Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 66 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    amin ahmet...

Üye
    DERYA.A Avatarı

Gerçek Adı
    derya
    Son Giriş
    30.09-2015
    Saat
    21:27
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

arkadaşalr ben uraya bu konuyu sizlerle bir sevincimi paylaşmak için açmiştim konu nerelere gitti ya benim bu konuya canım sıkılmaya başladı
    yalnız burada şunu anladım bazı arkadaşlarımızın benden çok farklı düşünmesi benim içimi çok acıttı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    946
    Verilen Beğeniler
    1.237

Yahu konu nerden nereye gelmiş.. NETBUS, o eleşitirinin yeri bu başlık değil ki. Hac'la ya da işte ne bilim başka bir şeyle ilgili eleştirn var ve tartışmak istiyorsan, bunu bu tür Sakatlık konulu forumlarda değil, Café Engelliler.Biz Forrumunda yapmalısın. Bu başlığın açılış amacı, sakat biri olarak hacca gidiş tecrübesinin paylaşılması....

Café Engelliler.Biz Forumu
    Bu forum, üyelerimizin sakatlık ile ilgili olmayani konularda paylaşımlarda bulunabilmeleri için açılmıştır.

Üye
    grayland Avatarı

Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

derya allah kabul etsin ve bu sıfata layık olarak yaşamayı sana oralara gidip görmeyide bize nasip etsin

cafe engellilere yazmak için ayrıcalık lazımmış bende buradan netbus kardeşime bir cevap yazayım.
    Peygamber ne güzel demiş senin inancın sana benim ki bana.
    o yüzden sen beni ilgilendirmiyorsun bende seni fazla kafa yormaya gerek yok.
    Allahın ıspatlanmaya ihtiyacı yoktur.
    Uzaydan bir fotoğraf çek ve kendini veya kendimizi bu fotoğrafta bulmaya çalış.
    bulamazsın çünkü biz zerre bile değiliz
    kara delik ten ve kainattan evrenden bakarsan hiç yokuz bile
    hiç olmayan bir zerre bu kadar yazı yazıp bu kadar şey üretebiliyorsa bu kainat resmini yapan ressam neler yapar bir de onu düşünmeni tavsiye ederim.
    Ayrıca dinde hiç insana zararlı veya kötü olan birşeyin emredildiğini duydun veya gördün mü
    Din insanın iyiliği için vardır ve insanın iyiyi doğruyu ve huzuru bulması için gönderilmiştir.
    Ben kuranda katil olun hırsızlık yapın sarhoş olup salya sümüş karılara yapışın tecavüz edin dolandırıcılık yapın vs. vs. bunun gibi hiç kötü bir emir görmedim
    eeee
    bizi güzele iyiye yönlendiriyorsa bu emir bana düşmanımdan bile gelse ben uyarım ama seni bilmem.
    inanmak istememek için aklını çalıştırısan akıl zorlanır ama senin yönetiminde olduğu için birşey yapamaz sigorta atar o kadar.
    ama inanmak istersen ve aklını bu yönde çalıştırırsan akıl sana herşeyi tüm netliğiyle ortaya koyar
    sana tavsiyem kendi eksikliğimize olan isyanımızı ALLAH YOK İSYANINa KArıştırmayalım yeter kardeşim.

Üye
    Feyyam Avatarı

Gerçek Adı
    ....
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

allahu teale bizlere de inşallah nasip eder.

Üye
    DERYA.A Avatarı

Gerçek Adı
    derya
    Son Giriş
    30.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Alah hepinizdende razı olsun . allah kabul etsin diyenden de demıyenden
    de yıne de yüce allahım her isteyene nasip etsin
    engelliyim diye imkanınız oldugu halde gitmeemzlık yapmayın orası tam engelliye uygun

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    946
    Verilen Beğeniler
    1.237

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: grayland
    cafe engellilere yazmak için ayrıcalık lazımmış bende buradan netbus kardeşime bir cevap yazayım.
    Cafe forumuna yazmak için ayrıcalık gerekmiyor. Sadece Cafe forumuna üye olmanız gerekiyor. Cafe'ye isteyen herkes üye olabilir, ya da üyelikten çıkabilir. Yukarıdaki mesajımda yazmıştım bunu...
    Lütfen en azından benim yazdığım mesajları daha bi özenli okuyun.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    grayland Avatarı

Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oturanboğa haklısın gece olduğundan heralde farkedememişim kusura bakma selamlar.

Üye
    LME Avatarı

Son Giriş
    21.02-2016
    Saat
    22:48
    Yaşadığı Yer
    AYDIN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sen kendi karanlığına öyle gömülmüşsünki yanı başındaki aydınlığı bile göremiyorsun.hangi fikir kaynağından besleniyoran seni kör etmiş bu kaynak.islam'ın 5 şartı var.bunların bir taneside hacca gitmektir.yani farzdır.ama maddi gücü olana farzdır.ama sen hala aynı şarkıyı söylüyosun.araplara para kaptırmak.hristiyanlarda efes meryem ana da hacı oluyorlar.onlarda türklere para kaptırmamak için gelmeyecekler mi?ama bazı islam düşmanları hristiyanların ibadetini normal karşılarken, müslümanların ibadetine tahammül edemiyorlar .birde biz müslümanları sabit fikirlilikle, karşı fikre tahammülsüzlükle suçluyorlar.allah aşkına eğer müslümansan fikirlerini bir sorgula.allah hidayet versin inşallah.herkese rağmen islam nur'unu tamamlıcaktır.

Üye
    cigdem84 Avatarı

Son Giriş
    18.07-2011
    Saat
    16:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ınsallah banada nasıp olu..

Üye
    donence Avatarı

Gerçek Adı
    hadis döndü
    Son Giriş
    02.09-2016
    Saat
    09:46
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Derya allah kabul etsin inşallah isteyen herkesede nasip olur sevdiginin ayak izlerine yüzünü sürmek.
    Aslında çokda pahalı degil hac yada umre ziyareti.inanın şimdi kullandıgınız bilgisayarın parasına 15 günlügüne umreye gidebiliyorsunuz.
    Iki kişi şu an itibariyle 3.800 ytl ye 15 günlügüne umreye gidebiliyor
    bunu içinde:
    Pasaport
    uçak bileti
    konaklama
    iki ögün yemek
    şehir içindeki ulaşım
    şehirler arasındaki ulaşım bulunuyor.
    Yanınızda inanın çok cüzzi bir miktarda para ile paşalar gibi gidip gelebiliyorsunuz
    daha kendi şehrinde düzgün seyahat edemeyen insanların başka ülkelerde üstelik bu kadar kalabalıgın içinde gezi amaçlı bile olsa rahatça gidip gelebilmesini alkışlamak varken bu tür tartışmalara girmek bence çok yersiz.
    Engelliler için yapılan parkı bile alkışlıyabiliyorsak bence takdirlerimizi (begenmesekde asla gitmeyecegim desekde) elin arabınada yapabilmeliyiz :!: :!: :!:
    Allah ım bizlerede gidip araplara bolca para yedirmeyi nasip et
    bi arkadaş:
    Para benim kime istersem yediririm,demiş.
    Aynen katılıyorum

Üye
    deniz yildizi Avatarı

Gerçek Adı
    bir çiçek adı
    Son Giriş
    30.05-2014
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    balıkesir- memleket osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kim istemezki oralara gtmeyi ziyaret etmeyi yüce rabbim herkesin gönlüne göre versin herkese nasip etsin inş

Üye
    DERYA.A Avatarı

Gerçek Adı
    derya
    Son Giriş
    30.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

arkadaşalr uçak biletelrınde biz engellilere % 40 indirim var ya ayrıca bazı hac organıze eden seyahat acentaları engellıye ındırım yapıyorlar benı gittigim tur engelliye baya bir indirim yapıyor mesela biz gelecek nisan ayında engellı arkadaslarımızla ümreye gıtmeyı düşünüyoruz .ve içimide 4 tane tekerleklı sandalyede arkadasımız var .hadı engellı arkadaslar mubarek yerelere yüz sürmeye gıdelım

Üye
    fatoş60 Avatarı

Gerçek Adı
    fatoş
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Turhal, Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hiçbirşey imkansız degildir

Allah inşallah bizede nasip eder (amiiinn)

Üye
    ECOnomiST Avatarı

Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    netbus %33
    diğerleri%33
    tarafsızlar%33 haklı...

konu öyle açık uçlu ki... ne desem suç olacak cinsten.... ben yukarıdaki grupların hiçbirinde yer almayan %1 lik gruptayım... (kimse alınmasın diye böyle bir yüzde dağılımına başvurdum)... siz kimsizin derseniz...

biz ne namaz kıldığı için cennete gideceğini düşünen, ne tuttuğu oruç için cennete gideceğini düşünen, ne isyan ettiği için cehennemde cayır cayır yanacağını düşünen, ne ataist olduğu için herşeyden vazgeçen, ne çaldığı parayla zevki sefa yapıp yarınını düşünmeyen, ne tüm hayatını iylik yaparak geçirmeye ve bu yaptıklarıyla kendisini mutlu etmeye çabalayan, ne engelli olduğu için isyan eden ya da olduğu için şükreden, ne de inancı, dini, dili, ırkı, cinsiyeti, ya da sosyoekonomik durumu yüzünden kendisini bir diğer kişiden farklı görenlerden değiliz...

bizler sadece ve sadece insan olmak ve her ne şart olursa olsun karşımızdakini ciddiye almak, görüşlerini önemsemek ve en önemlisi kişiliğine ve inançlarına ne olursa olsun saygı duymak gerektiğini düşünen; demokratik laik sosyal bir hukuk devleti olan TÜRKİYE CUMHURİYETİ nin birer bireyiyiz...

kimse burada ahkam kesmeye kalkmasın... burada herhangi biriniz gittiği bir yer yüzünden üstünlük taslamaya ya da bir diğeriniz de o gidişlere anlam veremediği için giderleri kandi bakıç açısı doğrultusunda eleştirme hakkı sınırlarını aşmaya kalkmasın... hepiniz insansınız... inançlarınızı yaşamakta ya da yaşamamakta özgürsünüz.... ben param var ne istersem yaparım... düşünceside doğru değil... aynı zamanda... orada o kadar aç insan varken sen nasıl gider elin arabına parayı harcarsın demekte doğru değil... doğru olan şu... sen önce aynanın karşısına geç... bak bakalım ne görüyorsun... gördüğün sadece et ve kemik mi yoksa farklı bişeyler de görebiliyormusun...

bazıları islamı hala ve hala yaptıkları ile yaşayabilecekleri birşey sanıyorlar... islam bazen de fedakarlık ister.... yapmadığın birşey de sana islamı kazandırabilir... sohbet odasında 2 kere hacca gitttiğini defalarca söyleyen bir arkadaşımız vardı... isterse 12 isterse 22 defa gitsin... yapmaması gerek bişey yaptığının farkında değil... kaldı kibu yaptığını sözde mesaj verme kaygısıyla yapmaktaydı ve gereken tepkiyide hiç vakit kaybetmeden karşısında buldu...

özetle bırakın bu kısır döngü tartışmalarını... başta kendinize ve yakın çevrenize sonra da tüm topluma mesaj verme kaygısına düşmektense, icraatlerinizle konuşun... bırakın kim neyi doğru biliyorsa onu yapsın... ve bırakın özgür beyinler düşüncelerini her platformda dile getirebilsin...

bundan ne dinizi ne inancınız ne hayata bakışınız ne de üstün özbenliğiniz zarar görecektir... düşünceleri değiştirmek öyle kolay değildir... hele önyargıları...

Düşüncelerini değiştirmeyenler yalnız deliler ile ölülerdir....

"Önyargılardan kurtulmak, bir atomu parçalamaktan daha zordur"... Albert Einstein...

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon