Sayfa 11 / 37 İlkİlk ... 78910111213141521 ... SonSon
Toplam 554 mesajın 151-165 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    caferulgen Avatarı

Son Giriş
    14.03-2016
    Saat
    16:47
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba

arkadaşlar yazdıklarınızı sonradan okuyormusunuz?değiştirme ihtiyacı duyduğunuz oluyormu ? bayan olsaydım bir daha bu odayada girmezdim

1. 2 engelli nin evliliği kabus denilmiş
    2. bayan engelli erkek engelsiz olmazmış

peki engelli bayanlar kimle evlenecek ?

Üye
    ada Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:15
    Yaşadığı Yer
    İzmir/Karabağlar...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

onlar öteki taraftan bir huri ile evlenecek kimle olsun başka)

kadın olmak çok zor...
    hele hele birde engelliysen bu zorluk iki misli daha zor...

ve türk toplumunda...

kısacası arkadaşım ..engelli bayan evlenmeyecek..yani evlenemeyecek..yaw çok mu acımasız bir tespit oldu bu?şahsen ben iyimserliğimi başka bir alanda(daha realist )kullanma taraftarıyım ..
    saygılar..........

Üye
    Yavuz Avatarı

Son Giriş
    02.06-2010
    Saat
    22:50
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gerçek sevgi engel tanımıyor.

Üye
    caferulgen Avatarı

Son Giriş
    14.03-2016
    Saat
    16:47
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2 engellinin beraberliği yürümez diyenler yürür ama mutsuz bir şekilde zorunlu diyenler eeee şimdi çokmu mutluyuz ? peki mutluluğu yakalamanın yolu ne ? insan sevdiğini alamayıncada mutsuz oluyor mesela ben engelliyim ve engelsiz biri ile evlendim 16 yıl mutsuz bir şekilde devam etti ve dayanamadım ayrıldım bu daha mı güzel herkezin istediğini alma gibi bir şansı yokk. allah herkeze mutlu yuva nasip etsin

Üye
    Mediha Avatarı

Gerçek Adı
    mediha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    14

Aşkın mantığı, dini, dili, ırkı, engeli yoktur bence.. Gönül hep ulaşılmaza ulaşmak ister aşk budur.. Zorluklardır aşkı aşk yapan değil mi..

Karşılıklı sevgi, saygı, anlayış, fedakarlık olduktan sonra beraberlik neden yürütülmesin.. Sevgi emek ve yürek işi değil mi?

Üye
    Lilyum Avatarı

Son Giriş
    29.11-2014
    Saat
    22:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Beklentilere göre değişir. Ben yürüyen ilişkiyi de yürümeyen ilişkiyi de gördüm.

Üye
    tunanan Avatarı

Son Giriş
    20.12-2008
    Saat
    21:45
    Yaşadığı Yer
    Bitlis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kişye göre değişir bu kafa yapısı bir olanlarda neden yürümesinkii ben daha engelli biriyle olmadım belki yaşayıp tartmak lazım ikisini.....

Üye
    biricikkk Avatarı

Son Giriş
    16.03-2013
    Saat
    01:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yürür aslında ama çevremizde gördüğümüz olaylar karamsarlığa düşmemize sebep oluyor çünkü gördüklerimizin hiç biri yürümüyor en azından benim gördüklerim..
    benim fikrim..! yürür, yürümez demiyorum ama kendim de asla böyle bir evlilik yapmam. aslında ben evlilik yapmam, engelli, engelliyle daha da zor olur..!

Üye
    alperbab Avatarı

Son Giriş
    05.07-2015
    Saat
    04:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence her zaman engelli kişi için sağlam insanı sevmenin suç olduğunu düşünüyorum...

Üye
    ECOnomiST Avatarı

Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

alper sonuna kadar haklı. sırf duygularımı açtığım için suçlanacağımı düşündüğümden birçok kere kendimi geriye çekmişimdir. engellsiz birine böyle bir teklifte bulunmayı bile lüks olarak kabul ediyorum.

hani derlerya "neyine güveniyorsun, haddini bil" diye...

bende bu riski göze alamayanlardanım. göze alanların ise engelsizler tarafından müebbete mahküm edileceklerine eminim...

Üye
    emelklc79 Avatarı

Son Giriş
    26.02-2009
    Saat
    23:11
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar aslında günlerdir dikkatimi çekmesine rağmen buraya yazmayı düşünmemiştim çünkü bence gerçek sevgilerde engel sadece ve sadece insanların yüreklerindedir! Eğer her iki taraf da gerçekten seviyorsa artık ben ve sen değil BİZ vardır.Sadece 3 harfli bu kelime ise herşey demektir.Sadece empati şeklinde bir duyumsama değil,seni anlıyorum değil,diğerini yarısı hissetmektir!
    Böylesi sevmeyi kaç kalp becerebildi,kaç kişi yokladı kendi samimiyetini...bilemem ama en azından kendi adıma konuşayım ben şanslı azınlıktanım.Ben sevdiğim zaman hiçbir olumsuzluğun sevgime zarar vermesine izin vermem.
    Sevdiklerinizle aranızdaki tek sorun iletişim kopukluğu olabilir,ya da Üstün Dökmen'in deyimiyle''iletişim kazaları''.Eğer insanlar birbirlerine önyargılı yaklaşmazsa tüm setler kalkacaktır aradan.
    Özellikle bazı arkadaşlarımızda inanılmaz bir önyargının hakim olduğuna tanık oldum.Ben sadece 16 gündür buradayım ama yazılanlarda ''ben ve öteki'' anlayışıyla epey karşılaştım.Mesela ben bu sitede sizlere merhaba derken halimi arz edip sordum sizlerle kalmama izin verir misiniz?Önyargılı x kişi bana sırf bu önyargı nedeniyle git dedi,peki neden?git işte bizi anlayamazsın,sen ötekisin...Daha önce bir vesileyle tanışma fırsatı bulduğumuz ve iyi anlaştığımız bazı arkadaşlar da sırf bu nedenle bir merhaba yı çok gördüler(((((
    Engelli olun ya da olmayın hiç farketmez insanlara karşı önyargılarınız varsa ilişkilerinizde hep sorun yaşarsınız.Ne demek yaa engellinin engelsizi sevmeye hakkının olmaması?Ne demek siz ve biz ayrımı?Bence burada ya da bir başka platformda insanların tartışılması gereken birşey varsa sevgiye dair, bu : yüreğinizin sevme kapasitesi olabilir,içtenlik olabilir....
    Fiziksel yapılar,ekonomik sorunlar,mezhep farklılıkları,''ölümcül kimlikler''imiz.....vs. her ne zıkkımsa sevdalara engel olarak gösterilebilecek olanlar,hiçbiri aşılamayacak şeyler değil asla.Benim sevmelerim hep emekle inşaa edildiği için biliyorum eğer sevgi ve aşk tanımlamasına yakışacak birşeyse yüreğinizde duyumsadığınız his,hiç farketmez ha engelli ha engelsiz!!!

Üye
    ECOnomiST Avatarı

Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bekara karı boşamak kolaydır.

sevgi, saygı, merhamet herkese nasip olan şeyler değildir. kimileri at gözlüklerini takmış mutluluk hikayeleri anlatmaya devam ediyor. üstelik bizi sevgiye aşka karşı olmakla suçluyor. herkesi kendimiz gibi görmeyi ne zaman bırakacağız merak ediyorum. tartının ağır basan tarafında olupta herkesi kendi gibi görmeye çalışan iyi niyet tellallarından sıkıldım artık...

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

engelsiz engelli yurur yurumez yurutenlerde var yurutemeyenlerde...
    saglikli insanlar evlendiklerinde sanki cok goturuyorlar ya... bosanma orani felaket boyutlarda hersey onun kadar ucuz kolay hale getirildiki en ufak zorlukta kapilar gosteriliyor bir bakin etrafiniza ne kadar cocuklu dul var goreceksiniz... engelli engelsiz meselesi degil yurek meselesi emege saygi meslesi insan insana deger vermiyor artik... saygi ile karisik sadri alisik yada yilmaz guneyli anadolu cocugu yillari geride kaldi romantizmin ust boyutlarda oldugu siyah beyaz filmlerde geride kaldi cok eskiden tek sobali evlerde
    teknoloji yoktu insan dielogu vardi sevecenlik var dostluk vardi paylasimin
    degeri vardi... evet maalesef hayat bize acimasiz davrandi ama biz
    engelliyiz diyede hayatin disinda bir yerlerde gormeyelim kendimizi iki
    ayakli essek cok var disarida iyi bakin gecin dalganizi sizde hayatla :wink:

Üye
    berrinseckin Avatarı

Son Giriş
    15.01-2011
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mutlaka zorluklar oluyor ama yürüyor benim 10 senelik bir ilişkim var ve ben kaza geçirdiğimde 3 yıllık bir ilişkiydi erkek arkadaşım beni hiç bırakmadı iyi ve kötü günümde hep yanımdaydı hep destek oldu bana şimdi askerde ve ben şimdide onu bekliyorum evlenmek istiyoruz o her türlü zorluğa katlanmak için hazır birbirimizi çok seviyoruz hakkımızda hayırlısı olur inşallah.

Üye
    pasa75/2 Avatarı

Gerçek Adı
    aLİ şaHin
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    15:22
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    BU DEVIRDE BENCE ZOR İLİŞKİLER TAMAMEN MATDİATA BIDE SEVGIYE BAGLI KANIMCA EEEE MALUM BABAN ZENGIN OLAMASSAN ENG HIÇ OLAMAZSIN KANADIMCE SAYGILAR

Sayfa 11 / 37 İlkİlk ... 78910111213141521 ... SonSon