Sayfa 2 / 37 İlkİlk 12345612 ... SonSon
Toplam 554 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadas doğru diyor olmaz tabi neden olsun? Engelli engelsizin dışında zengin fakirle, müslüman hristiyanla, sagcı solcuyla, eğitimli eğitimsizle, beyaz zenciyle yada çinliyle, kariyer sahibi kariyersizle, kuzeyli güneyliyle, doğulu batılıyla, köylü şehirliyle, sarışın esmerle, şişmanlar zayıflarla, sacları olanlar kellerle, uzun burunlular minik burunlularla vb evlenemez kardeşim. Ne kadar haklı arkadasımız. Peki kim evlenecek diye sormayın cevabını hitler vermişti insan haralarıyla...

Üye
    Diba Avatarı

Son Giriş
    06.11-2009
    Saat
    15:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yaren elbette bu dediklerinin de haklılık payı var. Ama o gözlerdeki bakışın değişme ihtimali daha mı az engelsiz bir beraberlikte.

Tabiki hiç birşeyin garantisi yok benimde birgün engelli olmayacağımın garantisi olmadığı gibi bu duygumun asla bitmeyeceğinin garantisi yok. Ama önemli olan bu gücü hissetmek ve sevmek diyorum ben.

yarenn66
    Misafir Üye
    yarenn66 Avatarı

diba yukarıda bahsettiğin engelsiz vatandaşta kendi gurubunda bir istisnai durum.lütven olaylara biraz genel bakalım.

Üye
    Diba Avatarı

Son Giriş
    06.11-2009
    Saat
    15:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

O zaman diyelim ki her olay ve her ilişki kendi içinde değerlendirilmeli ama yine de ben yeterki insanlar ruhen tatmin olsun diğer her türlü sorun üstesinden gelinebilir düşüncesi içindeyim.

Üye
    hatice Avatarı

Son Giriş
    29.08-2017
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yarenn66 sana katılmıyorum, ilkbahar sana hiç hiç katılmıyorum.

Öncelikle msjlarda varda benmi kaçırdım bilmiyorum Diba erkekmi bayanmı?

Hayata bakışımız neden belli hedefler üzerine? Doğup büyüyüp evlenmek. Evliliktede herkesin aradığı genelde aynı...
    Aşkına sahip çık Diba, bir engelli neler yapabiliyormuş yaşa ve gör....
    Bir omirilik felçlisinin diğer insanlara göre yapamayacağı hiçbirşey yok, kendi adıma konuşayım, merdiven inip çıkmak dışında herşeyi yapıyorum, yapamayanların tembelliği seni yıldırmasın...

*
    1. Her işimi yapabiliyorum. (kişisel bütün işlerimi ve aklınıza gelebilcek çoğu ev işini)
    2. Gezdiğin yer sevdiğinle güzeldir.
    3. Milyonlarca insan denize girmeden yaşayabiliyor. Ama biz yüzebiliyor hatta dalabiliyoruz.
    4. Dans etmek zaruri bir ihtiyaçmıdır? Eskiden dansmı vardı?
    5. Günlük ihtiyaçlarımda, birtek otomobilime binerken, sandalyemi otomobilime koyuyorlar.
    6. Tam tersine benim fedakarlıklarımdan utanacak
    7. Kafasıyla düşünüp, kalbiyle sevenler için konmamış bir madde.
    8. AŞIKLAR ÖLMEZ, ÖLEN HAYVANDIR. (Yunus Emreden)

Diba istersen bana özel msj at, sana yardım etmekten mutluluk duyarım.

Üye
    lider334 Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya arkadasalr genelde ask konularinda fikir beyan etmem forumlarda.ama bu tür iliskilere hep gözüm takilir.nedendir bilmem.
    ama cok takdir ediyorum engelleri asip birlesenleri.içim bi rahatliyor nedense.
    ama sunu diyim Yaren arkadasimizin sorulari kafama takilip tirmalamiyo degil.ya dedikleri bir gün gerçeklesirse?
    ama hatice arkadasimizda çok güzel yanitler vermis.hele son s1k yok mu.Yunus Emre nin sözü:ASIKLAR ÖLMEZ, ÖLEN HAYVANDIR.
    söle bi sark1 vard1
    sarap icmek hostur amma sarhos olmak baskad1r baska
    Leyla sevmek hostur amma Mennun olmak baskadir baska, Mecnun olmak baskad1r baska...
    kardesim gülü sevdin mi, o zaman dikeninede katlanacaks1n.ha diken elinimi kanatt1, ac1s1na dayanamad1n m1? hiç koklamayacaks1n o zaman o gülü.
    Diba kardesim seviyorsan, mücadelene devam.en güzel ask zaten zor olan ask degil mi?

Üye
    zamansiz Avatarı

Son Giriş
    30.09-2005
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tamam da benim de demek istediğim bu zaten burası bir engelliler sitesi ama bu kadar umutsuzluğa ne gerek var.Sözlerim sadece size değil yanlış anlamayın buraya yeni üye oldum ve birçok insanın ne kadar karamsar olduklarını gördüm bu beni çok üzdü.yok olmaz engelsiz insanlar engelli insanlara bakmaz falan da...tamamen yanlış ben de engelli biriyim ve hafif aksayarak yürüyorum ama bugüne kadar önüme hiç bir engel koymadım veya olanları görmeyerek yenmeye çalıştım ve şu anda istediğim bir çok şeyi elde ettim.üniversite de yüksek lisansımı bitirip yakında ekonomi dalında doktora ya baslayacağım.üniversite hayatım boyunca gazetecilikten tutun da radyoculuğa kadar içimde kalmasını istemediğim herşeyle uğraştım ve çalışarak kendi gelirimi kendim elde ettim.bugüne kadar birçok erkek arkadaşım oldu ve hepsi engelsizdi.çevremde erkek kız dostlarım var ve bugüne kadar engelim hiç önüme getirilmedi bu insanlar tarafından çünkü hayatta konuşulacak,tartışılacak ve paylaşılacak o kadar güzel şeyler var ki.önemli olan da bu yani insanlara nasıl yaklaşırsan öyle karşılık görüyorsun.eğer ben engelliyim bana ona göre davranın deseydim veya kendi kafamda böyle bir düşünce oluşturup onlara yansıtsaydım şu anda bu durumda olacağımı sanmıyorum.Burada okuduğum bir söz vardı engelli/engelsiz tanımı buna uyuyor.Bir insanı beyaz,zenci,-alevi,sünni-şişman,zayıf gibi ayırmak ve kategorize etmek gibi.bunu zamanında hitler yapmıştı ve sonuç ortada...Evet bizler engelliyiz ama bizler farklı değiliz insanlara böyle yaklaşırsak güzel bir tebessümle insan olduklarını bu zor dünyada tekrar hatırlatırsak insanların kafasında engel diye birşey kalmıyor.Elbette ki benim de karşıma farklı düşünen insanlar çıktı ama onları eleyerek beni ben olduğum için seven yanımda olmaya çalışan arkadaşlarımı tercih ettim.Açıkçası tüm zorluklarına rağmen bazen engelli olduğum için mutlu oluyorum çünkü o zaman hayatın gerçekten güzel bir yer olduğunu,attığım her adımın bana verilmiş bir kazanç olduğunun farkına bile varmadan yaşayacaktım belki de bambaska bir ben olacaktım ve kendimi bu kadar sevmeyecektim...Önemli olan da bence sadce bu...

Üye
    bayke Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    07.02-2009
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/Beykoz
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

yaren66 yazdığın her maddenin altına kanımla imza atarım
    ben onların hepsini yirmi yıllık sakatlık hayatımda en az 7-8 kişiyle madde madde yaşadım. Senin için yanıyorum, ölüyorum, bitiyorum, sen olmazsan intihar ederim diyen 2-3 yıl sonra karşımda dikilip "SENİN BANA YAŞATAMADIKLARINI YAŞIYORUM" dedi..!
    Aşk olunca, sevgi varsa herşey kabullenilir lafı -uzun vadede düşünüldüğünde- sadece palavra. Aşkın da bi son kullanım tarihi var.
    Çevremdeki sağlıklı kişilerin evliliklerini gözlemliyorum. Hiç merak etmeyin onların ki de aynı bok. Sadece konular farklı. Tatmin edilmemiş arzuların ve özlemlerin acılarını eşler en azından iğneli laflarla birbirlerinden çıkarıyor. Birbirlerini suçluyorlar.

Böyle bir birliktelik olamaz mı? Olur tabii. Ama her iki tarafın da çizginin üstünde bir ruhsal olgunluğa ve bilinç düzeyine sahip olması yani maddeyi /materyali aşmış olması şart.
    öylesi nerdeee..?
    bulursanız kaçırmayın..!
    tabii sizin de madde bağımlılılığından kurtulmuş olmanız gerekli.

Üye
    oya Avatarı

Son Giriş
    30.11-2008
    Saat
    13:50
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bir parapleji ve engelsiz biri ile evlilik yaşamış bir kadın olarak Yaren 66 nın yazdıklarına satır satır katılıyorum .
    Hatice hn.mı ise taktirle karşılıyor, mutluluğunun yaşamı boyunca devam etmesini diliyorum. Yazdıklarınızda çok haklısınız.Yaren 66 nın yazdığı maddeleri tek tek bakarak çürütmek mümkün ama bu tamamiyle birlikte yaşadığınız kişi ile ilgili olsa gerek. Çünkü ben bu maddeleri ancak yalnız yaşamaya başladıktan sonra çürütebildim.
    Evlilik fedakarlık gerektirir .İşin içine bencillik girdimi ne tür evlilik olursa olsun çatırdar.
    Sanırım bir engelli ile evli olmak biraz daha fazla fedakarlık gerektiriyor . Bunun içinse gerçekten SEVMEK gerekir diye düşünüyorum.

Üye
    Tuvok Avatarı

Son Giriş
    29.09-2007
    Saat
    20:04
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bayke ve yagmura 100% katiliyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Evliliğin sonsuza dek sürme garantisi var mıdır? Hayır. Eeeee! Sakat birinin evliliği neden sonsuza kadar sürsün ki?
    Her evlilikte bir süre sonra aşk bitebilir. Sorunlar daha bir göze batar... Ama saygı ve sevgi yeterliyse, birlikte olmak, yaşamı çekilir kılar. Yok yeterli değilse, ilişki biter. Bu kadar basit.
    Sakat olmak bu gerçeklerden soyutlamaz bizi.
    Pozitif ayrımcılık dediysek, o kadar da değil yani!

Herkesin "normal"i kendine. Kim birbirini olduğu haliyle seviyor ve istiyorsa, o anda doğan kıvılcımla, o aşkı yaşamalı taraflar.
    Nereye kadar? Gittiği yere kadar.
    Aşk budur.
    Öyle ağdalı sözlere ya da beklentilere gerek yok
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hatice Avatarı

Son Giriş
    29.08-2017
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yağmur abla bunu yaşadığım için yazmadım, böyle düşündüğüm için yazdım. Tecrübeler tersini gösteriyor
    Bayke seninde hayatın bizlere örneklerle dolu.

Üye
    ahmetyildiz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:22
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli engelsizden cok sanirim ilgi alanlari ve benzer seylerden tad alma daha onemli bence.
    Zaten arkadaslar ben iki engellinin birbiriyle evlenmesinin cok daha fazla sorunlara gebe oldugu kanisindayim.
    Tabiki evet bir tarafa cok yuk binecek ama acaba bunu birseylerle telafi edemezmiyiz. Saygi, hurmet, guzel soz, her zaman el ustunde tutma vb gibi...
    Bence Bayke abinin bir tespiti cok onemli ya bunun yurumesi icin belli bir olgunluk seviyesi gerekli. Olmazsa zaten kabus olur dusunsene 6 ay sonra dudak bukmeler felan... off bu beni oldurur....
    Ancak her sey de sevgi ile olmuyo bir de gelir duzeyi de cok onemli bunu da dikkate almakta cok fazla fayda var...
    Ama su da var risk almamak cozum mu? belki de almadigimiz risk ile herseyi riske atıyoruz...
    Kendi adıma hep bu aptallıkları yaptım durdum...
    Su an pismanim ama is isten gecti...
    Nehirdeki su eski su degil artık..
    Risk alalım derim...

zisbecer abi valla sen degil ben kocamisim .Bulent Arkadasim sana bolca MUTLULUKLAR bolca sevgi sos niyetine tartismalar tuz niyetine cook cook cook az aci...Kafa daginik bende bu aralar pardon...

Üye
    oya Avatarı

Son Giriş
    30.11-2008
    Saat
    13:50
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ahmet Yıldız ın tespiti "engelli engelsizden çok sanırım ilgi alanları ve benzer şeylerden tad alma daha önemli " en doğru tespit galiba.

Üye
    Gothica Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha C.
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    15:24
    Yaşadığı Yer
    Kırgız Yurdu Ulupamir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    diba, yılma diyorum başka bişey demiyorum! zor bir durum sabretmelisin bence.

Sayfa 2 / 37 İlkİlk 12345612 ... SonSon