Sayfa 12 / 37 İlkİlk ... 2891011121314151622 ... SonSon
Toplam 554 mesajın 166-180 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dreammaster Avatarı

Son Giriş
    13.03-2008
    Saat
    21:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Tüm forum üyelerine selamlar bence bu konularda bir gizlilik durumu var renklerin ve zevklerin tartışılmaması gerekli...Allah her canlıya göre fikri uyumda canlılar yaratmış bence...

daha acık olmak gerekirse ben sağlıklı bir erkeğim herhangibir engelim yok ama doğuştan ve yapısal olarak içten gelen bir duygu ve cocukluk çağlarımdan buyana olan bir duygu bedensel engelli bayanlara karşı ilgi duymaktayım ve bunu acıkca söyleyebilmekteyim ...

bende bu başlık kesinlikle doğru ve kesinlikle bedensel engel evliliğe ve sevgiye engel değil ... herkese selamlar saygılar...

Üye
    ECOnomiST Avatarı

Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dostum bu romantik erkek ayaklarına kanacak pek az kişi var burada.
    inanlar varsa buyursun buradan yaksın... ama gerçekçi olmak gerekirse, engelli engelsiz arkadaşlığının yürüyebileceğine inanmak isterdim ama bu çok zor.

Üye
    hicrettin Avatarı

Son Giriş
    15.01-2009
    Saat
    05:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili economystic niye böyle karamsarsın.44 yaşına gelmiş doğuştan ortopedik engelli bir arkadaşın olarak sana tavsiyem yaşadığın hayatta nelerle karşılaşacağına birazda senin karar verebileceğindir.bakış açın hep olumsuzsa inanmakda zor olur.

Üye
    Fırtına Avatarı

Gerçek Adı
    nuran
    Son Giriş
    29.10-2014
    Saat
    21:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Üsküdar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    27

saygı ,sevgi,anlayış yok olmadığı sürece neden olmasın....

Üye
    Nafiye Avatarı

Gerçek Adı
    Nafiye
    Son Giriş
    26.07-2016
    Saat
    19:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nasıl yürüyeceği ferit abimiz demiş işte 28 yıldır evliyim diyor.

Karşılıklı anlayış olduktan sonra neden yürümesin ki

ve evet eco sanırım yanlış insanlara denk gelmişsin geçmişi bırak geleceğe bak

Üye
    UTOPYA Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Hayat bu Jawsman...

Bundan sonra karşımıza neler çıkacağını bilemeyiz...

Belki ilerleyen günlerde güzel şeyler olucak...

Üye
    senol_buyukavcilar Avatarı

Gerçek Adı
    şenol büyükavcılar
    Son Giriş
    03.08-2014
    Saat
    15:33
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

DİDA ARKADAŞIN BENCE GERİ ÇEKİLMEKTE ÇOK AKLI ÇÜNKÜ KENDİSİNİ GERÇEKTEN SEVİYONMU YOKSA ACIMA DUYGUSUMU.
    SANA KENDİMDEN ÖRNEK VEREYİM BEN DENGE KAYBINDAN YARDIMSIZ YÜRÜYEMİYOM AMA FİZİKİ EN UFAK Bİ YARAM YOKTUR BENİM ENGELLİ OLUP OLMADIMI HİÇ ANLAYAMAZSIN.
    BANA ARKADAŞLARIM DEFALARÇA SENİ ENGELSİZ BİRİSİ İLE EVLERDİRÇEZ DİYOLAR AMA BEN KESİNLİKLE SAĞLAM BİRİYLE EVLENMEYİ DÜÇŞÜNMÜYOM,BENİM DERDİMDEN BENİM GİBİ OLAN ANLAR

BELKİ BİRAZ SERT OLDU AMA BENİ KINAMANI İSTEMEM.

Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli engelsiz ilişkisi yürür mü?

Yürütenleri gördüm.Bir ara yürüttüğümü bile düşündüm.Ama işin içine aileler girince tökezleyip düştüm.Annem "bu çocuk seni ilerde üzer "dedi.Arkadaşımın annesi "evladım ilerde üzülürsün" dedi.Herkes birşey söyledi.Benim için sadece annelerin söyledikleri önemliydi.İlk safhada annemi ikna ettim.Fakat diğer anneyi ikna etmek pek kolay olmadı.Ona hak veriyordum zira el bebek gül bebek büyüttüğü oğlu için kimbilir nasıl bir gelin düşlemişti yıllardır.

Ben engelimden dolayı güçlüyüm,hatta sırf engelimi kendime sıçrama tahtası bile yaptım diyebilirim.Ama engelsiz sevgili malesef güçsüz oluyor.Derdini anlatacağı o kadar çok kişi oluyor ki bir ara tıkanıp kalıyor.İlerleyen zamanlarda da havlu atıyor.Sana da o havluyla gözündeki yaşları kurulamak düşüyor.

İlişkimiz bittiğinde kızamadım.Sadece bol bol gözyaşı döktüm ve "Tanrım neden beni ağlatmalarına izin veriyorsun?Umudu ve bu sevgiyi hiç koymasaydın yüreğime,meyvesiz bir ağaç gibi ayakta ölmeme yardımcı olsaydın." dedim...Öldürmeyen acı güçlendirir derler ya,ben öldürmeyen acı yüzünden zalimleştim.Beklentisiz bir hayat bana sadece "hayır" demeyi öğretti...

Engelli insanın sevdiği "yürekli" olmalı çelişkilerden uzak.Kendinden başka hesap vereceği kimse olmamalı.O zaman değil bu tarz bir ilişkinin yürümesi, koşar bile...

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:07
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Mezopotamya kederi demiş ki:
    Engelli insanın sevdiği "yürekli" olmalı çelişkilerden uzak.

Bu konuda gerçekten çok haklısınız .Yüreksiz sevgiliyle yola çıkan yarı yolda kalır.Bizim nasibimize düşen de yüreksiz sevgililer ve yarı yolda kalmak...

Üye
    selenayy Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe Selen
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

yürümez diye düşünüyorum; hep engelli olmayan birinin beni anlamayacağını düşündüm anlamıyor da. nedense hep etrafımda engelsiz erkekler oldu onlar kabullendi ben bir türlü kabullenemedim ve böyle bir ilişkiyi hiç denemedim. biz kadınlar daha güçlü oluyoruz erkeklerden bende güçlü biriyim ve bu korkutuyor sanırım engelli erkekleri... bugüne kadar sadece bir kişiyi kabullendim oda engelliydi ama olmadı yürümedi birbirimizi taşıyamadık galiba...

engelli yada engelsiz kadın yada erkek aşk cesaret istiyor, yürek istiyor ama biz ya yüreksiz sevgililerle çıkıp yolda kalıyoruz yada hiç yola çıkmadan pes ediyoruz vazgeçiyoruz hayattan

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

Önce aşk olmalı, ama karşılıklı aşk olmalı. Sonra evlilik yada ilişki devam eder veya etmez. Bu başka bir konu bence.

Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili İsmayil...

Aşk tek başına çözüm üretemiyor malesef.Aşk bana göre zaten tanımı oldukça değişken bişey.Ben aşkın yerine "güçlü bir sevme bağı" tabirini kullanayım.Başlangıçta bu bağ her iki tarafın da sıkı sıkı tuttuğu bir değerken biri gücünü kaybetmeye başlıyor.Bağın ortasında bu dengeyi bozacak üçüncü,beşinci kişiler yüzünden...Olmadığı durumlarda zaten problem çıkmıyor.Çevremizde bizi "biz" eden insanlar var.Onlara sırt çevirmek öyle her babayiğidin harcı değil.Hele de bu sırt çevireceğin kişi bir anneyse büsbütün takatin kırılıyor.Aile bireylerini kırmadan eğmek yöntemi mümkün gibi görünse de bu uzun bir çaba ve zaman gerektiriyor.İşte o safhada sabır çok önemli.Sabır ağırdır ve her bünye taşıyamaz.Biz engelliler ise sabrın her türlüsünü tattığımız için karşımızdakinin güçsüzlüğüyle hayal kırıklığına uğrarız.Yani en azından benim için öyle...

Engelli hayata 1-0 geriden başlar gibi görünse de maça en çok asılan taraftır.Lakin bazı maçlardan galip de çıksa sevinmediği zaferler olabilir.Her savaştan zaferle çıkıyoruz ama savaşın yorgunluğunu üstümüzden atamıyoruz.Güçleniyoruz...Ne için?Yeni savaşlar için...

Üye
    ertandagli Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    09.11-2017
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    k. maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaw içimizi karatıyosunuz bizim burda benim yaşadıgım yerde engelli bircok kişi engelsiz insanlarla evli

Üye
    nüans Avatarı

Son Giriş
    19.05-2016
    Saat
    21:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence yürümez... Yürüse bile zorlayarak, arkadan iteleyerek yürür. Bir taraf hep alttan alarak, tepkilere göz yumarak, baskılara kulak tıkayarak... Şahit olduklarım bunları düşünmeye sevkediyor :?

Ama her zaman için; engelli-engelsiz, engelli-engelli,engelsiz-engelsiz... Tüm birlikteliklere Allah'tan uzun ömür diliyorum ; )

Üye
    melikece Avatarı

Son Giriş
    23.02-2010
    Saat
    12:17
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    valla bence engelli ile engelsz diye birşey yokk sevgi olunca aradaki engeller kalkıyoo kii ben engelliyim(ama sizin engel anlayışın hangi boyutta bilemem tabii.ben işitme sıfır.)ama implant ameliyatı ile çok şükürr.veeeeeee sevdiğimleeee evlendim.eşim hiçç sorun bile etmedii seven etmezde zatenn hem inan konuşulmuyoo bileee.vee sendeki engeli tamamlıyooo senin herşeyin oluyoo tabi gerçekten seviyoosasevgiyle kal

Sayfa 12 / 37 İlkİlk ... 2891011121314151622 ... SonSon