Sayfa 4 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon
Toplam 117 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    CIHAN_KAYRA Avatarı

Gerçek Adı
    cihan kayra
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    19:38
    Yaşadığı Yer
    elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bunun ilk görüşür son görüşü yoktur yav. insanlar görmeden bile aşık olabiliyo.sadece sesine vurulabiliyo. bir düşüncesinde,bir fikrinde kendini bulup 2 satır yazısına bile aşık olabiliyo. sanırım doğru zaman doğru kişi önemli olan. daha ne olduğunu çözemedim çözersem size anlatacam :mrgreen:

Üye
    Feyyam Avatarı

Gerçek Adı
    ....
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Hangimiz aşık olmadı ki bu zamana kadar, hangimiz o karmaşanın, o gel gitlerin içinde bulmadı ki kendini? Hangimizin kalbi çarpmadı O’nu gördüğünde sanki yerinden çıkacakmış gibi, hangimiz hayatımızda bir kez bile olsa ağlamadı aşk için? Vazgeçmek isteyip de yapamadı. Sanırım hepimiz tattık bu duyguları. Tatmayanlar ise tadabilmek için arayıp durmakta aşk denen garip duyguyu. Aşka hasret çekilmekte ve aşık olamamaktan şikayet etmekte çoğu. Yaşayanda pişman,yaşamayanda anlayacağınız.

Engel olamadığımız, karşı koyamadığımız bir güce sahip sanırım aşk. Kendisiyle beraber üzüntüyü, gözyaşını da getiren çoğu zaman.Kıskançlık ve sahiplenme duygularını da yanında.Varlığıyla hem en büyük mutlulukları yaşatan bize,hem de en çok üzen,yıpratan.Anlaşılmaz, uslanmaz, ele avuca sığmaz bir çocuk aşk.

Peki ya aşık? O her şeyimizin odak noktası, dünyamızı üstüne kurduğumuz aşık nedir, kimdir? Neye göre tutulmuşuzdur ona, neden yar demişizdir ismine, neden aşık etmişizdir kendisine kendimizi? Cevabı yoktur bu soruların. Nedensizdir çünkü aşk ve sebepsiz sevilir aşık. Hiç ummadığımız anda kalbimizi ellerine bırakmışızdır, toz konduramaz, kötüyü yakıştıramayız ona.Hesabı yoktur ona olan sevgimizin ve sanki ne yapsa doğrudur, güzeldir. Her şeyin en iyisine layık olandır. Kıyamadığımız, üzüp incitemediğimiz tek varlık o. Kıracak bir hareketinde her şeyden çok üzülmemize sebep olması bundandır. Hayatta tek dayanak onu bilmemizdendir.Her sıkıntımızda sığınak diye ona gitmemizden.

Herkesin hayatında olmuştur böyle bir aşkı, ölesiye güvendiği, hani derler ya can vermek gerekirse uğrunda göz kırpmadan verebileceği. Olmuştur olmaya da kaç büyük aşk devam etmiştir aynı tat da? Kaç tanesinin sonu güzel bitmiştir. Ya da kaçı gelebilmiştir birlikte bir sona. Acaba aşkı aşk olarak yaşayabilmek için acı çekmek mi şart? Onu aşk olarak bırakabilmek için geride mi kalması gerekiyor? Sürmüyor mu yoksa büyük aşklar gerçekten. Ve bitmeye mi mahkum hepsi?

Var mı aranızda aşkını hala aynı tat da yaşayıp, içinden hiçbir şey eksiltmeden bugüne getirebilen saygı duyulacak, ben en büyük aşkı yaşıyorum ve bitmedi, bitmeyecek diyebilen bir aşık?

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Aşk insanın farklı olarak yaşayabileceği en güzel ve en anlamlı duyguların başında gelir. Onu karşınızda gördüğünüz anda adeta bambaşka bir kişiliğe bürünerek çocuklar gibi sevinmek gelir insanın içinden. İnsanın içi kıpır kıpır olur Heyecandan ne yapacağınızı bilemezsiniz. Kelimeler kifayetsiz kalır. İşte o an gözlerin konuştuğu andır. Belki dil yalan söyler fakat gözler asla yalan söylemez. O zaman sevginin ve aşkın en samimi anlamda yaşandığı andır.

Yüreğimizdeki sevgiye sahip çıkıp onun her şeye rağmen büyümesini becerebiliyorsak biz sevgiyi taşımayı hak ediyoruz demektir.

Sevgiyi yalnızca içimizde taşımak değil, aynı zamanda korumak, incitmemek için elimizden gelenide yapmalıyız.

Sevgisiz bir toplumda yüreğimizdeki sevgiyi olsun yitirmemeliyiz. Umut kaynağı, neşe kaynağı olan bir duyguyu, sevgiyi, yok saymayalım. Umutsuz ve neşesiz bir yaşam bizi ne kadar mutlu edebilir ki!

Elimizi yüreğimize koyduğumuzda hızlıca atıyor değil mi? Evet, yüreğimiz sevgiye sahip çıkıyor. Biz de yüreğimizle bir olarak sevgimize sahip çıkmalıyız.

Ben sevgiyi taşımalıyım; taşımalıyım ki benden sonraki nesilde sevginin hayatımız için vazgeçilmez olduğunu ve sevgi dolu bir dünyada mutlu olunabileceğini anlayabilsinler...

Sevginin ve saygının hayatımızdan hiç eksik olmaması temennisiyle....

Üye
    MANOLPAN Avatarı

Son Giriş
    14.06-2009
    Saat
    03:15
    Yaşadığı Yer
    ÇANKIRI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilk görüşte aşk vardır bencede inanıyom ama tam bir aşkı temsil edecegini ummuyorum. çünki zamanla bazı şeylet açıga çıkacagı kesin işte o zamanlarda hayata tutunabilip aşkı yüceligini kabul edip zorlukların üstünden gelebilirsen evvettde ama öle insan nerdeeeeeeeeeeeeeee

Üye
    çalıkuşu Avatarı

Gerçek Adı
    ARZU
    Son Giriş
    11.04-2017
    Saat
    17:33
    Yaşadığı Yer
    cennetten bi parça
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: MANOLPAN
    ilk görüşte aşk vardır bencede inanıyom ama tam bir aşkı temsil edecegini ummuyorum. çünki zamanla bazı şeylet açıga çıkacagı kesin işte o zamanlarda hayata tutunabilip aşkı yüceligini kabul edip zorlukların üstünden gelebilirsen evvettde ama öle insan nerdeeeeeeeeeeeeeee
    hhaklısın

Üye
    Mediha Avatarı

Gerçek Adı
    mediha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    14

Ee aşk bu insanın ne zaman ne şekilde karşısına çıkacağı ve insanı ne hallere düşüreceği belli olmaz.. Ama yinede güzel bir şey sanırım :wink:

Üye
    çalıkuşu Avatarı

Gerçek Adı
    ARZU
    Son Giriş
    11.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    cennetten bi parça
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: melpomene
    Ee aşk bu insanın ne zaman ne şekilde karşısına çıkacağı ve insanı ne hallere düşüreceği belli olmaz.. Ama yinede güzel bir şey sanırım :wink:
    sanma çok güzel bişey ben ne yaşadığım nede yaşamadığım hiç bişey için pişman değilim .....aşk çok acı çeksende herşeye rağmen diyebilmektir

Üye
    Mediha Avatarı

Gerçek Adı
    mediha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    14

aşk çok acı çeksende herşeye rağmen diyebilmektir
    İşte bu.. Bunun üzerine daha ne denirki.. O zaman iyiki yaşamışsın herşeye rağmen :wink:

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

buseemm şu ana kadar bu konuyu hiç okumadım ben başlığına baktığım için ilk görüşte aşk olması bu başlığın okumaya değmez dedirtiyordu bana inanmadığım için ilk görüşte aşka ama okuyunca hikayeni kendimden bir çok şey buldum.. daha doğrusu eski benden

ilk heyecanlar ilk sevilen başkadır her zaman..bende kara bir kutunun içinden çıkan sese aşık olmuştum bir zamanlar (radyo)yani

amaa öyle böyle bir aşk değil hey gidim heyy yatak döşek yatardı beni o aşk.. yıllarca sürdü...bilenler bilir şu bahsettiğim hikayemide yazdığım kişi işte..neyse mazi oldu artık ama hikayeni okuyunca eski günler geldi aklıma yaptığım delilikler.. ops:

ama şimdi düşünüyorumda insan severken en çokta kendi içindeki güzelliklerden anlamlar yüklüyor sevdiğine bence bu bir hata...hayel aleminde yaşıyorsun resmen o andan itibaren..karşındaki insanı gözünde gönlünde hak ettiğinden daha fazla büyütüyorsun..acizleşiyorsun onun karşısında..aman o kırılmasında üzülmesinde mantığı ile yaşamaya başlıyorsun..kiii buda bir hata

yinede yaşamak güzel oluyor bu duyguları tüm acılarına rağmen..

amaa her ne olursa olsun onursuz olmamalı aşk gururundan fedakarlık etmemeli seven..ben yaşadığım bu aşk tecrübesinden bunu öğrendim..gururundan vazgeçmeyeceksin..kör aşığı oynamayacaksın vsvsvs....neeyse artık bitti gitti...

aşık olmak iyi bişi değil kardeşim canını okuyor insanın hem daha zaten dayanmaz benim kalbim aşk meşk acılarına.. eskidendi o

Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Bu yazıyı yeni gördüm çok güzel bir paylaşım olmuş.Busemm Teşekkürler.

Aşk, yepyeni kalabilen eski bir masaldır. H.HEİNE

Üye
    narziss Avatarı

Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    02:27
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Busem 16 yıllık dializ hastası olarak neler hissettiğini gayet iyi anladım.tanrı yardımcın olsun..Uzun vadeli planlar yapmaktan içgüdüsel olarak kaçınır olduk...Doğrumu yapıyorum ben emin değilim...

Üye
    çalıkuşu Avatarı

Gerçek Adı
    ARZU
    Son Giriş
    11.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    cennetten bi parça
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: narziss Mesajı Gör
    Busem 16 yıllık dializ hastası olarak neler hissettiğini gayet iyi anladım.tanrı yardımcın olsun..Uzun vadeli planlar yapmaktan içgüdüsel olarak kaçınır olduk...Doğrumu yapıyorum ben emin değilim...
    kesinlikle doğru yapıyoruz narziss kardeşim plan yapmak hayal kurmak bize yasak şeyler.

Üye
    çalıkuşu Avatarı

Gerçek Adı
    ARZU
    Son Giriş
    11.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    cennetten bi parça
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: LODOS DENİZCİSİ Mesajı Gör
    Bu yazıyı yeni gördüm çok güzel bir paylaşım olmuş.Busemm Teşekkürler.
    teşekküre gerek yok çocukça bi duyguydu işte

Üye
    çalıkuşu Avatarı

Gerçek Adı
    ARZU
    Son Giriş
    11.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    cennetten bi parça
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: serap_vuu Mesajı Gör
    buseemm şu ana kadar bu konuyu hiç okumadım ben başlığına baktığım için ilk görüşte aşk olması bu başlığın okumaya değmez dedirtiyordu bana inanmadığım için ilk görüşte aşka ama okuyunca hikayeni kendimden bir çok şey buldum.. daha doğrusu eski benden

ilk heyecanlar ilk sevilen başkadır her zaman..bende kara bir kutunun içinden çıkan sese aşık olmuştum bir zamanlar (radyo)yani

amaa öyle böyle bir aşk değil hey gidim heyy yatak döşek yatardı beni o aşk.. yıllarca sürdü...bilenler bilir şu bahsettiğim hikayemide yazdığım kişi işte..neyse mazi oldu artık ama hikayeni okuyunca eski günler geldi aklıma yaptığım delilikler.. ops:

ama şimdi düşünüyorumda insan severken en çokta kendi içindeki güzelliklerden anlamlar yüklüyor sevdiğine bence bu bir hata...hayel aleminde yaşıyorsun resmen o andan itibaren..karşındaki insanı gözünde gönlünde hak ettiğinden daha fazla büyütüyorsun..acizleşiyorsun onun karşısında..aman o kırılmasında üzülmesinde mantığı ile yaşamaya başlıyorsun..kiii buda bir hata

yinede yaşamak güzel oluyor bu duyguları tüm acılarına rağmen..

amaa her ne olursa olsun onursuz olmamalı aşk gururundan fedakarlık etmemeli seven..ben yaşadığım bu aşk tecrübesinden bunu öğrendim..gururundan vazgeçmeyeceksin..kör aşığı oynamayacaksın vsvsvs....neeyse artık bitti gitti...

aşık olmak iyi bişi değil kardeşim canını okuyor insanın hem daha zaten dayanmaz benim kalbim aşk meşk acılarına.. eskidendi o
    başlığından bende bi çok şeyi ertelerim sanırım az biraz karakter benzerliğide var serap hanım aramızda....aşklarımızda benziyo gerçi en son cümleniz tamamen bana hitap ediyo aşık olmak iyi bişi değil canını okuyo insanın.hem daha zaten dayanmaz benim kalbim aşk meşkj acılarına eskidendi o..yorum için çok teşekkür ederim..

Askıda Üyelik
    LaiLa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kalbimin attığı yerdeyim..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Monşecimm..VS..VS..VS..

Demişler..ve demişsin ne iyi etmişsin..

Sayfa 4 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon