Sayfa 22 / 37 İlkİlk ... 1218192021222324252632 ... SonSon
Toplam 554 mesajın 316-330 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ayrımcılığı kanıksamak galiba bu durum..
    İlişkilerde, aşklarda ve sonrası olan evlilik yada birlikteliklerde yegana arayacağımız şey engellilik olacak.. Bu bakışı toplum empoze ediyor bize.. Davul dengi dengine misali..
    Bunun karşılığı olarakta engelli/engelsiz/sağlam denklemi çıkıyor ortaya..Başarı ve sonuç konuşuluyor evliliğe koşul olarak..Oysa;
    Yaşam kültürü..
    Aynı zevkler..
    Ortak bakış...
    Eğitim..
    Ekonomik durum..
    Vs vs..
    Bunlar lazım bence evlilik ve ilişki için..Buradaki kişi seçen ve seçilen olduğu içinde engelli yada sağlam olması önemli değildir..

Üye
    Hakan Yılmz Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    19.11-2009
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    Belçika/Brüksel
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aşk bir seçim yaptırmaz insana. seviyorsan seviyorsundur.
    engelliymiş, kültürsüzmüş eğitimsizmiş vs vs vs bunlar sadece ufak detaylar.

günümüzde elbetti aşk denen duygu pek yoğun hissedilemiyor, çok çabuk tüketiyoruz hayatı. günümüzde bir kız bir erkek te, bir erkek bir kız da ne arar? işte mesele buradan çıkıyor...

yani aşk ise aradıkları engelli ve engelsiz diye bir durum söz konusu olmaz, olamaz zaten. ancak başka şeyler aranıyorsa ilişki içerisinde yani ; ''bir şeçim yaparak ilişki yaşanıyorsa'' işte orada engelli ve engelsiz ayrımı o zaman ortaya çıkar..

aşk seçim yaptırmaz insana, insan aşık olursa aşık olur. bu kadar bunun daha ötesi yok. ancak dediğim gibi artık insanlar ''mantık evliliği'' olayını daha çok göz önüne aldıkları için ve hayatı çabuk tükettikleri için sorun çıkabilir.

ama aşk ın önemini bilen kişiler için bu bir sorun teşkil etmez...

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bencee güzel yürümezzzzzz zor yürürrrrrr

Üye
    Ahmet_20 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    11.12-2016
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    Almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm,

bence Evliligin hertürlüsü zordur, engelli engelsiz fark etmez.

Evlenenler birbirlerine söz veriyor, ömür boyu iyi günde kötü günde vs. beraberiz diye.

Önemli olan Kari ve Kocanin birbirlerine verdikleri sözün arkasinda durmasidir. Bu oldugu sürece ister engelli ister normal, ömür boyu yürür evlilik.....

Saygilar
    Ahmet

Üye
    korhus Avatarı

Son Giriş
    18.04-2017
    Saat
    18:12
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ikinci bahar;

ben MD hastasıyım ve özür oranım %76 3 yıldır süren bir evliliğim var eşimde her hangi bir engel yok ama çok mutlu bir hayaımız var 2 yaşında birde kızımız var,istendiği zaman olmayacak bişey yok bu hayatta,saygılar...

Üye
    tugaycan Avatarı

Gerçek Adı
    ayhan
    Son Giriş
    15.11-2011
    Saat
    10:25
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kalbi olan aşık olur gerisi bizlere sevmiyi paylaşımı getiriyor
    yola cıkalım olmazdeye bitanı yoktur sadece ayle tepkisi olabilir
    oda bilirli zaman sonra kabullenir .

Üye
    by efsane Avatarı

Son Giriş
    29.03-2011
    Saat
    23:26
    Yaşadığı Yer
    elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tugaycan;
    hay senin allahına kurban. o kadar

Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:27
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    6

arkadaşlar yazılarınız çok güzel bazılarını okudum evet ya tabi aşk olduğunda insan eksileri görmüyor sürekli artılar göz önüne alınıyor.siteden çıktığınızda şöyle düşünün bakalım kendine sor önce engelli biriylen evlenirmiydim? bennormal olsaydım? aşka inanın için geçerli bu ben aşka inanmıyorum,aşk sürekli değildir bittiği anda gerçek başlar Davul dengi dengine misali..kuyucak beye katılıyorum ben.

Üye
    WaLe Avatarı

Son Giriş
    27.10-2013
    Saat
    16:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Her iki tarafta kafalarındaki engelleri kaldırırlarsa yürür !

Beylik laflarla, ağlamakla, zırlamakla değil engelli engelsiz arasındaki ilişki hiç bir ilişki yürümez..

Üye
    besteko Avatarı

Gerçek Adı
    ekrem durmaz
    Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    17:43
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar sitede yeniyim. hayatımı tekerlekli sandalye de sürdürmekteyim. bu konuyla ilgili ben de birşeyler söylemek isterim. benden 10 yaş küçük ve fiziken de hiç bir sorunu olmayan bir kız arkadaşımla 3 yıldır mutlu bir beraberliğim var.birbirimizi çok seviyoruz. benim engelim onun için hiç sorun değil ama ailesi için sorun. malesef evlenmemize izin vermiyorlar. biz de gizli gizli görüşüp anın tadını çıkarıyoruz yarını düşünmeden. ama artık bazı zihniyetler değişmeli. sevgiyle kalın...

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Aslında farkında olmadan aileler yasaklayarak sevenlerin dahada birbirine kenetlenmesine sebep oluyorlar..Hem boşver Ekrem gizli gizli buluşmalar falan daha güzel.. Ayrı bir heyecanı oluyor..

Değişmesini dilediğin zihniyet kıyamete kadar var olacak ve asla değişmeyecek ben şahsen umudu üzdüm bu konuda ..

Değişmesinler bakalım elmi yamaan beymi yaman..

Üye
    mahmut Avatarı

Gerçek Adı
    mahmut kaplan
    Son Giriş
    28.09-2017
    Saat
    18:02
    Yaşadığı Yer
    Amasya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli+Engelsiz=?
    Bu denklemin çözümü samimiyete, dürüstlüğe, hoşgörüye bağlı.Bu denklemin değişkenlerinden biride ben ve eşim.Birde çocuğumuz var.Ben engelli olarak nasıl çözdüm bu denklemi en başta engelimi hissettirmedim.Zaten normal hayattada bana acımalarına izin vermem.Zor günlerimiz olmadımı oldu. 5.yılını doldurduğumuz bu günlerde birbirimize destekle çözdük herşeyi.Aslında problemler her evlilikte olan şeyler:ekonomi, kişilik çatışması, ailelerin müdahalesi....Ama sevgi varsa herşey hal oluyor.

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Sevmek söz konusu oldu mu bence...Ama sımdı gordugumuz duydugumuz sevmek cınsınden degıl...hıc bır sey engel değildir bence...bahane aramaya gerek yok bence.engelli olmak veya sağlam olmak sorun değil bence...
    Yürüyüpte bı sey yapmayan bi şeye yaramayan cok kişi var
    yürüsünde engelli olmasında yınede bır seye yaramasın dıye tervıh edıyorsanız...

Üye
    03Afyonlu Avatarı

Gerçek Adı
    Doğan.Yaşar
    Son Giriş
    25.12-2009
    Saat
    22:07
    Yaşadığı Yer
    Ankara.ve.Afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın arkadaşlar biz engelilerin zaaflarından yarallanıp kimileri baskılardan kurtulmanın evlilik olduğunu düşümüp kurtuluşu oralarda arayanlar ve çöp çatanlık adına başka yollara sürüklenenler. engelimiz dolayısıyla anlamadan dinlemeden yaptırılan işler.
    yaşadıgım bir olay ailesinin baskısı ve ona uygulanan şitdet onu hiç bilmeden bir evlilige itti ama acının daha büyüyünü yaşadı bizlerin zaafıdan yararlanmalarına hiç izin vermeyelim iyi düşünüp iki tatlı söze kanmayalım.
    SAYGILARIMLA

Üye
    biri Avatarı

Son Giriş
    16.02-2011
    Saat
    16:45
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    slm arkadaşlar benim fikrimi özetlemek gerekirse ben zeyno_can, cıyım
    zeyonocuğum güzel kardeşim şurda bir çok insan ben de dahil senden yaşça büyüğüz ama senin o, insana umutlar veren ufkun, samimi söylüyorum herkezden daha büyük, anladığım kadarıyla seninki kuru bir umut değil bizzat kendi ilişkinlede yaşadığın gerçekçi ,mücadeleci ayakları yere basan bir umut
    seni kalpten destekliyorum

biz "engellilerin" (mevzu bunun üerine kurulu olduğu için böle diyorum)kendi ilişkilerimize kattığımız kronik bir karamsarlığımız var bu karamsarlık ta kendimize haklı sebepler bulmada üstümüze yok.tamam;herşey sadece bizim karamsarlığımızdan değil bazen bunu haklı çıkaran ilişkiler ve insanlarda var
    insan ilişkilerinin olduğu her yerde sorunlar var.işte birde bizim buna eklediğimiz bir sorun çeşidi de var adı;engelli karamsarlığı buna istediğimiz kadar haklı mantıklı yaşanmışlıklar ekleyelim ve istediğimiz kadar "ama" ekliyelim böyle bir mirasımız var.işte buda, yaşadığımız, yaşayacağımız ilişkilere çok büyük bir engel bence en büyük engel de bu engel.

bu dediklerimle size neyi anlatmak istediğime gelince şu kadarını söyleyebilirim sizden bir ricam var sözüm birazda bu engel karamsarlığına derinden saplanmış arkadaşlara .
    Aynı sakatlığı paylaşan linklerlerinde dikkat çeken bir gurup var
    "kanser olan arkadaşlar varmı grubu"
    dikkatleri biraz oraya çekmek istiyorum ve bunu da bakın işte ibret alalım anlamın da değil bizzat geçen diyaloglardan ibret alalım o arkadaşlarımızın
    bize verdiği hayat dersinden sınıf ta kalmayalım
    saçmasapan karamsarlıkları bir kenara bırakalım insanın umutla kanseri bile yenebildiği gerçeğine şahit olalım yenmese bile yenme mücadelesine ve umuduna saygı duyalım ben okadar forum okudum ama onlar kadar gerçekçi
    ve hayatı özümsemiş hayatın bir dakikasının bile umutla yaşamaya değer bir yer olduğunu kanıtlayan diyaloglar görmedim
    ölüm hepimizin başında, hayatın kısalığı hepimizin sorunu
    valla iyisiyle kötüsüyle,acısıyla tatlısıyla bu hayat yaşamaya değer hergünümüzün değerini bilmek lazım, üzüntüyle geçen her "gün" boş yere kaybettiğimiz en büyük hazinemizdir
    bu karamsar tutumlarımızlada "yaşadığımız ne olursa olsun" karşımıza çıkıp bizi gerçekten seven insanları kaybetmeyelim çünkü zamanımız çok az.

Sayfa 22 / 37 İlkİlk ... 1218192021222324252632 ... SonSon