TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 16 / 73 İlkİlk ... 61213141516171819202666 ... SonSon
Toplam 1086 mesajın 226-240 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    denizsu;

Çok Yürekli olmaktan kastınız nedir ki acaba :?: Yani bu yazıda daha bir amann haa dikkat li olun der gibi bir hava var.Vallahi kusura bakmayın ama ben bu görüşe katılmıyorum.Katılmıyorum çünkü,sevginin mantıkla yada ortam ile pek bağlantısı yoktur.Seversin ve alır gidersin.Yürekli olmak değimi sevmak baabında iyi bir betimleme değil.olsa olsa yaşam için yürekli olunulabilinir. :wink:

Üye
    ayhan Avatarı

Gerçek Adı
    Ayhan
    Son Giriş
    31.03-2020
    Saat
    15:30
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    1

Fatmazehra bilmem hala takip ediyormusun soruyu,Evlilik 2 kişi arasında yapılır ama bir sürü insanın onayı gerekir bizde ama böyle olmamalı,engelli veya engelsiz sevgide ayrım olmaz gönül kimi severse güzel odur.
    ben engelsiz bir ile evlendim 13 yıl sürdü evliliğim ayrıldık ama sebeb benim engelim değildi arkadaşım düşünceler ayrıldı fikirler çatıştı falan filan,eğer evlendiğinizde bir bütün olacağınıza inanıyor iseniz başkalarının onayını beklemeyin geçen günler ömürden gidiyor,sevdiğin kişi biraz yürekli davransın ve aşkı için mücadele etsin umarım başarırsınız eğer o şöyle düşünür bu böyle karar verir derseniz daha çok beklersin umarım mutluluğu yakalarsınız sevgiyle kalın.

Üye
    senol_buyukavcilar Avatarı

Gerçek Adı
    şenol büyükavcılar
    Son Giriş
    03.08-2014
    Saat
    15:33
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Fatma sen bize sormuşun bende sana soruyom.

Ben tekerlekli sandale veya koltuk deyneği kullanıyom genede arabamı bende bi kız sevmişitm oda engelli ama topal olarak geziyodu,onu istedimde cevabı ne oldu.

Ben evlenceğim erkeği koluma takıp gezmek isterim

bana bunu engelli söylerse gerisini sen düşün...

Üye
    ÖNDİŞ Avatarı

Son Giriş
    22.04-2013
    Saat
    14:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence boşuna tartışıyorsunuz. benim eşim biz evlendikten iki yıl sonra engelli oldu. sevgimiz azaldımı .tabiki hayır hatta daha çok bağlandık birbirimize.yarın kimiz ne olacağı belli değil.önemli olan sevgi.saygı ve birbirine yetebilme.

Üye
    ertandagli Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    07.05-2021
    Saat
    11:03
    Yaşadığı Yer
    k. maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ailesile mi yaşıyacan fatma

sabancının oglumuki ailesi istemiyor bence kuşku duyular onun senin sevdigin kadar seni seviyorsa aileler sorun olmaz bence

Üye
    MEHTAP Avatarı

Son Giriş
    30.05-2019
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım sevginin ardında dur derim aileler bir şekilde kabul edeceklerdir..

Üye
    tetdo Avatarı

Son Giriş
    25.01-2008
    Saat
    19:40
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelliyim engelsiz biriyle evliyim bukadar karamsar olmayın arkadaşlar bizim sorunlarımız ikili ilişkiler değil toplumsal bu ülkede engelli yaşamak zor sevmek aşık olmak evlenmek duygu işidir fizikle alakası yok lütfen buna inanın zor değil 2de oğlum var gayet mutluyum ekonomik ve sosyal konular dışında

Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

bende engelliyim ve engelli olmayan bir bayan ile evliyim. 12-08-2006 tarihinde evledim. engelli olmayan eşim ile şimdiye kadar bir sorun yaşmadım. bundan sonra yaşayacağımı sanmıyorum..

Üye
    senol_buyukavcilar Avatarı

Gerçek Adı
    şenol büyükavcılar
    Son Giriş
    03.08-2014
    Saat
    15:33
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

DİDA ARKADAŞIN BENCE GERİ ÇEKİLMEKTE ÇOK AKLI ÇÜNKÜ KENDİSİNİ GERÇEKTEN SEVİYONMU YOKSA ACIMA DUYGUSUMU.
    SANA KENDİMDEN ÖRNEK VEREYİM BEN DENGE KAYBINDAN YARDIMSIZ YÜRÜYEMİYOM AMA FİZİKİ EN UFAK Bİ YARAM YOKTUR BENİM ENGELLİ OLUP OLMADIMI HİÇ ANLAYAMAZSIN.
    BANA ARKADAŞLARIM DEFALARÇA SENİ ENGELSİZ BİRİSİ İLE EVLERDİRÇEZ DİYOLAR AMA BEN KESİNLİKLE SAĞLAM BİRİYLE EVLENMEYİ DÜÇŞÜNMÜYOM,BENİM DERDİMDEN BENİM GİBİ OLAN ANLAR

BELKİ BİRAZ SERT OLDU AMA BENİ KINAMANI İSTEMEM.

Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli engelsiz ilişkisi yürür mü?

Yürütenleri gördüm.Bir ara yürüttüğümü bile düşündüm.Ama işin içine aileler girince tökezleyip düştüm.Annem "bu çocuk seni ilerde üzer "dedi.Arkadaşımın annesi "evladım ilerde üzülürsün" dedi.Herkes birşey söyledi.Benim için sadece annelerin söyledikleri önemliydi.İlk safhada annemi ikna ettim.Fakat diğer anneyi ikna etmek pek kolay olmadı.Ona hak veriyordum zira el bebek gül bebek büyüttüğü oğlu için kimbilir nasıl bir gelin düşlemişti yıllardır.

Ben engelimden dolayı güçlüyüm,hatta sırf engelimi kendime sıçrama tahtası bile yaptım diyebilirim.Ama engelsiz sevgili malesef güçsüz oluyor.Derdini anlatacağı o kadar çok kişi oluyor ki bir ara tıkanıp kalıyor.İlerleyen zamanlarda da havlu atıyor.Sana da o havluyla gözündeki yaşları kurulamak düşüyor.

İlişkimiz bittiğinde kızamadım.Sadece bol bol gözyaşı döktüm ve "Tanrım neden beni ağlatmalarına izin veriyorsun?Umudu ve bu sevgiyi hiç koymasaydın yüreğime,meyvesiz bir ağaç gibi ayakta ölmeme yardımcı olsaydın." dedim...Öldürmeyen acı güçlendirir derler ya,ben öldürmeyen acı yüzünden zalimleştim.Beklentisiz bir hayat bana sadece "hayır" demeyi öğretti...

Engelli insanın sevdiği "yürekli" olmalı çelişkilerden uzak.Kendinden başka hesap vereceği kimse olmamalı.O zaman değil bu tarz bir ilişkinin yürümesi, koşar bile...

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    07.05-2021
    Saat
    11:11
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    134
    Verilen Beğeniler
    12
    Blog Mesajları
    1

Mezopotamya kederi demiş ki:
    Engelli insanın sevdiği "yürekli" olmalı çelişkilerden uzak.

Bu konuda gerçekten çok haklısınız .Yüreksiz sevgiliyle yola çıkan yarı yolda kalır.Bizim nasibimize düşen de yüreksiz sevgililer ve yarı yolda kalmak...

Üye
    selenayy Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe Selen
    Son Giriş
    18.09-2018
    Saat
    15:15
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

yürümez diye düşünüyorum; hep engelli olmayan birinin beni anlamayacağını düşündüm anlamıyor da. nedense hep etrafımda engelsiz erkekler oldu onlar kabullendi ben bir türlü kabullenemedim ve böyle bir ilişkiyi hiç denemedim. biz kadınlar daha güçlü oluyoruz erkeklerden bende güçlü biriyim ve bu korkutuyor sanırım engelli erkekleri... bugüne kadar sadece bir kişiyi kabullendim oda engelliydi ama olmadı yürümedi birbirimizi taşıyamadık galiba...

engelli yada engelsiz kadın yada erkek aşk cesaret istiyor, yürek istiyor ama biz ya yüreksiz sevgililerle çıkıp yolda kalıyoruz yada hiç yola çıkmadan pes ediyoruz vazgeçiyoruz hayattan

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    24

Önce aşk olmalı, ama karşılıklı aşk olmalı. Sonra evlilik yada ilişki devam eder veya etmez. Bu başka bir konu bence.

Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili İsmayil...

Aşk tek başına çözüm üretemiyor malesef.Aşk bana göre zaten tanımı oldukça değişken bişey.Ben aşkın yerine "güçlü bir sevme bağı" tabirini kullanayım.Başlangıçta bu bağ her iki tarafın da sıkı sıkı tuttuğu bir değerken biri gücünü kaybetmeye başlıyor.Bağın ortasında bu dengeyi bozacak üçüncü,beşinci kişiler yüzünden...Olmadığı durumlarda zaten problem çıkmıyor.Çevremizde bizi "biz" eden insanlar var.Onlara sırt çevirmek öyle her babayiğidin harcı değil.Hele de bu sırt çevireceğin kişi bir anneyse büsbütün takatin kırılıyor.Aile bireylerini kırmadan eğmek yöntemi mümkün gibi görünse de bu uzun bir çaba ve zaman gerektiriyor.İşte o safhada sabır çok önemli.Sabır ağırdır ve her bünye taşıyamaz.Biz engelliler ise sabrın her türlüsünü tattığımız için karşımızdakinin güçsüzlüğüyle hayal kırıklığına uğrarız.Yani en azından benim için öyle...

Engelli hayata 1-0 geriden başlar gibi görünse de maça en çok asılan taraftır.Lakin bazı maçlardan galip de çıksa sevinmediği zaferler olabilir.Her savaştan zaferle çıkıyoruz ama savaşın yorgunluğunu üstümüzden atamıyoruz.Güçleniyoruz...Ne için?Yeni savaşlar için...

Üye
    ertandagli Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    07.05-2021
    Saat
    11:03
    Yaşadığı Yer
    k. maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yaw içimizi karatıyosunuz bizim burda benim yaşadıgım yerde engelli bircok kişi engelsiz insanlarla evli

Sayfa 16 / 73 İlkİlk ... 61213141516171819202666 ... SonSon