Sayfa 13 / 37 İlkİlk ... 39101112131415161723 ... SonSon
Toplam 554 mesajın 181-195 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ENGELLİ-ENGELSİZ İLİŞKİSİ NASIL YÜRÜR SEVGİYLE YÜRÜR AŞKLA YÜRÜR!!BİR İNSAN SEVİYOSA GÜNAHIYLA VEBALİYLE SEVMELİ....ARTISIYLA EKSİSİYLE....ÇİTFLER ARASINDA BİR ZIT ÖZELLİKLERİN TAMAMLANDIĞINA İNANIYORUM ONDA OLMAYANI ONDAN BEN TAMAMLAYABİLİRİM BENDE OLMAYANIDA O....
    BEN SAĞLAM BİR ADAMLA EVLİLİK YAPARSAM ATIYORUM 3 5 SENE SONRA BİR KAZA SONUÇU ONUN BACAKLARINI VEYA KOLLARINI YİTİRMEYECEĞİ NE MALUM???YANİ BUNLAR KADERLE OLUŞAN ŞEYLER....ALLAHIN YAZISI BUNU KİMSE BOZAMAZ....O YÜZDEN ENGELLİ VEYA ENGELSİZ İNSAN SEVDİĞİ ADAMLA VEYA KADINLA EVLENMELİ....HAYATINI GERÇEKTEN PAYLAŞMAK İSTEDİĞİ....

Üye
    almani Avatarı

Son Giriş
    02.08-2016
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eeee arkadaşlar sevgi kavramına ben oldum olalı hiç inanmadım ha bunu söylerken kadın ve erkek arasındaki
    aşk ilişkisi için diyom yoksa bazı sevgiler var asla oranı tartışılmaz başka bir şey engelli ve engelsiz kişlerin evlilikleri hakında ben hep şu dopruya önem verim hani bizim bir ata sözümüz varya davul dengi dengine çalır işte o misal bizim içinde gecerlidir dostlar ben bir erkek olarak asla engelsiz bir bayanla evlenmeyi düşünemiyorum,biz engelliler çok nazik alıngan duygularımız var yani bir kere bile sağlıklı bayan veya erkek karşısındaki insanın bendenindeki eksikliğinden söz edersen benim için o hayat bitmiştir tabi bu benim düşüncelerim katılır katılır veya katılmazsınız sevgilerimle umarım hayat bizim içinde bir gün kolay olur güzel ülkemizde
    güzel yaşamak dileğiyle
    almani

Üye
    çalıkuşu Avatarı

Gerçek Adı
    ARZU
    Son Giriş
    11.04-2017
    Saat
    17:33
    Yaşadığı Yer
    cennetten bi parça
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

engelli ve engelsiz ilişkisi sürer mi biz sabırlıyız,savaşcıyız,hayatta yenilmeye yenildikçe güçlenmeye ve yeni zorluklarla mücadele etmeye çokdan alıştık,,,ama yaa engeli olmayan taraf?????o bilmiyor ki bunları hatta belkide en çok bizdeki bu duygusal güç etkiliyor onu... teselli veren herşey yoluna girecek diyen taraf bile biziz.....engelsiz işte bukadar güçsüzken sadece aşkın gücü ile bunu aşabilir yani ailelerin baskısını ve bizdeki eksikliğin nekadar önemsiz olduğunu....buda çok zor arkadaşlar imkansız değil ama çok zor.....

Üye
    Refik Avatarı

Son Giriş
    22.09-2010
    Saat
    09:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bu cennet vatanımızda öyle evli arkadaşlarımız varki inanın kendini sağlam zanneden çiftlerden daha mutlular sevmek sadece güzellik veya boy, endammıdır asla öyle erkekler vardırki kadının sesise gülüşüne gamzesine yüreğine aşık olur öyle kadınlar da vardırki erkeğin saçına bıyığına kaşına aşık olur aşk ve sevda engel tanımaz İNSAN OLANA

Üye
    KKHARUN Avatarı

Son Giriş
    10.10-2008
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    KIRIKKALE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

KRAL IN FİKİRLERİNE GENEL OLARAK KATILIYORUM....

BENDE ENGELLİ OLAMAYAN BİRİ İLE EVLİYİM GERÇEKTEN İÇ SORUN OLMADI ENGELİM.. ENGELLİ ENGEL GİBİ DÜŞÜNMEK KİŞİLERE GÖRE DEĞİŞEBİLİYOR SANIRIM. EN GÜZELİ DUYGU VE DÜŞÜNCELERİNDE ENGEL OLMAYAN BİRİNİ BULMAK.

Üye
    çalıkuşu Avatarı

Gerçek Adı
    ARZU
    Son Giriş
    11.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    cennetten bi parça
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

benim çevremde hiç öyle örnekler yok refik arkadaşım senin varsa ne güzel hala inancın var demektir..

Üye
    Refik Avatarı

Son Giriş
    22.09-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BUSEM kardeşim çevremde mutlu olan çok komşularım oldu hiçte mutsuzuna rastlamadım BEN BUGÜN ENGELLİ DEĞİLİM YARINIMI ise bilmiyorum uzun zanamdır bu sitedeyim belki geç üye oldum iyikide olmuşum insana yakışan ALLAH'tan gelen bir takım eksikliklerden dolayı insanları engelli veya özürlü olarak görmemek HAYATIM BOYUNCA ÜÇ KELİMEDEN NEFRET ETTİM (ENGELLİ-ÖZÜRLÜ-TOPAL) insanın aşık olmasına, birini sevmesine bence engel değil, olmamalı

Üye
    çalıkuşu Avatarı

Gerçek Adı
    ARZU
    Son Giriş
    11.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    cennetten bi parça
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

refik kardeşim sen olmadığın halde nefret etmişsin bizim gözümüzün içine baka baka söylüyorlar,biz neyapalım gerçi alıştık artık aldırmamayaçalışıyoz .....peki birşey sormak istiyorum bu siteye neden üye oldunuz???? eminim bi tanıdığınız yada arkadaşınızın nasıl kırıldığını üzüldüğünü görerek bu o sözlerden nefret etmişsinizdir

Üye
    Refik Avatarı

Son Giriş
    22.09-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aynen söylediğin gibi kimin ne zaman sağlam veya rahatzılanacağını ALLAH'tan başka kim bilebilirki içinde ALLAH sevgisi olan hele hele müslümanım diyen bir insan nasıl olurda bu kardeşlerimize farklı gözle bakabilirlerki yok değil var öyleleri daimada var olacaklar ne zamanki başlarina geldiği zaman anlayıverirler bilemiyorum ama ben bunları dinimizi iyi tanımadıkların dan diye düşünüyorum çünkü bizim dinimizde insanları küçük görmek yoktur

Üye
    eegemen Avatarı

Son Giriş
    19.11-2008
    Saat
    01:49
    Yaşadığı Yer
    ank.ist.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

super yurur ama yurutmeyı bıleceksınn

Üye
    Refik Avatarı

Son Giriş
    22.09-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

NURMERVE ARKADAŞIM BENCE YANILIYORSUN BENDE ÇOK ERKEK ARKADAŞ TANIRIM BEDENSEL BAYANLA EVLİ OLAN BU İNSANI İNSARCA GÖRME ALLAH İÇİN SEVME MESELESİDİR KENDİMDEN ÖRNEK VEREYİM GÖRÜCÜ USULÜ KÜÇÜK YAŞTA EVLENDİM VE EÇİM BEDENSEL DEĞİL AMA 15 SENEDİR SEDEF HASTASI VÜCUDU YARA İÇERİSİNDE AMA HER ZAMAN ONA DESTEK OLMAYA GAYRET ETTİM HALADE EDİYORUM NEDEN ÇÜNKÜ AYNI HASTALIK BENDE OLABİLİRDİ O NUN İÇİN HER ZAMAN SÖYLEDİĞİM BİBİ ALLAH'IN YARATTIĞI CAMI ŞEKLİ ŞEMASI NE OLURSA OLSUN ALLAH İÇİN SEVMEK ARADAKİ TÜM ENGELLERİ KALDIRIR

Üye
    Refik Avatarı

Son Giriş
    22.09-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

NURMERVE TEŞEKKÜR EDİYORUM ANLATMAK İSTADİĞİM de BU insanın güzelliği gençliği geçici önemli olan sevginin daim kalması

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Bir engelli olarak evlilikte engelli olanı mı. yoksa engelsiz olanı mı tercih edersiniz?

Arkadaşlar biz engelliler olarak, bize sorsalar, engelli bir kişiyle mi evlenmek istersiniz? Yoksa engeli olmayan bir kişiyle mi evlenmek istersiniz? Sizin tercihiniz hangi yönde olurdu?

Olaya şöyle bir baktığımız zaman, bize sunulan iki tercih varsa, bir engelli olan kişi, diğeri engelli olmayan bir kişi tercihimiz ne olur? Herkes engelli olmayanı tercih ederse engelliler hiç evlenmeyecek mi? Sorusu da aklımıza gelmiyor değil. Tabi her insan da sağlıklı insanlarla evlenmek isteyebilir. Bu tamamen normaldir.

Üye
    dilbenx Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar yazdıklarınızın buyuk bir kısmını okudum Neden engelli bir insanla engelsiz bir insan birlikte olamasın? Cok karamsarsınız bence öncelikle içinizdeki bu karamsarlığı ayrımcılığı yok edelim hepimiz insanız Bizler sadece hayatı daha zor şartlarda yasıyoruz İnsan kendini geliştirdikçe engeliyle ilgili kompleks edinmedikçe kendiyle barışıktır Okumak tv de belgesel izlemek eee evimizde internette var bilgi edinmek cok kolay bizler için Ben engelli ile engelsiz cok mutlu bir sekilde hayatını birleştirebilir diyorum cunki ben bunu yaşıyorum 13 yıllık evliyim neden karsılıklı fedakarlık sevgi Bende engelliyim deyip bir kösede oturmuyorum sandalyemle ev temizliği ütü yemek bulaşık cam silme cocuk buyutmek gibi her işi yüklendim eşimde evine bakıp geçindirmeyi T 6 parapleji yim ben ve bunların yanında alısveriş cocugun okul etkinlikleri hepsine zaman ayırıp yapmaya calısıyorum cok zor oluyor ama yapıyorum tıpkı her engelsiz insanın yaptıgı gibi akülü arabamla gidiyorum her yere benimde arabamın lastiği patlıyor yollarda kalıyorum arkamda pazar cantaları ile ama bir insana gülümseyip kendine güvenir bir sekilde yardım isterseniz yardımcı oluyorlar ve ben hiç sıkılmıyorum cunki bende olsam onların yerinde bende o yardımı yaparım Ben eşime minnet duymuyorum o da bana engelimi hic hatırlatacak bir davraniş sergilemiyor cünki karsılıklı sevgi var herseyden önemlisi ben kendime güveniyorum kendi bakımımı kendim yapıyorum yani söylemek istediğim biz önce kendimizi toplumdan ayrı tutmayalım Görünüşte bir engeli olmayıp ruh saglıgı yerinde olmayan insanlar var Bu insanlar cinayet işliyor ve topluma zararlı oluyor bizler sadece hayatı zor yaşıyoruz bu da kimseyi bağlamaz bizi ilgilendirir bu sorunlarla nasıl başa cıkacağımızı ve yaşamı nasıl kolaylaştıracağımızın formülünü bulursak o da alışkanlıkla birlikte kolaylaşıyor Ben hayatın her dakikasını kaliteli degerlendirmek için ugrasıyorum sokaga cıktıgımda herkese gunaydın diyorum tanısamda tanımasamda gülümsüyorum şaka yapıyorum sizde yapın cok güzel oluyor pozitif düşünce ve kendine güven engelli yada engelsiz herkeste bulunması gereken bu Ben kendimi engelli gibi hissetmiyorum sadece bazı işlerimi yapamıyorum ve hep şükrediyorum yapamadıklarıma isyan etmiyor yapabildiklerime şükür ediyorum karamsar olmayalım arkadaşlar içimizdeki çocuğu canlı tutalım hayat güzel zaten hepimiz ölecez bari yaşayalım yaw engelli yada engelsiz ...

Üye
    aliş şerif Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    45

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    karamsar olmayalım arkadaşlar içimizdeki çocuğu canlı tutalım hayat güzel zaten hepimiz ölecez bari yaşayalım yaw engelli yada engelsiz ...[/QUOTE]

Helalsın kardeşim söylediklerinzin kelilmesi kelimesine katılıyorum kafalarda engelli engelsiz ayrımını yenersek olay çözülmüş olur bardağın dolu tarafına bakalım pozitif olmaya çalışalım yoksa hayat daha da zorlaşır saygılar sevgiler öpücükler herkese......

Sayfa 13 / 37 İlkİlk ... 39101112131415161723 ... SonSon