Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 41 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    efekt Avatarı

Gerçek Adı
    No name
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    11:31
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Passionate;
    kardeş örnekleri çok sitemizde site albumunu incelersen evlenenlerin nişanlananların felan resimleri mevcut...

Üye
    yamuradam82 Avatarı

Son Giriş
    12.05-2016
    Saat
    02:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Love;
    bana iki kişinin %90 engelli olması şunlardan dolayı mantıksız geliyo ama bende olmaz demiyorum birinin hiç yoktan yürüye bilmesi yani ötekinin yapamadıklarını yapabilmesi lazımdır bence yorumunuz içinde teşekkürler..

sgurkan;
    işte sizinde dediğiniz gibi anladığı anda soğuk davranabilir di bende hep bunu düşünüyordum neden bana karşı aynen yakınlığı devam ediyor sonuçta sadece tabir olarak kullanıyorum dağ başında büyümüş bir insan değildi ve o aynı tavrı sergileyince bende onda da bişeler var sandım yorumunuz için teşekkürler.

Bio;
    kardeş tam olarak ne demek istediğini anlamadım son bölümünde yorumun için teşekkürler

limoncicegi;
    benim arkadaşlarımında çocukları var ama hiç bir psikolojik sorunları yok gibi ben bu konuda size katılmıyorum ama yorumunuz için teşekkürler.

Üye
    efekt Avatarı

Gerçek Adı
    No name
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    11:31
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Çocugun en zor dönemleri (1-5 yaştır) bana göre herşeyi ögrenmek için karıştırıyor dagıtıyor... yapma demekten anlamıyor v.s. Bu zorluk kişinin kendisiyle alakalı yani sorumlulugum artar rahatım bozulur zaten kendime zor bakıyorum bide cocugamı bakayım diyenler için geçerli olsa gerek ancak, unuttulan çok buyuk bi faktör var oda maneviyat. Allah kulunu darda bırakmaz... 2,5 yıldır evliyim eşimde bende engelliyim... çekirdek aileyiz. çocuga ben baktım yada eşim baktı diyemem Allah baktı çünkü (Allaha sonsuz şükürler olsun) çocuk vesilesiyle bi sıkıntı cekmedik...(Maaşallah)sözün kısası Allah kulunu darda bırakmazzzzz...

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    32

@ yamuradam82 öncelikle yazarken aralara noktalama işaretlerinden bi kaçtanesini koysaydın çok güzel olurdu, anlayana kadar göbeğim çatladı Şu an senden daha kötü durumdayım, seninki pek ilerlemeden bitmiş ve isteyerek yada istemeyerekte yanlış anlaşılma olmuş. Rabbim 5 ay önce hayalimdeki insanı karşıma çıkardı ve ben başından beri ciddi oldugumu söyledim. Zaten oda beni tanıdıkça ve benimle vakit geçirdikçe benim engellimin aslında hiç bi şeye engel olmadıgını gördü. Ama gel görki kızın ailesi, çevresi kıza baskı yaptılar devamlı ve en sonunda kızın beni bırakmasını sağladılar. Hemde o kadar yaşanmışlık ve ettiği yeminlere rağmen. olan kime oldu bana oldu, günlerdir hatta haftalardır 2 göz 2 çeşme ağlıyorum. isyan etmiyorum ama çaresizim işte, canım yanıyor. Bence sen ucuz yırtmışsın, beni ne halde oldugmu görsen haline şükredersin inan. Yinede sıkma canını senin başına gelen benim üni ye başladıgım ilk sene gelmişti. Kız sana dediklerinin benzerini bana demişti ve aradan 5 sene geçti kız şu an evli ve mutlu bizse anca böyle bakarız onların ardından. Olan bize oluyor ve inan buna herkesin başına geliyor. Bence mümkünse karşı cinsten uzak durmak en akıllı iş, acı çekmek istemiyosan....

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

Mami Junior;
    Okurken çok duygulandım ya...
    Zor bir durum aynı şey benim başıma da geldi o yüzden sizi çok iyi anlayabiliyorum...
    Sabrın sonu selamettir,üzmeyin kendinizisağlık olsun.Eden bulur bunu unutmayınız.'Et kulum,bul kulum''dünyası bu?????

Üye
    Love Avatarı

Gerçek Adı
    sevgi
    Son Giriş
    19.08-2015
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    KASTAMONU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    18

Mami Junior;

Zor bir durum ben de yaşadım ve eminim diyebilecek kadar da kesin söylüyorum bir çoğumuzun başına gelmiştir. Sizin yine karşınızdaki sağlammış benim karşımdaki aynı engele sahipken ailesi beni istemedi yapamazsınız edemezsiniz dedi engelimiz de %80-90 değil ikimiz de kendi başımıza hayatımızı sürdürebildiğimiz halde birleştiğimizde sürdüremeyeceğimizi düşündü ailesi... ama şuna inanıyorum Rabbim kötülerle karşılaştırıyor ki sevgimizi gerçekten hakeden birini karşımıza çıkarttığında ne kadar iyi olduğunu anlayabilelim ...

Üye
    hnm18 Avatarı

Gerçek Adı
    Hanim
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    19:17
    Yaşadığı Yer
    Vatan Çankırı Mekan Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

bu durum iyiden kötüden hepimizin başına gelmiş anlaşılan... insanlara çok çabuk güveniyoruz ama en ufak bi sorun da hemen pes ediyoruz mücadele edemiyoruz sevgimiz için....(yada kendim için söyleyim en ufak engellede sevgim için mücadele edecek gücü kendimde bulamıyorum)....Allah herkesin gönlüne göre olanı versin ve hayırlı insanlarla karşılaştırsın

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Yağmuradam;
    Keşke daha mantıklı olabilseydin... Keşke duygularınla tartmasaydın onu... Yani sen nasıl olsa farkındadır yada kesin farkında diye düşünüp sana karşı her tavrını duygusal değerlendirmişsin ben bunu anlıyorum.. Farkındadır sevdiğinin arada bir arkadaşlık vardır ve seni incitmemek için yakınlık vermiştir sende bunu onda da duygularının karşılığı varmış olarak almışsındır en ama en büyük hatan bu bence.. Sorsaydın ilk başından "Ben seni seviyorum sende beni seviyor musun" diye.. bu tür durumlarda net olmak çok önemli... Bence karşı tarafın hatasıda farkettiği gün konuşmalıydı seninle yada tamamen koparmalıydı bağlarınızı... Sende o da duygusal davrandığınız için üzüldünüz..
    Daha gerçekçi olup birbirinize karşı açık olsaydınız meseleyi sezgilere bırakmasaydınız üzülmezdiniz...

Aşkın en tehlikeli tuzağına düşmüşsün sen.. Yüzleşmek yerine evcilik oynatmışsın duygularına.. Geçmiş olsun...

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    32

Ben daha önceden sevilmeden sevdiğim için genelde uzak dururdum bu işlerden, böyle biri çıkınca karşıma adımlarımı sağlam atmak istedim kaç defa ben sormadan Allahın adını vererek yeminler etti beni sevdiğini vede benden vazgeçmiyceğini, bende böyle diyen birine inanmak normaldir diye düşünüyorum. Hayalimde kurdugum herşeyi yaşadım onunla sinemaya gittim, sevdiğim yerlerde gezdik, beraber yemek yedik, benim sandalyede olmamı hiç dert etmeden benimle yaşamayı göze aldı. Ama gel görki bana bi şey dediki herşeyin sebebini ortaya çıkardı, ben seni çok seviyorum ama annemi daha çok diye Annelerimiz başımızın tacı ancak böyle krizlere girip, evlatların en yumuşak yerinden vurmanın bi manası yok. Sonuçta olan bizim gibilerine oluyor. Kız yurt dışında okuyordu ben onu kendini yanlız hissetmesin diye hemen hemen hergün arıyodum, her türlü fedakarlıgı yapıyodum yapmayada hazırdım. Bu halimle onu görmeye yurtdışına gitmeye hazırlanıyodum ama olmadı işte. Ben elimden gelen bütün çabayı yaptıgımı düşünüyorum. Hatalarım olmuştur eminim ama 10 kusura varsa benim 1 yada 2 kusurum olmuşttur.

Yağmuradam82 kusura bakma senin derdine kendi derdimi döktüm ama arkadaşlar inanın çok doluyum, çocuk gibi ağlıyorum artık hıçkıra hıçkıra. keşke hiç başlamasaydım diyorum herşey platonik kalsaydı diyorum, oyuncağı elinden alınan bebek gibiyim. Rabbime sığındım yapacak bi şeyimde yok zaten. ama şunu çok iyi anladım, insanlar çok merhametsiz ve şunuda anladımki her ailede en az bi engelli insanın olması gerekli yoksa bizlere hep önyargılı yaklaşacaklar ve bizleri hiç bi zaman anlamıycaklar, hemde ne yaparsanız yapın... Rabbim bizim gibi kullarına merhamet etsin, sevgi ve şefkatini göstersin....

Üye
    omur torpusu Avatarı

Son Giriş
    02.12-2011
    Saat
    10:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mami yok her ailede bir engelli olmasın )))) Hayat yeterince zor herkes için zaten. Allah herkesin kalbine ve gönlüne göre versin.
    Sadece toplumca ön yargısız yaşamayı öğrenelim bence.

Elif

Üye
    lvntglcn Avatarı

Son Giriş
    09.11-2015
    Saat
    22:21
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aşk güzeldir.... hele ki karşılıksız Aşk daha da güzeldir....

Üye
    yamuradam82 Avatarı

Son Giriş
    12.05-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

phantom120;
    Evet hayat bir kumardır ve engelli evliliklerinde boşanma olayı normal evliliklere göre %80 daha azmış

erva18;
    Aminnnn

Mami Junior;
    sizede geçmiş olsun diyeyim bende fakat eminimki sizde konuşurken yani ilişkinizde onun her attığı adımda onun ailesini yeri geldiğinde yok sayabileceğini düşünüyorsunuz ben ona ben seninle öyle bir şey düşünmedim dediği gibi tek şu kelimeyi söyledim BABA nın karşısına beni damat olarak da mı çıkaracağın aklına gelmedi şu seni sevdiğimi anladığın 3 ayda ve neden bana karşı mesafeli olmadın cevap hayır düşünmedim.

Havva_vuu;
    ben yeri geldiğinde yüzleştim ve söyledim oyun oynayan o oluyor bu durumda yorumunuz için teşekkürler...

Üye
    Meczub Avatarı

Gerçek Adı
    Kadri
    Son Giriş
    28.12-2011
    Saat
    19:32
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

selamün aleyküm

yamuradam82 ve Mami Junior;

Herşeye rağmen aşk güzeldir.

yamuradam82; kardeşim ;

bunlar aşk yolunun merdivenleri.

sabredin yaradana sığının yaranıza tuz basın.

anladığım kadarıyla

mami Junior' un acısı hem yeni hemde kendini sürekli yenileyen bir acı,

kardeşlerim sizin yapmanız gereken şey;

aklınıza mukayyet olmanız ve intikam alma arzusunu bırakmanız; aşk bir süre sonra intikama dönüşür ve intikam almak ister.

Rabbim sabırlar versin çok zor..

Yıllar geçecek ( 10 yıl da olsa) , fakat bunu siz hiç unutmayacaksınız,kendinizi alıştırmanız lazım,

onu düşünmemekle başlayabilirsiniz, kafanızı dağıtmaya çalışın, bir uğraş bulun doğayı gezin, ağaçlar arasında dolaşın...

'' dua edin "

sabredin, yaradana sığının ,yaranıza tuz basın

" .. Buda geçer... " deyin

geçecek ; inşaallah ,size dua edicem gavsımın duasıyla geçer inşaallah

selam ve dua ile...

Üye
    yamuradam82 Avatarı

Son Giriş
    12.05-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Meczub;

yorumunuz için teşekkürler bende dediğiniz gibi bir uğraş buldum resim yapıyorum ama işin aksi tarafı ben o kişiyi haftada 1 veya 2 defa görüyorum ve intikam arzusuna gelince ben allahından bulsun diyorum...

Üye
    Meczub Avatarı

Gerçek Adı
    Kadri
    Son Giriş
    28.12-2011
    Saat
    19:32
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Beddua etmemeye çalış,

onunda iyiliğini iste,

acıyı yudumlaya yudumlaya iç, bu anında tadını çıkarmayı bil,

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon