Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 30 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    deniz yildizi Avatarı

Gerçek Adı
    bir çiçek adı
    Son Giriş
    30.05-2014
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    balıkesir- memleket osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Busemmm bildiğim kadarıyla gidip kayıt olmak gerekiyor bunun içinde bir kaç evrak istiyolar ama sen yinede yetkiili biriyle görüş yardımcı olucaktır
    inş yardımıcı olabilmişimdir

Üye
    emine_paşam Avatarı

Son Giriş
    21.10-2009
    Saat
    21:47
    Yaşadığı Yer
    lefkoşa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili deniz;

hayatımızda o kadar çok şey olurki kimilerine basit gelirken bizim gibi sevgi dolu yüreklere büyük gelir.Konuyu okuduğum anda sadece senin büyük cesaretine ve büyük mutluluğuna şahit olduğum için çok sevindim sen gibi.Seni tebrik ediyorum bende...

BAZEN YAPAMAYIZ TEK BAŞIMIZA DEDİKLERİMİZİ TEK YAPMAYA ÇALIŞMALIYIZ KORKUSUZ VE KÜÇÜK DENİLEN HER ŞEYİ MUTLULUKLARA ÇEVİRMELİYİZ...
    BÜYÜK MUTLULUKLARA...

Üye
    senol_buyukavcilar Avatarı

Gerçek Adı
    şenol büyükavcılar
    Son Giriş
    03.08-2014
    Saat
    15:33
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben 32 yaşındayım hala kendi başıma hiç iş yapamıyom yaptırmıyolar sonrada...
    Arkadaşlar bana ana kuzusu diyo ŞİMDİ NAPAYIM... :P :P :P :P

Üye
    mavigul Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eğer birilerine güvenerek yaşamayı öğrenirsek, onlar olmadığında sudan çıkmış balığa döneriz. Ailelerimiz iyi niyetle bizi korumaya çalışırken bize kendi başımıza birşeyler yapabilmenin güzelliğini de vermeliler. Ben her işimi kendim görürüm hep, bu şekilde hayatın içinde pratik çözümler bulmayı da, sorunları çözmeyi de vs. öğrendim. Ailem de zaten zamanla buna o kadar alıştı ki, şimdi benim için nerdeyse hiç endişe duymuyorlar

Kendi başına eve gidememen için bir neden yok. Ailene de bunu görme fırsatı vermiş oldun. Şaşırmaları normal, çünkü alışkın değiller. Kendi ayaklarının üzerinde durmayı mutlaka öğrenmelisin, yaşam kolay değil. Öncelikle bir birey olduğunu sakın unutma derim.

Tebrik ediyorum seni.

Üye
    pexas Avatarı

Son Giriş
    18.02-2015
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben hala tek başıma çıkamıyorum. sokağa çıktığımda her kes yardım etmek istiyor. çok iyi niyetli olduklarını biliyorum ama bu beni rahatsız ediyor. bazen egzersiz olsun diye çıkıyorum oda olmuyor.

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

deniz yıldızı kutlarım.

Umarım hiç pes etmezsin.
    İnan sen savaştıkça daha çok güven gelecek sana, senin adına çok sevindim.
    inşallah ilerisini görmen dilegiyle

hastalandıgımda 2 ay hsatanede yatıp çıktıktan sonra bende tek başıma dışarı çıkamıyor çıkmaktan tek olmaktan ölesiye korkuyordum.
    Ama ben o dönemi atlattıktan sonra, yine 2006 ya kadar tekte çıkabildim şuan bir yılı aşkındır yine çıkamıyorum.
    Ama kendime güveniyorum. yina başarmalıyım, başarmak zorundayız...

Dimi arkadaşlar ...

Üye
    saliha Avatarı

Gerçek Adı
    saliha
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir, kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kutlarım. inş. hep böyle devam eder.
    ben bu sıkıntıyı hala tam olarak aşamadımda. geceleri benim bağımsız hareketim yok. gündüzleri idare edebiliyorum neyse
    hayatında başarılar.

Üye
    NUR_85 Avatarı

Son Giriş
    18.07-2008
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yüzümde hoş bir tebessümle okudum cesaretinizi
    tek başınıza evinize kadar gitme cesaretiniz ve gitmeniz, azmin başarısı.
    azminizin ışıkları hiç sönmesin,
    ve daha nice başarılaraaa

Üye
    nüans Avatarı

Son Giriş
    19.05-2016
    Saat
    21:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mezopotamyalı kederi
    Bugün tek başına dolmuşa binen yarın uçağa biner...
    Başkasına önemsiz gibi görünen ama senin için anlamı çok büyük, ufak adımlarla başlarsın mücadele yolunda yürümeye... Senin anını okurken, benim de gözümde, ailemi ilk şaşırttığım an canlanıverdi.

Tek başıma dışarı çıkıp dolaşmayı bırakın, apartman merdiveninden inmemiştim bile. Annem,babam ve abim dükkandaydılar, ben de evde yalnızdım. Canım sıkıldı... Çıksam dışarı dedim, korktum, vazgeçtim. Sonra annemi aradım, işiniz yoksa beni alsanız ya evden dedim. Yarım saate işimiz biter o zaman alırız dedi. Tamam dedim ama hemen gelmediler diye de azcık üzüldüm. Sonra dedim ki; ben evimizden 100 mt ilerdeki dükkanımıza gitmek için bile hep birilerine muhtaç olucam :?
    işte o zaman kararımı verdim. :!: Sadece yetemediğim , üstesinden gelemediğim zamanlarda onlardan yardım isteyecektim :!:
    Hazırlandım, hazırlanırken hep inandım... Beni gördüklerinde hem çok sevinecekler hem de çok şaşıracaklar : D
    Kapıyı kapatırken inşallah düşmem, inşallah düşmem diye kendime telkin de bulunurken bi yandan da bildiğim bütün duaları okuyarak hatime başlamıştım : )
    Merdivenleri sağ salim indikten sonra sokağa çıkmıştım. Dükkan görünüyodu ileride. Yavaş yavaş yürümeye başladım, yürüdükçe dükkan yakınlaştı... Dükkan yakınlaştıkça ben mutlu oldum. Çok az bir mesafe kalmıştı dükkanımıza, heyecan 1500 : D
    Vee... içeri girdim ... Annem gördü kafasını çevirdi sonra ani bi refleksle tekrar döndü :shock: AAAAAA :shock: kızım nasıl geldin sen? kimle geldin? niye yalnız geldin? başladı makinalı tüfek misaliii : D Anne geldimmmmm sakin ol : D

İşte o gün bugün,100 metre mesafeyi tek başına yürümekle başladık özgür dolaşmaya, mezopotamyalı kederi' nin sana yakıştırdığı uçakla seyahat etmeyle devam ediyor. İlk kez uçağa bineceğim zaman, sevgili babacığım beni havaalanına götürme vakti gelene kadar inanamamıştı : ) Ama artık alıştılar...

Sevgili deniz yıldızı; umarım sevdiklerini ve çevrendekileri olumlu yönde şaşırtmaya devam edersin ; )

Üye
    CIHAN_KAYRA Avatarı

Gerçek Adı
    cihan kayra
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    19:38
    Yaşadığı Yer
    elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

buna benzer bişey başıma gelmişti. harem de cüzdanı çaldırdım vapurlara kadar yürü babam yürü. hayatımın en uzun ama en zevkli yoluydu ))))) bunu yapabilirim duygusu yetiyo zaten insana. siz bunu başarmışsınız tebrikler....

Üye
    nuriye taşçı Avatarı

Son Giriş
    05.01-2012
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tamam cesaret olayın için tebrik ederimde
    bu servisçiyide uyarman lazım öyle iki dakika beklemeden gitmek olmaz

Üye
    ECOnomiST Avatarı

Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ailesi onu sevdiği için öyle davranıyor... yinede kendi başına bişeyler yapabilmek gibisi varmı... ama dikkatli ol... sonra sırf benim gibi kendi başıma yapabiliyorumuyum diye kalkıpta istanbuldan izmirde gidip bir sene orada kalma... başardın mı dersen... evet... hiç şüphen olmasın... sadece cesaret göstermek gerekiyor... böyle devam deniz...

Üye
    NERONN Avatarı

Son Giriş
    24.04-2009
    Saat
    19:21
    Yaşadığı Yer
    istbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bak deniz cesaretin için seni kutlarım fakat ailende senin için telaş duyuyorsa ne güzel bu yanlız sen cesaretini kaybetme hep ailenin yanında olacağını sanma gelen yaşamı olduğu gibi kabul edebilmen için kendine olan öz güvenin şart unutmaki senin hayatını sen yaşıyacaksın bu gün attığın küçük bir adım eğer sana cesaret verdiyse doğru yoldasın demektir bu adımını diğer farklı yönlerede cesaretle ama akılcı bir biçimde geliştir korkma toplumda iyi insanlar çok düşersen seni yerden allah rızası için kaldıracak çok eğer kaybolma riskin varsa ailen sana kimliğinin yazdığı bir kolye taksın en azından karakol aileni bulur seni onlara teslim eder tekki sen gel annen baban şurada seni onlar çağırıyor diyenin peşine gitme aferin cesaretli adımlar atmıya devam deniz arkadaşım

Üye
    benim Avatarı

Son Giriş
    27.04-2017
    Saat
    11:27
    Yaşadığı Yer
    Karabük
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kendine guvenmek herseydir..bazen ailelerimz asırı koruyucu olsalarda bunu basarman bizimle paylaşman harika..

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşım oradaki servisin sizi kendi başınıza bırakması, sizin kendinize olan güveniniz içiin bir vesile olmuş. Sizde bu arada kendi başınıza birşeyleri yapabilme cesaretini kendinizde bularak hareket etmeniz, kendinize olan güveninizim bir göstergesidir.

Bu olayı basit görenler olabilir demişsinz. Lakin ben bu olayı hiçde basit bir olay olarak değerlendirmiyorum. Çünkü bir engellinin kendine kendine cesaretle davranarak tek başına birşeyleri yapabilmesi, kısaca kendisine güvenmesinin neresi basit olabilir ki;

Buradaki kendinize olan güveninizden dolayı sizi gerçekten tebirk ederim. İşte bir engelli yeri geldiği zaman hayata tutunabilmeli, Bu mutluluğu yaşayabilmeli. Çünkü insanın kendi kendine bir şeyleri başarabilmesi, hem moral olarak hemde özgüven olarak çok şey ifade eder.

Biz engellilerin kendilerine güvenmesi, hayata tutunabilmesi için çok önemlidir. Belki orada siz mutlu oldunuz. Birde annenizin mutluluğunu düşünün! En az sizin kadar mutlu olmuştur. Çünkü bizi en az bizim kadar anlayan, bizi bizim kadar seven insanlar için, bizim yüzümüzdeki en ufak bir tebessümün bile onlar için değeri hiç bir şeyle ölçülemez.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12