Sayfa 24 / 37 İlkİlk ... 1420212223242526272834 ... SonSon
Toplam 554 mesajın 346-360 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ACACIA Avatarı

Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    16:33
    Yaşadığı Yer
    BELCIKA/BRUSSEL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben merak eddım su anda ne durumdasınız

Üye
    sagopa66 Avatarı

Gerçek Adı
    Aşır Can
    Son Giriş
    07.06-2016
    Saat
    06:00
    Yaşadığı Yer
    Ankara/Altındağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence Yürür Neden Yürümesin Tabi Ben kendi Adıma Konusuyorum !!

Üye
    adempeh Avatarı

Son Giriş
    25.07-2014
    Saat
    15:07
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aşk varsa olabilir bakış acısı önemli atbi ama ben zannetmiyorum çok sıkıntı yaşanır sevgi saygı anlayış olsa dahi ayrılık kacınılmazdır ancak acıyarak sevilir engelli diye nitelendirilenler keşke böyle olmasa ama................

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Herkes için geçerli değil bu Adem kardeşim.. İnsanlık değerleri ile sevilen engellilerde var şefkat ve acıma duygusunu birbirine karıştırmamak lazım..Ekstradan bir şefkat duyulabilir o da yaşamı zorluklarla geçmiş bir insan olduğu içindir daha fazla hoşgörü ve anlayışa sevk eder insanı nazını çekersiniz yani..

Ayrıca hiç hoşlanmıyorum engelli birini sevince aşk değildir o merhamettir denilmesinden!

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

bide sadece engelli engelsiz değil, iki engelli yada iki engelsizin bile ilişkisi guzel yuruyecek diye bişey yok.. bu iş kısmet işi; ne demişler kimi bulamaz, kimi bilemez.. allah herkes için hayırlısını versin.. ama engelli engelsiz ilişkisinde dürüüstlük ve karsılıklı anlayıs gerek sart!!

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

yasadıklanız kolay değil ama sizi bu kadar kötü olumsuz etkilemesine izin vermemelisiniz bence, bu kadar sinir ve nefret dolu olmak iyi birsey değil.. ben size pollyanna da olun demiyorum, oyle hayatta hersey super kolay iyi değil tabiki ama zannettiğiniz gibi zor/imkansız/acımasız da değil.. nacizane tavsiyem (tabiiki karar sizin ama) psikiyatr değil bir psikolog"a danısmanız ve gorusmeniz.. cunku bu sinir stres size pek faydalı olmayacaktır..

aklıma gecen gün gelen bi mail geldi, tam buraya uygun oldugunu dusunup kopyalıyorum:
    Hintli bir adam suda bata çıka ilerlemeye çalışan bir akrep görür.
    Onu kurtarmaya karar verir ve parmağını uzatır ama akrep onu sokar.
    Hintli tekrar akrebi sudan kurtarmaya çalışır ama akrep onu tekrar sokar.

Yakınlarda ki başka birisi ona, onu sürekli sokmaya çalışan akrebi
    kurtarmaya çalışmaktan vazgeçmesini söyler.
    Ama Hintli adam şöyle der:

'Sokmak akrebin doğasında vardır. Benim doğamda ise sevmek var. Neden sokmak akrebin doğasında var diye kendi doğamda olan sevmekten vazgeçeyim?'

Üye
    sahraveçöl Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    17.02-2014
    Saat
    13:15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamm arkadaşlar
    bene bu tamamen şans çünkü olmadıktan yürümedikten sonra engelli olmayanlarınki yürüyomu hayır yada çevremizde çok mutlu engelli çiftler yokmu tamamen sevgi saygı ya bağlı diyorummm

----------

bu arada benee yaşanılan şeyler bizi çok fazla etkilememli
    zamanında sıyrılmalı yız

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:23
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Engelsizlerin ilişkisinde olduğu gibi,kör topal gider,engelliyle engelsizin ilişkisi de...
    Önce denemek lazım...Varsayımlarla ya da birileri yürütemedi hepsi aynı olacak diye bir kural yok,çünkü her insanın kişiliği,aile yapısı,kültürü,hayata bakışı ilişkisini etkiler...

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Yazık Nova'ya bu kadar acımasız olmayın kızlar.. Bayanlar duygularıyla hareket eder beylerde mantıklarıyla heralde ondan böyle oluyor..

Üstelik istenmeyen tercih edilmeyen kadın olmak içinde engelli olmak gerekmiyor erkeklerin beklentileri dünyaları galiba çok başka..
    Biz incik boncukla bile mutlu olup yetinebiliyoruz yani küçük şeylerlede mutlu olup çoğaltabiliyoruz..Bir defa seni seviyorum dese misal ömrü billah yetiyor yani.. Arada birde hissettirse tamamdır yarabbi şükür.. Ama karşı cins daha fazlasını istiyor her zaman bakımlı her zaman akıllı her zaman ilgili alakalı olunsun istiyorlar pışpışlayacaksın sürekli ağamsın paşamsın...

Allah öyle yaratmış beyleri ne yapalım..
    Yetinmeyi bilmiyorlar en ufak bir aksilikte kaçıyorlar..Zora gelemiyorlar vs.vs. oluyor işte..

Ama sakat kadınsan bakımlı olabilmek için yardım alman gerekeçek belkide kişisel bakımlarını bile eşin yapmak zorunda kalacak kolay kolay hiçbir erkeğin midesi kaldırmaz bu durumu diyorum ya sevilen tercih edilen kadın olmak için her an süs bebeği gibi hazır duracaksın bunalıma girip trip yapma lüksünde yok....Hep kıpır kıpır heran neşeli olmalısın suratı asarsan yandın senin geçirdiğin travmanın bi önemi yokki...Sonra kalbe giden yola hizmet gerekecek çeşit çeşit yemekler pastalar mumlar bilmem neler biraz abartarak yazıyorum... ee bunlarıda er kişi mi yapacak zor valla çok zor..Bu yüzden kadının sakatı tercih edilmiyor çünki erkeğin nefsine hitap etmiyor.. Kadın erkeklerin hayatını kolaylaştırmak için yaratılmıştır ayak bağı olmak için değil..Falaan filaaan.. Hatta yeri geldimi evin erkeği bile olmalı...

Karışık işleer bu işleer fazla kafa yormamak lazım.. Birde istisnalar olabilir diyeyim binde bir olsada olabilir..Sonuçta ana babanı bile 40 gün sırtında taşıyıp bir gün bıraksan hiç taşımamış oluyorsun kanımızda var vefasızlık kadını erkeğide yok aslında sadece düzen böyle böyle görülmüş böyle gidiliyor hepsi bu...

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

olayı kişiselleştirmek istemem, ama uzaktan benim hayatımı bilmeden boyle tahminler yapmanızda cok yanlış!!! ben sizin yasadıklarınız guzel hoş şeyler demiyorum ama siz basınıza gelen bir olay yuzunden boyle genellemeler yapamazsınız? benim eşim benle neden evlendi zaten eşim bu baslıga yada benzer bir baslıga yazmıştı.. sizin bu yorumunuz uzerine gerekli cevabı gene yazacaktır.. maddi konuma gelirsek bende 1 var ise eşimde 3 var.. malesef oyle sandıgınız gibi zengin biride değilim
    artı bu yaz bizimle aynı zamanda buraya tasınan bir aile var, erkek engelli değil, mesleği öğretmen.. bayan ise engelli ve akulu sandalyede ve kucuk bir cocukları var ve gayette mutlular allah bozmasın..
    neyse allah sizinde yardımcınız olsun, gonlunuze gore birisi cıkar insallah..

not: siz kendiniz gordugunuz haksızlık karsısında psikolojinizin bozuldugu ve doktora gittiğinizden bahsetmiştiniz, bende onun uzerine psikolog tavsiyesinde bulundum.. ama galiba siz agresif olmayı güçlü olmak sanıyorsunuz.. sizin tercihiniz.. 2010da size mutluluklar ve düşüncelerinizi değiştirecek ummadıgınız süpriz mutluluklar dilerim..

dip not: dısardan zannedildiği gibi engelli erkek olmakta cok kolay değil; iş bulmak, para kazanmak, iş hayatında ve toplumda kendini ispatlamak, tekerlekli sandalyede var olmaya calışmak.. siz bayan oldugunuz için size uzaktan oyle geliyordur ama benimde basımdan gecti, o zaman beraber oldugum ve ciddi dusundugum kızın ailesi tarafından hiç bir sebep olmaksızın istenmedim.. o zaman bende sizin gibi hazmedememiştim ama şimdi gülüp geçiyorum, iyi ki de oyle olmuş ve eşimle tanısıp evlenme sansım oldu diye..
    darısı basınıza..

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Agresifleşmeden okusan anlarsın ne demek istediğimi saldırmadanda tartışabiliriz bu konuyu...Ben ağar engelli bayanları ima ettim artı Küçük bir örnek vereyim akrabam olan bir bayan ellerini ve kollarını kullanamıyor bezleniyor tüm kişisel bakımını eşi yapıyor yanii bunu her erkek yapamaz dedim..Ama kadın yapabilir hiç yüksünmeden hemde..Yaratılışa bağlıyorum

Üye
    hayrettin Avatarı

Gerçek Adı
    hayrettin
    Son Giriş
    30.06-2012
    Saat
    18:25
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım ona engelli oldugunu hissettirme öyle davran bunu senin gözlerinde görürse ozaman seni sever engelleme bakışlarınla sevgini

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sen benden betersin ya tamam bende feministim az biraz ama senin kadarda gaddar olamam yani.. Ya bu düzene ayak uydurur kazandıklarınla yetinirsin(benim tercihimdir bu)yada bir mucize olur o nesli tükenmiş beyaz atlı prenslerden biri seni bulur muradına erersin, yadaaa bu beklentilerle eli boş kalır yapayanlız yaşlanırsın seçim senin..

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

hatcea hanım kardeşim valla ben ne desem boş, siz herseyi biliyorsunuz hayatıda çözmüşsünüz ne mutlu size, ben daha fazla sizinle tartısamıyacagım ben sadece kendi gorduklerimi yasadıkları soyledim.. herkesin kısmeti ayrı.. ayrıca benim oyle çöpçatanlık gibi becerilerim yok, onun için TVlerde bayagı bir program var zaten.. herseyin hakkınızda hayırlı olmasını diliyorum, tekrar herkese iyi seneler..

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sen şimdi bu kadar cıngar çıkartıyorsunya biri çıkıpta istemem yan cebime koy derse sana kızma hiç.. Ben sevmekte istiyorum sevilmekte valla.. Hatta çok aklıma yatarsa tüm fobiklerime rağmen evlenebilirimde..Aşksız olur mu ya

2010 dan ilk beklentim sıkı bir aşk.. Yaş 30 geç bile kaldım bence..Kapatmıyorum kalbimin kapılarını üç beş vefasıza küsüpte inat değil mi..

Sayfa 24 / 37 İlkİlk ... 1420212223242526272834 ... SonSon