Sayfa 1 / 17 1234511 ... SonSon
Toplam 252 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar.

Ben hastalık başlamadan, / FA/ nın teshisi koyulmadan önceki dönemde tanışmış oldugum…
    İst. ünüv. Kamu yönetimi okumuş bir kişiyle..
    Hastalık başladıktan bir yıl sonra nişanlandım.
    Nişanlandıgım dönemde hala /FA / ilerleyici oldugunu ve tedavisinin olmadıgını bilmiyordum.
    Hoş bilseydimde, sevecegim kişi beni öyle kabul ettikten sonra yine de isterdim. Benim hastalık biraz farklı ilerlediği için ben teshisten sonra 3 veya dört yıl daha yürüdüm kendim birine ihtiyaç duymadan.
    O kişide benimle evlenmek istiyordu,
    Ailesi’yle beni istemeye başladılar derken nişanlandık.
    Ben hala yürüyebiliyorken hastalığın peşine düşüp çare aradık birlikte nişanlımla hep destek oldu ve hala öyle,Allah’a şükür, epikriz (raporlarımı) yollamadığımız ülke kalmadı.

Şimdilerde ise artık bir yılı aşkındır belki, ben artık tek başıma yürüyemez oldum uzun mesafeleri.
    Nişanlımın ailesi ise benim iyileşmediğimi görünce, oğullarına beni bırakması için yapmadıklarını bırakmadılar.
    Hani Türk flimlerimiz olurya onlarla büyürüz. Büyümüşüzdür…
    Fakir ve zengin olur genelde konuları.
    Aynen öyle bir durum yaşıyoruz şuan da ailesinin durumu iyi sayılabilecek kadar var bayagı bir iyi ama.
    Verdikleri içinde oturmamız için verdikleri daireyi geri aldılar. Arabasını aldılar işyeri açmışlar ona iş yerini kapattırdılar…
    Beni bıraktığı anda daha iyi imkanları sağlayacaklarını açıkça söylüyorlar bunlarda biri kız / biri erkek nişanlım yani sadece iki kardeşler.
    Nasıl bir aile tek evlatlarının o kadar istemiş olduğu şeye sadece yürüyemiyor diye karşı çıkar ve bu kadar bencilce düşünür.
    Ve ben böyle devam ederse nişanlımla bu şekilde evlenip bir gün inanıyorum tedavimiz çıkacak ben o aileyi affeder,Annem babam diye ne olursa olsun sarılırım onlar yarın hastalandıklarında ben bakarım.
    Değmeselerde.
    Ben o sevğilerin yokluğuyla – eksikliğiyle, büyüdüm.

Siz site arkadaşlarımdan ise bana yol göstermenizi, bu konuda destek olmanızı istemek ve sizlerle paylaşmak istedim..

Şimdiden hepinize çok teşekkürler…

Üye
    devrez Avatarı

Son Giriş
    22.06-2016
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

başka bi ailede olsa sevmişler evlensinler derler. ama kendilerine gelince durum farklı. düşünceler ve kafa yapıları hep aynı hiçbir zaman değişmez bu tür insanların... yazık böyle düşünenlere. allahu teala herkesin hakkını verir. kimsenin hakkını kimsede bırakmaz ve gün gelir onlar sana muhtaç olur veya yaptıklarından utanırlar. sen allaha sığın dualarını eksik etme ve temiz yüreğini hiç bozma.
    sevgiler....

Üye
    guzgulleri Avatarı

Son Giriş
    10.11-2012
    Saat
    21:35
    Yaşadığı Yer
    KARABÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayat mücadele etmeyi gerektirir sevgiler de evlilikler de öyle hepimiz çeşitli şekillerde sınanırız önemli olan zor durumlarda birbirimizin yanında olabilmek her halükarda her şeye katlanabileceğini gösterebilmek eğer sizi gerçekten seviyorsa ailesinin tüm baskılarına dayanır ve her şeye rağmen sizinle evlenir dayanamıyorsa da zaten sizi gerçekten sevmemiş olduğunu anlarsınız yapılacak şey biraz daha sabredip olayları zamanın akışına bırakmak bazan olmayan şeylerde de bizim bilemediğimiz hayırlar vardır bir de kendimizi karşımızdakilerin yerine koyup da düşünmeyi becerebilirsek daha iyi olacak bunu herkes adına söylüyorum belki şu an bizler engelli olmasak bizler de onlar gibi düşünebiliriz bu yüzden kimseyi kınamamak lazım herkesi olduğu gibi kabul etmeliyiz hepimize mutlu bir gelecek diliyorum

Üye
    melikece Avatarı

Son Giriş
    23.02-2010
    Saat
    12:17
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili dalight.hayat bir imtihan biliyormusun ve şuandaa seninn sevgili nişanlınınn ailesi bu sınavda başarısız olmak için sanki elinden gelenlerii yapıyo.doğru cevapları silipp yanlış cevapp yazanlar gibi.sen kalbinii gönlünüü ferah tut.allah büyükk eminimm tedavinn çokk iyi olacak ve sevdiğinle mutlu olacaksın.hem bu yaşanalarda senin o güzel yüreğinii söndürmemiş baksana hala onlara bakarım diyorsun.gerçii allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin de.biliyormusun derdin devasızı nedir?İYİNİN KÖTÜYE MUHTAÇ OLMASIDIR der bir büyük ne kadar doğru demiisevgiyle kal

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: betül çiftçi
    Dayligth
    üzülme zannetmeki bu problemi bir tek sen yaşıyorsun burda olan hemen hemen herkes yaşıyor.
    bak negüzel söylemiş betül çiftçi sanmaki teksin bu sorunları yaşıyan.anlayamıyorum insanları neden böyle karşı çıkarlar sanki 1 dk sonra ne olacaklarını biliyorlarda millete oğlum,kızım o sakat yapamazsın yada seni red ederiz.burda tek iş size vede eşinize düşüyor.söylenen laflara dedikodulara kulak asmayın bir birinize destek olarak yaşamınızı sürdürmeye devam edin.şunu söylüyorum devamlı aslında beddua etmem ama buda benim görüşümce beddua değil keşke bizlere "MUHTAÇ" olsalarda bizlerde baksak kendilerine...fakat bizler bizi istemeyenlere bakarken ne duyguyla yaşayacaklar,acaba yaptıklarından utanç duyarlarmıki :roll:
    ve burdan söylüyorum aha bu dediğimi kendim yapacam ve çok merak ediyorum nasıl bir duygu yaşayacak...kendim yaşadığım için muhtaç olduğunda bakarım bakmam demem gücüm yetdiği kadarda bakarım altını bile temizlerim bakarım her nekadar istemeselerde....
    bir birinize destek olun gerisi boşşşşşş kim ne derse desin kulaklarım duymuyor ne diyorsun efendim de geç

Üye
    guzgulleri Avatarı

Son Giriş
    10.11-2012
    Saat
    21:35
    Yaşadığı Yer
    KARABÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hepimiz engellerimizden dolayı bi şekilde dışlanıyoruz zaman zaman sağlıklı kişiler tarafından ama onların bizi anlayabilmelerini beklerken onların da bize muhtaç hale gelmelerini temenni etmek ne kadar doğru bizler zaten hayatta sıkıntılar çekerken onların bizden daha kötü olmasını beklemek hiç hoş olmuyor Üstün Dökmen hocanın bir sözü vardır programlarında söylediği karşımızdakilerin makosenlerini giyebilmek yani kendimizi karşımızdakilerin yerine koyup düşünebilmek ya da kendimiz için istemediğimizi başkaları için de istemememiz lazım değil mi bazı arkadaşların bu konudaki hassasiyetini anlıyorum ama bu şekilde değil

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Daylight yanliz degilsin... sen sevdigin kisi ile evleneceksin ailesi ile
    degil annesi babasi kardesi dayisi halasi emmisi ne der diye bakma
    ... oyle insanlara kalsa engelli bir birey sevemez evinde bir sus kopegi gibi
    oturur arada gelirler ay canim derler basini oksar giderler laylaylom...seveceksin asik olacaksin iyi kotu sonuna kadar yasayacaksin duygularini ve pes etmeyeceksin.. kucuk ve dar bir pencereden dunyaya bakanlar o dar pencere icinde kalmaya mahkum olacaklardir varliklari ile yokluklari birsey ifade etmeyecektir... seviyorsan yureklisin demektir hemde o kucuk beyinlerin aklina hayaline giremeyecek kadar yureklisin..
    ask mutlulugun ana kaynagidir kana kana ic o sudan ...

Üye
    ikinci bahar Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    21:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    27

sevgili Daylıgth,
    gerçekten bu evliliği bu şartlarda istediğine inanamıyorum.
    hangi mantıkdır ,bir insanı
    bir ömür kendine mahkum etmek.
    yürüyemeyen sağlıksız bir insanın ,zorluğu çok fazladır.
    yazık değil mi seni sevdiği için evlenmek isteyen bir gence bunu yapıyorsun.
    sen ölmedin tabi ki yaşıyorsun fakat ,seni istemeyen bir aile ve tercih yapmak zorunda kalan biri,belki de gerçekten o kişi de senden kurtulmak istiyordur ve söyleyemiyordur.
    gelecek günler eğer bu evlilik olursa daha yıkıcı ve adil olmuycaktır.
    sen üzüleceksin ve karşındaki insanı ve ailesini yeterince düşünebildiğini sanmıyorum.
    para ya da maddi şeyleri almaları çok normal madem seni tercih ediyor ve senin hastalığın maddi giderleri olan bir hastalık olucak seninde aile bütcesine bir katkın olmuyacak sanırım onlar da hayır kurumu değildir.
    bu artık senin sorunun ,onların değil bana göre.
    sana sadece güzel bir hatırası kalsın sevgi herşeyin çözümü değil.
    olamaz da ,dışarıda acı,acımasız bir hayat var.
    kaç tane sonradan sakat kalan insanların evliliği sürebilmiş,
    benim tanıdığım hiç bir çiftin sürmemiş .kaldı ki senin sürsün
    daha en baştan bu kadar problem varken.
    yine de bunlar benim düşüncelerim,kusura bakma acımasız olduysam.
    ben senin yerinde olsam ,kafama sıkar giderdim
    ilk ayrılan sen değilsin bu dünya da ,çok fazla türk filmi de izleme.
    sevgiler..

Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

"Bilemiyor işte insan. İyi yaptığını zannediyor hep. Zaten ne olursa hep bu yüzden olmuyor mu? Herşey olup bittiğinde bir bakıyorsun ki; geriye senden eser kalmamış. Başkaları hep senin için en iyisini istiyor, hep senin adına kararlar alıyor; sen de bir başkasının hayatını yaşıyorsun. Ama unutuyorsun; başkaları cehennemdir." Bunu ben değil ,Jean Paul Sartre söylemiş.Sen de bi ara sevdiğine söyleyiver... :wink:

Bense biraz farkli düsündüm Sartre'nin anlatmak istedigini...En basta biz kendi kendimize cehennemimizi yaratmiyor muyuz bazen? Baskalari cehennemimiz olmadan önce, biz kendi kendimize yaratmiyor muyuz bu durumu? Biz kendimiz bunu basariyorsak, baskasi daha kolay basarmaz mi?
    Ha eğer diyorsan ;

"Biz bu dünyaya her saban her akşam.
    Sevgi penceresinden bakarız.
    Bu dünyada zaten yandık.
    Cehennemde yorgan ile yatarız",

Mücadelene değer İnşallah derim...Bu konuda kafam oldukça karışık.Düşüncelerimi netleştiremedim.Çalakalem yazdım.Gelişmeler için takipteyim...

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Hayatın merkezine neyi koyarsan, o olursun..Hayatını, düşüncelerini o koyduğun şey belirler..

Yaşamın temeline kavgayı koyarsan,kuyucak olursun..
    Yaşamın temeline karşıdan bakmayı koyarsan, ikinci bahar olursun..Dikkat, lanetliği demiyorum..
    Yaşamın temeline sevilmeyi koyarsan, kalem olursun..
    Yaşamın temeline kederi koyarsan,mezopotamyalı olursun..
    Yaşamın temeline beğenilmeyi, başkasına bağlı sevmeyi koyarsan..Hele hele sakat olmuşsan/kalmışsan..Deli oursun.
    Divane olursun..Leyla-mecnun olursun...

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ARKADAŞ' lar önce hepinize çok teşekkür ederim.
    Yorumlarınız, için.

İkinci bahar' a gelince.
    1. ben zaten kimseyi kendime mahkum etmek isteği içinde değilim. (üstelik mahkum etmek nedemek ben mahkum etmiyorum, ona karşık vermeye çalışıyorum).
    2.evet yazık diye bende çok düşünüyorum ama, ona bunu anlatamıyorum, anlamak istemiyor.
    3. Bende ona ailesininde haklı olabileceğini ailesine, (hasta bir kıza) karşılık olarak, çıkışlarının olmamasını çok söylüyorum. ve benden kurtulmak neymiş ben onu serbest zaten bırakıyorum.
    Ben o kadar , zalim, acımasız, ve düşüncesi kıt biri değilim...

4. Karşımda ki insanı ve ailesini benim düşündüğüm kadar keşke kendisi, düşünse sen bunu bilmediğin için 4-5 senedir benim onun, beni terketmesi için neler yaptıgımı bilmezsin.

5. Sen bu kadar bencilce düşürsen, tabiki sağlıklı kişilerden bizi anlamaları beklemek ve yargılamak yersiz.
    Sen bile bu düşüncede isen. durumumuz içle acısı.... olur tabii ki.
    = Para maddi şeyleri elinden almasınlar diyen zaten yok, ama bir düşün sen bir ailenin varlıklı bir ailenin tek erkek çocuğu olsaydın.
    Ve engelli birini sevseydin yine de böyle düşünürmüydün , sanmam ama yine de (ne bencillik).
    Ve ben onları bir hayır kurumu olarak görmüyorum benim tedavi giderlerim çok fazla olabilir. bunun için bir onların hayırlarına ihtiyacım yok.
    İnsan önce evladı için o hayır kapılarını açmalı derim, ben .
    ve aileme katkıya gelirsek benim ona katkım olur ben şuan bile çalışabilirim Allah'ın izniyle.

6. ben de diyorum, sen benimle yapamazsın diye ama, sence onun verdiği cevap ne.
    Sen yok olursan bende yokkum beraber ölelim diyor, ve kaçkere araba ile denizin kenarında saatlerce bekledik araba ile, atlamak için,yada elinde slhla kaç kere bekledik sen bunu anlamazsın. ama senide anlamak istemesemde, anlamaya çalışıyorum.
    (sen bu tür olaylardan uzak yaşamış biri olabilirsin) diye...

7. Bu gibi evliliklerin fazla bir örnegini gösteremesende, görmesekte bir kaç tane var eminim iyi giden örnekte....
    8. ve sana benim gibi zor durumda ki arkadaşlara verdiğin eşsizzz nasihatların için teşekkür ederim.
    Ben türk flimleriyle yatıp kaklmıyorum onları seyretmeyen bir kişi göster bana, kendin hariç

Arkadaşlar kusura bakmayın.

Hepinize tekrar yorumlarınız için teşekkürler..
    SEVĞİLER.

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

aşk,sevgi...
    insan için çok önemli olan iki özel,güzel insana hayat katan mutluluk veren eşsiz duygu....bu duygular pazardan sebze meyve almaya benzemez...karpuz kavun seçmeyede benzemez insanın içinden gelen içgüdüsel bir oluşumdur bir anda oluşan kimileri için bir ömürlük bir duygudur...böylede olması gerekir aşkın ve sevginin...aşk ve sevgi için engelli veya engelsiz olmanızın bir önemi yoktur insan sadece sevdiği insanı özel tek ve değerli bulur...onunla mutludur....onunla paylaşır herşeyi....engelli olmak demek hayatı sevdiğinle paylaşamamak değildir....2 kişi birbirini severek bazı şeyleri göze alıp biz bunu yapabiliriz biz birbirimizi seviyoruz biz bütünüz dedikten sonra 3 sahıslara söz düşeceğini sanmıyorum....
    ailenin yaptığı çözüm değil....ne demek arabaya,kartlarına el koymak....nasıl bir vicdan...dizilerden mi etkilenmişler acaba aile üyeleri yaaaa sanki çocuk 5 parasız kalınca kızı bırakacak....çocuklarının psikoljik durumlarıyla oynuyo aile haberleri yok...!yarın birgün bu iki arkadaş zaten eminim ki...(çocuğu etkilemezlerse umarım amaçlarına ulaşamazlarda gerçek sevgi kazanır)nikah cüzdanı kız arkadaşımız büyük bir mutlulukla eline alır....
    GERÇEK SEVGİ DEMEK BİRBİRİNİ TAMAMLAMAK DEMEKTİR...ARTI VE EKSİLERİYLE KOŞULSUZ SEVMEKTİR....NE OLURSA OLSUN....BİR BÜTÜNÜN YARISI DEMEKTİR....KARAKTERDE OLDUĞU GBİ BEDENDEDE ZITLIKLAR OLABİLİR....BEDEN NEDİR Kİ...BİR SULÜET...RUH OLMASINDA O BEDEN NE İŞE YARAR GÖRELİM Bİ...???
    """ALLAHIN YAZIĞI YAZIYI KİMSE BOZAMAZ"""""
    KİMSE UĞRAŞMASIN BOŞ YERE....BUNLAR ZATEN NİŞANLANIP BİR YOLA ÇIKMIŞLAR....
    YOLUNUZ AÇIK OLSUN ARKADAŞLAR ALLAH MUTLU ETSİN BİR ÖMÜR....
    ALLAH TAMAMINA ERDİRSİN...
    KALBİNİZİN SESİNİ DİNLEYİN....SEVGİYİ HAK EDİYOSA HAKETTİĞİNE İNANIYOSAN SONUNA KADAR GİT DERİM...DEĞER VERİP SENİ MUTLU EDİYOSA..

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

6. ben de diyorum, sen benimle yapamazsın diye ama, sence onun verdiği cevap ne.
    Sen yok olursan bende yokkum beraber ölelim diyor, ve kaçkere araba ile denizin kenarında saatlerce bekledik araba ile, atlamak için,yada elinde slhla kaç kere bekledik sen bunu anlamazsın. ama senide anlamak istemesemde, anlamaya çalışıyorum.
    (sen bu tür olaylardan uzak yaşamış biri olabilirsin) diye...
    Dikkat edin silahli dolasmayin bak hem sen burada bunu yazarak sevdigin insanada zarar vermis olursun... sevdigini ihbar etme bence )) ...herkes burada birseyler yazabilir sana ancak olayi yasayan sensin ...karamsar arkadaslar olabilir aramizda ki varlar ... asik oldum ve sevdim dedigin an gozun tek birseyi gorur sevdigin kisiyi... vazgecirme ne demek yok efendim onu ben mahkummu edecegim lutfen karamsarligini baska yerlere tasiyin birazda bardagin dolu tarafini gorun...

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Evet tam dizilik aslinda konu bir cocuk birini sever ama sevdigi kisi engellidir ve aile karsi cikar arabaya kartlara yata kata el koyar...
    seven cift aileyi karsisina alir ve mucadele eder onurlu genc birakmaz kizi diye devam eder... saka bir yana sizde bu inat bu azim bu ask var oldukca hic birsey engel olamaz size...

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Uyarın için teşkkürler. KUZEY .
    Benim amacım ihbar yada şikayet değil, ewt hala derim ben onu mahkum etmiyorum.
    Engelli olacağımı nerden bilmeliydim veya ozaman şöyle diyelim (onlar bilselerdi nişanlamasalar dı) ozaman .
    Ve şuda var ben iyileşebilir, o ailenin çocuklarının biri benim yerimde olabilirdi, olabilir ewt.
    O zaman benim gitmem mi gerekir.
    Saglıklıysa al engelli olmuşsa uzaaa kaççç.
    Olması gereken bumudur yani...

Sayfa 1 / 17 1234511 ... SonSon