Sayfa 4 / 17 İlkİlk 1234567814 ... SonSon
Toplam 252 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Canım bende SENİ SEVİYORUM, bu güzel dileklerin için sana çok teşekkür ederim,inşallah herşey güzel dileklerimiz kadar, mükemmel olur.
    Dilerim herkese Allah aynı güzellikleri nasip etsin.
    Ben o insanın (nişanlım'ın) yanında hiç bir zaman bir engelli oldugumu hissetmedim, hissettirmedi bana.
    Yüce Allah'ıma binlerce kez şükürler olsun...
    Dilerim hiç bozulmasın.
    Arkadaşlar..
    Sevğiler.

Üye
    basak23 Avatarı

Son Giriş
    21.05-2010
    Saat
    11:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

allahından bulsunlar! başka ne denilebilir ki ... gönül gözleri kapanmış bu insanların. sen mantığının değil bence gönlünün sesini dinle. o seni götürecektir eminol bir yerlere... kal sağlıcakla

Üye
    seçil Avatarı

Son Giriş
    05.07-2011
    Saat
    16:05
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cnm arkadaşım,bu temnni ve dileklerimde bulundum çünkü,senin kalbinin o kadar hassas ve bi o kadarda güzel olduğunu bildiğim içindir.seninde bahsettiğin gibi,madem seni yanında götürmekten sıkılmıyor gerçekten eşi bulunmaz yürekli bir insanmış...Sen niye bu kadar kendini üzüyorsunki kendini bu derece yıpratıyorsun bırak herşey kendiliğinden gelişsin..Sen bizlere bakarak şanslısın böylesine özel bir duygu her kula nasip olmuyor değerini bil bence.ALLAH büyüktür sevenleri kimsenin ayırmaya gücü yetmez Allahta zaten buna izin vermez ...hoşçakal :!: :wink:

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

basak23 arkadaşım.
    Güzel yorumun için saol teşekkürler, ama ben herşeye ragmen yinede Allah ların bulsunlar bile diyemem, demem.
    Bana düşen tek şeyin Allah'a sıgınıp benim yürüdügüm günü beklemek ve eminim ben yürüdüğüm zaman o aile beni kendi kızları gibi görüp sevecektir.
    Eger o aile beni bukadar seven, sahip çıkıp koruyan bir evlat yetiştirmişse bu ülkede.
    Ben ne olursa olsunlar onları af eder. onlara her konuda saygı duyarım...
    Karşıda olsalar, beni istemeselerde ben onlarıda seviyorum.
    Çünkü nişanlımın anne babası dırlar...

Üye
    gezginemlak Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    01.06-2017
    Saat
    19:13
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgi Yoksa Eğer...

İnsan ruhu doğanın bir parçasıdır ve doğa gibi boşluk kabul etmez. İçinde sevgiyi barındırmayan insan nefretle dolar ve insanlıktan uzaklaşır.Nefret etmeden birine kötülük yapamazsınız.

Nefret etmeden birini öldüremezsiniz. Nefreti içinde barındırmak isteyen insan önce kendisinden nefret etmek zorundadır.

İçinde nefreti yaşatan insan yüreğindeki sevgiyi kovmuştur. Artık onu bulması çok zordur ve bunun bedelini ödeyecektir.

Sevgisizlik ağır bir yüktür ve insan bundan kurtulmak için çok kötü şeyler yapabilir. Acımak, sevgi değildir. Üstünlük iddiasıdır. Hoşgörü sevgi değildir, istemediğine katlanmaktır. Bağımlılık sevgi değildir, gereksinmenin karşılanmasıdır. Sevgi, değer vermesini bilmektir. Sevgi yaşama hakkını kabul etmektir. Sevgi, varolmaktan kıvanç duymaktır. Sevgi birlikte olmaktan sevinç duymaktır. Sevgi, eşitliğin duyumsanmasıdır.

Sevgi tüm yapay ayrımların yaşamdan çıkarılmasıdır. Sevgi bilinçtir, sevgi insan olmaktır.

Sevgiyi yaşamımızdan kovup, yerine parayı koyarsak eğer; para için yaşıyoruz, para için eğitim görüyoruz, para için meslek ediniyoruz, para için çalışıyoruz, para için birbirimizi çiğniyoruz, para için birbirimizi aldatıyoruz, para için savaşıyoruz demektir.

Sevgiyi yaşamımızdan kovup, yerine üstün olmayı koyarsak eğer; üstün olmak için yaşıyoruz, üstün olmak için yarışıyoruz, üstün olmak için kendimizden başkasının aşağı olmasına çalışıyoruz demektir. Sevgiyi yaşamımızdan kovup, nefreti içimize çağırırsak eğer; birbirimizden nefret ediyoruz, nefretle yaşıyoruz, nefretle çalışıyoruz, nefretle dövüşüyoruz, nefretle öldürüyoruz demektir.

Para, üstün olmak ve nefret etmek yaşamımızı dolduruyorsa eğer, yaşamımız da savaşlarla, dünyayı yağmalamakla, birbirimizi boğazlamakla geçer. Sevginiz olmadıktan sonra, daha çok paranız olsa, daha üstün olsanız, daha çok toprağınız, eviniz, arabanız, malınız olsa ne olur?

Sevginiz yoksa hiçbir şeyiniz yoktur.

ALİNTİDİR...

benim düşüncem gerçeklerim bunlar.kim ne derse desin sonuna kadar devam derim.dost.saglicakla

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aytacyildiz, çok teşekkürler arkadaşım güzel dileklerin için.
    Sende iyiki varsın ve umarım sende en güzel arkadaşlıkları dostlukları bulursun.
    Ve en güzel sevgiyi hak eden birisin inan buna, bende seni iyiki tanımışım senin için bende sana karşı en güzel düşünceleri düşünüyorum...
    Sevgilerle

Arkadaşlar.
    Pazar günü nişanlımla karşıya kadıköye eski oturdugum semt'e deniz otobüsüyle gittik çok güzeldi.
    Yolculuk sırasında ve oralardaki kişiler,
    Hep bizimleydi sanki, yarım saatlik yolu ayakta gidebildim çok mutlu Oldum giden bir araçta okadar ayakta durabilmek 3 yıl aradan sonra çok güzel bir duyguydu.
    O araçtakilerden okadar destek gördük'ki anlatamam keşke nişanlımın aileside bunları görüp kabul edebilseler.
    Ve c.tesi de inşallah bir engel çıkmazsa nişanlımı sizlerle tanıştırmaya getirmek istiyorum.
    Biliyorum ki hepinizden o sevgiyi o destegi görecegiz, çünkü ben hepinizi çok seviyorum...
    Hoşçakalın.

Üye
    zgor Avatarı

Son Giriş
    30.08-2016
    Saat
    19:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben bu konuda cok sanslıyım . esım ın bır rahtasızlıgı yok . aılesı bana en ufak bu konuda bır sey bellı etmedıler .
    gercekten sanslıyım bu konuda esımde cok anlayıslı bırı .
    aıleler maalesef bızım toplumumuzda engellı bırı engellıyle evlenmelı ben evlenırken herkes merka edıyordu acaba nasıl bırı yanı nesı eksık. ama esımı saglam gorunce cok sasırdılar.
    halbukı dusunseler cocugumuz ben dısarıda tasıyamam merdıven cıkamam yanı ıkı engellının evlenmesı hıc ıyı degıl bence. cunku kım detsek olucak onlara.

ama maalesef toplumun on yargısı

umarım nısanlın senden vazgecmez. ve tum sorunalrı asarsınız.

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zgor arkadaşım teşekkürler.

Evet keşke bu durumda olan bütün engelli arkadaşlarımız, senin gibi şanslı olup aynı anlayışı görebilsek...
    Ailelerden destek göremese bile karşıtlıkta görmesek.
    Engelli, engelli ile evlenmesini düşünmek çok saçma, iki engelli olsa birliktelikleri evlilikleri daha da zor olur, daha çok sorunları olur.
    Aileler düşünebilseler, ikiside engelli ve yüksek bir yere yetişmesi bir şey alması gerekir, veya çok acil dışarıdan bir şey gerekiyor, düşünün heryer medivenlerle yüksek, kaldırımlarla dolu birinin yardımı olmadan bugün bir engelli bir sokaga çıkamıyor. gerisini düşünün bir engellimi, yoksa ikisinde engellimi daha kolaydır.
    Bu iki engelliyi, birde evli ve tek başlarına yaşamak zorunda olduklarını düşünürsek artık!!!

Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Bu konuyu görünce çok derin üzüntü içinde karma karışık duygular içinde kala kaldım.Benim tek bir hayat görüşüm vardır yarın kimin ne olacağı belli olmaz.Şöyle bir örnek verecek olursak iki normal insan evlenir aradan bir gün sonra bir kaza olur biri ayaklarını kullanamaz hale gelir.Bu iki kişi istisnalar hariç ömür boyu birlikte yaşamak zorunda kalır.Konumuzla olan tek fark zaman yönünden önce veya sonra olması.Sonuçta bizler farklı kişilik yapılarına sahibiz.Bazıları böyle bir evlilik yapmam diyebilir saygı duyarız.Ama belli bir yaşa gelmiş aklı selim,kişiliği oturmuş birinin ömür boyu karşılabileceği zorlukları bilerek bu evliliği kabul ediyorsa bu konuda bir şey demeye hakkımız yok.Keza ailesininde ilk başlarda olaya ters bakması normal ama belli bir süre sonra kabullenmeleri gerekir çünkü bu Aşk denen kavram öyle bir durum ki o aşk için gözünü kırpmadan ölen insanlar var.
    Daylight seni anlıyorum.Elbet birşeyler yoluna girecek ama geç ama erken sabırlı olmaya çalış.Allah sizin yardımcınız olsun.

Üye
    Deli Mavi Avatarı

Gerçek Adı
    maviş:)
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben bu konuda hıc sanslı olmadım sankı bana dogarken sordularmı nasıl dunyaya gelmek ıstermısındıye aıleler ıstemıyor engelı ınsanı yakıstırmıyorlar benı ısteyenlerle ogle zor seylerle yasadımkı bır anlatsan roman olur ev kızı olsun engelı olmasın oglumuzu yanına yakısmaz oglum neden kahır ceksın dıyenler oldukı halbukı evın ıcınde hıc bır engelım yok sadece dısarı tek cıkmıyorum arkadasa hak verdım engelı olmayan bırı olsa ıyı olur cunku bızım dısardakı elımız ayamız olurdu olmuyor bızı kabul etmıyorlar bende bu ınancımı kapattım berkı engelı olan bırını severım bellı olmaz sadece ısteyım benı tasımasını bılsın ve sevmesını gerı kalan engeller asılır bır gun kımsenın ne olacagı bellı beyıldıl canlı orneyı tanıdıgım ınsan cekıyor salamken boynu kırıldı ve 12 seneden berı sandalede ve bana ılk lafı senı sımdık daha ıyı anlıyorum oldu

bız engellılerınde bıtanesı olsun artık

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

LODOS DENİZCİSİ.
    Arkadaşım güzel duyguların için çook teşekkürler.

Evet keşke herkes, hepimiz bir saat sonra, veyada yarın ne olabilecegini düşünebilse, düşünebilsekk.
    Bende birgün engelli olacagımı bilmiyordum ama 2 yıl önce başladı.engelli adaylıgım.
    Ve bir arkadaş daha tanıyorum sapasaglamdı ünüversiteye gidiyordu bir anda oda yataga bagımlı oldu. şuanda, üzğünüm adına ama öyle...
    Kimse hiç kimse bunları görmüyor, ders almıyor, alamıyoruzz. ne acı ewt engelli engelli ile olmalı gibi cahilce bir düşünce ...
    sevgiler arkadaşlar.

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

blue.eyes
    Arkadaşım benim hikayem kadar seninkinin de hüzünlü oldugu yazdıklarından anlaşılıyor.
    Bırak aileler istemiyor karşı çıkıyorlar diye inancını kapatmana (yitirmene) gerek yok bırak onlar ne kadar karşıysa sende o kadar sevecen ol, affedici ol bir gün akılları başlarına gelecek diye düşün.
    Evet engelli olmayan, derdi olmayanlar asla bizleri anlamazlar bende bu fikirdeyim ama ben pes demeyi asla sevmen.

SANA DA TAVSİYEM BU ASLA PES ETME KENDİNİ BIRAKMA BAŞKALARI 1 İNATSA SEN 5 İNAT ET.
    Hoşçakal sevgiler...

Üye
    Deli Mavi Avatarı

Gerçek Adı
    maviş:)
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sagol arkadasım bızı bızden baskası anlamıyor saten beklıyorum bende bıtanem dıyecek ınsanı

daylight sevgılerımle benı anladıgın ıcın

Üye
    reis07 Avatarı

Son Giriş
    31.07-2009
    Saat
    12:37
    Yaşadığı Yer
    TRİZİMİN BAŞKENTİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet tam dizilik aslinda konu bir cocuk birini sever ama sevdigi kisi engellidir ve aile karsi cikar arabaya kartlara yata kata el koyar...
    seven cift aileyi karsisina alir ve mucadele eder onurlu genc birakmaz kizi diye devam eder... saka bir yana sizde bu inat bu azim bu ask var oldukca hic birsey engel olamaz size...

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Çok dogru ewt yaa ..
    Artık tv. lerde o kadar boş hikayelerle diziler, flim ve konular varki böyle bir konuyu tv. lere, taşıyıp halkı bilinçlendirmeye irdeleyip, konu yapsalar ..
    Belki bu tip ailelerin kafa yapıları, vs... görüş tarzlarında bir yararı olabilir, hepsinde olmasada, belki birkaç kişide iyi sonuçlar beklenebilir..
    Hatta ben adını buldum bileee
    Yorumun için teşekkürler..[

UYAN TÜRKİYE ENGELLELİLERDE SEVEBİLİR, SEVİLEBİLİR ONLARDA KALP TAŞIYORMUUŞŞŞ.. gibii nasıl ama

Sayfa 4 / 17 İlkİlk 1234567814 ... SonSon