileye gelin olarak gitmek istemem dedim.ayrıldımm.Herşey kader kısmet işte olmayınca olmuyor.ama öyle ama böyle bitiyor.Hayırlısı böyleymiş,yine de tepkili değilim.Sağlık olsun,sağlığım yerindeya ondan önemli birşey yok benim için...
    Bundan sonrasını da ancak Allah cc.bilir..Herkes için hayırlısı olsun.....

Üye
    yasin06 Avatarı

Gerçek Adı
    yasin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    13

Esselamu Aleyküm... Engelli ile engelsiz...bir insan kendi engelli olmaz eğer Rabbimiz böyle istiyorsa ve diliyorsa Rabbimin rızası doğrultusunda olur herşey kimse engelli olarak dünyaya gelmek istemez yada herhangi bir sebebden dolayıda engelli durumuna düşmek asla istemez sanırım... ama bu dünya birer imtihan herkes için yarın kimin ne olacağını asla bilemeyiz.... karşımızdakinede asla kendimize istemediğimiz bir şeyi asla yapmamalıyız.. herkesin duygusu var Allah cc bizleri yaratırken o sevgiyi merhameti tüm insanlığa vermiş...önemli olan bu fani boş kaybettiğin zamanı tekrarına gelmeyen bu geçici dünyada hep bir birimize sevsek anlayışlı olsak, birbirimizi anlasak birbirimize saygı göstersek, birbirimizi asla kırmasak güzel olmazmı... ister engelli olsun ister engelsiz olsun... kimse ne olacağını bilemez o yuzden bizler aciz olduğumuz için ancak Rabbiminde bizlere bahşettiği sevgiyi saygıyı birbirimizden esirgemiyelim inşAllah....kimse engelinden dolayı asla engelsiz bir kimseye boyun bükmesin kimsenin kimseden üstünlüğü ancak takvadadır.. diyeceksiniz güzel şeyler ama uygulan varmı onuda ancak Rabbim biliyordur bizler dua edelim ve Rabbim inşAllah iki cihanda sadet huzur versin herdaim mutlu hzuurlu sağlıklı olalım kimseye muhtaç olmayalım, Rabbim iyi olmazıı şükretmemizi daim kılsın Rabbimiz Nesillerimize inayet eylesin, onların imdadına koşmayı bizlere nasip eylesin Kalbi, gönlü kırıkların, ihtiyaç sahiplerinin imdadına koşmayı bizlere nasip eylesin. Bizleri birbirimize sevdirsin ve insanca yaşamayı nasip eylesin. Kalplerimizi, ayaklarımızı kaydırmasın. Rabbimizin yoluna yönelen kalpler istiyoruz. Nefislerimize takva bahşeyle ve onları temizle Allahım diyerek sözümü bitiriyorum Hakkınızı Helal edin Selam ve Dua ile Hepiniz Allah cc emanetsiniz....saygılarımla....

Üye
    blue_41 Avatarı

Gerçek Adı
    ERSİN
    Son Giriş
    22.07-2012
    Saat
    16:31
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Diba,kardeşim ilk önce merhaba diyerek başlamak istiyorum,valla öyle bir zor konuya el atmışsın ki bu konuda tecrübem olduğu halde nasıl başlayacağımı bilemiyorum açıkçası,kardeşim öncelikle insanoğlu için aşk ve sevgi çok güzel bir şey ve hayatta olması gereken temel esaslarda diyebiliriz kısacası,keşke herşey senin istediğin gibi yada insanların,eşlerin istediği gibi olsa,ama hayat gerçek ne yazıkki... insanların düşünceleri ve hayalleri masallarda ki gibi mutlu son ile bitiyor,ama öyle değil, yada öyle hayal kuruyoruz hep birlikte. ve bir engelli erkek ile hayatı idame ettirmek bence çok zor bir durum ama eğer yer değiştirir isek belki birazdaha kolaylaşır belkide,çünkü yaşamak için maddiyata gerek var,malesef sadece aşk ile olmuyor bu işler...gerçekten...valla konu çok uzun anlatsam sabaha kadar anlatırım.he birde aşk herşeye kadir mi onu bilemiyorum...ama erkek arkadaşını senin, gerçekten anlyabiliyorum...ve şuna inan ki o seni seviyordur ama bülent arkadaşımın dediği durumlardan biri olabilir büyük ihtimalle...ama sen yinede aşkın için mücadeleni ver ve inşallah kazanan sen olursun...

Üye
    çhita Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    27.02-2014
    Saat
    17:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende şöyle diyeyim eğer birbirinizi bağlayan anlık bir aşksa aşk perdesi kalktığı vakit. sorunlar başlar.
    yok eğer sağlam taraf engelli tarafın eksiğini kapatacak ve sevgi saygı ki bu fıtratta gizlidir. zor anlarda belli eder kendini. bu sebeble beraberlik olacaksa hayrı çok büyüktür. ortamda çok övgü alırlar.
    bence bu biraz zamana da bağlı anlık karar sonra herşeyi boşa çıkarabilir.
    örneğin normal bir çiftin aşkla yuva kurup sonra düşman kesilip ayrılma durumu gibi.
    yani severek inanarak bu kararı verirseiz normal bir çiftin huzursuz bir ilişkisinden daha güzel. tabiki normal çift durumu iyise maddi olarak yeniden bir yuva kurması hızlı olur.

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Siz boşboş yorum yaparken basketçi abimiz rus hatunu kapmış...
    RUS KIZIN BÜYÜK TÜRK AŞKI - WEB TV :: Hürriyet
    Türk kadını ile yabancı arasındaki fark gayet açık...

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yasa sav bende onu dıyecekdım ya anlamıyorum engelı ıle engelsızın askları bana fasa fıso gelıyo ınsanlar beden dılıyle degıl dusunce dılıyle anlasırlar eger dusuncede engel varsa anlasamazsın zaten bence engellı olan kader arkadslarımız kendı engelını asamadıklarından karamsarlıga dusuyorlar karsındakı engelsız bırı cıkarsa engelınle degıl dusuncenle hıtap edersın once ınsan kendı ıcındekı anlasamadıgı engellını asıp ondan sonra saglamlamı engellı ılemı ask yasar sonra onu dusunsun

Sayfa 30 / 37 İlkİlk ... 20262728293031323334 ... SonSon