Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    FINDIK Avatarı

Son Giriş
    26.04-2006
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sevgili ikinci bahar yok öyle pes edipte ölme istiyorum falan demeler........

Hayat devam ediyor hepimiz gibi sende hayata bağlanacak mutlaka bir şeyler bulacaksın öyle acele acele nereye dur bakalım bak daha yeni tanıştık.....

Üye
    Baris Gurol Avatarı

Gerçek Adı
    Barıi
    Son Giriş
    24.11-2005
    Saat
    17:08
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ikinci bahar
    ve insan iki bacakla iki ayakla
    kendi işini kendi yaptığı sürece insanmış,
    Seni daha da uzecek birsey soylemek istemiyorum ama dusuncemi de yazmak istiyorum, umarim yanlis anlasilmam.
    Iki ayak iki bacak mutluluk sebebi fakat yasamak, nefes almak, sabah uyanip gozlerini acmak, yataktan kalkabilmek, tekerlekli sandalyede de olsa hareket edebilmek, ruzgarin esintisini hissetmek, kuslarin sesini duymak, gunesin dogusunu/batisini izlemek, sevdigin sarkilari dinlemek, annene sarilmak, arkadaslarinla sohbet etmek, sevdigin kitaplari okumak, cay, kahve icmek, bunlarin her biri ayri bir zevk ve yasama sebebi degil mi?
    Kaybettiklerimizi degil sahip olduklarimizi dusunmek bizi yasamla baristirir. Umarim cok zaman gecmeden, eski guzel gunlerine donersin. Cunku zaman yaralari iyilestiren buyuk bir ilac oldugu halde hayatimizi da tuketen bir yan etkisi var. Gunlerinin aciyla degil mutlulukla gecmesini dilerim.

Üye
    TOPRAK Avatarı

Son Giriş
    10.12-2007
    Saat
    11:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kendini sevmek !
    Özgüven ve azim sanırım hayattan söke söke birşeyler almamızı sağlayorlar. İkinci bahar şu an seni çok iyi anlıyorum. Söylenen bir çok kelime belki senin için bir uğultu ve anlamsız. Hayatta değiştirebileceğimiz ve değiştiremeyeceğimiz olgular var. Değişimi sağlayacak olan bizleriz. Özgüven ve azimle bir çok sınırı zorluyabiliriz. Sınıra gelincede olduğu gibi kabullenmek şart. Artık anlaşma yapmak gerekiyor. Bizler hayatla anlaşma imzaladık. Kimimiz doğarken, kimimiz sonradan birşeyleri feda ettik ve sınırları çizdik. Şimdi sınırlar içinde mutlu olmayı öğrenmek gerekiyor. Buda önce kendini sevmek, sonrada hayatı sevmekten geçiyor.Zor oluyor ama zamanla herşey oluyor.
    Allah yardımcımız olsun...

Üye
    gulpembe Avatarı

Son Giriş
    09.01-2017
    Saat
    01:23
    Yaşadığı Yer
    Elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İkinci Bahar dün 2 Arkadaşımıda alarak bir eve gitik Evdeğil virane sanki Kapısı Penceresi laylondan Örülmüş Duvar dibinde Yüzü ve Ayakları yaraiçinde Çamurdan kendilerine Bebek yapmaya çalışan iki çocuk,Evde Eşya olarak 2 3 tane yer yatağı Birkaç parça tabak ve Küçük Mutfak Tüpü Evin Reisi önceleri Gündelik işlere giderek zorda olsa çocuklarının geçimini sağlıyormuş . Ancak 2 Ay önce geçirdiği Tırafik Kazası sonucunda her iki ayağını kaybederek yatağa mahküm olmuş. Çaresiz bir vaziyette düşünüyor, Ama düşündüğü Ayaklarınınyokluüu değil, Aylardır biriken Kira borcu , SuveElektirik Faturaları Geceleri Ekmek isteyerek AÇ yatan çocukları ve Karısının Hastalığı Evet Adam bunları düşünmekten kendi Ayaklarını unutmuş gibiydi .yaaa ikinci Bahar hiçolmassa senin böyle bir derdin yok. Biliyorum Seni anlıyorum biranda Engelli kalman Yürüyememen çok zor Ama inan alışırsın Yeterkş Sabırlı ol,Dua et Allahın bize Reva gördüğü herşeyin Başımız Gözümüz üzerindeyeri vardır.

Üye
    öteki Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    22:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ikinci bahar iyi ki sen bu site de ve bu yaşam da bizlerle varsın.

var olmak senin için bir külfet olsa da bizler için en azından benim için var olman güzel. çünkü bu sitede ki herkes, ben de dahil, engelliliğe ve engellerle yaşamaya aynı açıdan bakıyor. sen bize diğer yönüyle de, farklı bir açıdan, bakma konusun da yardımcı oluyorsun. belki de sen haklısın bizler polyanacılık oynuyoruz. sen bizi o polyanacılık uykumuzdan uyandırma da yardımcı olacaksın belki... belki farklı bir açıdan bakmayı "zaman" içinde beraber öğreneceğiz. ne sen haklısın ne de biz.

birilerinin "at sinekliği" yapıp bizleri bu polyanacılıktan uyandırması gerekiyordu belki... (at sinekliğini ünlü düşünür sokrates yaparmış öğrencileri için -sokrates kendini öyle tanımlar- çokta iyi yapıyordu bu işi öğrencileri o sayede sıradan düşünceden uzaklaşıp farklı da düşünmeyi öğreniyorlardı)

neyse "zaman" içinde umarım daha güzel ve uzun sohbetler ederiz... ben de ilk rahatsızlandığımda büyük sıkıntılar yaşadım halen de üzüntüler yaşarım. ama böyle yaşamakta insana çok farklı bir "şey" öğretiyor. bunu burada kısaca anlatabilmek zor. zamanla belki anlatabilirim.

şimdi diyorum iyiki bu engellilik başıma gelmiş (bunu çok içten söylüyorum) yoksa bu ben, asla şu anki duygu ve düşünce zenginliğinde olamazdım. keşke ikisi bir arada olsaydı. hem sağlam. hem de sakatlıkla gelen bilinç. ama sakatlığı yaşamadan da onu yakalamak mümkün olmuyor. kısır bir döngü işte...

daha uzun yazışmalar dileğiyle kendine bol bol kızabilirsin... çünkü; insan her şeyi yapmaya özgürdür... (hatta insan özgürlüğe mahkumdur -SARTRE)

Üye
    öteki Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    22:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ikinci bahar orada mısın bir ses versen fena olmaz sen gibi bir öğretmenden çok şeyler öğrenecek daha çok insan var...

Üye
    naska Avatarı

Son Giriş
    02.11-2015
    Saat
    08:47
    Yaşadığı Yer
    Petrol Kentli..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    YAŞAMAK DİRENMEKTİR...ASLINDA HAYAT GÜZEL BAKAN BİR İNSANA BENZİYORSUN..KENDİNİ YIPRATMANA GEREK YOKTUR BENCE...

Bakışlar vardır insani ömür boyu ağlatan.

Yollar vardır aşılması güç olan.

Kalpler vardır acılarla parçalanan.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12