Sayfa 15 / 17 İlkİlk ... 511121314151617 SonSon
Toplam 252 mesajın 211-225 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    danger111 Avatarı

Gerçek Adı
    ferdi
    Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    01:49
    Yaşadığı Yer
    izmir balçova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bende bole bıse yasadım ve hala dengımı bulamadım bende saglamlarıda bana bakmıyor ne yaparsanız yapın ekonomık gucunuz yoksa aılenızısılıp atamıosanız b uıs olmaz bır gun bıtecektır nokta .............engellını sewmeye sewılmeye hatta gayet normal ama saglam bı ınsanla yasamaya hakkı yok bu ulkede bırgun 2 kere 2 5 olursa suya yazı yazılırsa gokten altıN yagarsa engellılerde guzel asklar yasar....

turan yılmaz;
    sana bır mucıze gerceklesmıs kımse kımsenın dugununu ustlenmez.denk gelmez

renkly;
    hep bole awuttuk kendımızı bırgun gelıp bızı ıstemeyenler de engellı olur olmuyor arkadas yapanın yaptıkları kar kalıyor bızde yaradana ısyan edıyoruz neden ben?tek gercek kadersızlıgımız yuzumuze tokat gıbı vuruluyor ben umıdımı kestım gelecekten artık

Üye
    bacak14 Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    16.12-2015
    Saat
    11:56
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

allahın sopsı yoktur....

Üye
    black bishop Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    evren
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    3

(hiç bir mesajı okumadan bu yorumu atıyorum) engelli gelin veya damat istemeyen arkadaşlar ailelerinizi razı edemiyorsanız gözünüzü karartıp herşeyi geride bırakıp sevdiğinizle sıfırdan başlayacak kadar seviyormusunuz birbirinizi eğer evet diyorsanız düşünmeyin sevginizin peşinde koşun.

Üye
    vission Avatarı

Son Giriş
    11.07-2013
    Saat
    11:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Allah sevginizi böyle sınamış.sen ne yaparsan yap iş onda. senin yapabileceğin birşey yok. böyle insanlar başkasına oldu mu insan görünümlü olur. kendine oldumu müsvette olur.

Üye
    serkanser Avatarı

Gerçek Adı
    SerkaN
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benimde bir arkadaşım eşiyle çok iyi anlaşıyordu; ikiside işitme engelli; biri hafif normal konuşabiliyor ve anlayabiliyor ama bayan hiç konuşamıyordu ;
    işaret dili yapıyordu öyle anlaşıyorlardı birbirleriyle, hatta kısa zamanda evlenmek istiyorlardı;
    Bayan, oğlanın annesiyle tanışmaya gitmiş; fakat annesi "hiç konuşamıyor olmaz" demiş ve ayrılmak zorunda kalmışlar..

İllaki o bayan için en uygun erkek, hiç konuşamayan erkek mi talip olması gerekirdi.?.
    o halde ikisi Dünya ile nasıl iletişim kurabilecekler, bunu düşündünüz mü?
    oysa kız çok şanslıydı böyle konuşabilen ve işaret dili bilen bir prensle sevgili olması.. ne güzelde anlaşıyorlardı..
    Bayanın güzelim dünyaya açılması prensin anne ve babasının uyarması ile son buldu..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

haydaaa neden prens oluyo sahsıyetsızın tekıymıs ıste
    ısaret dılıyle daha bıle mesuttur emınım kızcagız ıyı bıle olmus duymaz duymaz onları anlama ugrasacak bıde ıtılıp kakılacak varmı otesı
    o da evlenmeyıversın evlenıp bası gogemı erecektı azıcık asım kaygusuz basım

Üye
    eMeL_eMeL Avatarı

Gerçek Adı
    eMEL
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    başKent
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    62

Off off benimde engelim kısa boylu olmam tabiri caizse yerden bitmeyim, 1 senedir birlikteliğim var ve o kişinin engeli yok, uzun boylu Allah utandırmasın ama gönül gözü açık birisi, fakat ailesi öyle değil beni istemiyorlar,kısa boylu olduğum için, aile konusu açıldığı zaman ben görünen köy kılavuz istemez diyerek bitirmek istedim ancak o zamana bırakalım alışırlar dedi,farklı şehirlerde olduğumuz için henüz ailesiyle yüz yüze gelemedik,ancak beni fotolardan gördüler ve infaz ettiler halbuki hepimiz faniyiz ölüp gidicez, bir tanı bir gör oğlun mutluysa akışına bırak, Allah yazdıysa zaten olur, yazmadıysa ne yapsakta olmaz,su akar yolunu bulur.. Ama bizim insanlarımız nedense dış görünüşü öncelik tutuyolar, tavuğum güzel olsun da yumurta vermese de olur hesabı.. Benim şu an yapabileceğim şey dua etmek, Rabbim inşallah onlarında gönül gözlerini açar, ancak bunun dışında yapabileceğim bir şey var mı onu da bilmiyorum, olmazsa artık oğullarını kaçıracağım haberlere de çıkarım büyük ihtimal ) Allah hepimiz için inşallah hayırlı ve gönül gözü açık insanları karşımıza çıkartsın..

Üye
    kaderimsee çekerim.. Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:20
    Yaşadığı Yer
    Ürgüp
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    90

ben de kendi düşüncemi hemen yazmak istedim..
    rahmani hesap denen hesap vardır ki gerçekleşecek olan odur hayatınız da.insanoğlu ne kadar ben onu almam,yapmam,etmem,olmam,olamam,demesin..evdeki hesap çarşıya uymaz derler yaa.. aile ne kadar olmaz illede olmaz desin dursun senin kaderin de onunla birlikte yaşamak var sa yaşarsın. rahmani hesap her zaman gerçekleşecek olandır..
    ben böyle düşünüyorum..

anlatımım çok iyi değil ama umarım anlatabilmişidir..

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Aşk Bittiğinde Herkes kendi Gözündeki Kazığı Unutur Milletin Gözündeki Kıymığı Görür... O sebepten aşığız vs diye evlenip sonrasında daha büyük hayal kırıklıkları bekliyor olacak hepimizi... bence sevmek anı yaşamak en iyisi ilerisini düşündükçe ilerledikçe sona yaklaşıldığını kimse unutmasın...

Umut vermek isterdim ama engellinin engelsizle evlilği pekte ümit verilebilecek bi konu değil üzgünüm....

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

bu kadar umutsuzluğa kapılmayınız arkadaşlar

Üye
    gökhan_ Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

22 yasına kadar aslında hep isyan ettim ancak son 1 yılda aklıma şu düşünce yer etti, engellilerin tamamı doğuştan degil sonradan olma ihtimali veya baska bi hastalıga yakalanma ihtimalide gayet yüksek, peki bu aile beni normal şekilde kabul etseydi, daha sonra basıma öyle bir olay gelseydi yarıyoldamı bırakcaklardı?
    ve sunu anladımki bu boşanmalar, mutsuzluklar gelin/damat adaylarında yürek düzgünlüğüne değilde el-ayak düzgünlüğüne bakmakdan oluyor hep.
    hakkımızda hayırlısı olsun ne diyelim.

Üye
    gül bolat Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili (!) ikinci bahar genelde bu özel mevzu konusuda açılan forum yazılarına yorum yapmaktan hep kaçınmışımdır. Yalnız yazdıklarını okuduktan sonra tarifsiz bir şaşkınlık yaşadım. Düşüncen her ne olursa olsun bunu ifade etmekte özgür labilirsin Ancak ; bunu insanlara söylerken nezaket çinde olmalısın ... Senden ricam birazcık vizdan muhasebesi yapıyor olmanla beraber mevlananın söylediği üzre acı söylemek değil acı olanı güzel olarak söylemektir asıl marifet .. Umarım anlatabilmişimdir.

Üye
    ENfER Avatarı

Gerçek Adı
    Ener
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    17:05
    Yaşadığı Yer
    Esk.-Erz.-Ant.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok şükür benim minik meleğim engelimi hiç dert etmiyo. annesi de alişti ancak babasi birtürlü kabullenemiyo beni benim adimi duyunca bile yuzunu ekşitip hircinlasiyomus. ehh tabi oyle güzel bir kizi olunca insan kimseyi ona layik görmez bunlar cok doğal seyler ama onu cok seviyorum ve inaniyorum ki o da beni cok seviyo bence mühim olan da bu zaten

Üye
    ferhat21 Avatarı

Son Giriş
    03.06-2014
    Saat
    14:03
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah bir yerde verir cezalarını

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben 31 yaşındayım yanlızım bu zamana kadar hep red edildim..belki daha çok yanlız kalırım.çok kızdığım şeylerden biri ailelerin ve toplumun bu gereksiz tutumu insanların gösterişe ve görünüşe çok önem veriyor olması.bunu çok yaşadım ben bıktım onlar bıkmadı kızların yakışıklı uzun boylu erkek tercih etmesi erkeklerin güzel kız tercih etmesi artık klasikleşti çok kızıyorum .. keşke herkesin ailesi benim ailem gibi olsa valla bizimkiler çok anlayışlılar engelli engelsiz asi efendi kim olursa olsun herkese çok iyi davranırlar asla karışmazlar evlilik konusunda.bizim aile hep huzurludur gelinlerde annemden çok memnunlar.hiç bi zaman kötü davranmadı melekmi - kaynanamı bilemedim bize gelin gelen kızlar şanslı biraz öyle haberlerdeki gibi kadına şiddet olmaz ve eşini dövenleri öldürenleri lanetliyoruz.ama her aile böyle değil saygı bitmiş anlayış hiç yok hafif rahatsızlığı var diye o hasta yaramaz sana diyen cins uyuz aileler çok fazla insanı dış görünüşüyle yargılayan aileden hayır gelmez zaten

Sayfa 15 / 17 İlkİlk ... 511121314151617 SonSon