Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 52 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sevgili üye arkadaşlarım sitede neleri kazandınız neleri kaybettiniz, neler yaşadınız? Neler öğrendiniz?
    kısacası bu site yaşamınızda neleri değiştirdi?

Ben...
    tesadüfen buldum....
    benim için süper dostluklarımın başlamasına vesile oldu....

Iyiki üye oldum....sitede emeği geçen herkese teşekkür ederim çok süper bir fikir bu sitenin kurumu bunun için büyük patron oturan boğa bülente teşekkürler...
    Ben bu sitede oldukça mutluyum....

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

bu siteyi yakalşık 1 yıldır takip ediyorum. aslında takıntı oldu. hergün mutlaka uğruyorum. arkadaşların dünyasını burdan takip etmek güzel. çözüm önerileri, haberler iyi. bu siteden hiç arkadaş edinmedim.

Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bu sitede ne zamandan beri bulunuyorsunuz?

Siteye üye olalı 6 ay bile olmadı.Tertibatlı aracı bulunan bir özel dersane arıyordum.Karşıma engelliler biz sitesi çıktı.Birkaç hikaye dikkatimi çekti.Hatta aradığım şeyi unuttum...Üstünkörü üye olayım dedim.Rumuzumu bile yanlış girmiştim.Minik bir ricanın hemen yerine getirilmesi beni çok mutlu etti.Oturan boğa'nın bu duyarlı titizliği, burda kalmamda en büyük faktördür.Bu kısım çok mu uzun oldu? evett... :roll:

sitede neleri kazandınız neleri kaybettiniz?

Kaybettiğim birşey yok.Onu zaman gösterecek.Kazandıklarıma gelince güzel insanlar tanıdım.Bunlardan biri firuze...

ne gibi güzel/kötü şeylerle karşılaştınız ?

Güzel olan kimi yorumlardı.Özellikle andante,bayke ve kuyucak takip ettiklerim arasında.Bir de spastik arkadaşımızın kalemi ve kelamı çok güçlü diye düşünüyorum.Karşılaştığım güzellikler bunlar.Yorumum bittikten sonra keşke şunu da yazsaymışım diye hayıflanacağımı biliyorum ama aklımda kalanlar şimdilik bunlar.

Karşılaştığım kötü şeyler?

Siteye ilk girişimde sohbet odasına bakmıştım.Sanırım saati değildi muhabbetin. Konuşmalar bana çok itici gelmişti.Birkaç kez tekrar girdim ama seviye yine aynıydı.Bir daha girmedim.
    Forumlarda birçok kişinin "ben daha iyi bilirim" ci tavırları ,başka düşüncelere kapalı anlayışları , yazım ve noktalama hataları beni rahatsız eden şeyler arasında.Bu maddeyi de "kötü şeyler" arasına alabilriz değil mi? :roll:

Neleri ögrendiniz?

Öğrenmek kolay değil,şimdilik hazım aşamasındayım...

İkinci baharı tanıdığıma memnun oldum.Dobra insanları severim.Ben de olmayan bir haslet...Ben kendimce doğruyu söyleyene kadar eğilirim bükülürüm.İkinci bahar arkadaşımız bıçak gibi...Kendisini çok iyi tanıdığım söylenemez.Ama bir parça onda kendimi buluyorum.Bende olmayan kendimi...

Şimdilik buu... :roll:

Üye
    deniz yildizi Avatarı

Gerçek Adı
    bir çiçek adı
    Son Giriş
    30.05-2014
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    balıkesir- memleket osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu siteyi tesadüfen buldum inceledim yazarlarını okudum çok beğendim üye olmam gerektiğini düşündüm ve oöldum iykide olmuşum mutluyum
    çok sey öğrendim öncellikle engellilere verilen değer çok güsel yöneticelere bununu için tşk ederim böyle bi site yaptıkları için
    güzel arkadaşlıklar edindim çok kişiler tanıdım paylaştım konuştum gülüştüm her güsel şeyin bi kötü tarafıda oluyor malesef bazı kişiler çok çirkin sözler sarf ediyor tabi hakkettikleri cezayı alıyorlar
    burada olduğum için çok mutluyum insanın evi gibi burası pcyi açar açmaz burayı tıklıom inanmazsınız bağımlılık yapıyo yavvv

Üye
    gülsen Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:07
    Yaşadığı Yer
    xxxxx
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bende bu siteyi tesadüf buldum ve üye oldum o zamandan bu yana bu siteyi girmeden yapamiyorum .
    bu sitenin bana getirdikleri hic duymadigim hastalik ve engelleri ögrendim arkadaslarimin yasadiklari basta beni cok etkilemisti okurken gözyaslariyla okuyordum zamanla baktimki arkadaslar kendilerini cok en ufak seylerle mutlu olabilmesini biliyorlar ve sükrediyorlar simdi o kadar etkilenmiyorum Allah her seyin beterinden korusun .
    Burda kendimi buldum bilmiyorum cok rahat hissediyorum emegi gecen herkese tesekkür ediyorum

Üye
    ikinci bahar Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    21:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    27

Bu sitede ne zamandan beri bulunuyorsunuz?
    site de sanırım 3yıl olucak.tesadüfen üye oldum.
    google dan arama yapmıştım.engellilerin bir araya toplandığı bir yer olduğunu bile düşünmemiştim.

sitede neleri kazandınız neleri kaybettiniz?
    ilk mesajımda ,bana cevap yazan arkadaşlar''hayatını değiştirecek her şey daha güzel olucak..'' gibi mesajlar yazmışlardı.
    bende inanmıştım bir mucize bekler gibi,
    sanki iyi olucağım bir formül vericeklermiş gibi :!:
    tabi mucize olmadı :lol: bu benim o anki ruh halimle alakalıydı .
    fakat çok güzel insanlar tanıdım,hayatla,kendiyle,insanlarla barışık.
    çok şey öğrendim bu insanlardan ve seviyorum bu insanları.
    oturan boğa,kalem,anti,bayke,grafiker.
    başka da arkadaşım yok zaten :cry:
    kaybettiğim bir şey yok olsa da kızmıyorum kendime.
    pişman olduklarım var.

ne gibi güzel/kötü şeylerle karşılaştınız ?
    kötü bir şey ankara buluşmasında yaşadım.
    beklediğim bir şeydi,ama ihtimal vermiyordum.zaten yoksaydım.

güzel olan ;
    mezopotamyalı kederi çok zarifsin :lol: i
    ilk günden açık söyleyim ne hoş hatun demiştim resme bakarak(kıskanmıştım).
    şimdilerde yazdıklarınızı severek okuyorum .
    kendine güvenen,demir gibi dost birisiniz sanırım.
    dilerim tanışırız :wink:
    neleri öğrendim?
    insan engelli ,engelsiz tek başına ve çok çaresiz.
    sakatlar halet-i ruhiyeleriyle zor insanlar.

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Bir sene kadar oldu bu siteye üye olalı..

Eskiden düşüncelerimi, sahilde olan, yan yana duran beş palmiye ağacıyla paylaşırdım..Her birine isim bile vermiştim..
    Eski dostlarımın/sevdiklerimin adları bunlar..İnsan alırken doluyor, boşaltması, aktarması gerek..İnsan kendini en çok
    başkalarına düşüncelerini aktarırken öğrenirmiş..Şimdi buraya aktarıyorum..Sahildeki ağaçlar da bu deliden kurtuldular..

Epey dostum oldu..Tanışmak istediğim çoğu insanla tanıştım..Kafaları çektik yada çay sohbeti yaptık..İki kişi kaldı:
    Baben Baba ile, içimdeki şeytanların Avukatı İkinci Bahar...Malum biz amigo ruhluyuz..Bazen içinde bulunduğumuz toplum
    yanlış bile yapsa onları görmeyiz..Yanlışlarına bahane buluruz..Fakat ikinci bahar'ın öyle bir derdi yok..İyiki de yok..
    Mezopotomyalı ise melenkolik yanım benim..Gülerken dertlenmeye bu kadar hızlı geçebilen başkasını tanımadım..Yaşamını
    bi sahil kasabasında devam ettirirse söz gidip göreceğim onu..Kabul ederse çayda içeriz..Kabul etmezse uzaktan bakarım.

Birde kazandığım anda, su gibi akıp giden Sanem'cim var..Saymadıklarımı sonra sayarım..

Üye
    çalıkuşu Avatarı

Gerçek Adı
    ARZU
    Son Giriş
    11.04-2017
    Saat
    17:33
    Yaşadığı Yer
    cennetten bi parça
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

arkadaşlar bende bu siteye 23 mart 2008de üye oldum yani birçoğunuza göre ben yeniyim galiba ops:
    bu siteye nasıl üye oldum benim ilk adresim masumdu site hakkında hiçbirşey bilmiyordum siteyi tabiki tesadüfen buldum şu sakatlık maaşı ile ilgili araştırma yapıyordum nette google den sakat falan filan derken forumda gördüm o bölümü ve üye oldum birde üf yaa dedim hiç sevmem üyelik için uğraşmayı bişey okuyup çıkcam demiştim bakarken öyle bir sardıki beni chatine girdim ordan bikaça arkadaşla sohbet ettim sorular sordum,çok yardımcı oldular.sonra ne yapsam beğenirsiniz ben kullanıcı adımı hatırlıyorum şifreyi bi türlü hatırlayamadım ve 23 martta bunu açtım :lol:
    of puf diyerek açtığım ilk ismin şifresini unuttum ama bunun aktive edilmesini sabırsızlıkla bekledim :wink:
    sitede ne gibi güzel kötü şeylerle karşılaştım?
    öyle samimi öyle içtenki herkes sanmıyorum kötü bişeyle karşılaşan olmuşmudur?
    neleri öğrendim?tabiki daha fazla allah a hamd ve şükretmeyi öğrendim,yürüyemese bile mutlu olanlar varmış,okumak için mücadele etmişler bunları öğrendim,hayata biraz geç kaldığımı öğrendim sayelerinde ama artık hiç niyetim yok bırakmıyacam hayallerimin peşini bukadar kolay değil yaşamak mutluluk oturduğum yerden gelmiyor..
    kimleri tanıdım tabiki ilk önce UMUDUN u onun sayesinde birazcık öğrendim bişeyler burdan ona çok teşekkür ederim...mezopotamyalı kederi,jsparrow,miko,nurmerve,erol ve arzu şimdilik aklıma bukadar geliyor...
    mutsuz olduğum birşey yanlış anlaşıldım bir arkadaş tarafından çok üzgünüm ama beni dinlemesi gerekti..benim kimseyi üzmek gibi bi niyetim yoktu sanal bir arkadaş olarak düşünmüştüm kendisini yeni üye olduğum için belkide..
    keşke dedim evet hatta keşkeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee dedimm keşkeeeeeeeeeeeeeeeeeee daha önce üye olsaydım buraya..neyse zararın neresinden dönersek kardır değilmi? :twisted:
    son olarak bu sitenin hayatımdaki yeri çok büyükk çok özel bağımlılık yarattığını söyleyenler doğru söylüyorlar ama bu kötü bi alışkanlık değil..kuzenimede anlata anlata bağımlı yaptım hemen üye oldu benden çok giriyo artık 2gün önce pc bozulmuş ondan öncede köye gitmiştim cumartesi günü öğlene kadar tek aklımda olan siteydi acaba ne yazdılar?bana yorum yaptılarmı?internet kafeye gidecektim okadar yani...heleki günlük yazmak çılgınlığıma inanamıyorum,ilk aşkımı anlattım hemde en saf duygularıma kadar ops: ops:
    şimdi site toplantısına katılmak istiyorum inşallah haberim olur ve allah nasip eder aslında yazılacak çok şey var ama çok uzun olduğunun farkındayım...BU SİTEYİ BİZE SUNAN OTURAN BOĞA BÜLENT ABİME BAŞTA OLMAK ÜZERE EMEĞİ GEÇEN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜRLER VE DUALAR EDİYORUM..

Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kuru kuru çay içirmem sana Kuyucak... :wink: Bir partizan böreği yaparım aklın hayalin dururr... Şu sahil kasabası için dua et bana...

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:49
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Bu siteyi tesadüf eseri buldum.5 yıl önce tezim için engelliler ile ilgili bilgi arıyordum,karşıma çıktı,o gün bugündür buradayım.
    Engelimle ilgili bir çok şeyi bu sitede çözdüm,kendimi kabul ettim,çok fazla engelli tanıdım,daha önce engelli gördüğümde kaçardım,ama bu sitedeki engellileri tanıdıktan sonra ve tezimi hazırlarken engellilerle yaptığım görüşmeler sonunda bir çok kompleksimi yendim....Ayrıca
    bu sitede çok güzel dostluklar kurdum...5.yıl bitti ve ben hala buradayım,burada kendi evimde ve çok rahat hissediyorum....Bakalım daha ne kadar buradayım...

Mezopotamya kederi sahil kasabasından ben de istiyorum,bana da dua edin lütfen...

Üye
    jonjon Avatarı

Gerçek Adı
    GöKHaN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:49
    Yaşadığı Yer
    Ankara/ümitköy
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    14

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    google amcada gezerkene buldum (o zaman çevirmeli bağlantıdan giriyorduk günlük 1 saat )
    engelimle,engellilerle ilgili bi çok şeyi öğrendim
    bi gün bi profile baktım bi msn ekledim..ruh ikizimmişti meğerse .. ama kavuşamadım..
    bi iftiaya uğradım .. ( hallettik gitti..)
    öğrendim,öğreneceğim daha çok şeyde vardır buna eminimm

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar.
    Ben bu siteye, bir radyoda ki, sunucu arkadaşımdan duyduktan, 4 ay sonra, 16. 01. 2008 de, üye oldum.
    O arada, 2 ay hastanede yattıgım için girememiştim, ama şimdi fırsat buldukça girmeye çalışıyorum, çok bulamasamda bu fırsatı.

Siteye iyi'ki üye olmuşum hastalıga karşı dayanma gücümün bittiği bir zaman benim gibi, bir çok arkadaşın oldugunu tek ben bu kaderi yaşamadıgımı gördüm.

Ve önce bülent küçük arslan'a böyle bir sevgi çatısı altında bizleri topladıgı için teşekkür ederim.
    Ve sonrada, bülenter0506 ya, mehmet y. ına ve aytaç y ve umudun' na bana verdikleri destekten dolayı çok teşekkür ederim.

Sitedeki bütün üye arkadaşlar hepinizi seviyorum ve asla pes etmeyin.
    Ayrıca siteden hastalıgım hakkında çok yaralanıp bilğimde oldu...

Üye
    empatizan Avatarı

Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    10:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

5 ay kadar önce, sitenin üyesi olan bir arkadaşım verdi sitenin adresini. Önce onun yazılarını okuyordum, sonra neredeyse sitedeki tüm forumlarda yazılanları yaladım yuttum. Profilleri görebilmek için üye olmam gerekiyordu. Hemen hemen her gün girerek, yazılıp çizilenleri okuyor, zaman zaman ben de bir şeyler yazıyorum. “Engelli” sözcüğü Vikipedi’de “Doğuştan veya sonradan meydana gelen hastalıklar, sakatlıklar (vücudun görsel/işlevsel/zihinsel/ruhsal farklılıkları) öne sürülerek, toplumsal/yönetsel tutum ve tercihler sonucu yaşamın birçok alanında kısıtlanan, engellerle karşılaşan kişi.” Olarak tanımlanmış. Çok güzel bir tanım bence. Bu sitede engellerin nasıl aşıldığını, ya da aşılmaya çalışıldığını, doğuştan veya sonradan meydana gelen hastalık ya da sakatlığı bulunmayan kişilerin, yapamıyorum, beceremiyorum, önüme hep engeller çıkıyor, kendimi iyi hissetmiyorum, mutsuzum hayattan zevk almıyorum gibi şikayetlerde bulunmaya ve şımarıklık yapmaya haklarının olmadığını öğrendim. Şeyy aslında bunu ben zaten biliyordum da, bilmeyenlere siteyi referans gösteriyorum.

Üye
    BERRAK Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    CENNET BAHÇESİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben sitenin yeni üyelerindenim ama sitenin imajını zedeleyenler var.sitenin amacının engellileri bilgilendirmek olduğunu biliyorum ama bunu kavramayan insanlar lütfen birilerine zarar vermesin ,rica ediyorum.bazıları engelini kabullenmiyor ve başka arayışlar içine giriyor.aradığını başka yerde arasınlar lütfen...

Üye
    emine_paşam Avatarı

Son Giriş
    21.10-2009
    Saat
    21:47
    Yaşadığı Yer
    lefkoşa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bu siteyi minik bebeğim daha yaşarken tanıdım onun hastalığını araştırırken....

üye oldum çünki burada hayatını en temiz yönüyle aktaracağına inandığım temiz yürek ve kalpler olduğuna inanarak evime bilgisayar aldığım ilk günden üye oldum.hayatımızın nekadar anlık olduğuna ve anı yaşadığımıza inandığım için üye oldu...

ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM....
    KALBİ TEMİZ PEK ÇOK İNSAN TANIDIM...
    ARKADAŞLARIM OLDU....
    ZOR GÜNLERİMDE BANA DESTEK ÇIKIP HEP UMUT KAPISINI AÇMAMA YARDIMCI OLAN...

YÜREĞİ GÜZEL İNSANLARA
    YÜREĞİ TEMİZ ARKADAŞLARIMA VE SİTE SAHİBİ OLAN HERKESE .....
    ÇOK TEŞEKKÜRLER...

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon