Sayfa 14 / 37 İlkİlk ... 410111213141516171824 ... SonSon
Toplam 554 mesajın 196-210 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sahaf1972 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet salıh
    Son Giriş
    26.10-2014
    Saat
    06:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Bahçelievler /van merkez,
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    insanları katagorıze etmektense bence herkes ıyı yönde ne duşunduğunu bır uygulamaya koysun kı sonuc alsın aksı taktırde içinde bır utku olarak kalır bır başlangıc yapamadığından bunu yaşamaktansa her rısk sonucu guzel oaln herşeyı göze alarak bır başlangıç yapılabılır

Üye
    fate Avatarı

Son Giriş
    01.06-2015
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    bursa.....
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam dediklerinizin çoğuna katılıyorum fakat ben dediğiniz iki şeyi de yaşadım üniversite yıllarımda birini deli gibi sevdim ve bütün cesaretimi toplayıp ona açıldım ama keşke de açılmasaydım bana bir ömür gözlerine bakarak hayat geçmez ki gün gelir o gözler bile aşkı kurtaramaz yani senin engelin bana sürekli engel olur engelimi de bilseniz engel bile sayılmaz skolyoz hastasıyım neyse ikinci olayda eşimle ilgili bu defa da o bana açıldı bende ilk tecrübeme dayanarak bir ömür gözlere bakarak geçmez ki etrafla baş edemezsin gel sen vazgeç dedim ama aşk herşeyin üstesinden gelir derler ya doğru şuan evliyiz dünyalar güzeli 1 yaşında bir kızımız var ve eşimin hiçbir engeli yok bu arada hep bayanlar engelli erkeklerle evlenir dediniz ya bu defa benimki tam tersi

Üye
    ömürhan10 Avatarı

Son Giriş
    29.08-2009
    Saat
    17:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benım de basımdan gectı böyle bır olay bence senı sevdığı için uzaklasıyor

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

ah Dibacımm. açtığın başlığa bir göz atıyor musun acabaa......

konu başlığı açılırken mesele fazlaca engelli-engelsiz meselesi değildi aslında. ama gönlünüze sağlık, okuyabildiğim kadar okuduğum kadarıyla güzel görüşler var.

kuzey arkadaşımın da katıldığı gibi, sağlıklı bir erkek ile evlenmek fazlasıyla zor günümüzde. günümüzde diyorum, çünkü artık iyice görselleşmiş herşey. kaldı ki engelli erkeklerin bile görselliğe önem verdiği bir durumla karşı karşıyayız artık.
    annem,engelli biri olan babamla evlendi. bunun birçok örneğini gördüm. ama engelli bir bayanla evlenen sağlıklı erkek, çok az duydum. bunu kendisi aşsa, ailesinin karşısında duramıyor zaten birçoğu.

ve Diba arkadaşımın bahsettiği tekerlekli sandalyeli arkadaş gibi, bu durumunu ısrarla aşmak istemeyen arkadaşlar..elindeki en güzel şansı kaçırdıktan sonra mutluluğu biraz zor yakalarlar artık.
    karşısındakini gözünün içine baka baka üzen herkişi mutsuzluğu haketsin...
    hoşkalın...

Üye
    yegane Avatarı

Son Giriş
    29.12-2012
    Saat
    10:09
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yeni üyeyim,yalnış anlaşılırsam affola diyerek başıyayım cümlelerime..

engelli birini sevdiğimde,aslında farklı oldugumuzu ve bazen anlamak için çabalamam gerektiğini öğrendim.Ama bence sevgi bunların hepsini kolay öğrenmenizi sağlıyor.Tabiki tam anlayamam,ama anlamak için çabaladım.

ve bence neden uyumsuzluk olsunki?anlayamıyorum..zira engelli olmadıgı halde eşine yük olan öyle insanlar tanıdımki.önemli olan gönül özürlü olmamak,sevmeyi değer vermeyi bilmek diye düşünüyorum.

Üye
    yegane Avatarı

Son Giriş
    29.12-2012
    Saat
    10:09
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben hala umut var diyorum...engel ne olursa olsun

Üye
    aliş şerif Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    45

yarankızı;
    Bende ayrılanını hiç görmedm çevrem de hepsi NORMAL evliler gibi yürütüyor evliliğini çocukları da var yaşını başını almşlar kaç yıldr evliler neden boşanmıyolar acaba neden!!!..

Engelli engelsiz ayrımı yapılmadığı sürece kafalarda engel yaratılmadığı sürece noproblem........

Üye
    lavinia Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    cripton..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben de çewremdeki engelli-engelsiz ilişkilerine örnek wermek istiyorum.. bu arkadaşlar benim okulumda 2 erkeğimiz görme engelli ama kızlarımız görüyo.. we ben bu güzel insanları daha akşam tanıdım.. normal iki insanın ilişkisinden daha güzel ilişkileri war.. inanın insanın 'aşk işte budur' diyesi geliyo.. o kadar seviyolarki birbirlerini.. bir çifti nişanlı diğerleride ciddi düşünüyo.. okulları bitiyo bu sene.. ya neden ben çok geç kaldımki sanki onları tanımak için..:S ama onlar çok mutlular onlarla beraber wakit geçirenleri de kendilerinden daha fazla mutlu ediyolar..

Üye
    songulsevinc Avatarı

Gerçek Adı
    SONGÜL
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar ;

Buna benzer başlıklar çok açıldı ve ben hep aynı şeyi savundum. Olmaz dedim. Olamaz ...

Artık günümüzdeki erkekler görselliğe önem verdikleri için engelli bir bayanla evlenmek istemiyorlar. Ama nedense engelli bir erkek çok rahat bir şekilde engelsiz bir bayanla evlenebiliyor . Bunun açıklaması nedir bana anlatırmısınız ?

Teşekkürler....

Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: dilemma Mesajı Gör
    karşısındakini gözünün içine baka baka üzen herkişi mutsuzluğu haketsin...
    Aminnn

Çok sitemkarane gördüm kendimi...

Üye
    ada Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    17:08
    Yaşadığı Yer
    İzmir/Karabağlar...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Evlilik konusu çok derin bir mevzu..Yürümez bence..Hoş;engelli +engelli evlilikleri de zor yürür..İkisinin de (engelli) aza kanaat etmesi durumunda bir yere..Eğer beklentiler yüksekse evlilik çok zor çok....

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

"Ama nedense engelli bir erkek çok rahat bir şekilde engelsiz bir bayanla evlenebiliyor . Bunun açıklaması nedir bana anlatırmısınız ?"

demişsin songül arkadaşım. işte benim dediğimde tam olarak budur. evlilik söz konusu olunca yuvayı dişi kuş yapmaya karar verir. seviyorsa tabii ..sevmek kelimesinin bizler için anlamı çok daha farklı. bir kadın erkeğini severse gerçekten sever. hani aşkın gözü kördür derlerya, işte o biçim bişiy. fedakar ve anaçtır kadın. sevdiği tarafından seviliyorsa yolunda ölebilir bile...

ama erkek milleti (diyim sitedeki bütün agresif cevapları üstüme çekiyim =))) ) biraz daha farklı düşünüyor bu konuda.
    dediğim gibi olay tamamen görsellik.yarankızı arkadaşım ne kadar haklı olsa da, hala iyi niyetler taşıyan tertemiz erkek arkadaşlar vardır. haklarını yiyemem. günah.
    ama engelli bir bayanı sağlam bir erkek hayatına almıyor. alamıyor.
    bu bir gerçektir yazıkki...

Üye
    GeBeRMiYeSiCe Avatarı

Gerçek Adı
    La Edri
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    02:56
    Yaşadığı Yer
    .........
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Hey gidi bana karamsar diyen dilleriniz diyesim geliyor..Neden engelliyle engelsizin evlilikleri yada ilişkileri yürümesin....İnsanların istedikten sonra aşamadıkları hiç bir şey olmadığını düşünüyorum..Kadınlar için olanaklı olabilen bu mutluluk neden bir erkek için olmasın..Neden bir erkekte ilişkiyi yürütecek gücü ve cesareti bulamasın..Ben olaya gerçekten çok karamsar bir pencereden baktığınız kanaatini taşıyorum ve anlam veremiyorum..

İnsanların duyguları söz konusu olduğu zaman hiç bir şeyden vaz geçmiyeceklerini ve o duygusal olayı gerçeğe götürmek için ellerinden gelen her şeyi hayata yansıtacaklarını biliyoruz..Olmaz diyen arkadaşlara tek bir sorum var benim..Hiç mi rastlamadınız yani gerçek aşk denilen olayın birleştirdiği engelli ve engelsiz çiftlere..Eğer buna yanıtınız hayır ise ki olamaz dünya ile bağlantınızı ne zaman kaybettiniz diye sorarım..

Yanlış olarak gördüğünüz nedirki iki insanın karar verdiği yolda yürümelerine mani olsun ve bu olay nasıl bir şeydirki KESİNLİKLE OLMAZ mantığını gerçek yapsın....Aşk ne olursa olsun tam teslimiyettir bunun aksi zaten aşk olamaz...Bu söylemden hareketle..

Engelli ile engelsizin arasında kesinlikle bir kıvılcım çıkmaz diyen arkadaşlara inat olur diyorum..İnsanın duyguları harekete geçerse olur..Aşk varsa olur..Neden engelsiz bir insan bir engelliye aşık olmasın ki...Gerçek olan bedenin sağlamlığı yada ne biliyim görüntüsümüdür..

Bence aslolan aşktır abicim ister kabul edin ister etmeyin olayın içinde aşk olduktan sonra insanlar gerçekten bu ilişkiyi istedikten sonra hiç bir ALLAH'ın kulu bunun önüne geçemez..İster bunu böyle kabul edin ister etmeyin...

Olmaz diyen arkadaşlaradır lafım..Aşk gözünüzü şöyle bi gözden geçirin..Aşka inanmaya çalışın..İnsanların sevince neler yapabildiğine bir bakın tarihte ve şimdi..Sonra kabul edilmeyecek mantıklı bir sebeple çıkın karşımıza bizde kabul edelim olmayacağını ve ilişkinin sizin dediğiniz gibi asla yürümiyeceğini..

Belki siz istemiyor olabilirsiniz şu anda ama zamanın size neleri gösteceğinide bilemezsiniz yarınımızın belli olmadığını biliyoruz öyle değilmi..Yarın ne olacağımızı bilmediğimizi..Şöyle düşünün..Karşınıza öyle bir insan çıktı ki bir gün hani sizin şu ASLA MÜMKÜN OLMAZ dediğiniz olaya başta siz karşı çıkmışsınız...

Aşkın gözüyle bakın sadece ve düşünün...Bir büyüğümün dediği gibi.. Bu laf bana her zaman yol olmuştur...

OLMAZ OLMAZ DEMEYİN OLMAZ OLMAZ... Bilmem anlatabildimmi...

Üye
    gulenyuz Avatarı

Gerçek Adı
    gülen
    Son Giriş
    04.07-2010
    Saat
    13:55
    Yaşadığı Yer
    olmak istediğim yerdeyim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayyy dilinize bal süreyim emiiyaa arkadaşlarr bi durun ben son derece engelliyim fakat benim engelim bedenimde aklım süperrr,düşüncelerim oldukça pozitif,eşimde sapasağlam inanın çokda iyi gidiyor hamd olsun..daha önce sekiz yıllık bir evliliğim vardı o zamanlar ben engeli falanda değildim.ama anlaşamadık ayrıldık..demekki bunun engelle bilmem neyle bi alakası yok insan gözleriyle bile sever yeterki o kişiyi bulsun....dilerim rabbim kimseyi bir yudum sevgiye muhtaç etmez..

Üye
    yenipencere Avatarı

Son Giriş
    22.08-2017
    Saat
    17:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar, ben evli olmadığım için pek yorum yapamayacağım.
    Evli olmayan arkadaşlarımız da çok emin konuşmasın lütfen...

Bu konuyu bizzat yaşayanlar yaşayanlar anlatsın bakalım.
    Samimi ve içten yazsınlarda bizde öğrenelim, örnklerini görelim...

Sayfa 14 / 37 İlkİlk ... 410111213141516171824 ... SonSon