Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 30 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    deniz yildizi Avatarı

Gerçek Adı
    bir çiçek adı
    Son Giriş
    30.05-2014
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    balıkesir- memleket osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mrb arkadaşlar sizlere yaşadığım bir olayı anlatmak ve sizlerin fikirlerini öğrenmek istedim şimdiden tşk ederim okuyup cevap yazdığınız için

anlatacağım olay aslında pek çok kişi için o kadar basit ki, ama buna bir de engelli gözüyle bakın istedim. ben bir ara pc kursunua gidiyordum. biteli biraz zaman oldu. yine günlerden birgün kursa gittim, dersimizi işledk çıktık. bizim servisci de öyle beklemez, beklemeyi sevmez, basıp gider. neyse, o yine basıp gtmiş 2 dk geç kaldım diye. evimiz de uzak, kursa yürüyerek gidilmez. napim napim diye düşünürken iki seçenek vardı, ya saat 5e kadar servisi bekleyip onla gidecektim ya da abimi arayıp gel beni al diyecektim.
    ama ben ikisini de yapmadım. cesaretimi topladım, çıktım kurstan, anayola kadar geldim. orda biraz bekleyip dolmuşa bindim. eve yakın yerde inip yürüdüm, eve geldim. annem yemek hazırlamıştı. yemek yiyordum, yerken annem sordu; kızım kimle geldin, abin mi getirdi, dedi. ben de, yoooo hayır anne, ben kendim dolmuşa binip geldim, dedim.
    o an annemin yüz ifadesini görmenizi isterdim. bana belli etmemeye çalışsa da o kadar şaşırmış ve korkmuştu kii... ama ben o kadar mutluydum ki, anlatamam. çünkü dışarı çıkarken hep yanımda bri olurdu, ama bu sefer tektim.
    bu olay belki de benim kendime olan güvenimi kazanmam için bi fırsattı. bunu değerlendirmeliydim ve de değerlendrdim. evet belki kimileri çok ama çok basit gibi görünen bir olay, ama bi de gelin benim gözümle bakın...
    bişeyi tek başına yapabilmek o kadar güzel bi duyguymuş ki, ben bunu anladım.
    okudunuz için tşk

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Helal Deniz. Bazen her şeyin kolayına kaçar, başkalarının yardımını kolayca kabulleniriz. Oysa kendi başımız özgür olmanın tadı bir başkadır... Dilerim minibüsü daha sık kullanırsın
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    çalıkuşu Avatarı

Gerçek Adı
    ARZU
    Son Giriş
    11.04-2017
    Saat
    17:33
    Yaşadığı Yer
    cennetten bi parça
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

canım benim artık kafana estikçe çık gez havalarda güzel gidiyor ama şapka takmayı unutma başına falan güneş geçmesin,ben saçım bozulacak diye takmayı pek sevmem birde galatsaraylı şapkam gören fenerlilerle polemiğe girmek istemiyorum neyapayım?ımmmmmmm peki kurs sonucu nasıl oldu?bunun için diploma falan gerkiyormu ben daha alamadım da diplomamıops: gerkmiyorsa bende katılmak istiyorum böle bir kursa ama ben dolmuş pek sevmem gezerken güzel olur arkadaşlarla falan ama yalnız yolculuk yapmayı istemem,sadece hastane de işim olduğunda yalnız giderim 15-16 yaşımdan beri ilçeden ankaraya senelerce kendim dialize gidip geldim ve böylece daha çok kendime güvendim...
    helal sana başarılarının devamını dilerimmm

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Cesaretinden dolayı tbrk ederim sizi,o anda neler yaşadığınızı neler hissetdiğinizi ve o anki heycanınızı tahmin edebiliyorum.Yaşadıklarınızın daha değişinide yaşadığım için nasıl bi duygu çok iyi anlıyorum sizi...ama şimdi tek başına çıktığın için şimdi tadını aldın artık kafan bozuldukca evdekilere gidiyom dersin
    Herşey gönlünce olmasını dilerim iyi gezmeler size :wink:

Üye
    albayrak Avatarı

Son Giriş
    16.02-2010
    Saat
    02:22
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili dostum, senin adına sevindim ama seni pohpohlayacak değilim çünkü sen inanıyorum ki ileriki hayatında tek başına kendi özgür hür iradenle daha büyük engelleri aşacaksın. O zaman geriye dönüp baktığın da ne kadar küçük birşey başarmışım diyebileceksin. Bence işte o zaman daha çok sevineceksin. Sevgilerimle...

Üye
    deniz yildizi Avatarı

Gerçek Adı
    bir çiçek adı
    Son Giriş
    30.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar okuyup yorum yaptığınız için hepinize çok tşk ederim bu benim için önemliydi sağolun arkadaşlar demek ki önemsemişsiniz

Üye
    shaan Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    02.08-2010
    Saat
    14:55
    Yaşadığı Yer
    İzmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bazen insanlar yapamam diye düşündüğü şeyleri çok rahat yapabilir, ama bunu farketmeleri zaman alır, kendine güven de bitiyor herşey, insanlar size ne gözle bakarsa baksın, sizin insanlara nasıl baktığıız önemli ve en önemliside karşınızdakileri dalgaya almaktır, size ne söylerlerse söylesinler he diyip geçtiğiniz zaman çok daha mutlu oluyorsunuz

Üye
    nopleman Avatarı

Son Giriş
    20.12-2012
    Saat
    16:41
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

YAŞINI FİLAN BİLMİYORUM AMA İNSANIN KENDİNE GÜVENMESİ
    KADAR GÜZEL BİRŞEY OLAMAZ.
    EVET
    HEP BERABER TAM BAĞIMSIZ ENGELLİ OLABİLMELİYİZ.

Üye
    bilecikli Avatarı

Son Giriş
    08.04-2015
    Saat
    11:26
    Yaşadığı Yer
    ESKİŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende bu tür duyguları çok yaşamıştım.özellikle yürüyerek katettiğim mesafeye herzaman kafayı takmışımdır.eğer biraz fazla yürüdüysem kendi kendime sevinirdim.
    insanın hele bizim gibi engellilerin kendi başına iş yapabilme duygusu aynı zamanda kendimizi kanıtlama sebebi diye düşünüyorum.

Üye
    _hakan_ Avatarı

Son Giriş
    25.02-2009
    Saat
    01:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

denizcimmm. güzel arkadaşım.. helal olsun. Allah sana böyle bir şansı vermiş ve başarmışsın.. bundan sonra da Allah her işinde kolaylıklar versin inşallah.. bu maalesef çevremizde ki insanlar tarafından bize çok empoze ediliyor.. siz yapamazsınız edemezsiniz diye.. bende ilk engelli olduğum zamanlarda yemek yemem için kanepeden yere oturmam gerekiyordu ve kanepe 30 santim kadardı.. dayım misafirimizdi ve çok saygı değer biridir.. birinin ayağımdan tutması ve yardım etmesi gerekirken kimse yardım etmesin dedi kendim ineyim diye.. ama babamın kalbi yumuşaktır fazlasıyla ve ben inmeye çalışırsam sertçe yere düşeceğimi düşünüp itiraz etmişti.. yaklaşık 17 sene önce.. şimdi durumumda o zamandan beri hiçbir gelişme olmamasına rağmen 1 metrelik yerden bile nerdeyse inebilirim, saldalyeme kendim inip binebiliyorum evde.. yerde bile olsam.. ki göğsümden aşağısı tutmuyor.. amaç bişeyleri yapmaya çalışmak ve sınırlarımızı zorlamak.... deniz seni cesaretinden dolayı çok çok tebrik ediyorum... Allah her daim senin ve tüm engelli zorda olan kardeşlerimizin yardımcısı olsun inşallah.. .

Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün tek başına dolmuşa binen yarın uçağa biner... Kendine her zaman güven arkadaşım... Yeryüzünde bütün insanların zor durumda kaldığı zamanlar vardır.Olacaktır da...İnsannlar nasıl bakıyor diye düşünme hiç. Düşmez kalkmaz bir Allah...Biryerlerden başlamak işin yarısını bitirmektir bence.

Şimdi ben aileme desem ki "Çin'e gidiyorum" ;"esti yine bizim kıza,hakkında hayırlısı" deyip kararımdan vazgeçirmeyi akıllarından bile geçirmiyorlar.Onları bu rahatlığa hazırlayan yine benim kararlılığım oldu.İnadım oldu. "Çaresiz değilsiniz.Çare sizsiniz..." o kadar... 8)

Üye
    deniz yildizi Avatarı

Gerçek Adı
    bir çiçek adı
    Son Giriş
    30.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hepinize ayrı ayrı çok tşk ederim beni bi nebzede olsa anladığınız için

Üye
    kulbey59 Avatarı

Son Giriş
    21.01-2015
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm
    24 yaşın da yaptığını eminim 15 yaşın da da yapar dın ama ailelerin aşırı korumacı tavırlarıı bizleri kendine güvensiz bireyler yapıyoo. inanıyorum kii sende herşeyi yaparsın
    ailelere diyeceğim ne olurr bizi özgür bırakın bebeklerr düşe kalka yürümesini öğreni yoo.düşüyo diye kimse bebeğini yürütmemezlik yapmı yoo bırakın bizde düşe kalka yürümesini öğrenelimm dimi

Üye
    kumral Avatarı

Son Giriş
    08.01-2012
    Saat
    13:17
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Seni kutluyorum Deniz yıldızı.Ama dikkat ette ayağın çok uzamasın :P

Askıda Üyelik
    tarelif Avatarı

Gerçek Adı
    Elif Köse
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul-Erzurum-Gemlik
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aslında konu basit değil.Özgüven konusu engelli/engelsiz her birey için önemli.Bunun kökleri ta bebeklik,çocukluk dönemine dayanıyor.Yani iş ebeveynlere düşüyor.Şimdiye kadar dikkafalılığımla buraya kadar geldim.Yaşasın iyiki dikkafalıyım ve özgüvenim maximum.Bu yaptığın eylem diğer eylemlerede basamak olacaktır deniz.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon