Sayfa 3 / 37 İlkİlk 123456713 ... SonSon
Toplam 554 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Diba Avatarı

Son Giriş
    06.11-2009
    Saat
    15:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar, hepinizin yorumları için çok teşekkür ederim.
    ayrıca yaşlı amca size çok çok teşekkür ederim ki sabırla ve sıkışmışlık hissi yaratmadan tespitiniz benimde tespit ettiğim şeylerdi ve bir yaşlı amcadan da duymak beni çok daha mutlu etti.

Üye
    Diba Avatarı

Son Giriş
    06.11-2009
    Saat
    15:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaren merhaba,

elbette ki mutluluk tabloları çizsin kimse istemedim. Yada ütopik şeyler yazılsın çizilsin de istemedim. Ama bir baktım ki çok olumsuz ve karamsar arkadaşlar oldu. Bunu benim yaşadığım ilişki adına söylemiyorum.

elbet herkes de biliyor engel olmayan insanlarında bir araya geldiğinde kısa zamanda birbirlerini tükettiğini, hatta aynı dilden konuşamadığı için başlamadan bitirdiğini birbirini. Tüm bunların olabildiği gibi bir engelle de son derece mutlu olunabileceğini ben kendi adıma anlattım. ben her ilişkinin ruhen hitap ve ruhen tatminden geçtiğini düşünüyorum. Evet güçlükler ama en güzel yanı olabiliyor hayatınızın.

Üye
    zamansiz Avatarı

Son Giriş
    30.09-2005
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sakın vazgeçme diba aşk engel tanımaz kesinlikle ve karamsarlıkları da düşünme elbette değişik fikirler olacaktır sen sadece yüreğinin sesini dinle umarım çok mutlu olacağınız bir ilişki yaşarsınız....

Üye
    Cigdemy Avatarı

Gerçek Adı
    Çiğdem
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    21:01
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Bir süredir yoktum hala tüm başlıklara bakabilmiş değilim.
    Bu konu hakkında ne çok şey yazılmış herkes kendi yaşadıkları doğrultuda yorum yapmış.
    Ben engelli biriyim evlenmek üzere olduğum kişi ile evlenemedim çünkü ailesi beni istemedi
    Dedim ki demek ki beni gerçekten sevmiyormuş..
    Bu konuya olumsuz bakmam lazım
    ( e nede olsa sakatım diye istenmeyen kişi oldum )
    Ama yapamıyorum...
    Yani sevgi Gerçek sevgi tüm engelleri aşar, ben hala buna inanıyorum..
    Sevginiz için mücadele edin...
    Engelli engelsiz hiç fark etmez her ilişkide yaşandığı gibi sorunlar yaşanır ve inanıyorum ki sevgi varsa o sorunların hepsi zamanla puff olur...
    Tüm sevenlere mutluluklar diliyorum

Üye
    ikinci bahar Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    21:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    27

Burda yazdıklarımı karamsarlıkla değerlendirenlere,
    yaren arkadaş,kısaca anlatmış..
    Bende bi kaç madde daha ekleyebilirim;
    arkadaş evlensinde o anlatsın zaman içinde ,niye olmadığını bence..
    tabii ki sadece mutluluklar dilerim,belki ben yanılıyorumdur..
    sewgiler...

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Diba küçük bir anımsatma; "güzel olan sevgili değil, sevgili olan güzeldir" sözü Tolstoy undur.İsmet özelin değil.

Bu arada yürekliliğin daim olur umarım, tebrik ediyorum.

Üye
    aysu Avatarı

Son Giriş
    14.04-2009
    Saat
    09:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Diba çok güzel bir başlık atmışsın sağol sana diyceğim tek şey var "sevgine sahip çık arkadaş" yüreğin en doğruyu bulacaktır.O'nun çekincelerinide anlamaya çalış burda sana çok büyük görev düşüyüyor aslında hem kendini hemde onu düşünmek zorundasın 8)
    Dilerim hep mutlu ol ops:
    Engelli ve engelsiz ilişkisini yaşadım olumsuz olsada sonu umrumda değil sevgi eğer gerçekse her engeli aşar hiçbir engel tanımaz ops:

Üye
    KOKO1968 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    12:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

her iki tarafda insana insan olduğu için yaklaşırsa HERŞEY MÜKKEMMEL olur

tüm arkadaşlaa dürüst saygı dolu sevgiler dilerim

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

merhaba herkes ve Diba

sana güzel şeyler söylemek için geldim biliyor musun öncelikle kararlığını alkışlıyorum.bundan başka küçük bir hikaye anlatacağım sana.

Ben kas hastasıyım.görünüşümden engelim anlaşılmıyor fakat kas güçsüzlüğü yaşıyorum.ve yakın bir zaman önce evlenmeye karar verdik.ismi Kadir.ve t.sandalyeli.yaklaşık 10 sene evvel kaza geçirmiş.kazanın bunalımını çoktan atlatmış durumda.biz evlenmeyi düşünüyoruz.düşünebiliyor musun.ben engelliyim.hem de kas hastasıyım.hastalığım yavaş da olsa ilerleyen bir hastalık.yani güçsüzüm.ben ki eşim diyeceğim adama küçücük bir basamağı bile güç yettirip çıkartamadım. bu ne kadar acı verici biliyor musunuz.neden vazgeçmedik.SEVGİ.SADAKAT.bağlılık yaaa...Kadir her zaman bana, bunu yapamadığının eksikliğini hissettirmeyeceğim sana der.şimdiye kadar hissetmedik de şükür.ama evleneceğiz...annem karşı çıkıyor ki Diba sanırım senin böyle bir sorunun yok.bu da başka bir problemimiz.ama biz yine de evleneceğiz...

canım, Kadir kazayı geçirdiğinden bu yana yalnız yaşıyor.her işini kendi yapıyor.t.sandalyede olması onun için hiçbirşey değiştirmemiş gibi.hatta benim yapamadığım birçok ev işini bile kendi yapabiliyor...
    ona senin sorununu biraz anlattım ve bu konuda yorumunu sordum.o da senin arkadaşının yaşadığı olayları yaşamış deneyimli biri olarak bana düşüncelerini söyledi.aynen yazıyorum

"tekerlekli sandalyedeki bir bireyin, eğer ki kaza yeniyse buna alışması ve atlatması zaman alacaktır.bir yıl bu atlatma dönemi için çok kısa bir süredir.çevresi anlayışlı ve ilgiliyse, sağlık problemlerinden uzaklaşıp başka şeylerle ilgileniyorsa bu dönem 2 yıla kadar düşer.ama şartları iyi değilse, evde kapalı kalıp kimseyle konuşmuyorsa bu adaptasyon süresi 5-6 yıla kadar uzayacaktır.
    yaşadığı ve yaşayacağı şeyler onu Diba dan uzaklaştırabilir.ben de uzaklaşmak istedim herkesten ilk başta.annemi ve babamı bile görmek istemedim.ama onlar tarafından sevildiğimi bilmek güç veriyordu bir yandanda..anlatamadığı şeyler vardır Dibaya.bunlar ondan uzaklaşmasına neden olabilir.ve bu nedenler çeşitli olabilir.
    Diba nın iyi bir tahlil yapıp, eğer seviyorsa onu bırakmaması gerekiyor.onu sevdiğini hissettirerek, ona,' seni bırakmıyorum biraz uzaklaşacağım,sana zaman vermek için' diyerek ondan biraz uzak durmalı.uzak durarak ama onu aramaya devam ederek ona bu şekilde destek olmalı.öncelikle Diba onun kendisini sevip sevmediğine karar vermeli.eğer birbirlerini seviyorlarsa ve o uzaklaşmak istiyorsa bu kesinlikle adaptasyonunu tamamlamamış olmasından.ona destek olmalı ve vakit tanımalı.ama bunu bırakıp gitti beni dedirtmeden yapmalı Diba."

işte böyle söyledi Kadir dibacım.ve bende eşime katılıyorum.
    ben ki eğer bu kadar güçlüğe rahmen pes etmediysem kararlıysam onun olmaya, sen sağlıklı bir birey olarak evlilikten hiç korkmamalısın.

umarım birazcık faydalı olabilmişimdir.özel mesaj atmak istersen ben yanında olacağım...
    uzun oldu.sıktığım için üzgünüm.

görüşmek üzere

Üye
    esila Avatarı

Son Giriş
    27.02-2009
    Saat
    01:36
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dilemma ne sıkması be ,yada başkasını sıktıysa bile ben sıkılmadım hiç,okurken vay bee dedim.
    Çok özel birşey bu gülüm,masallarda gerçek olabilirmiş demek,okadar hoşuma gittiki.
    Böyle güçlü bir kadına sahip olduğu için eşin çok şanslı.
    Senin bu yazına bayıldım,bence en güzel yazı bu,bilmem neden,içimde rahatladı.Belki gerçekten sevmenin varolduğunu görmekten.
    Sevgin engelleri aşacak kadar güçlü demek,böyle birşeyi herkes yaşayamaz hayatta,bu yüzden çok şanslısın,gerçekten sevmenin ne demek olduğunu bilmeden ölmeyeceksin.
    Bu yazıyı engelsiz arkadaşlarımada okutturucam,karşısında hiçbir engel tanımayan kadını görmeliler çünkü,sen bir örneksin.Bende yaren gibi alkışlıyorum.Sen harbi sıkı hatunsun.
    Dilerim herkesi kıskandıracak kadar mutlu olursunuz,güzel bebekleriniz olur tatlım.

Üye
    GÜLIZAR Avatarı

Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    22:59
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben yareen arkadasima katiliyorum.Ayrica arkadas bir yildir engelli. Henüz alisamamistir.Yanlis anlamadiysam.PES ETME.

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

teşekkür ederim yaren ve esila...

arkadaşıma birazcık yardımcı olabilmişimdir umarım.
    esilacım.yine de sıkı hatun olmak zor iş :wink:

insanlara seslenme tarzın çok hoş t.ederim...

görüşmek üzere

Üye
    semra çetindağ Avatarı

Gerçek Adı
    Semra
    Son Giriş
    06.09-2012
    Saat
    00:17
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aşkın ve evliliğin engellisi engelsizi olmaz sadece sorunların adı değişir ama hep sorun vardır aşmayı becerebilmek içinde Bayke 'nin dediği gibi kendi ruhunuzunda madde ve materyalden arınmış olması gerekiyor ,25 yaşındaki ben ile 44 yaşındaki (şu an )ben arasındaki ben çok farklı beklentiler değişiyor aşk ve evliliğin tanımınıda değiştiriyor istediğiniz şeyi yaşayın ancak öyle anlayabilirsiniz VAZGEÇMEYİN yaşayın ...

Üye
    gulpembe Avatarı

Son Giriş
    09.01-2017
    Saat
    01:23
    Yaşadığı Yer
    Elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeşim Diba bence tek sorun :'' onun sonradan engelli olmasından kaynaklanan Piskolojik çöküntü'' diye düşünüyorum.
    bundan dolayı senin birazdaha fazla Özverili olman gerektiği kanısındayım.

Üye
    Tuvok Avatarı

Son Giriş
    29.09-2007
    Saat
    20:04
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sevgi olunca oluyor. Sanki evlenipde omur boyu mutlu olan kac tane engelsiz insan var ?

Sayfa 3 / 37 İlkİlk 123456713 ... SonSon