Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 66 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ÜMİT Avatarı

Gerçek Adı
    ÜMİT
    Son Giriş
    14.03-2013
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Netbus ve onun gibi düşünenlere sesleniyorum hac islamın şartıdır inancın zayıfsa biz napalım kardeşim şöle bi söz var namazda gözü olmayanın ezanda kulağı olmazmış bu söz senin için sölenmiş gibi sanki allah gidenlerin haccını kabul etsin kalbi mühürlü olanlarıda tek tek ıslah etsin bir gün herkes inansada inanmasada gerçekle yüz yüze gelecek bunu unutmayın.......selametle allaha emanet olun

Üye
    taner004 Avatarı

Son Giriş
    27.05-2009
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende bu sene gittim haca allaha şükür orayı anlatmakla bilinmez yaşamak gerekir netbus ve en önemlisi bilmediğin konular hakkında konuşma gülünç duruma düştün herkesin gözünde bu kadar cahilce düşünce hayratler içinde kaldım elimde olsa hersene gidecem gidemezsem bile umreye gidecem ve en önemlisi ben cennete gidmek için her yolu denerim istersen sen cehennemde kal

Üye
    guzgulu Avatarı

Gerçek Adı
    Dilek
    Son Giriş
    26.09-2017
    Saat
    10:59
    Yaşadığı Yer
    K.MARAŞ
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

deryacığım ayrıca çektiğin resimler genelde türklerin namaz kıldığı yer rukuya giderken herkes eğilince hacerülesvet taşı tam karşına gelir.ayrıca her tavafta oraya slm verirsinki hesap gününde kendini tavaf edenleri elindeki nuruyla tanıyacağına ve şahadetlik edeceği söylenir onu öpmek ayrı ama zor bi görevdir amaben iki defa öptüm o cennetten indirildiği söylenen taşı. gidin arkadaşlar fiyatı gözünüzü korkutmasın dünyalık malların yanında hiç bişey eskitip attığımız bi oturma grubu maaliyeti ama maneviyatına aslaaaa değer biçemem yeterki siz gitsemmiki diyin rabbim onun rızkını veriyor.ayrıca kendim için istiyorsam namerdim sizin için istiyorum neden mi :lol: arafata çıktığımızda hoca rabbim sizin umrenizi rabbim kabul etsin tekrar gelmeyi ;gelmeyenler geldikten sonra size tekrarını nasip etsin dedi anladınız mı sizler gitmeden ben gidemem :wink: rabbim herkesi çağır tekrarındada beni ama haccım duruyorrr

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    76

Allah ibadetlerinizi kabul etsin,herkese hac ibadetini nasip etsin

Üye
    REMZİ YOL Avatarı

Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    16:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul - kağıthane
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

netbus yakında bir kampanya başlatır - bu kafayla giderse tabii :-)
    türkiye cumhuriyeti sınırları içerisinde havalanları, limanlar sınır kapıları vb. muhtemel turist giriş noktalarında dev gibi bilboardlar hazırlayıp şu afişleri asabilir.
    " sayın turist, elin türk'üne para kazandırıpta ne yapacaksın, ülkende uyuşturucu komasına girmiş sokak ortalarında sefil hayat yaşayan vatandaşlarına yatırım yapsana"
    hani fena da yapmaz. sevaba bile girebilir kalbindeki cevhere göre.
    haydi netbus görelim marifetini.

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    02:08
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

*hac ca gidenin , gidemeyenlere göre üstünlüğü var mı ?

* söyleyin üstünüze farz olmayan bi şeyi illa ki yapacağım demek işgüzarlık değil de nedir ?

düşüncesi bu şekilde olupda açıklamakta tereddüt eden arkadaşlar için yazdım ben öncü oldum. ama ne yazık ki akıl ve mantığı bertaraf eden inanç sistemine körü körüne bağlanmış arkadaşlar var . ve öyle radikaller ki farklı düşüncelere tahammül edemiyorlar .bu nedenle farklı düşünen arkadaşların da düşüncelerini açıklamalarını engelliyorlar . gözünüzü yerden kaldırıp ileriye bakmanız , ufkunuzu açmanız temennisiyle .

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

şimdi peygamber efendimize(s.a.v) sormuşlar bu sene kaç kişi hacı oldu demişler...demişki 600 kişi içinde sadece biri hacı oldu....
    Her gidende hacı olmuyor...hacılığında hakkını vermek gerek allah kabul etsin herkesin ibadetide kendinedir...
    Ama herkes gidemez hac'a allah'ın önce nasip etmesi gerek...helal olan parayla gidilmesi gerekir...
    Allah kabul etsin allah herkese nasip etsin...
    Ama ben bir kere gidilmesinden yanayım kırk kerede gidilmez
    2.gidiş parasıyla o hacı bir yetimin sırtını sıvazlasa daha makbul....
    Sadece secde etmekle iş bitmiyor kalbende allah korkusu olması gerek insanda dini ibaretleri yerine getirirken...
    Bunun servetlede alakası yok saptırmışlar....
    Fakirde birikimiyle gider allahın izniyle pekalada :!:
    Hatta bunu bir kenara bırakın rüyasında bile hacı sıfatına nail olan insanlar var...bunu burda tartışmak yersiz....
    Allahla kul arasına girmeyin....herkesin günahı sevabı kendine :!:

Üye
    RAVZA54 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Negüzel dedin serap valahaa yüregine saglık

Üye
    DERYA.A Avatarı

Gerçek Adı
    derya
    Son Giriş
    30.09-2015
    Saat
    21:27
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

arkadaşalr netbus arkadasımızın fikrinde olan arkadaşlarımız varsa eğer çekinmesinler
    NETBUUS HAC FARZMI DEMİŞSİN MADDİ DURUMU İYİ OLAN HER KESE FARZDIR

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

ahmet abi alemsin yaa.... :lol:

Üye
    ÜMİT Avatarı

Gerçek Adı
    ÜMİT
    Son Giriş
    14.03-2013
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ateist görüşlü ufku geniş ste üyelerine sesleniyorum hadi bakalım o geniş ufkunuzla gecenin gündüzün olmasına güneşin doğmasına batmasına yağmurun yağmasına rüzgarın esmesine en önemliside ölüme ve gerçekle yüz yüze kalmaya çare bulunda görelim.....geniş ufuklu insanlar... :d :d :d
    sen istesende istemesende cennet cehendem var beklenen son birgün gelecek bunu sizde biliyosunuz aslnda ve dinden bahsedildimi ruhunuz isyan ediyo kaldıramıyosunuz bunu malesefff allah vardır birdir eşi benzeri yoktur yaradılmamıştır ezeli ve ebedi yoktur :d:d ufuklarınız çok geniş maşallahhhh :d :d :d :d

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bak bak bak ümit ruhunuz isyan ediyor haa hımm anladın sen beni sana katılıyorum arkadaşım...sende bana katılmışın belli...

insanın manevi dünyasını huzura gark eden inanç varyaa onun tadını alınca insan gözü şu yalan dünyanın parasınıda pulunuda görmez...

milli servet diyen arkadaş türkiyeye gelen turistler için ne düşünüyor acaba? hani her mevsim ülkemizin tarihi mekanlarını sırf zevkine görmek için gelen ve milli bütcemize gelir sağlayan turistler diyorum..herşeyin bir bedeli var değilmi?

ozaman senin mantığını benim verdiğim bu turist meselesindede kullanabiliriz..

Üye
    LME Avatarı

Son Giriş
    21.02-2016
    Saat
    22:48
    Yaşadığı Yer
    AYDIN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

NETBUS sana acıyorum.insan bir ibadeti hem de farz olan bir ibadeti küçümser mi?Dine saygın bu kadar mı az?Haddime değil ama biraz dini kitap oku.Bu düşünceler senin helakına sebep olacak.ALLAH hidayet versin.

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

ateistler,inançsızlar vs...vs....
    ama ne olursa olsun diğer tüm dinlere ve inançlara saygı duymak zorundalar inanmıyor olabilirler dindede zorlama yoktur ama kötülememeli,aşağılamamalı yargılamamalı....
    birazdaha hoşgörü diyorum....bu konu daha çok tartışılacağa benziyor... :shock:

Üye
    ahmetyukselakin Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    09:15
    Yaşadığı Yer
    iskenderun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    netbus sen inanmıyorsan bile saygılı ol kabeyi ilk gördüğünde bütün günahların dökülür sen inanmayabilirsin belki ama benim inancım budur peygamberimizin (s.a.v.) ayak bastığı yerlerde gezmek onun baktığı yerlere bakmak bundan kutlu ne olur ki peygamberimiz s.a.v. diyorki benim ravzamı ziyaret eden beni ziyaret etmiş gibidir medine ye gidip o gül kokulu kabri ziyaret etmek çok güzeldir. İnşallah bu sene annem gidiyor ilerde bana da nasip olur inşallah bende ilk fırsatta gidicem selam olsun muhammed ümmetine

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon