Sayfa 2 / 17 İlkİlk 12345612 ... SonSon
Toplam 252 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ewt azınlık olsada bu düşüncelere sahip çıkabilenler oldugu sürece, pes edilmemeli.
    Kaçılmamalı her an karşılaşabileceğin bulabileceğin basit bir duygu olmamalı sevği.
    Vereceği mutluluk bir ay, bir yıl belki bir ömür boyu herşeyi göze alabilmek olmalı, kısa da sürse esirğememeli insan kendisinden...

Üye
    UTOPYA Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Yok daylight o olurmu hiç...

Sen O'nu seviyorsun... O'da seni seviyor...

Ve herşeye katlanacağını söylüyor...

Daha ne olsun...

Sen

Herkesin söylediğini, düşüncesini takma sakın kafana...

Yanında olanlar var unutma bunu...

Üye
    Fırtına Avatarı

Gerçek Adı
    nuran
    Son Giriş
    29.10-2014
    Saat
    21:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Üsküdar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    27

birbirini seven anlaşabilen
    ve bir ömrü beraber geçirmeyi göze alan iki insanın evlenmelerine kimse karışmamalı
    KARIŞTIRMAMALIYIZ

ebeveynlerimizde olsalar bir yere kadar hayatımıza müdahale edebilirler
    hele hele belirli bir yaşa gelmişsen eş seçiminde özgürsün (40 yaşlar )

bende farklı bir sorunla yaklaşmak istiyorum

dul bir bayan olduğun için sevdiğin insanın annesi seni istemiyor
    asla bu evlilik olmaz diyor
    öte yandan bu iki insan çok iyi anlaşıyor
    belki de çok mutlu bir beraberlikleri olcak
    anne istemiyor diye ayrılmak zorunda kalacaklar ...

sevgi her an karşılaşabileceğin bulabileceğin basit bir duygu değil olmamalı

bir arkadaşın sözü hoşuma gitti

eğer sizi gerçekten seviyorsa ailesinin tüm baskılarına dayanır ve her şeye rağmen sizinle evlenir
    dayanamıyorsa da zaten sizi gerçekten sevmemiş tir ........

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bizde kisi ile evlenilmiyor genelde sulale ile evleniliyor...Bir bayan arkadas anlatmisti bana yasadiklarini...ne zaman bir cocukla bulusmak istese ileriye donuk birseyler dusunse biri ile ailesi cok karistigindan her defasinda damat adayinin kactigini filan anlatmisti :lol: ... annesi dayisi halasi amcasi dayisi kardesleri kim var kim cok varsa herkes olayin icinde... oysa bakin iki yetiskin insan yaslari 12 degil bu bireylerin ... ozgur bir yurttas bir birey birini seviyorsa buna kimse karisamaz karismamali... birsey soyleyim ben daylightin arkadasini nisanlisini taktirle karsiliyorum helal olsun ona sevdiginin yaninda durmasini biliyor...

Üye
    deryaaslanturk Avatarı

Gerçek Adı
    Derya
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Ben bir anneyim ve olaya anne yönümle bakmak istiyorum.
    Benimde bir tanecik oğlum var ve ben oğlumun tabiki sevdiği kişiyle olmasını isterim.
    Senin rahatsızlığın gerçekten üzücü. Allah acil şifalar versin herkesin başına gelebilir bunada bir şey demiyorum.
    Ama sen intihar etmekten bahsetmişsin.
    Buna ne hakkın var.
    O aile o evladı kolaymı yetiştirdi. Nasıl böyle bir şey düşünebilirsiniz nasıl o gencecik çocuğun böyle bir şey düşünmesine ortak olabilirsin.
    Bir anneyi nasıl böyle bir acı yaşamaya itebilirsin. Bunu nasıl düşünebilirsin.

Senin anlattığın kadarıyle hastalığın sürekli ilerliyor yavaş da ilerlese ilerliyor. Ama o aile torun sevmek isteyecek o delikanlı bir gün baba olmak isteyecek sen onun bu hakkını nasıl alırsın elinden ellerinden.

Sen bana göre şu anda bencilce düşünüyorsun ve kesinlikle yanlış yapıyorsun.

Diyelimki evlendiniz. Malesef hayatınız aşk dolu günlerle geçmeyecek. El oğlu aşkı sevgiyi bir yere kadar önemsiyor. Bir yerden sonra hayatın acı yüzü çıkıyor ortaya. Senden sıkılacak bir müddet sonra. Bir müddet sonra gezmek isteyecek cinsellik isteyecek çocuk isteyecek tatile gidip denize girmek isteyecek koşmak eğlenmek eşiyle dansetmek isteyecek. Ve bunları senle yapamayınca kimbilir seni belki aldatacak. Ve sen bunları yapamıyorsun diye bir müddet sonra sana belki düşman bile olacak.

Bence sen o gencin peşini bırak. O seni bırakmasa da sen onu bırak. Ve kendini tümüyle tedavine ver. Şu anda senin için en önemli şey tedavin olmalı. Elin oğlununda başını yakma kendi başını da yakma.

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Gerek engelli erkek-sağlıklı bayan ve gerekse engelli bayan-sağlıklı erkek çiftler vardır ve pekala mutlu bir şekilde evliliklerini sürdürebilmektedir.Sevgi kavramını ve onun nelere karşı durabileceğini bu durumu yaşamayan hiç kimse bilemez.

Aileler tepkilerinde bir yere kadar haklıdır ama devamında haklılıklarını kaybederler.
    Örneğin ,daylight kardeşimiz sevdiği insanla evlense sağlıklı bir hayat sürerken eşi trafik kazası geçirip sağlığını yitirse,gencin ailesi daylight kardeşin onu bırakıp gitmesi durumunda şuan evlatlarına söyledikleri sözleri yani aile içgüdüsünü göstererek "kızım evladımız atık senin işine yaramaz,sen boşan sağlıklı biriyle mutlu bir hayat sür,gençliğinin baharındasın" diyebilecek mi?

Asla diyemiyecek.Çünkü böylesi bir durumda canı yanan kendisi olduğu için olaya vefa,sadakat ekseninde bakacaktır.

Sağlıklı-engelli insanların evlenmesi tıpkı sağlıklı olarak evlenip çiftlerden birinin engelli kalmasında sevgileriyle mutlu evliliklerini devam ettirmeleri kadar doğal ve anlaşılabilirdir.

Sevgili daylight,
    İnşallah evlenir ve mutlu olursunuz.Unutmayın ki,evlendikten sonra bir gelişme olur ve Rabbim sağlığınızı size hediye edebilir.Eşinizin aileside unutmasın ki,o sağlık onlarda ebediyyen kalmayabilir.

İkinci bahar kardeşimizide hoş gör,olumsuzluklar içerisinde düşünmeyi bir felsefe haline getirmiş bir insandan olumlu bir fikir beklemek,Türkiye'nin süper güç olmasını beklemek kadar saçma olurdu.

Sevgili deryaaslantürk,
    Yorumunuzun bir anne içgüdüsüyle değilde,bencil ve kaprisli bir eş içgüdüsüyle yazıldığını düşünüyorum.Madem annesiniz,birde olaya sağlıklı olmayan ama sağlıklı biri tarafından sevilenin sizin evladınızın olduğu penceresinden bakın.O zaman bu kadar bencilce yazabilir miydiniz? çok merak ediyorum.

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sayin derya aslanturk, sizin bakis aciniz toplumun bakis acisiyla es degerde
    evet halk aynen boyle dusunuyor ... saglikli biri ile evlen cocugun saglikli
    olsun... parali biri ile evlen gecim sikintin olmasin ... meshur biri ile
    evlen havan olsun... iyide sevgi bunun neresinde sekil semal para pul
    yakisikli guzel populer vs.. biri bir kisiyi seviyorsa gercekten seviyorsa
    fedakarlik yapacak bir omur olsada bunu yapacak... sizin anlayisiniza
    gore bu mumkun degil tabi ... benim oglum benim kizim oldunca isler
    degisiyor degilmi ne var orada benim var ben var... dunyanin merkezine
    kendinizi koyarsaniz oglunuzun veya kizinizin mutlu olma sansini elinden
    almis olursunuz...

Üye
    deryaaslanturk Avatarı

Gerçek Adı
    Derya
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Hımmm.
    Ben sağlıklımıyım sandınız yazdıklarımdan.
    Bende engelliyim.
    Ve benim eşimde engelli.
    hayat kolay geçmiyor.
    benim ve eşimin maddi sıkıntılarımız var hemde bolca.
    Biz eşimle birbirimizi severek evlendik ve halen birbirimizi seviyoruz çok şükür.
    Ama iki engelli insanın ikiz çocukla ne derece zorlandığını varın siz hesap edin çoğunuz engellisiniz çünkü.

Ancak hayatın gerçek yüzü bizi çabuk buldu. İkimizde engelli olduğumuz için aynı zorlukları yaşıyoruz ama bu zorlukların üstesinden gelmeyi şimdilik başarıyoruz.

Ama ben çok biri sağlam biri sakat evli çift tanıyorum. Sağlam olan evin reisinin ayıla bayıla aşık olarak aldığı eşini eve kapayıp beni neden gezmeye götürmüyorsun sorularına senden utanıyorum çünkü dediğini bizzat o eşin ağzından duydum. Çocuklarıda var üstelik ama eşi yani evin reisi sağlam erkek bunlarla yetinmiyor. Sakat gelin çalışıyor ama eşi diyorki ona ben senle gezmek istemiyorum çünkü senin değneklerinden sakatlığından utanıyorum. Ve bu hanım gelip bana bu derdini anlattığında içim kan ağlıyor ve Allah'a şükrediyorum iyiki bana sağlam bir eş yazmamış diye.

Hayat laylaylom değil malesef. Bir gün sağlam eş çıkıp karşınıza illede bunu der demiyorum ama ya derse.

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm. derya abla..
    Önce düşüncelerini açıkça söylediğin için teşekkürler.

Sen engelli bir anne olarak, bu şekilde düşünürsen bizler toplumun bizleri arasına almayı, hoş görmelerini nasıl bekleriz.
    Bu arada intihar fikri benim değil,onun fikri hala.

Bir aile evladı kolaymı yetiştirir derken bende bir evlat değilmiyim ben kolymı yetiştim.
    O anne olacak kişi herşeye ragmen oglunun yanında olmayıp onu kaybetmeyi reddetmeyi göze alıyorsa.
    Zannetmem ki oglunun peşinden acı çeker.

Ewt hastalıgım kötü, ama sadece o ogulları için acı çekeceğini söylediğiniz anne, aile bize manevi biraz yardım verip elimizden tutsa ben onlara torun değil hayatımı veririm.

Ben bencillik etmediğimi biliyorum, çünkü sürekli ayrılmak isteyen benim, hasta oldugumu kabul etmeyen o.
    Ben onu zorla tutmuyorum ve hiç kimse kimseyi zorla tutamaz.
    O ünüv. bitirmiş, yüksek tahsilinide vermeye hazırlanan biri ve ben ona.
    Ne dersem diyim umurunda bile olmuyor.

Sormaya gerek bile görmüyorum ama.
    Sen ablacım engelli olmasaydın oglun engelli birini isteseydi, oglunu kaybetme pahasına karşı çıkarmıydın.
    Yada Allah korusun çogunda engelli olabilirdi, ona yani senin evladına.
    Saglıklı evladını vermek istemeyen bir aile yi böyle savunurmuydun yine.
    Kusura bakma özür dilerim...

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm , kuzey tşk,ler.
    Benim vereceğim cevapta aynı olurdu, sanırım.

Eger ki saglıklı kişilerin çocukları saglıklı oluyorsa, ben neden şuan da bu illet'le şavaşmak zorundayım.
    Annem (babam mekanı cennet olsun) saglıklıydılar dedelerimize kadar hasta olan (engelli olan) araştırıyorum biri yokmuş ama ben ( FA) lıyım neden ozaman.

Bu, ben ve benim evladım, merkezciliği oldukca bizler çok sıkışır bir köşelere gizlenmek, kabugumuza çekilmek zorunda kalırız daha..
    İnsanlar kendi tarafından bakınca, asla kabul edilmez.
    Başkaları ama bizim engelli çocugumuz olursa kabul etsin derler hep bu ne biçim anlayıştır

Üye
    masiva Avatarı

Gerçek Adı
    Fatma
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Benzer bir başlıkta sevgili fatmazehraya verdiğim cevaptır..
    Anne hayatın içindeki en önemli noktadır.. özellikle erkeğin hayatında ANNE'nin çok çok çok büyük bir önemi vardır, en azından bekarken o kadar olmasa da evlilikten sonra o değer 10 hatta 100 katına çıkar.

Bu nedenle fatma arkadaşım eğer müstakbel kayınvalide namzetleri araya çomak sokuyor ise, öyle ya da böyle istemediğini beyan ediyor çeşitli çeşitli sebepler ileri sürüyorsa hiç uğraşmamanı tavsiye ederim. Çünkü tahmini 50 yaş dolaylarında seyreden kayın valide hanımefendi asla kat'a zinhar değişmeyecektir ve bugün söylediklerini 10-20-30 yıl sonra da ömrü oldukça söyleyecektir.

Ömür boyu aynı sorunları dinlemeye gücün varsa "aslanım benim, kim tutar seni.. yürü.." diyorum
    Burda da düşüncem aynı hayat zaten bu kadar zor ve çetrefilliyken, etraftan gelen darbelere karşı direnebilecek misiniz mesele bu.. Aileler bir şekilde ikna edidikten sonra kişiler çevre baskısını kaldırabilecek mi, yoksa anlamsız sebebi bilinmeyen sürtüşmelerle, gerginliklerle yuvarlanıp gidilecek mi?

Özellikle sağlıklı taraf erkek ise bu ilişkinin sağlıklı bir şekilde yürüme olasılığı (umarım yanılıyorumdur, kimse kırılmasın) bence çok zayıf. derya aslantürk'ün değindiği sorunlarla karşılaşmamak çok güç. Çünkü bilirsiniz bizim insanımız üzerine vazife olmayan işlere burnunu sokmayı çok sever.. bakkalından sütçüsüne, tüpçüsünden bilmem kimine ağzı olan oturtup susturana kadar konuşacak.. peki insan bu laf yetiştirme cevap verme olayına nereye kadar devam edebilecek bir süre sonra yorulmayacak mı bıkmayacak mı..

Yorulacak tabiki ve çareyi evinde mutlu mesut oturmakta bulacak, dışarıya çıkmayı göze alamayacak.. farklı ortamlara girmek istemeyecek..... vs..

NOT: Deryaaslantürk ikizleriniz olduğunu bilmiyordum yeni öğrendim, mutlaka çok zordur Allah yardımcınız olsun; ama eminim çok güzel bir duygudur Ben hala üçüz fikrine çok çok sıcak bakıyorum

Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili daylight,

Öncelikle sevdiğin insanın kararlılığına ve yürekliliğine tam puan benden...(Notum kıttır aslında haaa)

Aklı başında bir insanın yani sevdiğin adamın kararını ne çok deştik...Ona sadece bu konuda haksızlık ettiğini düşünüyorum.O kararını vermiş,neden bunu kurcalıyorsun?Yoksa ona güvenmiyor musun?

Kendi kör bakışımızla bir çoğumuz karamsar tablolar çizdik.Hani bizim başımıza geldi ya,dikkatli ol babında küçük uyarılar geçtik...Onun yerine düşündük.Onun kararlılığını irdeledik.Hatta haddimizi aştık karar bile verdik.Ailesinden bir farkımız kalmadı.

Bu adamın yüreği geniş işte,omuzlayabileceği yükü sırtlamak istiyor.Hayat endişe duyarak geçirecek kadar uzun mu?Ya evlilikten sonra şu olur mu bu olur mu? diye düşüneceğine olsun da düşün...Sevmiş işte sevmiş...Yanında olmak istiyor...Kararını vermiş.Ona neden reşit insan muamelesini çok görüyorsunuz?

Ben de dahil, dışımızda bize bakan gözler kadar sabit fikirliyiz.En az onlar kadar acımasızız...

Üye
    UTOPYA Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Bu konu hakkında okuduğum en güzel yorum buydu...

Mezopotamyalı ellerine sağlık...

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam arkadaşlar.
    Ben hiç birinize yorumlarınız için alınganlık yapmıyorum, verdiğim cevaplar ise sadece paylaşmak fikir almak içindir.

Hatta karşı çıkan arkadaşlarımıza da katılmıyor değilim.
    Ama bazı olaylar varki ne kadar karşı da düşünsen konular istediğimiz gibi sonuçlanmıyor.
    Ve her zaman kişi kaybedeceginide bilse kaybedene kadarki kısa an'ı bile ne pahasına olursa olsun kabul ediyor.
    Etmeliyiz de, korkuyla ne kadar nereye kadar yaşnılır ki.

Biz engelliler diyorum artık ( engelli ) olduk diye kısada olsa mutlu olmayı karşı olanlar da olsa ki ( hep olur bu) hak etmiyormuyuz.
    Kısa sürer, korkusu (kaygısı) ile hep saklanmak gizlenmek zorundamıyız.
    Nereye kadar böyle saklanacagız bizler ....

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    daylight saklanmak yok oyle sever seviliriz ayrilir kavusuruz bu hayatta ne varsa herkes gibi yasariz... karamsarlar oldugu kadar senin ve benim gibi karamsar olmayanlarda var ... ben sevgilimle cok mutluyum bazen beni kizdirsada onu cok seviyorum 8) o beni herseyim hayatimin rengi..
    niye kendimi ondan mahrum edeyim engelliyim ben diyerek koseme cekileyim... hersey var hayatta hersey mumkundur...engelli ciftler evlenince mutlu olmuyormus yada engelli engelli ile olmaliymis isteyen istedigi soyleyebilir... engelli olmayanlar engeli olmayanlar cok super mutlular ya evlenince hic ayrilmiyorlar... insan ayrilmak icin evlenmez degilmi )) ve son olarak isteyen kendisini engelli engelsiz diye ayirabilir ben ayirmiyorum toplumun hayatin bir parcasiyim bende...

Sayfa 2 / 17 İlkİlk 12345612 ... SonSon