Sayfa 3 / 17 İlkİlk 123456713 ... SonSon
Toplam 252 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    petitgirl Avatarı

Gerçek Adı
    Beyza
    Son Giriş
    03.09-2012
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sevgili daylight öncelikle acil şifalar dilerim, umarım sevdiğinle evlenir ömür boyu mutlu olursun. Nişanlını tebrik ederim seni gözü yaşlı bırakıp gitse zaten o iki cihanda iflah olmaz. İkinci bahar rumuzlu arkadaşın tavsiyelerini okuyunca şok oldum şaka olmalı dedim sonunda şaka şaka yazmasını bekledim ona sadece pessss diyorum. Allah herkesin yardımcısı olsun.

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler arkadaşlar.

Ama ben hiç birinizi, iyi yada kötü fikilerin dolayı, hor görmüyor, anlamaya çalışıyorum. ( çünkü bende engelliyim )...
    Çünkü bu son bir yıla yakındır,( şükür'ki ben bunları yaşamadım sayılır )ama bir engellinin toplum içinde olmasından, bulunmasından utanç ve rahatsızlık duyan insanlarımız, bireylerimiz vardı'ki, inşallah bunları aşmaya başlamış gibi görünüyoruz.
    Ama yinede aşamadıgımız ortada malesef. !![/i]

Üye
    guzgulleri Avatarı

Son Giriş
    10.11-2012
    Saat
    21:35
    Yaşadığı Yer
    KARABÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yorum yapan herkes kendi açısından değerlendirdiği için bir bakıma hakları var genellikle hasta ve engelli kişiler için hep karamsar tablolar çizilir yapamaz edemez diye sanki sağlıklı kişilerin "BAŞLARINA BİRŞEY GELMEZ" diye garantileri varmış gibi yine de hiç kimseye birşey olmasını hiç birimiz arzu etmeyiz ancak kime ne zaman ne olacağını kim bilebilir ki her şeyden önce nişanlınızı gösterdiği yüreklilikten dolayı kutlarım ne var ki intihar düşüncesini size hiç yakıştıramadım çünkü intiharı düşünmek işin kolayına kaçmak bence ve korkakların işidir önemli olan inadına hayatta kalıp sevginiz için mücadele etmektir sabırla bir şekilde aileyi de ikna etmenin yollarını bulun ve evlenmeye gayret edin en kötü ihtimalle evliliğiniz çok kısa bile sürse bu mutluluğu yaşamaya değmez mi?

Üye
    ttolga Avatarı

Son Giriş
    06.07-2009
    Saat
    15:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili daylight
    yazma geregi hisstettim çünki derya aslanturk un bahsettiği eşi sağlam olan bayan benim birincisi derya hanıma söylenen özel şeyleri sitede bahsetmesi beni rahatsız etti kimse bilmese de o kişinin ben olduğunu benim bilmem yeterli
    ikincisi ben engelliyim eşim sağlam evet eşim öyle birşey söylemiştir bir olay üzerine olayda ailesinin yanında bir piknikte benim protezlerimi kırmam ve onun zor durumda kalması çünki ne o ne ailesi o durumda toplum içinde ne yapılacağını bilemediler herkes bize bakıyordu birden hepimiz panik olduk
    eşimde istemeden öyle bir laf etmiştir
    ama anladım ki eşim aslında gezmeyi sevmiyor
    bir çocuk sitesinde eşlerinin kendilerini bir yere götürmediğinden şikayet eden sağlıklı bayanların yazdıklarını okuyunca bunun özürlülükle bir ilgisi bulunmadığını anlamış oldum
    aile içinde çok önemsenmeyen durumlar toplum içinde rahatsız edici olabiliyor ama çok şükür şimdiye kadar ne annesinden ne babasından ne kendinden engelimle ilgili başka bir laf işitmedim
    yoksa neler söylemiyoruz ki ailemize arkadaşlarımıza bir lafla yara alınacaksa bu işe hiç girmeyin derim
    siz çok güzel bir bayansınız resminizden anlaşılıyor nişanlınız sizi sevmiş kabullenmiş belli
    kimseye kulak asmayın
    hatta sitedeki engellilere bile
    sevginizi gönlünüzce yaşayın

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili, ttolga.

İyi'ki yazdın cevap verdin o yazıyı okuduğumdan beridir hep senin kim oldugunu merak edip durdum.
    Dedim keşke yazsa da tanişsak, çok iyi bişey yaptın gizlenmek kolaydır önemli olan o benim / bendim demekti.
    Evet sen dogru olanı zaten yapmışsın, herşey yaşanılan /yaşadıgımıza inandıgımız bütün güzellikler bence bir lafla, bir sözle bitmemeli.
    Hatta bu, o anda, utanıp size bakan piknikteki insanların içinde oldu diye asla.
    Sadece ben merkezli düşünmemeliyiz, o anda eşinizin de sinirlenmiş olması normaldir, bence.
    En küçük rüzgarda yıkılmamalı.

Ve iltifatınız içinde çok teşekkürler.
    Bütün insanlarımız güzeldir bize karşı olsalarda, istemeselerde, sevmeselerde çünkü hepimiz, Allah'ın kuluyuz...

Üye
    masiva Avatarı

Gerçek Adı
    Fatma
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ttolga
    aile içinde çok önemsenmeyen durumlar toplum içinde rahatsız edici olabiliyor ama çok şükür şimdiye kadar ne annesinden ne babasından ne kendinden engelimle ilgili başka bir laf işitmedim
    Sevgili ttolga, bence sizin mutluluğunuzdaki en büyük etken işte bu bahsettiğiniz aile. Aile bizim toplumumuzda da değerlerimizde de inançlarımızda da o kadar büyük bir yere sahiptir ki; ondan gelen en küçük bir destek nasıl ki her anlamda düze çıkarıyorsa kişileri, aynı şekilde gelecek bir köstek sürekli sallantıda ve huzursuz olmanızı sağlıyor malesef.

Ailesinin sizi benimsemiş ve kabul etmiş olması, yanınızda olduğunu hissettirmesi çok çok büyük bir nimet. Benim bu tür evliliklerde karşılaşılacağını düşündüğüm sorunlar tamamen aile kaynaklı. Her ne kadar iki aile arasındaki köprü ve hatta terazi eşler de olsa an gelir taşınan veriyi kaldıramaz olur. Ne mutlu ki size aileler açısından bir sıkıntı çekmiyorsunuz.. Allah mutluluğunuzu daim etsin.

Darısı diğerlerini başına olsun..

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ailesinin sizi benimsemiş ve kabul etmiş olması, yanınızda olduğunu hissettirmesi çok çok büyük bir nimet. Benim bu tür evliliklerde karşılaşılacağını düşündüğüm sorunlar tamamen aile kaynaklı. Her ne kadar iki aile arasındaki köprü ve hatta terazi eşler de olsa an gelir taşınan veriyi kaldıramaz olur. Ne mutlu ki size aileler açısından bir sıkıntı çekmiyorsunuz.. Allah mutluluğunuzu daim etsin.

Darısı diğerlerini başına olsun..

Fatma kahveci arkadaşımıza teşekkürler
    Çok dogru en küçük bir aile destegi bile, bu gibi durumlarda en büyük yardımdır.
    Keşke herkes böyle anlayışlı olabilse, küçücük bir destek olsalar manevi bakımdan sadece, geriisi gelir...

Üye
    emine_paşam Avatarı

Son Giriş
    21.10-2009
    Saat
    21:47
    Yaşadığı Yer
    lefkoşa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

daylight

Sevgilerimiz ve kopmaz bağlarımız....

Kalbimizi birine bağlamışsak eğer sevdiğimizi haykırmak isteriz yere göğe.....

Minik bir beden taşırız hele ki her an tehlikede .....

BUGÜN SAĞLAM BİR VÜCUDU AMA TAŞTAN KALBİ OLAN BİR ÇOK İNSAN ARASINDAN SAĞLAM OLMAYAN BİR BEDEN AMA SAĞLAM İNSAN OLAN KALBİMİZLE BİR ÇOK ENGELLERİ ÖNÜMÜZDE AŞABİLECEK KADAR SEVMİŞSEK SEVGİMİZE KOŞMALIYIZ ELBETTE.
    ÖNCELİKLE;

*GÜCÜMÜZÜ VE BÜYÜKLÜĞÜNÜ ÖLÇEREK....

KOCAMANSA SEVGİMİZ SEVGİYE KOŞMALIYIZ.KİM KİME GARANTİ VERMİŞKİ....

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Eski Yesilcam filmlerinde hani yeni evlenen ciftlere destek olundugunu hatta evi yoksa imece usulu bir ev yapildigini kisinin isi yoksa mahalle isbirligi ile birde is bulundugunu filan goruyorduk seyrediyorduk...

simdi bu cok eskilerden kalan birsey birde bu bir film gercek degilde diyebiliriz ama bu filmler gercek hayat kesitlerinden alinma filmlerdi...

turkiye halki ondan degilmi kendisini buldu bu tur filmlerde simdilerde
    ucube seneryolu diziler var...

anlatmak istedigim ailenin onemi toplumsal yapinin destegi dayanismasi cok onemli bazi seyler dejenere oldu artik... gemisini kurtaran kaptan donemlerindeyiz... komsusu ac yatarken tok yatan bizden degildir felsefesi kulturu gun gectikce eriyor oyleyse tek birsey kaliyor onumuzde aile destegi...

ustelik biz engelliler icin olmassa olmaz birsey bu mutlaka aile destegi olmali...maddi manevi destek olacak yoksa direnmek guclesir... iki saglam insanda bile ekonomik sikintilar yasandiginda ayriliga kadar gittigini biliyoruz...

ben kisi olarak sevgi dendiginde koleligi degil ozgurlugu anlarim sevgilimi ozgurlugum kadar severim o benim ozgurlugumdur...

bir bayan arkadas hakli olarak sunu yazmisti sinemeya gitmek isteyecek calismak isteyecek gezmek isteyecek vs... bazi seylerin onunde engel olmak set olmak barikat kurmak gibi derdimiz yok...

ne demistim sevdigimiz kisi ozgurlugumuz olmali elbette calisacak elbette hayalleri varsa resim cekmek gibi bir yereleri gormek istemesi gibi vs...
    bizi bir kisi boyle kabul ediyorsa boyle seviyorsa ne mutlu bize ... yurek olarak seven kisi insanin sagligina yakisikliligina bicimine modeline bakmaz...

Üye
    çalıkuşu Avatarı

Gerçek Adı
    ARZU
    Son Giriş
    11.04-2017
    Saat
    17:33
    Yaşadığı Yer
    cennetten bi parça
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

sevgili daylighit...
    öncelikle çok geçmiş olsun allah acil şifalar versin yakın zamanda inşallah.daha önce sizi isteyen onaylayan bir ailenin siz hasta olduktan sonra u dönüşü yapmaları ne kötü.ama buda bi imtihan işte kaldıramıyacağın baş edemiyeceğin bişey değil.ALLAH sabredemiyeceğimiz bişeyi vermezmiş.
    seni nişanlından ayrılmak istemeni falan çok iyi anlıyorum,çünkü bende sevgilimle bu yüzden ayrıldım.kendi kafamı karıştıra karıştıra ondan ayrı kala kala uzaklaşa uzaklaşa bitirdim.çünkü o sağlıklıydı,aile yapısı olarak çok farklıydık ve benim rahatsızlığımında sonu çokda belli değildi.ona güvenim tam beni bırakmayacağından emindim.ama oda benim hasta olduğumu kabul etmiyordu halbuki ben ona bi çocuk veremezdim,mutlu edemezdim...hala aramakta saat 4:36şimdi 2saat önce msj attı arkadaşım olarak bile haber almaya razı..kelin ilacı olsa başına sürer misali çok zor bi karar abla ben daha ailelere bile sormadan vazgeçtim...sen de mücadele et aşkının peşinden git bakalım ne olacak sonu??? hem engelli engelsiz farkedermi? evlilik demek sorun demek bide arada sağlık problemleri olan bi evlilik demek daha sorunlu bi evlilik demek.ama arada aşk ve mücadele var sizinkinde özel bi durum yani uğruna çaba harcanan herşey değerlidir ve enişte hem senin hemde uğruna çaba harcadığı aşkının değerini bilebilecek güçte bir insan ki ailesiyle olan problemlerine rağmen hala yanında
    hakkınızda hayırlısı olsun inşallah aile yola gelir ve sana kendi kızları gibi davranırlar destek olurlar.eniştede seni hiç üzmez.güzel haberlerini bekliyorum mutluluklar

Üye
    masiva Avatarı

Gerçek Adı
    Fatma
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: busemmm
    evlilik demek sorun demek bide arada sağlık problemleri olan bi evlilik demek daha sorunlu bi evlilik demek
    Hiç de öyle düşünmüyorum ben, neden evlilik demek sorun demek olsun ki; hayatın içinde bir ömür uğraşıp durduğunuz maddi manevi sıkıntıları ve sevinçleri paylaşacağınız, aynı yolda yürüdüğü için zararlarınızın ve menfaatlerinizin bir olduğu bir gönül yoldaşı ve o güzel birliktelik neden sorun olsun ki?

Ayrıca ben evlilikleri/birliktelikleri engelli engelsiz diye değil de aile onaylı ve onaysız olarak ayırırım. Siz manevi huzuru ruhsal mutluluğu yakaladıktan sonra bir kolun bir bacağın olmaması ya da olup da yokmuş gibi davranması o huzuru bozamaz. Mesele manevi destek bulabilmek aileler arasında benimsenmek kabul görmektir..

KÜÇÜK BİR NOT: "Biz anlaştık, ailelerin ne dediği önemli değil!" diyerek evlenen eşler, hayat şartlarının acımasızlığı ve beklentilerin karşılanmaması yüzünden kısa sürede hüsrana uğruyor.

Onayı alanlara ne mutlu, maşallah barekallah.. Alamayanlar ise ne yapıp ne edip almaya uğraşmalı.. Rabbim huzurlu mutlu birliktelikler nasip etsin cümlemize..

Üye
    deryaaslanturk Avatarı

Gerçek Adı
    Derya
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

ttolga bahsettiğim kişi sen değildin öncelikle hemen bunu söylemek istiyorum. Sen aklıma bile gelmedin.
    Bahsettiğim kişinin adını vermek istemiyorum. Eşimin bir arkadaşı desem yeterli olurmu bilmiyorum.
    Ayrıca bunlar yaşanan şeyler sıkıntılarımızı sorunlarımızı paylaşmanın neresi yanlış onuda anlamış değilim.

Üye
    serdark Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    29.03-2017
    Saat
    12:41
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hERŞEYİN BAŞI SEVGİ.sEVEN İNSANLAR.HER ZORLUĞU GÖZE ALIRLAR.
    AİLELERİNDE DE ENGELLİ NORMAL BİR İNSAN GİBİ GÖRDÜKLERİ ZAMAN SORUN ÇÖZÜLÜR.YOKSA KAFALARDA Kİ ENGELLER DEVAM EDER.

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar.
    Ben bu yazıyı sizlerle paylaşmaya kara verdiğimde, nişanlımdan bir şikayetim oldugu için değil.
    Ben bir engelli ile saglıklı kişilerinde gerektiğinde çok iyi, anlaşabileceklerini birbirlerini sevebileceklerini anlatmak istedim.
    Ve bunda sadece tek başıma fikir yürütmek sabit düşünmek istemiyorum, ben onun her şart ve koşulda yanımda oldugunu bana sahip çıkıp sevdiğini kendim tabi ki biliyorum Allah daim etsin inş.
    Ve diğer arkadaşlarımında, iyi veya kötü / yanımızda yada karşımızda olabilir hiç önemli değil, fikirlerinizi ögrenmek istiyorum.
    Bulundugum, durumdan sıkılan ben oldugum halde.
    Onun.
    Benim istemediğim, iş yemeklerine toplantılarına / toplum içine, vs... gögsünü gere, gere çıkartıyor 4 yıldır.
    Ben sandalyede görünmek istemediğim sıkıldıgım, yerde o bundan sıkılmıyorsa ne diye yargılarım onun hislerini düşüncelerini ben.

Ama sizlerle, paylaşmak ve güzel fikirlerinizi almak hoş bir duygu benim için.

hepinize sevğiler ..

Üye
    seçil Avatarı

Son Giriş
    05.07-2011
    Saat
    16:05
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    cnm arkadaşım ya inan bunca şey yaşamana yaşamana çok üzüldüm.İnsanların bu boyuta düşmelerine inanamıyorum,bu insanlar ne sanıyor,herşey para değil düşmez kalkmaz bir allah,neyse cnm bu olanları takma kafana ben sende neyi gördüm biliyormusun...Çok güçlü ve azimli bi karakterdesin herşey olacağına varır sizin sevginiz varoldukça inanın herşeyin üstesinden gelmek daha kolay olacaktır.Benden size arkadaşınız olarak tavsiyem bu sevginizi her daim ayakta tutun bakın o zaman herşey sizin lehinize olacak...Size şimdiden ömür boyu mutluluklar dilerim.SENİ SEVİYORUM CANIM ARKADAŞIM...

Sayfa 3 / 17 İlkİlk 123456713 ... SonSon