Sayfa 9 / 17 İlkİlk ... 5678910111213 ... SonSon
Toplam 252 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ikinci bahar Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    21:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    27

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    şimdi ben ne dedim yaaa
    süper biriyim ben
    kaç tane darağacından adam aldı benim varlığım sevgili Tarelif
    beni tanısaydın seninde psişik sorunların varsa çözüm bulurdu belki..
    seviyorum kendimi napimmm.
    öpldnz kızlar.
    kalem ,sen uçmuşsn türküler filan dünyaya dön bi ara,
    iyiki nano sakatlar birbirlerini bulmuşlar.
    genele uyarlamayınız lütfen.
    ayrıca o durummm çokk farklı kendinizi gerçek aileleri gibi görmeyin bence.
    sevgiler hocam

Üye
    desibel132 Avatarı

Son Giriş
    09.04-2010
    Saat
    20:58
    Yaşadığı Yer
    ADANA/SEYHAN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben bu konuda şanslıyım ailem böyle şeylerde engel çıkartmaz. işitme engelim dışında bir engelim yok. oda ileri derecede değil,orta dereceden biraz daha iyi. çok kısık sesle konuşulmadığı sürece duyabiliyorum. yapı olarak bende bu konularda katı değilim.engeli ne olursa olsun bir bayana aşık olabilirim. yüz ve huy güzelliği benim için önemli. engellli olması mühim değil. bunu daha önce aileme açmıştım engelli biride olabilir hiç farketmez demiştim. ailemde sen mutlu olacaksan bizim için sorun değil dediler. öyle birşey olsa zaten onlarda ellerinden gelen çabayı gösterirler. yani özetle bu konularda hem aile hem evlenecekler aynı fikirde olmalı. aksi takdirde çok zor bu işler. ama zoru başarmakta mümkün.

Üye
    A-KILIC Avatarı

Gerçek Adı
    •
    Son Giriş
    09.07-2017
    Saat
    17:44
    Yaşadığı Yer
    Tuzla, İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

hadi kızlar kavga edinde reyting yapsın forum : saç baş yolmaya 5 puan kafa patlatma 3 puan

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:52
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    59
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: tarelif Mesajı Gör
    Yahu ikinci bahar birlikte çalıştığın psikolog ve psikyatrist arkadaşların mı var ne?
    taralif,psikiyatris ve psikologlar insanları depresyona sokmuyor çıkarırlar,ama bazıları çıkmaz o başka mevzu...
    Yani,İkinci baharın taktiğini uygulamıyorlar

Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:39
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    6

evet kalem ablacım haklısın.annelerin ahını almamak gerekiyor.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

inan Allahın kuluysan bekliyordum senden bu atağı takipteydim.. Haklı çıkmış olmam ailem dışındıkilere göstermediğim affedicilik konusunda ne kadar haklı olduğumu görmem kendime olan güvenimi (yani altıncı hissime desem daha doğru olur) arttırdı kalem..

VEE hazırlamıştım böyle bir atağa geçeceğini bildiğim için cevabı mı.

Ailesini gözden çıkarabilecek biri ise kardelen yürüsün gitsin sonuna kadar demiştim onlar kardeleni yok sayabiliyor ve kardelende ailesini yok sayabilecekse demiştim.. ( kardelenin ailesi böyle yapılacak bişi yok)

bunları hatırlatayım da önce attığın taşın baş yaramayacak kadar küçüldüğünü bil yani..

Gelelim asıl meseleye.. Aileden aileye fark vardır insanlar değişir yenilenir demiştim şu son yaptığın yorumdan gocunduğum için küçük bir açıklama yapayım dedim..

Benim ailemde değişti eskisi gibi değiller bugün ben sakat bir adamı seviyorum ne pahasına olursa olsun evleneceğim desem bana olan düşkünlüklerinden dolayı kabulleneceklerdir..Yani ilk etapta karşı çıksalar bile önemseyecekleri ikinci adım benim mutluluğum olacaktır ilk başta babam kıyamaz bana zaten..

Haa eskiden olsaydı değişirdi tabi ama dediğim gibi insanlar gelişiyor yenileniyor ve bende şimdilerde yenilenmiş bir aileye sahibim.. Bu güvenlede gayet rahat bir şekilde konuşabiliyorum..Ailemle aramdaki sevgi bağını 3 cü şahısların varlığı zedeleyemez pamuk iplikleri ile bağlı değiliz birbirimize..

senin anlayamadığın "aile sevgisi" farklı şeyler anlıyoruz biz bundan..sen savaşıyorsun "benim hakkım benim hakkım ben ben ben" diyorsun senin yolundan gitmeye kalksak (bu benim şahsi görüşüm) üçüncü dünya savaşı çıkar.. ortada ne aile kalır ne başka birşey..Bu yüzden seni "anlamıyorum ve anlamak istemiyorumda zaten ben" savaş fermanı yazar gibisin..

Bense orta yolunu bulma derdindeyim varsın sen beni "benim kadar güçlü değil ben anama babama bile kafa tutarım serap zayıf" de öyle bil..:

Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:39
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    6

serap çok güzel konuşuyorsun ama ben senin dediklerini yapamadım.çok acı çektim ama sonunda kendime geldim.ama aile istemedimi olmuyor serapcım bunu anladım.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Yazdım ya zaten gocundum diye kalem..

Elif-kız aileler bir yerden sonra ayak diretmeyi bırakmıyorsa hala devam ediyorsa iğnelemeye karşı çıkmaya zor tabi..Ama mesela evlenmişsin sen sağlamsın karşındaki sakat bir insan yada tam tersi ailen "yuva kurmuş benim evladım artık susalım" diyemiyorsa destek olalım demiyor ısrarla köstek oluyorsa bence aile içi bir sevgi kopukluğu vardır demektir.. Yoksa kolay kolay bir ana baba kıyamaz evladına gönlünün razı olmadığı bir birliktelik olsa bile bu evladına duyduğu şefkatten tabi varsa içinde bu şefkat razı olur bence..

Ben adım gibi eminim bugün sakat bir adamı sevsem ooo çok sevindik hayırlısı olsun demicekler amaa zamanla benden daha çok sevecek ve sayacaklar damatlarını.. çünkü benim ailemin içinde insan sevgisi var ortaya çıkması içinde gerekli olan tek şey zaman ve sabır..

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ben senin ne yapmaya çalıştığını emin ol çok iyi anlıyorum kalem bundan şüphen olmasın.. az biraz saftiriğim ama şeytanın ayrıntılarda gizli olduğunu görebilecek kadar yetiyorum kendime..

Ne yapmaya çalıştığını anlıyorumda nedenini niçinini anlamıyorum mesele bu..

Üye
    fuat dönmez Avatarı

Gerçek Adı
    fuat dönmez
    Son Giriş
    14.06-2016
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul/ avrupa yakası
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ne diyebilirim ki pes doğrusu.. insanlık ölmüş bence.. bu zamanda ilişkiler hep menfaat üzerine kurulu zaten..

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ikinci bahar;
    merhaba
    öncelikle neden cvp veremediklerimi açıklıyım.
    ben 1 yıla yakın yoktum, nete de ihtiyaç duymadım gittiğim yerlerde.
    zaman uzun oluncada daylight nikli şifremi unuttum, şifre istemek içinse üye oldugum msn emi kullanmayınca iptal olmuş .
    nişanlıma gelince de, bitirmedik anne babasına ragmen hala beraberiz ve bitirmeyide düşünmüyoruz çünkü.
    anlaşabiliyoruz. birileri (aileler) istemiyor diye hiç bitirme niyetimiz yok.
    düğünümüze bekleriz ama benim acelem yok daha evlenmem için ne zaman şartlar uygun olursa ozamanı bekliyorum.

alifatih1958;
    efendim çok teşekkürler.
    allah herkesi sahibine bağışlasın ve en güzel mutlulukları yaşatsın.
    nişanlıma her zaman açık bir kapı bırakırım ben, zorla hiçbişey olmaz tıpkı zorla güzellik olmadığı gibi.
    istemeyeni kimse tutamaz tutmakta istemez sanırım.
    sevgilerle kalın.

aliş şerif;
    merhaba
    inş herkes istediği herşeye sahip olması dilerimle.
    hayatın kısacık yolunda elimizden geldiğince hepimiz dogru gitmeye azda olsa çaba gösterirsek inanın herşey bu gün oldugundan daha güzel olmaya başlayacaktır.
    küçük toplum düzelirse, o düzen büyük topluma ulaşır.

a-kılıc;
    dimi ya, döner, döner yine vurur yada neyse ..
    düğünümüz oldugunda kır düğünü olmalı herkesi beklerim.

burcu1538;
    canım merak etme üzemez kimse attığın adımdan emin ol yeterli.
    agzı olan anca konuşur, ama okadarla kalır.
    yoktum döndüm ama nişanlımla iyiyim sorun yok
    öptüm

jonjon;
    boşver yaa.
    ikinci baharımız ne kadar bana karşı olsada ben, bana karşı olanlarıda - insan veya hayvan olsun eşya olsun canlı cansız olsun agaçları - yeşilikleri herşeyi herkesi se vi yo rum .. :
    bana yamuk yapanları dahiii..:d:d

tarelif;
    sonuç hayatın hep güzel yönlerini beklersek, başkalarını nasıl anlarız.
    önemli olan neşeyi de - mutsuzluğuda bilmekten geçmezmi.
    hep mutluluğu bir taraf yaşarsa diğer yaşamayanlara haksızlık gibi düşünüyorum ben.
    mesela benim onca yıl sağlıklı yaşayıp, sonra biranda hastalanmam gibi.
    bizde tecrübe almak isteriz gibi
    sevgiyle kal.

münir;
    haklısınız hemde çok çünkü benimde arkadaşlarım var yurt dışında, erkek veya kız engelli diğer taraf sağlıklı ama herzaman hiçbir sorun yaşamadıklarını anlatırlar aileleri tarafından..

Üye
    effe Avatarı

Gerçek Adı
    kuzey
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

boyle dusunenlere bır yorum ancak bukadar guzel olur bunların dusuncesı acıkcası soyle
    VARSA PARAN HAKTIR YOLUN YOKSA PARAN B......R YOLUN ANLASILMAYAN BIRSEY VARMI

Üye
    corcoris Avatarı

Gerçek Adı
    FİLİZ
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    08:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    4

Hayatın iki yüzü var bunların insana yansıması aglamak ve gülmektir.Ve bunları kimin ne sekilde hayatının hangi evresinde yasacağını bilmek güçtür.
    Yarın ne olcagını bilmeyenler için büyük büyük edilmiş laflar bunlar örümceklerin ördüğü aglara yapışmış kalmıs dar zihniyetler.
    Yakıştırmalar olur hatta bu yakıştırmaların kalıplar vardır.İşte sizde buna kurban olmuş gibisiniz.
    Herşeye ragmen siz biz olmaktan vazgeçmemişseniz daha yapılacak cok sey var demektir.Karsınızda duran insanların ezilip büzüldüğü değil ama zihniyetinin değiştiği günleri görmeniz dileği ile.Kocaman mutluluklar ve acil Şifalar diliyorum..

Üye
    ikinci bahar Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    21:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    27

daylıgth ,sevindim adına sen mutsuz olunca
    ben sevindirik olucak değilim tabi kii)
    Allah yolunu açık etsin de ;yine de ben senin evlenebileceğine hiçç ihtimal vermiyorum
    nedense??
    neyse havva vuu öncekiyazında ''benim ailemin içinde insan sevgisi var ''yazmışsın
    epey olmuş yukarılarda bir yerde .
    herkesin ailesinin içinde hayvan sevgisi mi var?
    be ne biçim yaklaşım engelliye sağolasın yaa.

Üye
    Umutlu Vaka Avatarı

Gerçek Adı
    Umut
    Son Giriş
    08.01-2015
    Saat
    00:16
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Konu başlığının içeriği hakikaten ancak türk filmlerinde rastlanılan olaya dönmüş....
    Ama başlığı soru şekline çevirecek olursak ortaya ya klişe düşünceler ya da gerçeklikten soyutlanmış düşünceler çıkacak şöyle ki ; Neden ben sağlam kızımı engelli bir insana vereyim ki ? İşte bu sorunun altında inanın Maddiyat konusu var. Yani yarınımızın maddiyatı bu ülkede garanti altında olmadığı için bu tip sorunlar ortaya çıkabiliyor. Ha istemez miyim ben özürlü ya da özürsüzlüğüne bakıp aşık olmayı elbette isterim ama benim sevdiğim beni seviyor mu ki ? Eğer seviyorsa ne ailesi,ne devleti,ne de dünyası engel olabilir bizim sevgimize. Ama malesef realiteler duygusallığı öldürüyor.

Sayfa 9 / 17 İlkİlk ... 5678910111213 ... SonSon