Sayfa 15 / 37 İlkİlk ... 511121314151617181925 ... SonSon
Toplam 554 mesajın 211-225 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kardelen81 Avatarı

Son Giriş
    12.05-2010
    Saat
    22:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Öncelikle herkese slm... Aranıza yeni katıldım. Bunu telaffuz etmek bile bana çok çirkin geliyor ama yani ''engelli'' ve ''engelsiz'' diye ayrım yapmak... Ben engelli değilim ama engelli bir insanla 8 aydır birlikteyim... Onunla ilk tanıştığımızda engelli olduğunu bilmiyordum açıkçası... Sadece fotoğraflarını görmüştüm ve engelli olduğunu öğrenmem 1 2 ay sonra oldu... İlk duyduğumda çok üzüldüm... Onun için ve yaşadıkları için. Küçük yaşlarda geçirdiği bir kaza sonucu bir ayağını kaybetmiş... Ama o kadar çok şey başarmış ki... Hayatım boyunca kendiyle bu kadar barışık bu kadar pozitif bir insan tanımadım... İlişkimiz ilk başladığı dönemlerde bunu annemle paylaştım... Tepkili yaklaştı... Kendim için ve onun için hayırlısını diledim ve sustum... 8 ay oldu ve ben o kadar çok seviyorum o kadar mutluyum ki... Babam daha yeni öğrendi onun tavrı daha yumuşak oldu anneme göre... Sanırım sessiz kalıp benim vazgeçmemi ya da ciddi olmadığımı düşünüyorlar... O kadar ciddiyim ki! Hayatımın sonuna kadar onun ayağı kolu eli olabilirim... Onun eksiği yok aksine burdaki bir çok insan gibi kendilerini ''engelsiz^^diye tanımlayan insandan fazlası var... Evet o kadar güzel şeyler başarıyorsunuz o kadar güzel yürekleriniz var ki sizin... Adam gibi sevip adam gibi de sahip çıkıyorsunuz... Ben kendi ilişkim adına bunları yaşıyorum... Engelinden(ki bana göre fazlası var) hiç bahsetmiyoruz... Farklı şehirlerde olduğumuz için de çok sık görüşemiyoruz. Ama birbirimize saygımız ve kocaman bir sevgimiz var... Mesafeler, engeller problem mi? değil! Bizi zor günler bekliyor sanırım... Ah şu önyargılar! O ne der bu ne der saçmalıkları! Ailemi bu güne kadar hiç üzmedim... Ama onun için sevgim için herşeyi yaparım... O benden vazgeçmediği ve pes etmediği sürece ondan bana yaşattığı bu mutluluktan asla vazgeçmem... Tam konuşacak içimi dökücek birini arıyorken bu siteyle karşılaştım... Ve sizlerle paylaştığım için çok mutluyum... Eğer gerçekten seviyorsanız engeller engel değil hiç bir zaman pes etmeyin! Ben etmicem sonuna kadar savaşıcam onun için... Biraz uzun oldu yazım sıktıysam affola...

Üye
    yenipencere Avatarı

Son Giriş
    22.08-2017
    Saat
    17:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Samimi ve içten yazsınlarda bizde öğrenelim, örneklerini görelim...[/

Ahenk: demk istediğim buydu, sen çok güzel örnek oldun, Allah bozmasın...

Üye
    alptug06 Avatarı

Gerçek Adı
    salih
    Son Giriş
    21.11-2014
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: songulsevinc Mesajı Gör
    Merhaba arkadaşlar ;

Buna benzer başlıklar çok açıldı ve ben hep aynı şeyi savundum. Olmaz dedim. Olamaz ...

Artık günümüzdeki erkekler görselliğe önem verdikleri için engelli bir bayanla evlenmek istemiyorlar. Ama nedense engelli bir erkek çok rahat bir şekilde engelsiz bir bayanla evlenebiliyor . Bunun açıklaması nedir bana anlatırmısınız ?

Teşekkürler....
    Çünkü bayanlar daha güçlüdür .. Olmaz olamaz diyede önyargılı olmamak gerekir her ilişkinin kendine özgü halleri vardır .Bende kas hastasıyım 14 yaşımdan beri yürüyemiyorum bir kaç ilişkim oldu ama hiç birisi güzel neticelenmedi ama ben hep karşı tarafın penceresinden baktım onlarada hak verdim bir ömrü sürekli evde geçirmek her kişinin harcı deil bunun içindee çok büyük aşkk lazım oda şimdilerde yalan olmuş .
    Ha bu arada dügün ne zaman canım oynamak istedi

Üye
    Kardelen81 Avatarı

Son Giriş
    12.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yenipencere;
    Amin... Allah herkese nasip etsin inş. Ve burda ki bütün karamsar düşüncelere de su serpsin aşkım... Onu çok seviyorummmm!

Üye
    aliş şerif Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    45

aşkın hiç bitmesn ömür boyu böyle kalın kardşim işte süper örnek böle çıkıo durmadn örneklr daha olmaz diyoz olmaz olmaz demeyelm kafadaki engelleri yok edelim.

Üye
    Kardelen81 Avatarı

Son Giriş
    12.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm dostlar. Ben onun için savaşmaya hazırım da benim için savaşmaya benim kadar istekli değil sanırım... Bu sadece bir his ve ben umarım yanılıyorumdur... Onun için bazı şeylerden ödün vericeksem aynısını onun da benim için yapacağından emin olmalıyım diye düşünüyorum... Düşüncelerinizi öğrenmeyi ço isterdim... Sizin için savaşmak daha mı zor? vazgeçmek, pes etmek?

Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Erkeklerin yapısında korkaklık var dediğimde tepkileri üstüme çekiyorum Kardelen Sevgindeki kararlığı görmesne izin ver ve sabırlı ol... Hem "ya tutarsa ya tutmazsa mantığı" insanın bu dönemlerini zehir ediyor... Sadece içinden geldiği gibi davran...

Aşk için savaşmak ciddi bir mesele bana göre.O savaş meydanında birgün yalnız kaldığında zaten pes etmiş olduğunu göreceksin...İnşallah yalnız kalmazsın.

Üye
    Kardelen81 Avatarı

Son Giriş
    12.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hakettiğim şeyin yalnız kalmak olduğunu sanmıyorum. Ama haklısın galiba... Teşekkür ederim yorumun için...

Ne olursa olsun senden asla vazgeçmicem sen de vazgeçme dediğimde, kesinlikle her zaman tarzı cevaplar alıyorum. bense bundan fazlasını duymak istiyorum... Karamsarlığım bunları duyamadığım için belki de... Benim huzursuz olmamın onunsa bu kadar rahat olmasının nedeni benden emin olması olabilir...Ama onun yanında durabilmem için bazı cevaplara ihtiyacım var. Dediğim gibi umarım ben yanılıyorumdur...

Üye
    aliş şerif Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    45

AhenkK;
    ... Umarrım yanılıyodrsunzdr sizin kadr isteklidr savşmaya demişsinz sizin için savşmak çok mu daha zor geliyor diye bnde başka yönden gircem olaya şöyle düşünün birde o sizi çok sevdiği için geri adım atıyor duygusallşıo olablir size çok değer verdiği için sizin üzülmemiz için... topluma daha çok takıodur sizi düşündğü için sizin daha mutlu olmanz için öyle düşünüodr bilmiorum belki diorum öyledir bunlar bnim tahmini yorumum ama asla korkaklık olarak bakmayn pes etmek olarak bakmyın. Unutmayn aynı şartlarda da savaşmıoz...

Üye
    Kardelen81 Avatarı

Son Giriş
    12.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet bunu da düşündüm. Hatta o kadar çok düşünüyorum ki ruh sağlığımı kaybetmek üzereyim.. GEnel olarak ben çok konuşan oysa içine atan taraf... Hiç bişey paylaşmıyor her zaman çok mutlu... Bu güne kadar bir kere bile moralim bozuk keyfim yok dediğini duymadım... Böle olunca da bana hislerimle hareket etmek kalıyor... Ne yapıcağımı bundan sonra nasıl hareket etmem gerektiğini bilmiyorum... sorunlarla yüzleşmk konusunda benden çok farklı içinde yaşıyor o. Bende net cevaplar alamıyorum böyle olunca. Bunu nasıl aşıcaz onu da bilmiyorum Ona o kadar çok değer veriyorum ki geride durmasının nedeni yine beni düşündüğü içinse anlatmasını ve benim de ne derece kararlı olduğumu göreceği günü beklicem.

Üye
    Kardelen81 Avatarı

Son Giriş
    12.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

birlikte savaş vermekten bahsetmiştim ben. Onun benim için bişey yapmayacağını bilirsem nasıl ayakta dururum? Yanlış anlaşıldıysam affola^^

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ask icin savasmak mucadele vermek emek vermek ha birde ciddi bir istir ask
    oyle televole kulturu hesabi bugun benle yarin baskasiyla ...

internette bir baskasi ile disarida bir baskasi ile birlikte olmayi kaldiramaz ask ...

engelli engelsiz uzayli dunyali ugandali avrupali hic fark etmez engelli engelliye
    asik olabilir engelsiz engelliye asik olabilir vs...

Ask bildigimiz uzere kolay bulunan birsey degil gercek asktan bahsediyorum yoksa
    balon asktan gecilmiyor sokaklar daglar tepeler uydurma vicik vicik asiklarla dolu ...

Bunun kadar zor bulunan birseyi biz niye bulamiyoruz diye depresyonlara
    girmeyelim ...

Birgun nette bir bayan gordum kollarindan engelli amacim sohbet etmekti
    yazdim merhaba dedim bende engelliyim... bayandan cevap geldi ilginize
    tesekur ediyorum ancak hayailimde var olan erkek siz degilsiniz... )

hoslanmak elektrik almak bir kisiyle arkadas olurken bile ondan elektrik aliyorsun
    sevmedigin hoslanmadigin biri isterse bin takla atsin ne dost olabilirsin ne arkadas
    ne sevgili ne dersen adina...

Üye
    abdrim Avatarı

Son Giriş
    30.08-2013
    Saat
    20:28
    Yaşadığı Yer
    adana/seyhan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mezopotomyalı erkekler korkak demişte bu durumda kız ne kadar sabrederki zaten korku degilde şüphe denebilir bu duruma

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Kuvars sana mezopotamyali kederi arkadaşıma ve Dilemma'ya katılıyorum.. hemen hemen aynı şeyleri düşünüyorum sizinle..

Kardelen81 bacım bence bu dünyada en amaa en zor adam ne düşündüğünü ne hissettiğini bilemediğin adam... soruların cevapsız kalıyorsa senden kaçıyorsa ne istediğini bilmiyorsan renk vermiyorsa yaniii sen "kendini boşuna yormuş olacaksın" duygularına göre sonuçlar çıkaracaksın kendine.. kabacası işine geldiği gibi anlamlar çıkaraksın yani..

Ben Engelli-Engelsiz ilişkilerinde önceleri tek sorunun sadece "Engelli olmak" olduğunu sanırdım ama artık inanmıyorum buna..Bahsettiğin insan yani sevdiğin adam senin kadar sevmiyordur diye düşünüyorum..gerçekten seven bir insan sessiz kalamaz mutlaka duygudan yana bir eksiklik vardır içinde hatta seni hiç sevmiyorda olabilir sen seviyorsun diye dir tüm ilgisi yakınlığı yanılıyorda olabilirim senin hikayen üstüne yaptığım bu yorumumda çünkü sen yaşıyorsun sen bilirsin tam olarak ne nedir..

Sadece sana tavsiyem sessizliğini hayra yorma sevdiğinin irdele eğerki hissediyorsan senin kadar sevmediğini gerçektende sevmiyordur..Savaşmak için mücadele etmek için en küçük bir şüphenin olmaması gerekiyor sen aileni tüm yakınları karşına alma cesaretini ancak bu şekilde gösterebilirsin ama karşındaki insan bi seviyor bi sevmiyor bi korkak!! bi cesur gibilerinden tutarsızlıklar gösteriyorsa çok zor mücadele etmek neye güvenerek yola çıkacaksın ki..? Sevdiğine güvenemedikten sonra çok zor hatta değmez kendini yormaya..

Allah yardımcın olsun diyorum..Susan anlatmayan paylaşmayan bir insanla karşı karşıyasın "engelli olduğu için cesaret edemediğini düşünmede ne düşünürsen düşün hatta şöyle düşün seni sevmiyor..!! senin kadar..Engelli olması bahaneee yani..İşlerine gelen bir durum olduğu zaman bazı insanlar bülbül olur sen sormadan döker içini bence boşuna paralama kendini sana içini açmıyor diye ve bunu "vaay bee ne güçlü adam hep içine atıyor hiç dert yanmıyor" diyede anlama..

seni o değerde bulmadığı için anlatmıyor güçlü yada gururlu olduğu için değil bence..

En kısa sürede netleştirip aranızdaki durumu yolunu belirle derim ben acaba şöyle mi acaba böyle mi diye kendi kendine o soruların cevaplarını bulmaya çalışırken sen kaybettiğin sadece zaman olacak ve inan yazık olacak..

Benim daha çok mücadele etmem lazım ben ilk adımı atlamalıyımda deme..neden hep sen olacakmışsın ki mücadele eden ilk adımı atan..? seviyorsan ve seviliyorsan bunlar dile gelmez bile zaten hayata geçer otamatikman..

Yok bunlar tartışılıyorsa aranızda sen istemeden hiçbirşey yapmıyorsa senin için "İlişkinizi bir kez daha gözden geçirin" derim ben..

son olarak Engelli-Engelsiz ilişkisi yürür yürümesine ama
    "karşılıklı kararlı" olmak şartıyla canı gönülden istemek sevmek şartıyla başka türlü yürümez..! münkünüüü yooook..

Üye
    rotinda Avatarı

Gerçek Adı
    gülcan
    Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    15:17
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben de soyle kısaca ıcımı dokeyım. bırlıktelıgım var ve o cok saglıklı sadece sıgara ıcıyor. bense %60 özürluyum ardaslıgımız 5 yıldır suruyot. bılıyorum sonu yok ne bızımkıler nede onun aılesı boyle bırseyı kabul etmeyecek. aslında bu duruma dısardan bırının gozu ıle bakıyorumda olur ıs degıl. tamam ask var da o da bı yere kadar. evlılık evcılık oyunu degıl cook zor basa gelmeden gogus gererız dıye dusunuyoruz ama.... nereye kadar. zoor.

Sayfa 15 / 37 İlkİlk ... 511121314151617181925 ... SonSon