Sayfa 10 / 17 İlkİlk ... 67891011121314 ... SonSon
Toplam 252 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kızlar koca bulamayınca, birbirlerine dalmış görünüyorlar. ikinci bahar ise vaziyete tüy dikiyor.

Üye
    UTOPYA Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

O-Ovv...

Yerinde olsam o cümleyi kurmazdım...

İkinci Bahara gelince sitili öyledir... Aklına geleni direk yazıyor...

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:07
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Kim kızına ya da oğluna engelli gelin ya da damat ister ki?
    Bence normal bir tepki...Engelli anne babalar bile istemez engelli gelin ya da damadı

Üye
    emelb. Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

belki sevdiklerimizin yarını düşünüyoruz onlara iyilik yaptığımızı onlar için için yaptığımızı sanıyoruz oysa yanılıyoruz belkide şartlar bunu böyle gerektiriyor farkına bile varmadan insan olmanın özünü unutuyor birden başkalaştırma olgusunu yapıştırıyoruz evet biz çok iyi insanlarız ve sevdiklerimize iyilik etiiğimizi sanıyoruz. iyide iyilik etmemizi kim istedi kim gelipte bana iyilik yap ilişkime karış dedi
    kimi türk kimi kürt, kimi alevi kimi sünni, kimi elli ayaklı kimi değil, kimi zengin kimi fakir vs vs vs bir sürü sebebimiz var öyle değil mi? aman benim çektiğimi çekmesin aman şunu yaşamasın aman bunu bilmesin o bu şu....
    iyide madem biz yaşadık niçin çocuklarımız görmesin
    anne olabilecek biri olsaydım diye başlayan çok sorularım oldu acaba diyorum acaba ben çocuğumun farklı görüş inanç ve düşünce de biriyle birlikteliğini onaylar mıydım kendime verdiğim yanıttan sonra peki ne kadar samimisin sorusu çakılıyor suratıma iyi bir yumruk gibi o zamanda ya yalancısın emel ya da samimiyetten uzaktasın derdim muhtemelen hoş benimki de bekara boşanmanın kolaylığı kadar gerçek ve kolay bir yanıt ayrı mesele
    lakin hiç kimse müslüman hristiyan şu bu ya da türk kürt ingiliz rus veya siyah beyaz kırmızı veyahut gözü görmeyen kulağı işitmeyen vb doğmak seçimiyle gelmedi dünyaya ya da hiçbirimiz yaşamımızın herhangi bir evresinde bize sunulan seçenekleri işaretleyip yaşamını idame etme kararı almadı düşünceleri ve inançaları hariç
    hoş bunları bile tartışmak belkide boşa zaman kaybı bataklığı kurutmak yerine sinek öldürmeye çalışmak bunu her gün sokakta işte okulda orada burada şurada görmüyor muyuz ve yaşamıyor muyuz?

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

corcoris;
    Burada ki cümlelerini eger benim için sarf ettinse,
    ben büyük laflar asla etmediğimi keşke okusaydın. çünkü ben ayrılıkta birleşmede normaldir düşüncemi hiç değiştirmem.
    eger banaysa örümcek kafalı ve dar zihniyet diyene aittir.
    İnsanlar beraber olur yürümüyorsa ayrılır dahası ne...

ikinci bahar;
    ikici bahar önce tşkler. Ben illa onunla evlenme iddiasında değilimki, birliktelik kadar ayrılıkta normal değilmidir, Düşün birbirini kavga, dövüş yiyen evlilikmi yoksa anlaşarak olmayacagını anlayıp ayrılmak mı daha iyi ben ondan illa benle evlen şartım yokki.

ismayil;
    Bunu yazmamanı tercih ederdim
    Üstüme ne kadar alınmasamda iyi bir yorum değil konuyla alakası zaten yok.
    ikinci baharı ise ben aslında yorumlarını bile severek okuyorum, herkesi dinlemek taraftarıyım ben..

emelb
    tşkler güzel yorumun için

Üye
    ikinci bahar Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    21:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    27

helal kız daylıgth sana,ismayil bey daha lazımlıklara yapma da kalmış sanırım.
    onu da sokaklara boşaltıyor belli ki biz en azından tüy dikip aha da burda diyoruz)

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ikinci bahar;

Teşekkürler arkadaşım,
    ama gerçekten bir şeye hep düz tarafından yorum olmaması da o kişileri uyandırmak yeni fikirler sahibi yapmakl lazım kısaca yorumlarını okuyor bekliyorum...
    ve nişanlımlada ayrılırsak dünyanın sonu olmayacak eminim şimdilik iyi sadece bunu biliyorum

Üye
    nuriye taşçı Avatarı

Son Giriş
    05.01-2012
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

daylight

ben o aileyi affeder,Annem babam diye ne olursa olsun sarılırım onlar yarın hastalandıklarında ben bakarım.
    Değmeselerde.

demişsin sakın bunu yapma kayınvalideyle yaşamak çok iğrenç kesinlikle bakma onlara sana bir dost tavsiyesi kayınvalide gördünmü ters istikamette çok hızlı koşmaya başla

ha bide hemen evlen boşa zaman geçirme

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler dostum, arkadaşım...
    Bende etrafımdaki kayınvalideleri artık yavaş, yavaş görmeye başladım sizlerdende fikir almak çok güzel hepinize tşkler.
    hemen evlenmeye gelince de bilemiyorum....
    http://www.yongazetesi.com/author_ar...article_id=149

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar yorumlarınızı teker, teker okudum üç gündür.
    Ve bu konuyu iyiki de açmış iyi ki de yorumlarınıza kulak vermişim
    İlğilenenlere duyurulur flaş, flaş yakında bu konuyuda ele alan kitap çıkarıyorum bunun için yorumarınızı bekliyorum, belki daha söylenmemiş sözleriniz olabilir ve yer verebileceğim konularınız olabilir.

Herşey için, güzel yorumlarada negatiflerede çok teşekkürler.
    Sevgilerle kalın

Not. / evde netim olmadığı için cevaplarım gecikebilir/

Üye
    twilight Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    Başkent
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    29

bende aynı duruma düşermiyim ki şimdi içim bi acayip oldu yazdıklarınızı okurken bi umutsuzluğa kapıldım .. benimde kulaklarımda problem var sevglim biliyomu bilmiyorum söyleyemdm ona bence biliyodur ama belli etmiyodur kırılırım die biz birbirimizi çok seviyoruz inş evlenecez de ailem le aile dostu anne babası . ilerde bizi ayırırlar mı birbirimizden ..
    ben bu siteye girdim üye oldum ve herkesin hayat hikayesini okuyunca inanın allahım size nasıl güç veriyo ya ((

Üye
    SoN_sAvAşÇı Avatarı

Son Giriş
    03.03-2017
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar gerçekten söyle düsünün genelde bizler insanlar tarafında iş göremez sevemez yapamaz beceremez aşk sık olamaz vs bunun gibi seylere malesef karşılasyoruz tamam belki biz engelli olarak geldik kimse iştemez ama elimiz olmaya bilir ayagımız olmuyabilir gözümüz olmuyabilir duymuyabilirz görmüyebilirz daha neler neler yani bunlar olmayınca sevmiyeçekmiyiz aşık olmuyacakmıyız duygumuzumu kaybediyoruz malesef ama ailemiz yanımızda olaçagına tam tersine sırt dönüyolar hep önümüze maddiyat olark engell koyular ben suna yürekten inanıyorum engelli bir insan sevsin saglam insandan daha çok sever daha çok elinden ney geliyorsa yapar hemde 2 katını ama bizlere ailemiz tam anlamıyla destek vermiyor daylight sen yürekten sevgini biterme inan 2niz birbirinize sayip çıkarsanız herseyin üştesinden gelirsiniz ALLAH hın izni ile herşey para degildir herseyi para ile satın alırsınız ama sevgi aşk kı asla para ile satın alamazsınız

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

twilight : Merak etme inşallah sorun yaşatmazlar sana, her aile aynı değil bunu bil, zatende aileleriniz dostmuş. Allahım size nasıl güç veriyora gelince bir şeyleri yaşaya, yaşaya gücün daha da artıyor Allah sana sabırı ve dayanman için gereken gücü veriyor, pes etme yeter .

SoN_sAvAşÇı Yorumun ve güzel dileklerin çin verdiğin moral için çok teşekkürler. Başlardan o duygularla büyümemiş yetişmemiş oldukları için kınamıyorum o aileleri ben. Yavaş, yavaş aşıcağızda bazı şeyleri galiba biz göremeyeceğiz, çünkü yeni yetişen çağa bakarmısın engelli gördüğünde artık yaratık gibi bakmıyorlar insan gibi bakıyorlar. Ama yaşları epey ilerlemiş olanlarada bir bakın aynımı, bence değiller...

Üye
    özçiçek Avatarı

Gerçek Adı
    Demet
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    01:02
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar ben de evlendikten bir yıl sonra trafik kazasıyla sol bacağımı kaybettim.Yani sonradan engelliyim.Daha hastanede ölüm kalım savaşı verirken eşimin ailesi ayrılmamızın kararını vermişler bile.Çok kötü ve ağır bir kaza geçirdim yaşamam bile mucize,10kez ameliyat oldum 2ay acilde yattım toplam 10 ay hiç kalkamadım.10ay sonunda kaltığımdada kesilen bacağımda fiksatörler(kemiğin kaynaması için 8tane demir)takılı idi.Ama ben bugün gayet sağlıklıyım 2sene içersinde toparladım.En büyük destekçim eşimdi.Erkeklere biraz daha vefasız derler ama ben öyle düşünmüyorum.Küçük bir bebek gibi herşeyimle o ilgilendi üstelik bu süreçte bana bişey hissettirmeden ailesiyle ve çevreyle de mücadele içersindeymiş. Ben iyileşene kadar ailesi hiç arayıp sormadı ilgilenmediler ki aynı mahallede oturmamıza rağmen.Eşim hiçkimseyi dinlemedi umursamadı .Ben kendimi engelli olarak görmüyorum düşünmüyorum çünkü eşim bir gün olsun böyle bişey hissettirmedi.Ailesi baktıki ayrılmıyoruz ve bende daha güçlü bir şekilde ayakta duruyorum.Ve en kısa zamandada borçlarımızı kimseden destek almadan ödedik(tedavim maddi olarak çok fazla idi)Artık biz bir aileymişiz gelip gidiyorlar yiyoruz içiyoruz gidiyorlar,ama ne yapsa insan o acı çektiği günleri unutamıyor.yüzlerine vurmuyorum ,kovmuyorum ama insan önceden sevdiğin gibi saydığın gibi olmuyor.
    yani diyeceğim arkadaşım sen onlara bakarım demişsin ama yüzlerine her baktığında o çektiğin acıları hatırlayacaksın.
    Sana tavsiyem nişanlın seni seviyor sen onu seviyorsun bu yeter ev, araba, iş yeri olmasın (bizimde yoktu)sizde azim olduktan sonra herşeyiniz olur.Sen bugününü yaşa yarını hesap etme gün gelip biri gitmek isterse ne yapsan da tutamazsın.Ama hayatı yaşamak için erteleme evlenmek istiyorsan bugün evlen.Şartların olgunlaşması derken bi bakmışsın hayat akmış gitmiş....sevgilerle

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Özçiçek yorumun için teşekkürler.
    Senin adına çok sevindim arkadaşım ne güzel umarım benim içinde diğerleri içinde herşey güzel olur.

Sayfa 10 / 17 İlkİlk ... 67891011121314 ... SonSon